Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile za elektryka


luce81

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 276
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

polecił mnie użytkownik angelnight kilka postów wyżej. Prosze porównać podany tam nr tel.

Jakość naprawde wysoka

Szybkośc wykonania instalacji zależy od wielkości domu oraz ilości punktów i wielu innych rzeczy ale robimy naprawde szybko.

Od marca br wykonaliśmy instalację w 22 budynkach

ok, zwracam honor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o takiej metodzie liczenia punktow?

Cena za punkt elektryczny 38.50 zł. netto z wywierceniem otworów pod puszki.

• 1,0 punkt – gniazdo wtykowe pojedyncze, wypust oświetleniowy z wyłącznikiem, połączenie wyrównawcze (uziemienie łazienki do szyny ekwipotencjalnej), połączenie wyrównawcze (od szyny wyrównawczej do każdej części czynnej, metalowej), wentylator, dzwonek,

• 1,0 punkt – każdy wypust oświetleniowy na korytarzu, każdy przycisk na korytarzu,

• 2,0 punkt – gniazdo wtykowe podwójne, wyłącznik schodowy z jednym wypustem oświetleniowym, wyłącznik z dwoma wypustami oświetleniowymi,

• 3,0 punkt – wyłącznik schodowy z dwoma wypustami oświetleniowymi,

• 3,0 punkt – gniazdo 3 fazowe, gniazdo wtykowe potrójne

Instalacja wykonana zostaje systemem głębokich puszek (bez puszek łączeniowych przy suficie, co umożliwia szybsze zidentyfikowanie ewentualnej awarii, bez niszczenia ścian co wiąże się z dodatkowymi kosztami ) z łączeniem przewodów w systemie WAGO.

Wykonanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej wyceniam na kwotę 9186 zł.

Wycenie nie podlega: kable do podłączenia ew. instalacji przeciwoblodzeniowej w rynnach, na schodach przy wejściu gł. oraz na podjeździe, instalacja teletechniczna

 

 

Bede wdzieczna za podpowiedz czy szukac dalej czy tez te ceny sa w miare OK.Osoba sprawdzona.

Bede miala jeszcze 2 wyceny niezalezne.Cena za dom-Warszawa-ok.500m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jakie pytania najważniejsze zadac jezeli nam przychodzi na wycene pan elektryk wraz z materiałem np 10 najważniejszych pytań

1) Jakich materiałów używa elektryk (producenci, w przypadku przewodów napięcia izolacji)

2) W jakiej technologii montaż

3) Uprawnienia (to przy odbiorze będzie ważne)

4) 4 ostatnich klientów i przypadkowy telefon do 1-2 z tej listy

5) Arsenał narzędzi, zasób ludzki jaki posiada

6) Gwarancja i sposób realizacji usunięcia usterek

7) Rozliczenia

8) Etap uruchomienia i odbioru... jak wygląda

9) Termin, Czas i Pieniądze

10) Więcej nie powiem, bo a nuż to Ja będę na castingu :D

 

A tak na serio, trzeba porozmawiać z 2-3 fachowcami. Pozwolić się im wygadać.... zebrać myśli do kupy, zaprosić ponownie jednego z nich który wzbudził zaufanie.

Dopytać o szczegóły i zdać się na fachowość fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

W załączonych plikach jest moja instalacja. Za wykonanie tego projektu + garaż + kotłownia + oświetlenie w łazience (osobny projekt). Projekt obejmuje wszystko od położenia kabli po montaż osprzętu, montaż skrzynki, dokumentacja techniczna i odbiór. Za to wszystko 8500,- bez materiału. Materiał ocenił na ok. 7-8 w zależności od wyposażenia skrzynki i rodzaju używanych kabli (podobno nie używa byle czego). Pan kable kładzie w podłodze i wychodzi na ścianę na wysokości punktu ( wkuwa w ścianę). Każdy pokój robi na osobnym obwodzie.

 

I teraz magiczne pytanie :) - czy to dużo czy to mało ? Czy materiał na taki dom faktycznie może kosztować ok. 8 tysięcy?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek uwagi i komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw proszę większe zdjęcia bo na tych zupełnie nic nie widać.

 

próbowałem wstawić coś większego ale forum nie pozwala na umieszczenie większych plików niż 20kb, a niestety na takiej wielkości faktycznie na moich rysunkach nic nie widać.

Dray jeśli jesteś elektrykiem i chcesz rzucić okiem to mogę Ci podesłać na mail-a.

 

Ogólnie parter i poddasze to ogółem ok. 170m2. rozpiętość parteru to 13m x 13 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz magiczne pytanie :) - czy to dużo czy to mało ? Czy materiał na taki dom faktycznie może kosztować ok. 8 tysięcy?

Może tyle kosztować, to kwestia producentów, dostawców, warunków handlowych, podatku VAT i fantazji klienta (czyli Ciebie).

Przykładowo, dobrej jakości peszel, który "chroni" przewody jest droższy od chronionych przewodów.

Czy do wyceny nie został wzięty osprzęt (gniazda, wyłączniki) i biały montaż?

Czy prócz instalacji elektrycznych nie zażyczyłeś sobie alarmowych, TV, sterowania żaluzjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o takiej metodzie liczenia punktow?

Cena za punkt elektryczny 38.50 zł. netto z wywierceniem otworów pod puszki.....

A to za wiercenie jest dopłata? I jeszcze tyle netto? W Trójmieście taki wykonawca byłby bez pracy.

