Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I znowu wystąpił problem..

Wczoraj miałam odebrać wszystkie papiery potrzebne mi do złożenia o pozwolenie na budowę,a na miejscu poinformowano mnie że brakuje jeszcze jednego,mianowicie w projekcie jest piec na gaz.. a u mnie będzie na drzewo i węgiel. I trzeba mieć na to kolejny papier z czyimś podpisem.

Czy ci co już mieszkają w domku również musieli to zmieniać urzędowo? Czy to jest konieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I znowu wystąpił problem..

Wczoraj miałam odebrać wszystkie papiery potrzebne mi do złożenia o pozwolenie na budowę,a na miejscu poinformowano mnie że brakuje jeszcze jednego,mianowicie w projekcie jest piec na gaz.. a u mnie będzie na drzewo i węgiel. I trzeba mieć na to kolejny papier z czyimś podpisem.

Czy ci co już mieszkają w domku również musieli to zmieniać urzędowo? Czy to jest konieczne?

Witam! U nas tez byl podobny problem z piecem ale nikt nie wymagal zadnego papierka, zostalo, ze palimy piecem na gaz a wstawilismy piec na ekogroszek, jednynie w M42c komin wcisnelismy w sciane, zeby powiekszyc kotlownie i tego tez nie zglaszalismy. Juz mieszkamy pol roku, odbior byl budynku i nikt sie nie przyczepil.W projekcie M42c projektant dopuszcza inne zrodla ciepla. Powodzonka i pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! U nas tez byl podobny problem z piecem ale nikt nie wymagal zadnego papierka, zostalo, ze palimy piecem na gaz a wstawilismy piec na ekogroszek, jednynie w M42c komin wcisnelismy w sciane, zeby powiekszyc kotlownie i tego tez nie zglaszalismy. Juz mieszkamy pol roku, odbior byl budynku i nikt sie nie przyczepil.W projekcie M42c projektant dopuszcza inne zrodla ciepla. Powodzonka i pozdrowionka!

 

 

Onazis a wszedł ci do tej kotłowni piec na ekogroszek z podajnikiem? Możesz jakąś fotkę zapodać z kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Piec wszedl bezbolesnie i obsluga jego jest bezproblemowa w tak malej kotlowni. Piec Per eko 17. Pozdrawiam!

 

Onazis rodzą sie kolejne pytania:

Czy brałeś pod uwagę co mówią przepisy budowlane na temat wielkości (powierzchni) kotłowni jak jest w niej piec na ekogroszek? gdzieś coś słyszałem, że musi być około 8 m2 ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego. Może wiesz coś na ten temat.

 

Gdzie zorganizowałeś sobie skład opału (ekogroszku) w garażu? ja myślałem o jakimś schowku koło domu na wysokości fundamentów kotłowni z jakimś bezpośrednim okienkiem z kotłowni. może trochę kombinuje ale szukam najlepszego rozwiązania.

 

Pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onazis rodzą sie kolejne pytania:

Czy brałeś pod uwagę co mówią przepisy budowlane na temat wielkości (powierzchni) kotłowni jak jest w niej piec na ekogroszek? gdzieś coś słyszałem, że musi być około 8 m2 ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tego. Może wiesz coś na ten temat.

 

Gdzie zorganizowałeś sobie skład opału (ekogroszku) w garażu? ja myślałem o jakimś schowku koło domu na wysokości fundamentów kotłowni z jakimś bezpośrednim okienkiem z kotłowni. może trochę kombinuje ale szukam najlepszego rozwiązania.

 

Pzdro

 

Witam i o zdrowie pytam! Tu jest link do norm odnosnie pieca http://www.konkret2.krakow.pl/index.php?action=aktual_oferta&id=77 . Normy normami a zycie zyciem kominiarz przymknal oko, podpisał i zgarnal kase. Co do skladu ekogroszku to przechowuje w garazu pod oknem mała ilosc, poniewaz 2 km mam do hurtowni i na telefon przywoza kazda ilosc. Sklad drewna do kominka mam narazie pod druga sciana w garazu ale planuje zrobic drewutnie na zewnatrz domu przy ogrodzeniu za garazem i przykryje ta sama dachowka co dom.W drewutni zawsze zamieszkaja jakies insekty typu myszy, wiec zdala od domu albo kupie gada do domu :) Pozdrawiam!

Edytowane przez onazis1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam gorącą prośbę mieszkających w M42 o podanie mi wymiarów strychu.. Czy jest na tyle wysoki,że można się po nim bezproblemowo poruszać?

