Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

Zdjęcia z zewnątrz postaram się wkleić w przyszłym tygodniu. Ale odrazu uprzedzam że nie mam takiego pożądku na działce jak u kraktoma - tu komplementy za pożądek wokół budowy :) U mnie z tyłu za tarasem, deski, ścinki, listwy na kupie czekają na pocięcie, no ale przed zimą się zreflektujemy;)

Mam pytanie do wszystkich budujących: czy korzystacie ze zwrotu różnicy podatku VAT 22%-15%?

Przegapiłem w tym roku, bo chyba wnioski skladać można do 30 czerwca za rok poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Karnet dzięki bardzo za zaproszenie, niewykluczone że skorzystamy jak wygospodarujemy trochę czasu. A porządkami wokół domu się nie przejmuj, w końcu to budowa, a Kraktomowi chwała za to że na czas i potrafi utrzymać prządek w nawale pracy.

Co do Słoneczka to faktem jest że to typowa porterówka, ale najpierw zakochałam się w Słoneczku, a potem dostaliśmy warunki zabudowy( dach dwuspadowy o kącie nachylenia 38- 45 st.). więc aby nie rozstawać się z naszym Słonkiem wytargowaliśmy zmianę warunków zabudowy do 30 st. Ale ciągle kusiła nas chęć posiadania jak ty to nazywasz strefy rekreacyjnej( mężowi marzy się kawałek miejsca na siłownie, stół bilardowy, a mnie garderoba).A jak się domyślasz mało realne jest zmieszczenie tego na dole. Podobnie zresztą planowali zagospodarować swoje poddasze Sylwia z Rafałem po zwiększeniu kąta do 35 st.

Tak więc z 30 zrobiło się 35st. Tym bardziej jak już pisałam takie Słoneczko kupiliśmy gotowe bez konieczności przeróbek.

A miejsce na schody się znalazło i twoje zdjęcie tylko upewniło nas w decyzji, że będą one w holu. Tym bardziej że już je przetestowałeś :D . Jak pewnie wiele innych rozwiązań które są dopiero przed nami, więc mam nadzieje że się nie pogniewasz jak będę zamęczać cię pytaniami. I tu właśnie pytanie jaki strop zrobiliście?

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Cieszę się, że jest nas już conajmniej 3 pary o podobnych planach :) Oczywiście będziemy się wymieniać pomysłami i doświadczeniami, pytania - jeśli tylko będę potrafił na nie odpowiedzieć - zadawaj. Strop betonowy, z warstwą Ackermanów (chyba tak to sie pisze ;) )

Co do porządków, to pocięliśmy w sobotę tą kupkę ścinków i desek, jest ładniej, chooroba, znów zapomniałem zdjęć z zewnątrz. Postaram sie nie zapomnieć na jutro.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stropu - betonowy na ackermanach ma zalety i drewniany też. Łatwo położyć całą elektrykę w tych kanałach ackermanów, beton wiadomo jest niepalny. Betonowy strop jest cięższy i potrzeba zbrojenia drutem, ale niekoniecznie takim jak projekcie, 16mm?? czy nawet jest chyba 20mm! Stal jest droga poza tym obciąża strop. Najgrubszy drut miałem fi 12mm albo fi 14mm. ALe raczej fi 12 żebrowany. Ackermany http://www.hadykowka.pl/pl/ceramika_budowlana/9127/92d6a88243c6c952/%26grupaWysz%3D446%26cechySearchGET%3D%5B0%7CPustak+Ackermana%5D#ak9127 oszczędzają beton, wzmazniają strop, nie przenoszą drgań, hałasu i w pewnym stopniu izolują cieplnie. Kupowałem je w Hadykówce ale te na 2 dziury, a w linku są na 3 ale nie wiem na czym polega różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również się cieszę że grono fanów Słoneczka jest spore. To fajna sprawa móc wymienić się doświadczeniami z kimś o podobnych poglądach. Ale też i się martwię że reszta naszych słoneczkowców się nie odzywa :( . Mam jednak nadzieję że jest to spowodowane nadmiarem pracy na budowach przed zakończeniem sezonu.

