Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

piec gazowy firmy BROTJE-proszę o opinie!!!!!!


furrlady

Recommended Posts

  • 1 year później...
  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gość m_ch_konto usunięte
Dobre kotły (niemieckie), porównywalne do innych De Dietrich, Vaillant.

Montujemy je u klientów już wiele lat i klienci są zadowoleni. Duże możliwości regulacji, całkiem przystępne ceny, sprawność kondensów jak w innych kotłach (do 109%)

 

Użytkuję kondensata 4 lata. 2 razy się popsuł. Raz wentylator - wymieniony na gwarancji ale po dwóch latach znowu buczy a w ubiegłym tygodniu poszło sterowanie. Koszt naprawy 1500PLN. Na dzień dzisiejszy kupiłbym termeta bo tańszy serwis.

 

Co do sprawności i rachunków za gaz to potwierdzam opinię instalatora, jestem zadowolony, ale co z tego skoro awarie są aż tak kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Użytkuję kondensata 22kw. Lipa straszna. Postanowiłem to opisać bo to wyjątkowe piece !!!!!!!! Rodzice też uzytkują ten piec a znajomi najprostszy brotje (też kaszana)

co roku trzeba czyścić komorę spalania ponieważ się zapycha.zostajesz pozbawiony w związku z tym co i cw. Po 3 latach zbadałem próbki w laboratorium itb. Substancja która zapycha komorę spalania jest produktem spalania. Domniemam, że producent popełnił błędy konstukcyjne lub nie przystosował konstrukcji do polskich norm gazu (?) w tej chwili serwisant płucze po raz kolejny komorę i właśnie oznajmił mi że pada wentylator a wymina bedzie kosztowala około 700pln.

Podsumowójąc - masakra. W innym budynku od 16 lat mam piec polskiego producenta - dom-gaz . Muszę pamiętać żeby go uruchomić jesienia i wyłączyć wiosna. Serwisanta wezwałem tylko raz po kilku latach użytkowania i okazało się, że taż nie potrzebnie. Faktem jest, że zużywa nieco więcej gazu ale oszczędności uzyskane na kondensacie pochłania serwis i naprawy, a przede wszystkim to piec jest dla nas nie odwrotnie. Brotje to "dziecko specjalnej troski" i to bardzo upierdliwe i kosztowne.

Ach jeszcze jedno - serwisant dzisiaj przyznał, że vaillant jest zdecydowanie lepszym produktem.

Ja wymieniam ten piec na polski w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm zastanawia mnie mocno to stwierdzenie, gdyż w ciagu ostatnich 3 lat zamontowaliśmy ok 120 piecy tego producenta i chyba tylko z 1 był jakiś problem. Brotje akurt nie ma przesadzonej elektorniki i być może dlatego nie ma z nimi takich problemów. Jakieś regenerowane wymienniki - pierwsze słyszę o takiej bzdurze, bo zarówno dystrybutor na Polskę tj Bims jak i produent w nic takiego się nie bawią.

 

Co ciekawe negatywne opinie wypisują osoby które mają 2 do 5 postów na tym forum - zbiego okoliczności czy konkurencja albo może ja miałem takiego farta że tylko 1 piec mi nawalił??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Prawda niestety jest inna , o czym mozna się przekonać na forach. Nie reprezentuję konkurencji. Jestem kolejnym zawiedzionym użytkownikiem, który ma dość sprzedawanego na rynku badziewia i chce uchronić przed kupnem kolejne potencjalne " ofiary". Jeśli wyprodukowali bubel to niech ponoszą konsekwencje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym artiso czytaj uważniej - piszę, że komory spalania się "zapychaja" i piec po prostu przestaje grzać. Zapewniam cię, że nie chciał byś takiego przypadku w swoim domu zastać kiedy wracasz z urlopu zimowego.