 

Witam!Zrobiliśmy ściankę kolankowa na jeden belit, dach nam wyszedł 22 stopnie i spokojnie mozna sie poruszac po strychu. Pełnowymiarowego pomieszczenia powinno wyjść około 25m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam gorącą prośbę mieszkających w M42 o podanie mi wymiarów strychu.. Czy jest na tyle wysoki,że można się po nim bezproblemowo poruszać?

Witam! w naszym M42c podnieslismy dach do 30 stopni i mozna spokojnie chodzic po strychu a nawet zrobic pokoik. Jesli Przeszukasz wczesniejsze strony tego forum to Znajdziesz moje fotki strychu z wymiarami. Szkoda, ze nie pomyslalem o wrzuceniu na strych porzadnego stołu bilardowego, teraz jest problem, bo male wejscie na strych i zeby wrzucic to trzeba dachowki troche zdjac :( Pozdrowaiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

marlena83- jesteś z lubelskiego,tak jak ja.. Czy byłaby możliwosc obejrzenie Twojego domku?

 

onazis1974- u mnie ma byc 20 stopni,i próbuję dociec czy to wystarczająco na małą sypialnię na strychu.. Jeśli za nisko,mam jeszcze mozliwośc zmiany na 25 stopni,i nie wiem co robić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy mogłabym prosić o podanie kosztów zwiazanych z wykonaniem ocieplenia stropu wełną mineralną folią łącznie ze stelarzem i płytami k-g, bardzo prosze o podanie kosztów materiałów osobno i robocizny/

 

pozdrawima i z góry dziękuje za pomoc;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:)

marlena83- jesteś z lubelskiego,tak jak ja.. Czy byłaby możliwosc obejrzenie Twojego domku?

 

onazis1974- u mnie ma byc 20 stopni,i próbuję dociec czy to wystarczająco na małą sypialnię na strychu.. Jeśli za nisko,mam jeszcze mozliwośc zmiany na 25 stopni,i nie wiem co robić..

 

Asiachmiele skąd dokładnie jesteście?

Ja jestem z Lublina ale ostatnio się wyprowadziłem i buduję w Ostrowcu Świętokrzyskim (120 km od Lublina)

Jestem na podobnym etapie jak Wy czyli zaczynam maj / czerwic.

Może warto pozostać w kontakcie i wymieniać się bieżącymi doświadczeniami?

 

Oczywiście zawsze chętnie zapraszam do siebie jak już coś powstanie bo na razie jest goła działka.

 

A z ciekawostek to 2 dni temu zadzwonił do mnie sąsiad z informacją że ktoś nam wylewa ścieki na działkę.

 

Byłem akurat za granica więc żona pojechała z aparatem a tam!!! Sąsiad po przekątnej odprowadził obie rurę średnicy około 7 - 10cm i centralnie wszystko wydala na naszą działkę. SZOK jak ludzie się zachowują. I to sąsiedzi, ręce opadają!

 

Żona zrobiła mały raban, parę zdjęć, próbka do sanepidu i od wczoraj rura została przeniesiona i gość wylewa to co do nas ale teraz na swoją działkę.

Po jednym dniu wygląda to tak jakby miał działkę na środku stawu :) , cała zalana!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem dodać że dostałem kolejną wycenę: 51 000 PLN za stan surowy otwarty bez dachu (bez więźby i bez położenia blachy lub dachówki)

Więc jak się okazuje trzecia firma jest najdroższa.

 

Tak więc prawdopodobnie zostanę przy pierwszej za 45 000 PLN. Mają mi jeszcze w tym dać kier. buda.

 

No chyba że coś lepszego się trafi w międzyczasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomniałem dodać że dostałem kolejną wycenę: 51 000 PLN za stan surowy otwarty bez dachu (bez więźby i bez położenia blachy lub dachówki)

Więc jak się okazuje trzecia firma jest najdroższa.

 

Tak więc prawdopodobnie zostanę przy pierwszej za 45 000 PLN. Mają mi jeszcze w tym dać kier. buda.

 

No chyba że coś lepszego się trafi w międzyczasie...

 

Mi właśnie pierwsza firma złożyła ofertę na 46 tysi za stan surowy otwarty zadaszony. Licze, że znajde coś taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jeżeli chcesz zmienić piec należało to zrobic w momencie adaptacji projektu ,

-ja bym sia tym nie przejmował i nie rezygnował z pieca gazowego chyba że nie masz zasilania gazem

- piec bym założył lub zmienił po oddaniu budowy oczywiscie weź pod uwagę dodatkowe kanały dymowe

-ja będe budował w siedlcach che tnie wymienie sie uwagami

adres; [email protected]

-pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...