Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POŚCIEL


Kasiulka999

Recommended Posts

pochwalcie sie jaką macie pościel :wink:

jakie panują trendy:

chy wolicie tańszą z hipermarketu częściej wymieniać czy posciel klasy lux na kilka/naście?/ dobrych lat 8)

 

która Waszym zdaniem lepsza-bawelniana czy z domieszkami?

 

jakie kolory preferujecie?

 

 

mi teściowa kupiła komplecik za 200zł/niby w promocji/ :o

drożyzna-aż zal rozpakowywać :roll:

jakaś bezowa cała z haftem babciowatym -no i nie wiem co z nią robic-czy pójść wymienić na inną czy zaczynac do niej sie adaptować :wink:

 

 

osobiście wole pościele w przedziale 60-90 zl

 

jak coś sie z nią stanie-to nie bede przynajmniej włosy z głowy rwać tylko wywale i kupie nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

U mnie bawełna - na lato kora, na zimę flanelka. Na okazje satynka :wink:

Kolorki intensywne i wzorzaste, żeby kota nie było widać :oops: :wink:

Przedział cenowy duży - ale tak mam ze wszystkim, jak mi się co podoba, to cierpię i płacę :cry: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądając się za nową kołdrą, widzieliśmy kołdrę z Niemiec z granulatu lateksowego. Bardzo lekka pikowana, też chyba po to aby ten granulat się nie przesuwał.

Podobno rewelacja.

Co o tym sądzicie?

O kołdrach gdzieś był inny nieco wątek :wink:

Jak dla mnie brzmi prawie jak granulat styropianowy :o Trochę sztucznie :roll: Może to i dobre, ale... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo :lol: .

Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.

Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.

Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo :lol: .

Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.

Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.

Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.

mam podobnie...musi być odpowiedio sztywna - taka szeleszcząca :wink: ale absolutnie nie jak krochmalona...

mam upatrzoną - do naszej sypialni w http://www.carreblanc.pl/shop/ - to spory wydatek , ale w koncu - jak sobie pościelesz.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo :lol: .

Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.

Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.

Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.

mam podobnie...musi być odpowiedio sztywna - taka szeleszcząca :wink: ale absolutnie nie jak krochmalona...

mam upatrzoną - do naszej sypialni w http://www.carreblanc.pl/shop/ - to spory wydatek , ale w koncu - jak sobie pościelesz.... 8)

 

A czytałaś co zawiera ta kołdra? Poliester kanalikowy. Wszystko jedno jaki ale to poliester. Wcześniej pisałem o wypełnieniu lateksowym. Aby ocenić zalety lateksu trzeba poczytać o materacach z warstwą lateksową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koldry uwielbiam z pierza , cieple i lekkie . Jestem wstanie na dobra koldre wydac duzo :lol: .

Poszewki, przescieradla uzywam tylko i wylacznie z bawelny.

Wszelkie kory, satyny ,flanele nie wchodza w gre po prostu bym sie nie wyspala.

Poszewki dla mnie musza byc jasne , najlepiej biale lub zlamana biel.

mam podobnie...musi być odpowiedio sztywna - taka szeleszcząca :wink: ale absolutnie nie jak krochmalona...

mam upatrzoną - do naszej sypialni w http://www.carreblanc.pl/shop/ - to spory wydatek , ale w koncu - jak sobie pościelesz.... 8)

 

A czytałaś co zawiera ta kołdra? Poliester kanalikowy. Wszystko jedno jaki ale to poliester. Wcześniej pisałem o wypełnieniu lateksowym. Aby ocenić zalety lateksu trzeba poczytać o materacach z warstwą lateksową.

 

ale ja nie chcę kołdry - tylko pościel...

seria Dual - z tego co wiem jest zrobiona z 100% bawełny perkalowej :lol: - zobaczylam , dotykałam - szelesciła jak lubię...pasuje mi do sypialni...i już :wink: więcej na pościel nie wydam - jak dotąd standard Ikea był dla mnie wystarczający (często zmieniam, gotuję, oddaję do magla - więc musi byc mocna i wygodna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od paru lat kupuję pościel z Andropola -lubię ich wzory oraz materiały ...są bardzo miłe w dotyku ,świetnie sie piorą ,nie zmieniaja kolorów ,zapinane na zamek - w sklepach ceny ok 130zł /kpl ...na allegro można poszukac niższych cen

 

http://www.andropol.com.pl/

 

ps....kołdry i poduszki tylko z puchu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE :o :roll: NIE MYLMY POJĘĆ, plissss :p

 

Bawełna -tak, kora, satyna, flanela - tak lub nie???

Bawełna to bawełna - niezależnie czy kora, czy satyna, czy flanela, czy perkal, aaaa, jeszcze dżersej może być.... :roll: To wszystko jest bawełna :lol: To jest tylko różnica w splocie włókna i obróbce :D

 

Z tego co widzę po sklepach, do wyboru jeśli chodzi o włókno, to poza bawełną jest jedwab i bawełna w mieszankach z wiskozą - w różnych splotach zresztą :wink:

 

Więc prawdopodonie, większość z nas ma pościel bawełnianą :D Dalej jest kwestia tego, co kto lubi w splocie - bo to się różnie używa, jest inne w dotyku, np., satyna, kora albo flanela - każde inne, mimo że w zasadzie to samo :roll: :wink:

 

A jeszcze dalej jest kwestia wzorków i kolorków :wink:

 

Sorki, że się tak rozpisałam, ale jak widzę rozróżnianie między bawełną a flanelą, albo satyną, to mi się nóż w kieszeni otwiera ze śmiechu :lol: :lol: :lol: :wink:

 

Magpie101, ja też głównie Bielbaw lub Ikea :wink: (Bielbaw to zdaje się nowsza nazwa Bielawy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE :o :roll: NIE MYLMY POJĘĆ, plissss :p

 

Bawełna -tak, kora, satyna, flanela - tak lub nie???

Bawełna to bawełna - niezależnie czy kora, czy satyna, czy flanela, czy perkal, aaaa, jeszcze dżersej może być.... :roll: To wszystko jest bawełna :lol: To jest tylko różnica w splocie włókna i obróbce :D

hehe. to samo chciałam napisać ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...