Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

cześć, stasiu84, ja buduję M42c w okolicach Bielska- Białej.

dosyć skrupulatnie wszystko zapisuję to pomogę :)))

 

- chudziak 8 kubików B15 po 205zł

- ławy- 18 kubików B20 ( poszerzyłem ławy do 50cm bo będę miał dachówkę) po 215

- z uwagi na to że mam pochyłą działkę to musiałem kupić ok 1600 bloczków betonowych ( po 2,75 brutto). Obniżyłem także garaż względem budynku- tzn poziom "0" będzie 50cm niżej niż w domu- inaczej miał bym bardzo stromy wjazd do domu.

wg. projektu miało być ok 900 bloczków.

- kupiłem ok 8m3 różowego styropianu do izolacji fundamentów. ( wg projektu miał być ok 5m3)

- stan zero- ok 20 kubików betonu ( dałem dodatkowo wieniec na bloczkach z uwagi na sporą wysokość ścian fundamentowych i dachówkę)

 

- stali w cholere bo ok 1400 kg + dodatkowe kg które dopiero zapłacę na dodatkowy wieniec :((

 

- na ściany nośne kupiłem ok 1650 pustaków porotherm 25PW po 4,49 brutto

- na działówki kupiłem 1000 sztuk pustaka porotherm 11,50 po 3,7 brutto

 

- z tego co widzę to desek szalunkowych potrzeba ok 6 kubików ( ławy + wieńce + podciągi)

 

- 2 auta piachu

- 1 auto żwiru do drenażu

 

- 1 komin systemowy ok 2 tys ( zrezygnowałem z komina w salonie- za to będę robię w kotłowni dodatkowy ciąg na paliwo stałe. Będę ogrzewał gazem ale w razie wu wstawię także piec na coś)

 

- dachówka Euronit + rynny ok 15 tys

- wszelkie gwoździe, pręty, nakrętki, płytki łączeniowe do więźby ok 2-2,5 tys

- więźba + strop to 10 m3 ( zwiększyłem przekroje więźby bo dachówka)

- łaty i kontrłaty + podbitka ok 100m2- całość ok 13 tys netto ( po 780 zł/m3)

- jeszcze beton na wieniec, podciągi i słupy- myślę że wyjdzie ok 13-15m3- dokładnie nie wiem bo mają na dniach zalewać :))

 

Generalnie myślę że stan surowy otwarty zamknie się kwotą ok 130-135 tys zł ( materiały + robocizna). Myślałem że wyjdzie ok 120 tys ale wyszło więcej z uwagi na trochę stromą działkę ( dodatkowy bloczek + zagęszczenie fundamentów, więcej styropianu itd).

ps. sporo jest kosztów pobocznych jak koparka, rury kanalizacyjne i drenarskie., cement,100 stempli itd itd...)

 

Widzę po murach że domek jest naprawdę spory i w ogóle nie żałujemy z żonką że się na niego zdecydowaliśmy :)

Zrobiliśmy kilka zmian jak zmiana garażu na 1 stanowisko ( wąska brama + obok okno aby mieć pomieszczenie na różne różności, likwidacja małej łazienki na pralnie, spiżarka z wejściem od kuchni. Planujemy drewniany taras ale to na razie marzenia :) :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i mam zapytanie do już mieszkających lub do już mających słupy z klinkieru czy pamiętacie jak je murowali???

- czy przed wylaniem wieńców i podciągów czy po wylaniu wieńców???

 

nie wiem czy czasem stalowy rdzeń z słupów nie powinien być związany z podciągami idącymi nad tarasem i nad wejściem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam zapytanie do już mieszkających lub do już mających słupy z klinkieru czy pamiętacie jak je murowali???

- czy przed wylaniem wieńców i podciągów czy po wylaniu wieńców???

 

nie wiem czy czasem stalowy rdzeń z słupów nie powinien być związany z podciągami idącymi nad tarasem i nad wejściem?