Jesli chodzi o postępowanie serwisu broetje (3 razy przerabiałem)to w tym przypadku oczyszczają komorę spalania wewnatrz . Powinni to robić w serwisie , nie u klienta więc zakładaja inna komorę. I tak co roku. Chcesz o tym porozmawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam czytam tutaj o kotłach BROTJE i jestem zdumiony -sam jestem użytkownikiem ,instalatorem i serwisantem tego kotła

,to co tutaj Panowie opisujecie jest dla mnie zaskakujące zastanawiam się z jakiego regionu kraju Panowi są i kto jest waszym serwisantem , czy przy uruchomieniu dokonano analizy spalin i odpowiedniej regulacji.

wracająć do Problemów wymienionych w tym forum

zapchane wymienniki są efektem złej regulacji kotła i braku serwisu -czytaj odpowiedniego serwisu jak sama nazwa wskazuje jest to kocioł kondensacyjny i coś się w nim kondensuje czyli spływa a jak spływa to od czasu do czasu trzeba to wyczyścić i umyć - Panowie jak wasze samochody kotły też wymagają serwisu

Jeśli chodzi o zawory trój drogowe i elektronikę to była akcja naprawcza do starszych modeli kotła sprzed 3-4 lat siadały elektrozawory 12 V i wymieniano je nawet po upływie gwarancji na nowe 220V wraz z płytą główną i ścieżką gazową - bezpłatnie na gwarancji

Jeśli macie jakieś problemy z kotłem Brotje Proponuje jednak kontakt z firmą BIMS jedynego dystrybutora tych kotłów a oni pokierują do może lepszego serwisanta -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam,

zastanawiamy się nad kupnem kotła Brotje - dokładnie Eco Condens BBS C. Opinie o tej marce są bardzo różne. Albo na Vaillantem Eco Compact VSC 126-C 140. Pytanie - co wybrać? Zaryzykować Brotje? Czy lepiej i pewniej jest kupić jednak Vaillanta? Dom parterowy 126 m2, podłogówka 60m2, łazienka + WC, okna trzyszybowe, strop 30 cm wełny, ściany 14 cm styro. Będę bardzo wdzięczna za pomoc - zima idzie i trzeba w końcu na coś się zdecydować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
mamy piec od 4 lat.po 2 latach awaria usunięta przez serwis,w następnym roku padła komora spalania i wymieniono na nową.a teraz pękła komora spalania i piec stoi 5 dni , czeka nowa część którą przedstawiciel BROTJE w Poznaniu nie może dosłać do serwisu w Olsztynie.Oczywiście piec serwisowany i z gwarancją na palenisko. Ale co z tego jak przedstawiciel olewa serwis i mieszkańców bloku.Tak ogólnie to piec jest bardzo oszczędny i prosty w obsłudze nawet dla laika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pękła 2 sekcja i woda sikała[od dołu] na świeczkę i gasł.palenisko było rok temu wymienione przez serwis,nie wytrzymał do przeglądu,zabrakło tygodnia.serwisowany musi być bo inaczej przepada gwarancja.a palenisko wymieniono po 6 dniach w poniedziałek bo DHL w sobotę nie dostarczył do serwisu części.ALE jak będziemy wymieniać piec to tylko w kaskadę ,bo jak się zepsuje jeden to chodzi drugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Od jesieni 2007 roku użytkuję kocioł kondensacyjny Broetje WBS 22C. Przez te 5 lat kocioł miał następjące usterki:

- zanieczyszczenie wymiennika po 2 latach mimo przeglądów okresowych, koszt płukania wymiennika to było chyba 800 po znajomości firmy serwisującej (pierwsze uruchomienie, montaż czyjnika wewnętrznego, przeglądy - potraktowali mnie jak stałego klienta). Serwisanci twierdzą, że w kotłach konkurencji wymiennik można wyczyścić na miejscu ale w Broetje nie da się tego zrobić ze względu na jego kształt i stąd konieczność płukania chemicznego.

- wymiana płyty głównej. Całe nastawy po prostu się nie liczyły, kocioł pracował jak chciał. Ustarka nastąpiła po okresie gwarancji - wymiana kosztowała chyba 1800 zł. Pisałem nawet do Niemiec żeby to potraktowali w ramach jakiegoś funduszu dobrej woli ale producent odbił maila do dystrybutora w Polsce a tam zlew totalny.

- ponowne płukanie wymiennika rok temu - 1100 zł

 

Przez 5 lat użytkowania naprawy kotła kosztowały mnie zatem 800+1800+1100 = 3700 zł

Kosztów przeglądów nie liczę bo te są w każdym kotle.

Dla porównania moje roczne zużycie gazu wynosi właśnie około 4000 zł. Więcej kosztowały mnie naprawy kotła niż oszczędności z tytułu kondensacji. Jak pomyślę, że takie same pieniądze kosztował Vaillant lub Junkers to już w tej chwili mam ochotę wymienic kocioł ale pewnie poczekam z tym do następnej konieczności płukania wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Odkopuje ten temat, ponieważ jeden z wykonawców zaproponował mi uzbrojenie kotłowni w BROTJE BBS 15 a inny w WGB 15E + BS 120 C, kolejny zaproponował technologię WOLFa, a jeszcze inny Junkersa. Najciekawsze jest to, że wszyscy powiedzieli, że jak Pan chce, to możemy użyć Vaillant'a, mimo iż ja nie wywoływałem tej marki.

