Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Przedstawiam moją propozycję zmian w projekcie M42c

Mam też pytanie ile realnie potrzeba blachodachówki z odpadem - kąt 20*

Pozdrawiam

http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2011-01/2db05718/przechwytywanie.jpg

 

Witaj.

Sporo zmian, ale myślę, że łącząc część dzienną i nocną oraz robiąc wejscie do WC z korytarzyka tracimy całą tą prywatną część jaką daje podstawowy rozkład pomieszczeń z Przemyślanego. Bynajmniej my wybraliśmy M42a właśnie ze względu na ten zdecydowany rozdział obu części domu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku wypada się przywitać ze wszystkimi szczęśliwymi posiadaczami już gotowego przemyślanego oraz witam wszystkich budujących jak i tych którzy mają dopiero taki zamiar. Mam zamiar zakupić M42 lustro i wystartować z budową marzec/kwiecień. Mam kilka pytań:

 

1) Mogę poprosić was o kosztorysy z budowy ? Im więcej tym lepiej. Bowiem nie wiem jak ma się wyliczenie muratora do rzeczywistości ? [email protected]

2) Jakie zmiany warto wprowadzić w projekt ? Za wszelkie "złote myśli" z góry dziękuje

3) Kto z was buduje/budował w woj Łódzkim lub Mazowieckim ?

4) " Inne" o których muszę wiedzieć, zanim nie przekopię się przez 86 stron forum i przeczytam wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku wypada się przywitać ze wszystkimi szczęśliwymi posiadaczami już gotowego przemyślanego oraz witam wszystkich budujących jak i tych którzy mają dopiero taki zamiar. Mam zamiar zakupić M42 lustro i wystartować z budową marzec/kwiecień. Mam kilka pytań:

 

1) Mogę poprosić was o kosztorysy z budowy ? Im więcej tym lepiej. Bowiem nie wiem jak ma się wyliczenie muratora do rzeczywistości ? [email protected]

2) Jakie zmiany warto wprowadzić w projekt ? Za wszelkie "złote myśli" z góry dziękuje

3) Kto z was buduje/budował w woj Łódzkim lub Mazowieckim ?

4) " Inne" o których muszę wiedzieć, zanim nie przekopię się przez 86 stron forum i przeczytam wszystko

 

Witam kolejną osobę zaineresowaną Przemyślanym. Dobry wybór :)

Jeżeli chodzi o Twoje pytania to:

1) kosztorys naszego domku wysłałam ci na podany adres

2) my wprowadziliśmy identyczne zmiany co Postihal czyli

- zamieniliśmy dwa okna w salonie na jedno duże (super decyzja, salon jest pięknie oświetlony, a takie duże okno świetnie się prezentuje)

- dodaliśmy okno w garażu dzięki temu nie jest on ciemny

- powiększyliśmy spiżarnie kosztem bocznego wejścia do kuchni

- podzieliliśmy kotłownie na dwa pomieszczenia zyskując małą pralnie

- zamieniliśmy ytong na ceramike

i to wszystko

3) my budowaliśmy w woj. łódzkim i aktualnie nasz dom znaduje się w stanie surowym zamkniętym

 

Mam nadzieje, że troche pomogłam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich, mam pytanie. Czego używaliście do izolowania poziomego fundametów przed murowniem ściany. Ja rozważam folię z rolki x2 ale czytałem że ciągle używa się papy na lepiku też dwie warstwy. Nie wiem co będzie lepsze? Co sądzicie? Pozdrawiam i dzięki

 

My użyliśmy foli do izolacji fundamentów i uważam to za dobre rozwiązanie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 4

Postihal zostawił tu tyle złotych myśli, że naprawdę warto przekopać się przez te 86 stron.

Pozdrawiam

Dziękuję,nie ukrywam,że jest mi bardzo miło.

Widzę,żę osoby które decydują się na budowę"przemyślanego" są dla innych bardzo miłe i życzliwe.Przejawia się to w składanych propozycjach do odwiedzenia własnych budów oraz bezinteresownym służeniem własnymi doświadczeniami budowlanymi.

To naprawdę jest budujące.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluje wspanialego domu Postihal ja rowniez z zona zdecydowalismy sie na budowe (przemyslanego) obecnie jestesmy na etapie zalatwiania pozwolen.

Jesli nie bedzie to problem czy moge poprosic o przesłanie kosztorusu i wymiarówki, z góry serdecznie dziękuję. [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,nie ukrywam,że jest mi bardzo miło.

Widzę,żę osoby które decydują się na budowę"przemyślanego" są dla innych bardzo miłe i życzliwe.Przejawia się to w składanych propozycjach do odwiedzenia własnych budów oraz bezinteresownym służeniem własnymi doświadczeniami budowlanymi.

To naprawdę jest budujące.

Pozdrawiam

 

I ja jestem tego żywym przykładem. Tylko zapytalem o możliwość odwiedzin i już 4 propozycje od: Max555, Milutek84, Agaitomek , Marlena83.

Jak narazie jesteśmy umówieni z Max555 na sobotę bo to najbliżej dla mnie. Już nie mogę się doczekać!!!

Raz jeszcze bardzo dziękuję za propozycje Wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Swoją drogą ciekawe że forum PRZEMYŚLANEGO jest całe takie optymistyczne. Ten dom coś w sobie ma i jego budowniczy też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.I ja wreszcie chyba zacznę budowę ale dopiero na jesień.Z Nowym Rokiem zaczęło wszstko fajnie się układać,najważniejsze SPRZEDAŁAM MIESZKANIE:D. Postihal to chyba Twój przemyslany jest w nowym MURATORZE w temacie "Ile koztuje budowa domu"Prosiłabym Cię o ten kosztorys [email protected] ,który nastawia mnie optymistycznie,bo im bliżej budowy tym bardziej mam obawy oczywiście w związku z kosztami.Może jest ktoś kto wybudował domek w zachodniopomorskim ,bliżej Koszalina byłoby super.Pozdrawiam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.I ja wreszcie chyba zacznę budowę ale dopiero na jesień.Z Nowym Rokiem zaczęło wszstko fajnie się układać,najważniejsze SPRZEDAŁAM MIESZKANIE:D. Postihal to chyba Twój przemyslany jest w nowym MURATORZE w temacie "Ile koztuje budowa domu"Prosiłabym Cię o ten kosztorys [email protected] ,który nastawia mnie optymistycznie,bo im bliżej budowy tym bardziej mam obawy oczywiście w związku z kosztami.Może jest ktoś kto wybudował domek w zachodniopomorskim ,bliżej Koszalina byłoby super.Pozdrawiam wszystkich.

Witam

koszty wysłałem.Chyba masz racje,że mój dom jest w nowym muratorze,ponieważ słyszałem to już od jednej osoby.Muszę kupić ten numer.

Z Koszalina do mnie nie jest tak daleko więc zapraszam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...