Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile za elektryka


luce81

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 276
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powodzenia... W użytkowaniu takiej instalacji :)

Witam.

Nie dodalem ze cena jest od mojego przyjaciela inaczej bylo by pewnie okolo 70 zł. -dlatego pisalem ze mam szczescie.Nawiasem punktow bedzie od groma a kable (tv alarm prad telefon internet)beda w suficie podwieszanym i sciankach gipsowych na stalowym ruszcie -pow domu 330 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy cena za robociznę - rozdzielnia 30 za "pole" czyli 3F - 3 pola przy sporej instalacji jest srednia, niska, ok ? Rozdzielnie robione przy okazji robienia 50% instalacji oswietleniowo-siłowej .

 

Czy w cenie tzw punktu macie pomiary, nadzór Kierownika robót elektrycznych do odbioru ? U mnie chca 1000 za pomiary i 1000 za "nadzór".

 

pozdrawiam

Zonzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie o jakich pomiarach ciągle mówicie . Czy po zakończeniu pracy przez elektryka przed otynkowaniem ścian, przed białym montażem często przed docelowym przyłączem oczekujecie kwitka ,że wasza instalacja nadaje się do eksploatacji i może zostać włączona pod napiecie. Do tego protokół z pomiarów impedancji pętli zwarcia???? . Bo ciągle sprawa rozbija się o pomiary tylko co to za pomiary?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda protokół to ja wiem. Chciałbym sie jedynie dowiedzieć czym dla inwestora budynku mieszkalnego są takie pomiary. Mam wrażenie ,że oczymś innym myśliciew acos innego dostajecie a bynajmniej powinniście dosać. Tak jak dzielicie się ceną ile za punkt tak pochwalcie się jakie u kogo pomiary były robione bo pojawiły się już ceny z rozbiciem na robocizne , materiały i pomiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dostałem wycenę od elektryka i nie do końca ją rozumiem. Zawsze wydawało mi się że tą robotę wycenia się od punktu i to wszystko ( oprócz skrzynki ), a tu pojawiły mi się pozycje typu: WLZ, zasilania obwodów???? Jak to jest i co oznaczają te pozycje.

I jak jest liczona brama, domofon i oświetlenie terenu , za punkt czy inaczej, bo mi policzono za tzw kpl. ( 250 pln, 250 PLN i 450 PLN ), oczywiście te rzeczy sa tylko wyprowadzone z domu. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel wyżej wymienioną należność przez liczbę określonych przez ciebie punktów i dostaniesz cenę za punkt i dalej będziecie się licytować kto ma bardziej tandetną i prymitywna instalację czyli kto wydał mniej na punkt.

 

Ciekawe czemu takich zawodów nie organizuje się w innych dziedzinach tak np przy kupnie samochodu. Każdy kto wydałby na niego mniej powinien być bardziej szczęśliwy i dumny z siebie. A może tak jest. Już gdzieś pisałem ,że mam do zbycia Golfa za 2600.. Mało kto przebije taką okazję. I zawsze można się będzie pochwalić dobrym nosem do interesów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel wyżej wymienioną należność przez liczbę określonych przez ciebie punktów i dostaniesz cenę za punkt i dalej będziecie się licytować kto ma bardziej tandetną i prymitywna instalację czyli kto wydał mniej na punkt.

 

Ciekawe czemu takich zawodów nie organizuje się w innych dziedzinach tak np przy kupnie samochodu. Każdy kto wydałby na niego mniej powinien być bardziej szczęśliwy i dumny z siebie. A może tak jest. Już gdzieś pisałem ,że mam do zbycia Golfa za 2600.. Mało kto przebije taką okazję. I zawsze można się będzie pochwalić dobrym nosem do interesów .

:D :D :D szczera prawda, chyba zbyt nisko go cenisz, moze jako unikat za 26 tyś?, wyzej opisana sytuacja zachowań, staje się obecnie tzw standartem....a szkoda.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...