Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Our House (M31 Nasz Dom)


Ushi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 128
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj panowie murarze mają na piętrze wymurowac ścianki działowe i tym samym stan surowy otwarty uważam za zakończony :o

 

Okna dopiero będą w listopadzie, więc elektryk tuż po oknach. Luczak, jak możesz, podeślij mi namiary na swojego elektryka na priv.

 

Dach niestety się umył tylko połowicznie. Pod kominami zalega jeszcze wastewka kurzu. Zobaczymy co będzie po następnych deszczach. Z powodu ulewy i robienia szybkich porządków na górze przed zmrokiem i przyjściem ekipy, nie udało mi się zrobic wczoraj żadnych fotek :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

[wpis przeniesiony z "dziennika"]

 

Nie chcę zaśmiecać swoim wpisem tej świetnej relacji z budowy dlatego krótko:

TAK - budujemy Nasz Dom, zaczynamy jak tylko skończą się mrozy.

Wizyta na Waszej budowie tylko nas utwierdziła że wybór był słuszny. Nie będzie żadnych zmian w bryle budynku bo dom taki jaki zobaczyliśmy jest naprawdę fajny. Jeśli mogę coś doradzić osobom, które chciałyby podnosić ściankę kolankową /a z tym mieliśmy najwięcej wątpliwości/ . . . Tam jest naprawdę bardzo dużo miejsca, nie dajcie się przekonać fachowcom.

Ushi, jeszcze raz Wam dziękujemy i życzymy osiągnięcia celów założonych na 2009 rok.

 

pozdrawiamy

Patrycja&Adam

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik76454.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Patrycja & Adam,

 

Cieszymy się, że wizyta u nas umocniła Was w swoich przekonaniach. Wiadomo, że jedyny słuszny wybór to M31 :D

 

Generalnie jest dużo miejsca, ale ostatnio zaskoczyliśmy się kotłownią.

Po montażu kotła okazało się, że zabrał dośc sporo miejsca w kotłowni, aczkolwiek poruszanie się wokół i operowanie piecem jest generalnie możliwe. Trzeba będzie jedynie pomyślec nad praktycznym miejscem do składowania opału.

 

Jak by kotłownia była mniejsza, to po montażu kotła już w ogóle nie dało by się nic wcisnąc. Niestety w wielu projektach pomieszczenia gospodarcze nie nadają się na kotły na paliwo stałe.

 

Jak macie już jakiś kocioł upatrzony, to póki czas możecie pokombinowac z usytuowaniem kotła, czopucha i komina, co pozwoli na bardziej optymalne zagospodarowanie kotłowni. Jedną z opcji byłoby umiejscowienie komina w ścianie nośnej między kotłownią a garażem, ale myślę że w takim przypadku lepiej to skonsultowac z architektem i/lub kierownikiem budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 5 weeks później...
  • 5 weeks później...

O, fajnie że się ktoś odezwał w komentarzach :)

 

W dolnej łazience planujemy prysznic w narożniku przy drzwiach, pod oknem wc i na ścianie naprzeciwko umywalkę. Z kafelek Liryka wybraliśmy generalnie kolor pomarańczowy, nieco beżowego oraz mozaiki. Jako urozmaicenie wybraliśmy inserto gałązka w kolorze pomarańczowym (obudowa wc) oraz brązowym (blat do umywalki i pasek w kabinie prysznicowej. Podłoga też ma być w brązie...

 

Najlepiej będzie to widać na fotkach, ale te niestety wrzucę dopiero wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...