 

Przed,one miały stopy (zresztą to jest w projekcie) te słupy trzymają własnie te podciagi i były łączone zbrojeniem i na to wszystko szedł beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 1 komin systemowy ok 2 tys ( zrezygnowałem z komina w salonie- za to będę robię w kotłowni dodatkowy ciąg na paliwo stałe. Będę ogrzewał gazem ale w razie wu wstawię także piec na coś)

 

Dałeś kanały wentylacyjne komina z dwóch stron??? to się pozniej przydaje, 1 wentylujesz garaż, jeden masz wolny,pozniej komin ,pozniej znowu podwójny wentylowany 1 pojdzie do wentylacji pomieszczenia z boku a drugi do wywiewu z kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam 1 fi20 ocieplony na paliwo stałe + 5 wentylacyjnych. W projekcie są 4 wentylacje, dodałem 1 aby mieć pod kondensat :)

 

stopy mam zrobione ( nawet poszerzone bo mam dachówkę), na stopach mam wyciągnięty beton z drutami o przekroju 25cm do wysokości fundamentów i teraz do góry klinkier z drutami w środku? Czyli muszą wymurować cegły z rdzeniem betonowym i drutamii to co będzie wystawać na górze związać z podciągami i zalać?

Edytowane przez sir_wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie mam 1 fi20 ocieplony na paliwo stałe + 5 wentylacyjnych. W projekcie są 4 wentylacje, dodałem 1 aby mieć pod kondensat :)

 

stopy mam zrobione ( nawet poszerzone bo mam dachówkę), na stopach mam wyciągnięty beton z drutami o przekroju 25cm do wysokości fundamentów i teraz do góry klinkier z drutami w środku? Czyli muszą wymurować cegły z rdzeniem betonowym i drutamii to co będzie wystawać na górze związać z podciągami i zalać?

 

Nie, zalej te filary betonem ( oczywiście ładnie zazbrojonym) one będa takie sobie -bez wyglądu o wymiarach (jak dobrze pamiętam) 24cm/24cm i zostaw.....pozniej jak bedziesz robić elewację to sobie zrobisz czym chcesz... podaj maila na priv to ew wysle ci kilka fotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiu84

fundament robocizna - 7,800,00

280- ton piachu do zasypania fundamentu - 3.600,00

beton b10 (chudziak) - 3.300,00

beton b20 -- 16 m3 - 4.100,00

piach I klasa - 20 ton 350,00

kanalizacja materiały 550,00 + rozłożenie 900,00

bloczek fundamentowy b 15 sztuk 1920 sztuk - 4.750,00

słupy, podciagi, wieńce, zamurówki - ok. 5.000,00

materiał na strop (drewno) - 2.700,00 + materiał na strop - płyta, wełna, membrana, folia - 7.800

porotherm 25 - 1440 sztuk - 6.100,00

cegła czerwona pełna - 2060 sztuk - 1790,00

pakiet startowy komin - 5770,00

pustak schiedel - 16 sztuk - 870,00

el. pokrycia dachowego i orynnowanie - ruukki -finnera - 20.500,00

pustak porotherm 11,5 - 970 sztuk - 4.500,00

punkty elektryczne - 5.000,00

tynki wew - robocizna - 5,500,00

okna OKNOPLAST + rolety zew. 28.500,00

materiały na ocieplenie el. zewn. 6.900 + ocieplenie el. zewn- robocizna - 5.500,00

HYDRAULIKA - piec buderus, ogrzewanie podłogowe - 32.500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Orson, Sir_wojtas.

Dzięki za szybką i szczegółową odpowiedź. Od razu widać różnice w cenach jeśli chodzi o regiony. U mnie bloczek np. to koszt ponad 3 zł;/ Zastanawiam się nad betonowymi fundamentami ale to tez duuużo metrów3 betonu chyba;/ W moich stronach większość robi betonowe, szybkość wykonania przede wszystkim co do kosztów to zależy właśnie od powierzchni. W m42c jest ich sporo. :) Nie wiem jakie są u Was koszty robocizny. U mnie w przedziale od 28 do 40 tyś (fundamenty, mury, dach bez blachy czy dachówki). Jest też jeden który bez dachu wybuduje poniżej 20 tyś i wiem, że będzie dobrze, ale z wyżywieniem;/ to jest kłopotliwe i też koszty. :)

Dom jest naprawdę przemyślany i nie potrzebuje wiele zmian. U siebie planuję, strop betonowy, kąt dachu 25 stopni, a w środku powiększenie wiatrołapu kosztem spiżarki, i wydłużenie garażu o około metr (chodzi o powiększenie kotłowni).

 

A ile bloczków wyszło wam na jedną warstwę?