 

I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
właśnie hydraulik mi zapropon9ował brotje , dokładnie model jak w opisie dwufunkcuyjny. Jak się spisze to podobny wrzucę do nowego budynku IGLO :)

 

daruj sobie bretie

Mam i wiem co piszę .Wymiennik wymieniony po 1,5 roku ,płyta główna .Teraz już pracuje ok.

Ale czyszczenie bardzo trudne i niepewne.

Automatyka (algorytm i funkcje) super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Od jesieni 2007 roku użytkuję kocioł kondensacyjny Broetje WBS 22C. Przez te 5 lat kocioł miał następjące usterki:

- zanieczyszczenie wymiennika po 2 latach mimo przeglądów okresowych, koszt płukania wymiennika to było chyba 800 po znajomości firmy serwisującej (pierwsze uruchomienie, montaż czyjnika wewnętrznego, przeglądy - potraktowali mnie jak stałego klienta). Serwisanci twierdzą, że w kotłach konkurencji wymiennik można wyczyścić na miejscu ale w Broetje nie da się tego zrobić ze względu na jego kształt i stąd konieczność płukania chemicznego.

- wymiana płyty głównej. Całe nastawy po prostu się nie liczyły, kocioł pracował jak chciał. Ustarka nastąpiła po okresie gwarancji - wymiana kosztowała chyba 1800 zł. Pisałem nawet do Niemiec żeby to potraktowali w ramach jakiegoś funduszu dobrej woli ale producent odbił maila do dystrybutora w Polsce a tam zlew totalny.

- ponowne płukanie wymiennika rok temu - 1100 zł

 

Przez 5 lat użytkowania naprawy kotła kosztowały mnie zatem 800+1800+1100 = 3700 zł

Kosztów przeglądów nie liczę bo te są w każdym kotle.

Dla porównania moje roczne zużycie gazu wynosi właśnie około 4000 zł. Więcej kosztowały mnie naprawy kotła niż oszczędności z tytułu kondensacji. Jak pomyślę, że takie same pieniądze kosztował Vaillant lub Junkers to już w tej chwili mam ochotę wymienic kocioł ale pewnie poczekam z tym do następnej konieczności płukania wymiennika.

 

Nie wszystkie kotły wymagają corocznego przeglądu za kilka stówek. Są takie, które się same czyszczą podczas kondensacji. Natomiast ich awaryjność jest znikoma. Ostatnio byłem przy kotle SHR24T firmy ATAG z 2001 roku i użytkownik, zawołał mnie dlatego , że kocioł po stronie wodnej się zablokował, bo ma wbudowany filtr, którego użytkownik nie czyścił. Na moje pytanie jak często kocioł serwisuje odpowiedział w ogóle. Doznałem szoku i z czystej technicznej ciekawości zajrzałem do środka i tu kolejny szkok. W odniesieniu do kotłów Brotje, Wolf czy Buderus to stwierdzam, że można zrobić konstrukcje przemyślane i całkiem sprawnie pracujące przez wiele lat bez narażania klientów na koszty. Serwisuje miedzy innymi Brotje i jest mi żal tych klientów od Brotj. Bo myślą, że mają mercedesa, a jest hmm mały fiat - też niby ekonomiczny. Brotje ma dobre kotły, ale to są olejowe LOGOBLOC, zresztą te same co Unical w większych mocach. Kondensata bym odradzał podobnie jak Hydraulik_.

Do autora postu Vaillant tez ma składaka w kotłach wiszących i wymiennik jest taki sam jak w Duvalu, Immergasie, Arristonie, czy De Dietrichu, a nawet termecie, więc po co przepłacać. lepiej wspomóc nasz Polski przemysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kotły (niemieckie), porównywalne do innych De Dietrich, Vaillant.

Montujemy je u klientów już wiele lat i klienci są zadowoleni. Duże możliwości regulacji, całkiem przystępne ceny, sprawność kondensów jak w innych kotłach (do 109%)

 

Wg jakiej normy te 109 i przy jakimi obciązeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...