Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile za elektryka


luce81

Recommended Posts

nie wiem jak im się to kalkulowało. Mi też się wierzyć nie chciało. zaciagnelam specjalnie znajomego elektryka zeby zobaczyl czy czegos nie spieprzyli. no i wyglada na to ze ok. wszystkie materialy byly z hurtowni elektro-plast, z tej samej mam wszystkie kontakty i właczniki. jak je zdobyli i za ile juz nie dochodzilam. grunt ze zaplacilam malo to mnie najbardziej obchodzilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 276
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
nie wiem jak im się to kalkulowało. Mi też się wierzyć nie chciało. zaciagnelam specjalnie znajomego elektryka zeby zobaczyl czy czegos nie spieprzyli. no i wyglada na to ze ok. wszystkie materialy byly z hurtowni elektro-plast, z tej samej mam wszystkie kontakty i właczniki. jak je zdobyli i za ile juz nie dochodzilam. grunt ze zaplacilam malo to mnie najbardziej obchodzilo

czasem warto sie zastanowic nad niska ceną bo może towar jeszcze wczoraj był w innym domku.Znam już przypadki, ze policja przychodziła do domu i rekwirowała taki tani zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam dla Państwa pewną innowacyjną propozycję podejścia do wyceny założenia instalacji elektrycznych. Uważam, że cena tzw. ‘punktu elektrycznego’ nie powinna być stała. Moim zdaniem cena punktu elektrycznego powinna zależeć miedzy innymi od: ilości punktów elektrycznych, typu ścian, powierzchni lokalu, itp. Dopiero uwzględniając powyższe parametry można ustalić cenę punktu elektrycznego. Każdy inwestor, który jest zainteresowany naszymi usługami może bez problemu wycenić koszt założenia instalacji elektrycznej podając podstawowe informacje o swojej inwestycji takich jak: powierzchnia mieszkania, typ ścian, ilość gniazd elektrycznych, lamp w poszczególnych pomieszczeniach itp. Naszym zdaniem są to informacje podstawowe które są bez problemu zrozumiałe dla każdego inwestora. Na koniec kalkulator robi tabele podsumowującą ile gniazd, lamp będzie się znajdowało w danym pomieszczeniu. Taka tabela jest podstawą do zawarcia umowy między inwestorem a instalatorem.

Zapraszam do testowania , wyceny robocizny online

Jak Państwu podoba się takie podejście do sprawy wyceny ułożenia instalacji elektrycznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długo to trwa, w sumie i tak dochodzimy do wyliczenia "od punktu".

Mało tego na etapie planowania instalacji nie wiadomo do końca ile czego będzie na ścianach.

Normą jest że pomysły i gusta inwestora nie znają granic dopóki fachowiec jest na budowie ;)

 

Poza tym w arkuszu na stronie nie są zdefiniowane typy ścian....

 

Dla mnie bardziej istotne byłoby (instalacja w bruzdach lub nie, puszki górne czy głębokie, obwody osobne w pomieszczeniach czy grupowane, instalacja zostawiona etapie wystających kabli czy uruchomiona-gniazda i oświetlenie robocze....., itd....)

Każdy liczy po swojemu, ważne żeby wilk był syty i owca cała (instalator zarobił i inwestor przeżył wystawiony rachunek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się wypowiecie?

Dostalem wycenę w domku 112mkw.: 10.000 netto materialy, 9.500 netto robocizna.

 

Wiem, ze 'żyję w kraju, w ktorym wszyscy chcą mnie zrobić w ch...' i to w dodatku 'za moją kasę' (cytaty z popularnego kawałka muzycznego - dla mniej wtajemniczonych), ale zastanawiam się też czy zapędy wykonawców mają swoje granice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest elektryka Pana Chomika.

Ma zachomikowane różne towary więc to są ceny nieadekwatne do tych w hurtowniach i sklepach.

 

Z innej beczki, ostatnio z racji choroby byłem zmuszony oddać kilka zleceń w inne ręce, bo nie byłem w stanie dokończyć tematów.

Wrzuciłem ogłoszenia do sieci i po 2-3 dniach miałem kilkanaście ofert cenowych.

Było do zrobienia około 70 punktów w domku, przy czym bruzdy i przebicia (strop) były już wykonane.

Trzeba było tylko wrzucić kable w bruzdy, placki z gipsu zrobić, połączyć rozdzielnice i wrzucić kabel zasilający do przygotowanego wykopu.

Firmy i "firmy" tę samą robotę (materiały już były zakupione) wyceniały od 2,000 do 11,000zł.

 

Inne zlecenie, gdzie był cały domek do zrobienia od A do Z (około 140 PKT) firmy wyceniały od 2,000 do 14,000zł.

 

Z krótkich wywiadów telefonicznych wynikało, że najdroższe były firmy które "dostarczają kompleks usług - elektryka, hydraulika, kafelki, robienie dzieci..."

Ot taka mała dygresja z ostatnich dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dyskutować trzeba mieć temat przewodni, wrzuć więc tą wycenę.

Zobaczymy co obejmuje, bo instalacja nie jest równa instalacji.

Sam materiał za 10,000 o czymś już świadczy, albo wymyśliłeś cuda, albo jesteś przygotowywany do ostrzyżenia ;)

Wycena obejmuje instalację pod gniazdka, światło, uzbrojenie rozdzielnicy, instalację TV i komputerową, pociągnięcie kabla pod domofon i bramę oraz pomiary i odbiór. Cudów nie wymyślalem :-) Raczej chcą się zabawić we fryzjera :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
a kto i gdzie Cie polecił?

ceny masz konkurencyjne - tylko jak z jakością? bo 2-3 dni na domek to niewiele czasu.

 

polecił mnie użytkownik angelnight kilka postów wyżej. Prosze porównać podany tam nr tel.

Jakość naprawde wysoka

Szybkośc wykonania instalacji zależy od wielkości domu oraz ilości punktów i wielu innych rzeczy ale robimy naprawde szybko.

Od marca br wykonaliśmy instalację w 22 budynkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...