Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej, byliśmy u architekta. Zaproponował nam, żebyśmy nie kupowali projektu, on przygotuje dla nas gotowy już ze zmianami w granicah ok 2 tyś. Dodatkowo jeśli miałby za nas załatwiać wszystkie formalności (oboje pracujemy i po drugie jesteśmy zieloni jeśli chodzi o tę papierkologie) do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, zapłacilibyśmy 5 tyś (w tym mamy projekt). Czy to dużo?

 

Projekt z adaptacją gotową do złożenia - całkiem nieźle. Wchodźcie w to, o ile ten zrobiony przez niego projekt będzie ok. Kolega, który buduje obok nas, również zlecił zrobienie projektu i z tego, co wiem, wyszły tam niezłe numery, poza tym nie wszystko zostało zaprojektowane - np. kanalizację musiał sam wymyślić :) Mój kierownik mówi (i ma rację), że "gotowce" są najlepsze, czego przykładem może być nasz "Przemyślany". Tutaj budowlańcy nie musieli niczego kombinować, bo wszystko po prostu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, byliśmy u architekta. Zaproponował nam, żebyśmy nie kupowali projektu, on przygotuje dla nas gotowy już ze zmianami w granicah ok 2 tyś. Dodatkowo jeśli miałby za nas załatwiać wszystkie formalności (oboje pracujemy i po drugie jesteśmy zieloni jeśli chodzi o tę papierkologie) do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, zapłacilibyśmy 5 tyś (w tym mamy projekt). Czy to dużo?

 

 

z mojego przemyślanego zostały przerysowane przez projektanta trzy następne przemyślane (z drobnymi zmianami żeby nie było plagiatu) i za trzy "przemyślane plus" wraz z adaptacją i papierkologią wyszło 7 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, byliśmy u architekta. Zaproponował nam, żebyśmy nie kupowali projektu, on przygotuje dla nas gotowy już ze zmianami w granicah ok 2 tyś. Dodatkowo jeśli miałby za nas załatwiać wszystkie formalności (oboje pracujemy i po drugie jesteśmy zieloni jeśli chodzi o tę papierkologie) do momentu uzyskania pozwolenia na budowę, zapłacilibyśmy 5 tyś (w tym mamy projekt). Czy to dużo?

 

My kupiliśmy m42 i też nas wyniosło ok 5 tys. w tym mapki, zmiany w projekcie i adaptacje do momentu PNB z tym, że sami musieliśmy latać.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mnie koszt projektu M42c wyniesie około 3 tyś - 3,5 tyś PLNów:) Nie kupiony gotowiec, tylko zrobiony z drobnymi zmianami (wydłużenie garażu, powiększenie kotłowni, kuchni, strop betonowy). Projekt, naniesienie na mapki i inne + uzyskanie pozwolenia - załatwione przez architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za Wasze opinie :) chyba zdecydujemy się na propozycję architekta, trzeba tylko dopilnować, żeby wszystko zaprojektował jak należy i wszystkie zmiany ujał :) obawiam się, że jeśli sami byśmy zaczęli za tym wszystkim latać to i drożej i dłużej by się pewnie zeszło :) nie jedna już osoba wspominała o wydłużeniu garażu... Czyżby w "przemyślanym" był on za ciasny???

i jeszcze jedna kwestia... co ze stropem? jaki lepszy, tańszy - drewniany z tymi belkami jak w projekcie czy betonowy?

Edytowane przez pinacolada88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

dostanę wymiary okna w kuchni ??:rolleyes:

ciekawe rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jest szansa że ktoś z osób które mają podłogówkę w całym domu i mają "plan" rozprowadzenia pętli w pomieszczeniach mógłby mi to podesłać na maila? Planuję sam je rozprowadzić i fajnie by było skorzystać z wiedzy osób które już użytkują :)

mail: [email protected]

 

Mam jeszcze jedno pytanie- jak macie rozwiązane zakończenie foli dachowej, czy folie macie wywiniętą na ostatnią kontrłatę i na blachę okapową ( przyklejona i przykręcona wróblówką), lub/czy jest wpuszczona pod blachą do rynny?

Oczywiście moi fachowcy "tak zawsze robią" i ucięli ją nawet przed rynną- wydaje mi się że to co się"skraplać" to ma wpaść do rynny po pasie okapowym, w przeciwnym razie wpadnie na deskę czołową i poleci na podbitkę.

