Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

o proszę a powiedz jakiej mocy, producent? sporo się dowiadywałem w tym temacie i już mam taki mętlik że nie wiem co wybrać, zastanawiałem się jeszcze nad gazem, ale wydaj mi się ze wyjdzie drożej ogrzewać gazem,

 

Na str.142,144 i 162 trochę opisałem,nie chcę bałaganić w wątku i nie chcę się powtarzać.Tam znajdziesz odpowiedź.

Edytowane przez McR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam do Was, już mieszkających w M42C pytanie odnośnie wentylacji. Jaką średnicą macie ją wykonaną zwłaszcza w kuchni i w spiżarce? Łazienka i wc jest przez komin, natomiast w kuchni poprzez okap- czyli wymuszona- pewnie wystarczy 100-120mm, natomiast czy macie dodatkową grawitacyjną ( kuchnia i/lub spiżarnia)- jeśli tak to jakimi rurami ( pcv czy spiro) i jaką średnicą? I czy nie ma problemu ze spkraplaniem się wody na poddaszu na tych rurach ( zapewne macie je ocieplone?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów:)

 

Mam pytanie odnośnie tynków jakie robiliście w swoich przemyślanych :) Tynki cementowo wapienne, maszynowe gipsowe? zastanawiam się co lepsze i czy po gipsowych można od razu malować, czy raczej jeszcze gładź szpachlowa jest konieczna?

 

 

Ja mam maszynowe cementowo wapienne- dobrze zatarte i nie zamierzam gipsować- jestem zadowolony ale......ostatnio widziałem u znajomego gipsowe i zrobiły na mnie wrażenie, bardzo gładkie :)

 

cena bardzo podobna- ok 21-23 zł/m2

 

Ja mam natomiast pytanie jaki macie tynk na elewacji, mineralny, silikonowy, silikatowo- silikonowy? co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Ja mam natomiast pytanie jaki macie tynk na elewacji, mineralny, silikonowy, silikatowo- silikonowy? co polecacie?

 

Wojtku - o tym również rozmawialiśmy :) Odpuść sobie mineralny (najgorszy ze wszystkich), zresztą w necie jest mnóstwo wątków na ten temat. Ja mam silikatowo - silikonowy. Jak wygląda - widziałeś. W Leroy mają, a przynajmniej mieli pół roku temu atrakcyjne ceny na Kreisela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 kW to chyba troszkę za mało:rolleyes:

 

własnie z tym rózne są opinnie, sam teraz ogrzewam zwykłym węglowym piecem dom o pow. 200 m.kw

a piec jest mocy 14 kW, i chodzi cały czas na 45 stopni bo jak rozchula sie bardziej to nie można w domu wytrzymać, budynek docieplony styropianem 8cm, tyle tylko ze to stare budownictwo i jest podwójny mór z dylatacja w środku. ciężki temat z tymi piecami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie z tym rózne są opinnie, sam teraz ogrzewam zwykłym węglowym piecem dom o pow. 200 m.kw

a piec jest mocy 14 kW, i chodzi cały czas na 45 stopni bo jak rozchula sie bardziej to nie można w domu wytrzymać, budynek docieplony styropianem 8cm, tyle tylko ze to stare budownictwo i jest podwójny mór z dylatacja w środku. ciężki temat z tymi piecami.....

 

Na powierzchnię Przemyślanego trzeba użyć pieca o mocy 20 kW. Ja mam Defro 25 kW. Może jest to profilaktyczny zapas, ale gdyby przyszła np. bardzo ostra zima, to dam radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam serdeczną prośbę do osób, które mają pokryty dach dachówką ceramiczną, czy moglibyście przesłać mi zmiany dotyczące wymiarów więżby ( chodzi głównie o przekroje krokwi itd.) w projekcie mam pokrycie blachodachówką a planujemy pokryć dach dachówką.

 

Będę bardzo wdzięczna :) mój email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w projekcie mam pokrycie blachodachówką a planujemy pokryć dach dachówką.

 

 

Hm... Proponuję się zastanowić, bo nie jest to tylko zmiana samego pokrycia. Czy przewidziałaś w projekcie ZNACZNE zwiększenie ciężaru dachu? Projekt jest dostosowany do ciężaru blachodachówki, a więc .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie Przemyślanego dachówką trzeba przewidzieć już na etapie fundamentów.Wg projektu domek ma być przykryty blachodachówką,stąd ławy fundamentowe 40 cm o ile dobrze pamiętam,więźba również przygotowana pod blachę.Dla dachówki niestety potrzebne są już potężniejsze ławy fundamentowe(chyba 60 centoli),o konstrukcji dachu nie wspomnę.W końcu jest różnica położyć na całości 3 tony blachy a 30 ton dachówki Edytowane przez McR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McR dobrze piszesz :)

ja mam dachówkę Euronit i ławy fundamentowe robiłem 50cm, do tego jak zalewałem tzw chudy beton to zrobiłem zbrojenie po zewnętrznej (wieniec) aby wzmocnić całość, więźba także została wzmocniona. Co ciekawe jak wyceniałem pokrycie to dachówka wyszła taniej jak blacha bo przy naszym dachu jest sporo odpadu :))) no ale powyższe zmiany to zrekompensowały na pewno:).

Obecnie kończę sufity podwieszane i powiem Wam szczerze że gdybym budował jeszcze raz to na pewno robił bym strop betonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrycie Przemyślanego dachówką trzeba przewidzieć już na etapie fundamentów.Wg projektu domek ma być przykryty blachodachówką,stąd ławy fundamentowe 40 cm o ile dobrze pamiętam,więźba również przygotowana pod blachę.Dla dachówki niestety potrzebne są już potężniejsze ławy fundamentowe(chyba 60 centoli),o konstrukcji dachu nie wspomnę.W końcu jest różnica położyć na całości 3 tony blachy a 30 ton dachówki

 

Konstrukcja naszego domu jest zmieniona pod pokrycie dachówką tzn. jeśli chodzi o fundamenty...niestety projektant nie zmienił nam wymiarów więźby stąd moje pytanie na forum

 

pozdrawiam

kate-84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja naszego domu jest zmieniona pod pokrycie dachówką tzn. jeśli chodzi o fundamenty...niestety projektant nie zmienił nam wymiarów więźby stąd moje pytanie na forum

 

pozdrawiam

kate-84

 

Witam. kate-84 jeśli będziesz brała firme do dachu to powinni sami przeliczyć wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam serdeczną prośbę do osób, które mają pokryty dach dachówką ceramiczną, czy moglibyście przesłać mi zmiany dotyczące wymiarów więżby ( chodzi głównie o przekroje krokwi itd.) w projekcie mam pokrycie blachodachówką a planujemy pokryć dach dachówką.

 

Będę bardzo wdzięczna :) mój email: [email protected]

 

wyślę na priva zestawienie pod dachówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, co prawda sufty będę robil dopiero pewnie w maju ale wolę sie wcześniej wszystkiego dowiedzieć, żeby później nie latać z wywieszonym jezykiem, A czym masz zamiar ogrzewać domek? ja sie zastanawiam nad piecem na ekogroszek np defro eko komfort 12kW.

 

ja mam ogniwo eko plus 10 kW, podłogówka w salonie łazienkach i holach, w pokojach i garażu grzejniki w domu 23C spalanie ok 3 ton na sezon (palę 3 sezon) ale o przewymiarowanych kotłach już było:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...