Ricora a co u ciebie? nie zmieniłaś zdania co do słoneczka?

Karnet dzięki za podpowiedż co do stropu. Myślimy o terivie , ale to zapewnie okaże się w trakcie budowy. A jakie sciany robiłeś u siebie? Tak jak w projekcie jednowarstwowe? Bo my przerobiliśmy na dwuwarstwowe ale z czego to dalej nie wiem, a tu trzeba zimą materiał kupić. Czekam na twoje zdjęcia i jak możesz to dorzuć też jakieś z poddasz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricora a co u ciebie? nie zmieniłaś zdania co do słoneczka?

 

 

 

Narazie nie ale chwilami mialam ochote ,podobaly mi sie jeszcze dwa np. Kometa i Zenit z tej samej pracowni.

Chcialabym zaczac na wiosne i mam nadzieje ze uporam sie z wszystkimi papierkami.Teraz myslimy kupic material ale zastanawiam sie gdzie go zlozyc i jak przetrzyma zime .Myslalam o scianie jednowarstwowej Ytong a na dach blachodachowka .Po obejrzeniu zdiec,ktore wyslal Karnet zastanawiam sie nad pienica z wejsciem w pom. gospodarczym(tam moze byc np.kotlownia)

A Wy co myslicie o kupowaniu materialu wczesniej-czy jest sens.

Ja rowniez czekam z niecierpliwoscia na zdiecia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricora, myślę że jest sens... Sam zgromadziłem cegłę w grudniu (2004-jeszcze nie było śniegu) i przykryłem taką niby-plandeką(są takie po kilkadziesiąt zł za np 30m kw), z nadzieją że zacznę na wiosnę-urzędnicy postarali się o to zebym wstrzymal się do września i wtedy zacząłem budowę. Czy cegla poczeka u mnie na placu budowy, czy na placu w cegielni-jedna brożka. Poza tym ceny są korzystniejsze pod koniec roku (pazdz-grudz) z racji wlasnie choćby na magazynowanie. Po nowym roku zwykle ceny się podnoszą.

Wiem jużz autopsji, że są różne sposoby kombinowania (ponad połowę materiałów można kupić "bez kwita"dwudziestodwuprocentowego ;) ciiiii). Każdy magazynier, sprzedawca, operator wywrotki, itp mają swoje sposoby na kombinacje i ominięcie zbędnych papierków... każdy ma korzyści. No ale ... nie namawiam do tak brzydkich praktyk :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Karnet nie daj się więcej prosić, chyba nie chcesz mieć na sumieniu płaczącego dziecka.

A co do kupna materiałów to w pełni popieram Karneta. Zawsze poza sezonem ceny trochę spadają a i jakiś większy rabat można utargować. Chociaż faktycznie gorzej jest ze składowaniem. Jeżeli nie masz gdzie go składować, albo boisz się że materiał nie doczeka na budowie wiosny zawsze można poszukać takiej hurtowni w której kupujesz materiał zimą i umawiasz się że dopiero wiosną ci go przywiozą na plac budowy.

My chcemy kupić większość zimą. Tyle że mamy gdzie to składować. Będziemy budować nasze Słoneczko na tej samej działce co obecny dom( po dziadkach męża dostaliśmy 50 arowa działkę z domem i zabudowaniami gospodarczymi)Tyle tylko że przed budową musieliśmy wyburzyć stodołę która psuła widok i zabierała sporo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten wątek nie jest zapomniany ;) wstawienie zdjec zajmuje mnostwo czasu ponieważ kazde musialem skalowac do ponizej 500kB i wrzucac na serwer ale czeka tam niespodzianka dla zainteresowanych - kolejne etapy - zdjęcia budowy robione od frontu zawsze z jednego miejsca, od zera do stanu rzeczywistego - adres: http://www.karnet.jpg.pl hasło podam na priva dla zainteresowanych

 

Za pare minut wstawie najświerzsze zdjęcia, ponieważ nie mogę wstawiać z zahasłowanej galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziewczyny... Mało mam czasu więc podam wam hasło na privy o obejrzycie sobie całą galerię z budowy, tam też na bieżąco będę wstawiał nowe fotki. Uporzedzam tylko że nie udało się wgrać za koleją (może to kiedys poprawię) ale podpisane są datami poczynając od zdjęcia w śniegu 2005_02_19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Słoneczkowiczów!