...3,0 punkt – gniazdo 3 fazowe...

Troszkę przegina ale ... na swoją korzyść.

...Instalacja wykonana zostaje systemem głębokich puszek (bez puszek łączeniowych przy suficie, co umożliwia szybsze zidentyfikowanie ewentualnej awarii, bez niszczenia ścian co wiąże się z dodatkowymi kosztami ) z łączeniem przewodów w systemie WAGO....

I to ma być coś ekstra? To jest standard. Kolejna sprawa to ta, jeżeli wspomina o jakiś awariach to czegoś tu nie rozumiem. Drogi i jeszcze dopuszcza możliwe usterki instalacji? A może to tylko taki chwyt marketingowy.

...Bede miala jeszcze 2 wyceny niezalezne.Cena za dom-Warszawa-ok.500m2.

TO chyba z tego powodu taka cena.

Cóż zrób kilka wycen ale dla takich samych założeń by porównanie było miarodajne.

A co z podpisaniem umowy i egzekwowaniem warunków umowy (gwarancja i serwis pogwarancyjny)?

Wybierz to które Ci będzie najbardziej odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dzięki jutro dopytam. Może źle napisałam bo 20 zł. za punkt + dodatkowo płacę za materiał. Natomiast drugi elektryk powiedział tak:

- 22 zł. za punkt

- 50zł. punkt z materiałem

- rtv jako osobny punkt

- sama mam zakupić rozdzielnice

- pomiar w cenie

- za zgłoszenie dodatkowo 1500 zł ja mam płacić tylko nie bardzo rozumiem o co biega i dlaczego aż tak dużo.

A o co chodzi z tym odbiorem ? czy za to też trzeba płacić?, jesli tak to komu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i jescze mi się przypomniało, że drugi elektryk nakłania nas na instalację puszkową twierdząc,że jest mniej awaryjna tzn.łatwiej znaleźć gdzie i co się popsuło. Na instalację bezpuszkową idzie więcej kabla, która jest rzeczywiście lepsza?

Jak zwykle w każdej ludowej baśni jest ziarenko prawdy, które to leży pośrodku....

1) Rzeczywiście łatwiej zdiagnozować usterkę pod warunkiem że jest dostęp do wszystkich zainteresowanych puszek.

Po takiej naprawie pomieszczenia diagnozowane nadają się do delikatnego szpachlowania i malowania ścian.

Diagnoza w instalacji bezpuszkowej jest wolniejsza, ale w 100% możliwa bo cały osprzęt jest w zasięgu wzroku i dotyku.

 

2) W instalacji bezpuszkowej idzie więcej kabla.

Nie robiłem badań w tym zakresie, myślę że na całym domku pójdzie 200-300m więcej przewodów.

Na drugiej szali leży atrakcyjność widocznych górnych puszek lub tajemniczość ukrytych górnych puszek.

 

Spytaj elektryka jak chce łączyć przewody w puszkach i czy to połączenie jest pewne.

Po odpowiedziach będzie wiadomo jakiej klasy jest fachowiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro dopytam. Może źle napisałam bo 20 zł. za punkt + dodatkowo płacę za materiał. Natomiast drugi elektryk powiedział tak:

- 22 zł. za punkt

- 50zł. punkt z materiałem

- rtv jako osobny punkt

- sama mam zakupić rozdzielnice

- pomiar w cenie

- za zgłoszenie dodatkowo 1500 zł ja mam płacić tylko nie bardzo rozumiem o co biega i dlaczego aż tak dużo.

A o co chodzi z tym odbiorem ? czy za to też trzeba płacić?, jesli tak to komu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Nie wiem o jakie zgłoszenie chodzi, ale 1500zł to chyba elektryk pojechał po bandzie.

 

Uważaj z tą rozdzielnicą. Jeśli już to zakupy w jego obecności lub wg jego listy bez żadnych odstępstw.

Jeśli coś padnie w wyposażeniu to ewentualna naprawa i dochodzenie gwarancyjne będzie po stronie Twojego portfela.

Elektryk powie że skasował Cię za montaż i zamontował to co zostało zakupione.

Z drugiej strony trudno, żeby odpowiadał za coś co pochodzi z niewiadomego źródła.

Ja generalnie unikam kupowania wyposażenia przez nieświadomych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś wycenianą instalację z której są zastosowane przełączniki bistabilne.

Wymyśliłem sobie, że w kilku obwodach chcę mieć "włączniki hotelowe czy schodowe". Jak zwał tak zwał. Chodzi o to, że raz naciskam włącza się światło, drugi raz naciskam wyłącza się. I tak w korytarzu mogę mieć w kilka (np: 3 i więcej) takich włączników niezależnie włączających i wyłączających światło z różnych miejsc. To samo przedpokój, salon i klatka schodowa.

 

No i właśnie jak to się liczy. Od punktu, od obwodu?. Do włączników (podłącznych równolegle) idzie w zasadzie tylko kabel sterujący 2x0,75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się tak jak się liczy, czyli normalnie od punktu.

Wbrew pozorom, taka "inteligentna" instalacja jest trudniejsza w uruchomieniu i serwisowaniu w porównaniu do tradycyjnej.

 

Przekrój i ilość żył nie mają znaczenia, bo idąc tą drogą to alarmy, domofony, internet byłyby żyłą złota :)

A instalacji głośnikowych nikt by nie robił bo tylko 2 cienkie przewody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...