 

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest naprawdę przemyślany i nie potrzebuje wiele zmian. U siebie planuję, strop betonowy, kąt dachu 25 stopni, a w środku powiększenie wiatrołapu kosztem spiżarki

Pozdr. :)

 

Witaj. Proponuję przemyśleć tę właśnie opcję. Ja zrobiłem dokładnie odwrotnie, powiększając właśnie spiżarkę, a i tak miejsca jest w niej nie za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile bloczków wyszło wam na jedną warstwę?

 

Pozdr. :)

 

nie pamiętam a z fotek ciężko doliczyć, wychodzi mi coś między 160-170 ale trochę szyję bo nie mam wszystkich ścian na fotkach :)

 

Jeśli chodzi o koszty robocizny to ja płacę 40 tys za całość ( fundament z drenażem, wszystkie ściany, dach + dachówka z rynnami, słupy z klinkierki, może uda się jeszcze okna zamontować ;)

- oczywiście koszt koparki, desek, stempli po mojej stronie, jak masz firmę która od siebie daje te rzeczy to przelicz. Koszt koparki ( 2 tys bo miałem ją 2 razy, wykopanie i zasypanie), kosz desek to ok 6m3, koszt stempli to ok 800-1000 zł)- jak widzisz to ok 5-6 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo proszę o przesłanie kosztorysu budowy jeśli ktoś ma taką możliwość :)myślimy z mężem o budowie tego domku :) jeśli możemy prosić rowiez o podpowiedzi co do zmian w projekcie itp :)) serdecznie dziękuję za wszelkie rady :) [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum razem z żoną po przeczytaniu tego forum zdecydowaliśmy się że nasz wymarzony domek to będzie "przemyślany" mam takie pytanie czy są osoby z okolic Bydgoszczy którzy budują ten domek lub wybudowały ?

Jeżeli ktoś może podać koszt budowy tego domu na rok 2013/2014 to będę bardzo wdzięczny.

kontakt: [email protected]

Edytowane przez Rafał CB1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Najpier słupy, potem podciąg:yes::yes:

i mam zapytanie do już mieszkających lub do już mających słupy z klinkieru czy pamiętacie jak je murowali???

- czy przed wylaniem wieńców i podciągów czy po wylaniu wieńców???

 

nie wiem czy czasem stalowy rdzeń z słupów nie powinien być związany z podciągami idącymi nad tarasem i nad wejściem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy.

Mamy prośbę, jeśli ktoś z Was miał by jakieś bardziej szczegółowe fotki więźby dachowej i stropu kto robił to w/g projektu M42 to byli byśmy bardzo wdzięczni. U nas murłaty już w górze i chcemy w sobotę "jechać" dalej. Chodzi mi głównie o sposoby mocowań i zacięcia. Nasza budowa trwa już ok 3 lata od wbicia pierwszej łopaty w ziemię ale budujemy sami i dach chcemy zrobić swoimi siłami. Nasze koszty do tej pory licząc od zakupu projektu to ok 43 tys. w tym drewno na więźbę oraz deski 7m3 - 13 tys. Jeszcze jedno pytanie, ile m3 na odeskowanie wam wyszło. A może jest ktoś z kuj-pom na podobnym etapie?

Jak coś może być na e-mail [email protected]

Pozdrawiamy wszystkich.

M & D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jest szansa że ktoś z osób które mają podłogówkę w całym domu i mają "plan" rozprowadzenia pętli w pomieszczeniach mógłby mi to podesłać na maila? Planuję sam je rozprowadzić i fajnie by było skorzystać z wiedzy osób które już użytkują :)

mail: [email protected]

 

Mam jeszcze jedno pytanie- jak macie rozwiązane zakończenie foli dachowej, czy folie macie wywiniętą na ostatnią kontrłatę i na blachę okapową ( przyklejona i przykręcona wróblówką), lub/czy jest wpuszczona pod blachą do rynny?

Oczywiście moi fachowcy "tak zawsze robią" i ucięli ją nawet przed rynną- wydaje mi się że to co się"skraplać" to ma wpaść do rynny po pasie okapowym, w przeciwnym razie wpadnie na deskę czołową i poleci na podbitkę.

 

z góry dzięki za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, byliśmy u architekta. Zaproponował nam, żebyśmy nie kupowali projektu, on przygotuje dla nas gotowy już ze zmianami w granicah ok 2 tyś. Dodatkowo jeśli miałby za nas załatwiać wszystkie formalności (oboje pracujemy i po drugie jesteśmy zieloni jeśli chodzi o tę papierkologie) do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, zapłacilibyśmy 5 tyś (w tym mamy projekt). Czy to dużo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...