Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam zmieniony kąt nachylenia na 30 stopni tylko w wersji M42c:)

 

Witam max555

 

Zamierzam zbudować przemyślanego z takim dachem jak Ty. Czy możesz podesłać mi rysunek Twojej więźby dachowej oraz wyliczenia długości krokiew itd. Pewnie masz to w swoim projekcie. Czy podnosiłeś ścianę kolankową w związku ze zmianą kąta dachu ?

 

Proszę prześlij mi to na maila: [email protected]

Jeśli możesz to proszę prześlij mi również kontakt telefoniczny.

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Mario_10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też zmieniam kąt na 30 stopni w wersji podstawowej. Mój kierownik budowy doradził mi dołożenie bloczka ( porotherm ) nad nadprożem, pod wieńcem żeby okap nie zacieniał okien. Widziałem Przemyślanego z tą zmianą i dom wygląda super :) Budowę będę kontynuował w przyszłym roku, więc co jest oczywiste nie posiadam zdjęć, ale zmianę taką już wprowadziłem. Dodatkowym plusem tej zmiany jest to że można ( ale nie trzeba ) zwiększyć wysokość pomieszczeń. Pozdrawiam Serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzieki za dobry pomysł! Jednak w domku juz mieszkamy od pol roku, myslalem o tym ale wiaze sie z tym wiekszy koszt przy zakupie wiekszej bramy garazowej. Podjazd jest stromy ale wydłuzyłem jeden zawias przy bramie wjazdowej i otwiera sie z lekkoscia pod górke. Przydalby sie wyzszy wjazd do garazu zeby nasza Zafirka z trumną na dachu, na narty zmiescila sie ale cos za cos, wieksza kasa i wiecej zimna wpada do garazu. Pozdrowionka!

 

Onazis1974 ma pytanie o kolor elewacji, dachu oraz okiem. Bardzo podoba mi się Twoja kolorystyka. Dom wygląda super!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onazis1974 ma pytanie o kolor elewacji, dachu oraz okiem. Bardzo podoba mi się Twoja kolorystyka. Dom wygląda super!

Pozdrawiam

 

Witam! Serdeczne dzieki za opinie. Kolor elewacji to delikatny popiel, okna brązowe w czarne male kreski, dachówka grafitowa Euronit Eska z polyskiem a elewacja przy ziemi to grafitowo, czarno-bialy tynk ziarnisty. Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam ceny z kosmosu - buduje przemyślanego wariant II i jak marazie koszt ogółem fundamenty, ściany i dach z robocizną i materiałem to około 70 -80 tysięcy. Za ściamy ekipa skasowała 6700zł - stawiali tylko sześć dni, dacowiec 5500 za cały dach ze stropem.

okolice Zamościa

 

Mam pytanie - jaką folie dajecie na dach ; wysokoparoprzepuszczalną czy standardową????

 

Witam ja jestem z Biłgoraja czy mógłbyś mi dać namiary na twoją ekipę serdecznie pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Max555

 

Czy możesz podzielić się kosztami swojego dachu? Jaki koszt robocizny i jaki koszt materiałów?

 

Pozdrawiam

Mario_10

 

 

 

Koszt mojego dachu to:

Drewno -7000zł

Blachodachówka RUKKI – 26000zł+ gąsiory, rynny itp.

Robocizna -45 zł za m2

Powierzchnia całego dachu wyniosła około 340m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowana projektem Przemyślanego, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chcę zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości. Często jestem w okolicy Zamościa to czy istnieje możliwość obejrzenia budowy. Jeśli tak to proszę o podanie kontaktu na e-mail [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie adaptacji projektu "przemyslany" wersja Lustro. Rozpoczęcie budowy planuję na kwiecień 2011r

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi odnośnie zmian w projekcie, zdjęć, kosztorysów, Wszystkiego

co dotyczy tego projektu, w którym jestem "zakochana" Szukałam go kilka miesięcy :)

Z góry dziękuję wszystkim którzy odpiszą.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też zmieniam kąt na 30 stopni w wersji podstawowej. Mój kierownik budowy doradził mi dołożenie bloczka ( porotherm ) nad nadprożem, pod wieńcem żeby okap nie zacieniał okien. Widziałem Przemyślanego z tą zmianą i dom wygląda super :) Budowę będę kontynuował w przyszłym roku, więc co jest oczywiste nie posiadam zdjęć, ale zmianę taką już wprowadziłem. Dodatkowym plusem tej zmiany jest to że można ( ale nie trzeba ) zwiększyć wysokość pomieszczeń. Pozdrawiam Serdecznie

 

Bardzo cenna uwaga. Skorzystam :) BARDZO DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiachmiele tak naprawde głównym powodem dla którego zdecydowaliśmy się na wiązary była możliwość usunięcia słupa między salonem a kuchnia, (ja nie mam też spiżarni) wówczas zyskaliśmy w miare dużą wolną przestrzeń i możemy pozwolić sobie na wyspe, która bardzo nam się podoba.Wiązary kosztowały 38tys (w m42a) na pewno taniej wyjdzie tradycyjnie, ale najlepiej pogadaj z kier. bud że przy takim rozwiązaniu odpada masa podciągów a i nasz wykonawca obniżył nam troche kasy, skoro zdecydowaliśmy sie na wiązary(ekipa miara poprostu mniej pracy) W przyszłym tyg postaram się wystawić fotki z osiągniętego stanu.

 

Byłabym wdzięczna za przesłanie, zdjęć, kosztorysu, ewentualnie propozycji zmian w projekcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjątka mojego Przemyślanego, z ceglanym dachem. Ktoś chciał zobaczyć, jak ten kolor się prezentuje na bryle budynku. A nawiązując do kosztów, w mojej opinii 180 tys. to troszkę dużo. W takiej kwocie uda mi się zrobić stan zamknięty, z roletami i podwójną automatyczną bramą i....jeszcze troszkę zostanie.

 

SZUKAM INWESTORÓW "Przemyślanego M42" w woj.Mazowieckim

proszę o informację nt. zmian w projekcie, kosztorysu, foto ;)

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...