Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do Jacekg80

 

Witam

Bardzo podobają mi się Twoje zmiany w projekcie, ja planuję podobne. Mam pytanie, czy nie było problemu z przesunięciem kominka w róg? Planujesz dach wg projektu, czy gotową więźbę?

Ja też chcę zupełnie otworzyć kuchnię, przesunąć kominek w róg, w podobnym miejscu powiesić TV. Właśnie się zastanawiałam, czy robić w kuchni mały stół. Ciekawa jestem, jak to wyjdzie u Ciebie.

U nas na razie tylko papierologia i rozważanie zmian w projekcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jeśli chodzi o dach to robię dach zgodnie z projektem ( konstrukcje ) , ale kąt nachylenia bedzie 30 stopni i kładę dachówkę. Adaptacje projektu i wszystkie zmany robił mi uprawniony architekt i jednocześnie kierownik mojej budowy, więc myslę że wszystko jest ok. i komin zmieści sie między krokwie. Jeśli się nie mylę jest trochę węższy niż w oryginale, ale nie jestem pewien poniewaz chwilowo nie mam projektu w posiadaniu i nie moge do niego zajrzeć..... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Asiachmiele- bardzo podobają mi się Twoje pomysły odnośnie zmian w projekcie, szczególnie kuchni. Też tak chcę- super pomysł! Jeśli będziesz już w posiadaniu rzutów po zmianach to bardzo proszę o przesłanie. A jaki będziesz miała kąt dachu? Szkoda, że budujesz tak daleko, bo ja w Bielsku-Białej. Pytałam już na forum, ale chyba nikt nie buduje w moich okolicach. Pozdrawiam. Mój adres e-mail: [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ile orjentacyjnie powinna wynieść mnie robocizna za zrobienie kompletnego dachu Przemyślanego w wersji podstawowej, kładę dachówke cementowa. Pytam o samą robociznę. Musze zacząć się rozglądać za fachowcami do dachu i chce mniej wiecej wiedzieć ile będzie mnie to kosztowało. Dziekuję za odpowiedzi, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ile orjentacyjnie powinna wynieść mnie robocizna za zrobienie kompletnego dachu Przemyślanego w wersji podstawowej, kładę dachówke cementowa. Pytam o samą robociznę. Musze zacząć się rozglądać za fachowcami do dachu i chce mniej wiecej wiedzieć ile będzie mnie to kosztowało. Dziekuję za odpowiedzi, pozdrawiam

 

Witam, mnie sama robocizna wyniosła 17,5 tys w tym więżba strop drewniany krycie dachówką ceramiczna wraz z orynnowaniem. Pozdrawiam wszystkich budujących przemyślanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mama-psotnika. Cieszę się bardzo, że odezwał się ktoś z moich okolic! Oświęcim to niedaleko. Ja również muszę mieć dach 30 stopni i gdzieś na forum przeczytałam, że dach ma 310 mkw. Jeśli chodzi o koszty pokrycia dachu to na forum są bardzo rozbieżne koszty-od 30 do 60 tyś. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :) A czy już coś zaczęliście z budową bo my dopiero na wiosnę, ponieważ mamy małe problemy z działką :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy już coś zaczęliście z budową bo my dopiero na wiosnę, ponieważ mamy małe problemy z działką :) Pozdrawiam

Witam

U nas na razie papierologia w toku, no i poszukiwana wstępne ekipy wykonawczej. Chcielibyśmy zacząć w kwietniu/maju i postawić w przyszłym roku stan surowy zamknięty. Zdecydowaliśmy się na wersję III, M42c. Zastanawiam się nad materiałami, nad tym, czy dach wg projektu czy gotowa więźba. A poza tym to już w głowie mebluję nasz przyszły dom;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, kolejna szansa na zdobycie superwiertarki w konkursie !!!

 

Skomentuj artykuł opublikowany na stronie głównej Muratordom.pl. Inni już to zrobili. Autorzy najciekawszych wypowiedzi otrzymają superwiertarkihttp://forum.muratordom.pl/[email protected]

 

Na ciekawe komentarze czekamy tylko do środy. Tytuł artykułu wskazaliśmy w ostatnim newsletterze Muratordom nr 417.

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś naszym subskrybentem, zapisz się ! (www.muratordom.pl/newsletter).

Ostatni już konkursowy newsletter z informacją, pod którym artykułem zamieścić komentarz by wygrać, wyślemy jeszcze tylko 4 listopada. Wskazówki szukaj TYLKO w newsletterze Muratordom.pl !

 

Szczegóły i regulamin na stronie konkursowej.

 

Pozdrawiamy

Redakcja Muratordom.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Gratuluję Postihal wspaniałego domu - organizacja, tempo - fantastic: jawdrop:

Wybraliśmy już wcześniej projekt M42A, ale tak naprawdę to po lekurze Twojego forum upewniliśmy się z żoną, że ten wybór był OK. Swoją drogę Murator powinien Ci za to wszystko wypłącić jakąś małą prowizyjkę ;)

Jestem w tej chwili na etapie adaptacji projektu, mapek, itd - budowę rozpoczynamy na wiosnę 2011.

Najważniejsze zmiany jakie zrobimy w projekcie M42A to:

 

1/ Powiększenie garażu z pomieszczeniem gospodarczym o 1 m od strony pólnocnej i 1m od wschodniej /wjazd do domu klasycznie od północy/.

2/ Wydzielenie kotłowni w garażu. Kotłownia będzie miałą 2 drzwi - do zewnątrz tak jak jest w projekcie i od wewnątrz garażu

3/ Dołożenie dwóch okien poziomych w garażu.

4/ Przesunięcie kominów: do kotłowni i na ścianę z łazienką w pokoju dziennym.

5/ Podwyższenie fundamentów budynku do 60 cm

6/ Podwyższenie ścian wewnętrznych do 2,85 m

7/ Podwyższenie o 15 cm wszystkich okien w domu

8/ Zlikwidowanie łazienki w sypalni – w jej miejsce garderoba dostępna z sypialni i z pokoju oboki

9/ Maksymalne powiększenie okna w pokoju przy garażu

10/ Zlikwidowanie okna w spiżarni

11/ Zwiększenie kąta nachylenia dachu do 25 stopni

12/ Podwójne drzwi garażowe

13/ Pokrycie dachu dachówką ceramiczną

14 Wyjście na stryszek z korytarza strefy nocnej

15/ Rezygnacja z grilla na tarasie

16/ Rezygnacja z drzwi wyjściowych na taras z gabinetu przy pokoju dziennym

 

Nie ma w mojej okolicy gazu: ogrzewanie piecem na ekogrosze + pellet, rozprowadzenie ogrzewania z kominka i ewentualnie kolektory słoneczne.

Nie ma w mojej okolicy kanalizacji - buduję Przydomową Oczyszczalnię Ścieków.

 

Co o tym wszystkim sądzicie?:D

 

Pozdrawiam - Pietka0007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...