Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam wszystkich, czy ktoś z was robił kominek w miejscu ustalonym w projekcie i ma może zdjęcia. Komin sporo wystaje i w salonie i ciekawy jestem jakie zastosowaliscie rozwiązania?

I jeszcze pytanie o wentylację w pokojach, bo w projekcie nie ma tam kominów ani kominków wentyl. na dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich, czy ktoś z was robił kominek w miejscu ustalonym w projekcie i ma może zdjęcia. Komin sporo wystaje i w salonie i ciekawy jestem jakie zastosowaliscie rozwiązania?

I jeszcze pytanie o wentylację w pokojach, bo w projekcie nie ma tam kominów ani kominków wentyl. na dachu?

Witam,

mieszkam już prawie dwa lata i nie mam jeszcze kominka,chociaż jest on przewidziany w tym miejscu jak w projekcie.Obawiam się tego samego co ty,jakie wybrać rozwiązanie ażeby kominek nie wlazł za głęboko w salon i przedzielił go wyraźnie na dwa pomieszczenia.Moj komin wchodzi tylko 13 cm do pokoju,bo wykonawca kanały dymne i wentylacyjny umieścił w ścianie nośnej.Dzisiaj widzę,że można było jeszcze o te 13 cm komin przesunąć w kierunku tarasu i wtedy w salonie komin nie będzie widoczny i będzie lepiej z umieszczeniem kominka.W tym stanie jaki mam myślę,że jeśli uda się zabudować kominek na głebokości 50 cm to powinno to dobrze wyglądać.

Sam jestem ciekawy,czy koś już posiada kominek w M42 i jak to wygląda?

Jeśli chodzi o wentylację w trzech pozostałych pokojach to jak piszesz nie ma tam w projekcie ani kominów ani też kominków wentylacyjnych na dachu.Ja tak mam jak w projekcie i nie widzę żadnej potrzeby instalowania tam dodatkowej wentylacji.

Pozdrawiam

Edytowane przez Postihal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytanie do Postihala bo mamy właśnie taki sam projekt ile zakupiłeś styropianu (15) na budynek i ile wełny (20) mineralnej

Witam,

styropianu FS-15 kupiłem 22,2m3 w cenie 125,00 zł brutto za 1m3,a wełny mineralnej ROCKWOOL MEGAROCK 20cm/mata/ 160m2 w cenie po19,98 zł za 1m2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!mam pytanie odnośnie rynien, czy taka ilość(5szt) co jest w projekcie M42c to wystarczy, bo Panowie co robią dach twierdzą, że to stanowczo za mało.Proszę o opinie.

Witam,

ja mam M42 i tam w projekcie też jest 5 rynien i tyle mam,nie ma z tym żadnego problemu,ale może wypowiedzą się inne osoby jak mają u siebie.Może powie coś w tej sprawie Bobek_Budowniczy jak ma u siebie i czy się sprawdza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Postihal a jeszcze jedno pytanie możesz mi dać namiar na stolarza. który robił tą piękną szafę wnękową na korytarzu i kuchnię. Te ilości wełny i styropianu to z jakimś zapasem czy już na gotowo tyle wyszło? Pozdrawiam

Witam,

telefon podałem na priv,podane ilości styropianu i wełny zużyte w całości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy może ktoś z Was buduje "Przemyślanego" w Warmińsko- Mazurskim? Jestem na etapie adaptacji projektu i wciąż zastanawiam się nad ewentualnymi zmianami. Planuję budowę na początek przyszłego roku w Kętrzynie.

Jeśli moge też prosic o przesłanie na e-amila kosztarysu w celu porównania na adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mógłbyś na priva dać mi namiar do Twojego instalatora? Widziałem że rozpiętości cenowe u kielona i bobka są wielkie pewnie wynika to też z faktu większego metrażu podłogówki, solarów itp, ale i tak wydaje mi się że okolice Poznania są najtańsze :) Pozdrawiam... a tak wygląda na chwilkę obecną (tak mi się wygaje że okna są wysoko strasznie, ale może przesadzam )

11.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeszcze raz gratuluję*Postihalowi super forum : )

Na wiosnę rozpoczynam swoją budowę. Kto buduje Przemyślanego w województwie łódzkim?

Podaję adres: [email protected]

 

Pozdrawiam - Pietka0007

 

Pietka0007 my budujemy, a właściwie to już postawiliśmy "Przemyślanego" w woj. łódzkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...