 

z góry dzięki za szybką odpowiedź

 

sir_wojtas

Ja robiłem podłogówke pod cały dom pod pompę ciepła

Obiegi rozrysowałem sobie w Autocadzie na pętle 80m(ale w rzeczywistości wychodziły mi 70-75 metrów)

Mam gdzieś w Autocadzie jak umiesz obsługiwać to mogę podesłać tylko ja mam m42c

Są wzory i opracowania jak to obliczyc i rozrysować ręcznie aby każdy obieg miał równą długość aby pompka jak najmniej energii i żęby nie regulować roździelaczy.

Ja kupowałem rurki firmy hepworth i rozdzielacze.

Rurki dawałem co 10 cm w pętlach 72-75m. 1000 metrów powino wystarczyc. Mi wyszło z obliczen 1200m ale dużo zostało.

Za rurki 1200m i rozdzielacze zapłaciłęm okolo 7700 dwa lata temu. styropianu dałem 15cm ale powinno się dać 20 dobrej firmy i samemu dokładnie ułożyć na zakładki.

Narazie nie mieszkam ale robiłem próby i jest ok

Pzdr

photo (1).JPG

photo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam m42c także jak tylko dasz radę to prześlij na maila [email protected] będę dzwięczny :))

Instalator krzyknął za ułożenie rurek 25zł/m2, dodatkowo za ułożenie papy, foli i styro na podłodze 14 zł/m2- myślę że to akurat dam radę wykonać sam i przyoszczędzę kilka tysięcy. Na ściany jak piszesz daję 20cm austrothermu, na wylewkę daję 15 cm ( 10 + 5) teżaustrotherm.

Jeszcze raz dzięki za autocad'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko do już mieszkających i użytkujących podłogówkę, jak to jest w takie dni kiedy trzeba "złamać" trochę lekkie zimno- czy podłogówka się dosyć szybko nagrzewa i czy nie ma z tym problemu? Dlaczego pytam, bo miałem instalatora który kręcił nosem i mówił że jak będę chciał lekko "złamać" temperaturę przy lekko zimniejszym dniu to podłogówka zacznie oddawać ciepło po 24 godzinach :)) Coś kolega chyba przesadza, napiszcie swoje opinie z doświadczenia? Planuję podłogówkę w całym domy bez koloryferów ( oprócz drabinki w łazience i w garażu).

I jeszcze jedno pytanko- daliście w kotłowni jakieś ogrzewanie, np. kaloryfer?

 

Klimek poproszę o autocady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być parę poprawek, a drzwi wewnętrzne okazały się chałturą. Przestrzegam przed robieniem drzwi na wymiar u stolarza. Może jak jest to duży zakład i mają maszyny komputerowe to ok, ale u nas drzwi są wykonane fatalne. Pan przyjechał zdjął wszystkie, bo każde miały wady. Niektóre wypaczone, jakby drzewo niezbyt dobrze sezonowane, a i estetycznie odbiegały od normy. Jeszcze na białych widać to bardziej. Biały kolor nie jest chyba dobrym wyborem dla drzwi.

I teraz znów czekamy, ale wielu fachowców nam już powiedziało, że niewiele da się z nimi zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

[quote=sir_wojtas;6513374Dlaczego pytam, bo miałem instalatora który kręcił nosem i mówił że jak będę chciał lekko "złamać" temperaturę przy lekko zimniejszym dniu to podłogówka zacznie oddawać ciepło po 24 godzinach :)) Coś kolega chyba przesadza, napiszcie swoje opinie z doświadczenia?

 

Niestety nie przesadza i musisz to zaakceptować. Zrobiłem podłogówkę w sieni, hallu, połowie salonu, kuchni, łazience, WC oraz korytarzu, natomiast w 3 sypialniach mam kaloryfery i nie żałuję :)

 

Kotłownia - mam kaloryferek przy oknie, lecz zrobiłem kotłownię według wcześniejszego pomysłu Postihala, tzn. przedzieliłem to pomieszczenie na połowę (mniej więcej) i w tej drugiej części mam kuchnię roboczą oraz jednocześnie pralkę. Jest jeszcze miejsce na suszarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...