Niezmiernie się cieszę iż trafiłam na tę stronę, gdyż właśnie dziś wylaliśmy fundamenty pod nasze Słoneczko i chętnie przeglądam rady innych, już doświadczonych budowniczych. W tym roku uda nam się zrobić tylko stan "0", ale od wiosny bierzemy się ostro do pracy. Tymczasem beton się wiąże, a my z niecierpliwością czekamy na wymurowanie ścian fundamentowych przez ekipę, co ma nastąpić zaraz po Swięcie Zmarłych. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Słoneczkowiczów!

Niezmiernie się cieszę iż trafiłam na tę stronę, gdyż właśnie dziś wylaliśmy fundamenty pod nasze Słoneczko i chętnie przeglądam rady innych, już doświadczonych budowniczych. W tym roku uda nam się zrobić tylko stan "0", ale od wiosny bierzemy się ostro do pracy. Tymczasem beton się wiąże, a my z niecierpliwością czekamy na wymurowanie ścian fundamentowych przez ekipę, co ma nastąpić zaraz po Swięcie Zmarłych. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Krzysiek serdecznie witam w gronie fanów Słoneczka. I gratuluje rozpoczęcia budowy. Tylko jeszcze pochwalcie się którą wersje budujecie i czy planujecie jakieś zmiany?

Karnet dzięki za udostępnienie zdjęć. Fajne te twoje Słoneczko, aż się rozmarzyłam. Jak już nie będę mogła doczekać się wiosny to przynajmniej twój domek sobie pooglądam.

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś się odezwał. Kasiekn, my zdecydowaliśmy się na wersję dużą, a jedyną zmianą którą wprowadzimy, będą osobne drzwi do pomieszczenia gospodarczego, ale śledząc wpisy innych osób, zauważyłam, że prawie wszyscy taką zmianę wprowadzają. O innych zmianach nie myśleliśmy, ale to pewnie wyjdzie w praniu. Na razie są tylko fundamenty, a właściwie ławy, które dzisiaj pięknie nam deszcz polewa.

Mam jeszcze pytanie do karneta: z której części podkarpacia jesteś i czy my też moglibyśmy zerknąć na zdjęcia Twojego Słoneczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam nowych Słoneczkowców :) Aga i Krzysiek. Czyli od wiosny czeka Was najciekawszy etap budowy,gdy z godziny na godzinę realizuje takie ogromne marzenie :) Jeśli się podpiwnicza dom, to kotłownię można przenieść z pom. gosp. do piwnicy, a dodatkowe drzwi potrzebne są właśnie do palarni. Jeden z minusów, to dodatkowe ujście ciepła z domu, które też przydałoby się dobrze odizolować. U nas w pom gosp wstawimy pralkę, solidny stół do prasowania, taką wanienkę na pranie ręczne(lub wyjęte pranie), może zamrażarkę, półki na większe garczki, roboty kuczenne, itp. Polecam piwnicę.. jakoś nie mogłem sobie wyobrazić tego wkradającego się pyłu, kurzu, czy sadzy do kuchni a potem do salonu... Bo jeśli się pali w centralnym paliwem stałym (drzewo, węgiel, miał, itp) a ja tak zamierzam, to nie da się tego uniknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę sie troszke pochwalić :) u mnie więba juz stoi, cięzko było ale teraz to już widac i cieszy oko w poniedziałek murarze mają przyjsc do wykończenia szczytów a jutro gość od mierzenia ile potrzeba blachy, wkleję troszke zdjęc, oczywiscie jak mi sie uda ale tylko z ław i piwnic bo płytke zbudową porzyczyłem koledze i jeszcze mi nie oddał a zapomniałem sobie wczesniej wgrac do komputeraale obiecuje że tez wkleje kilka.

 

http://images1.fotosik.pl/236/8991afbf0fef6fd3med.jpg

 

http://images3.fotosik.pl/227/5edd823c4afe35b9med.jpg

 

http://images2.fotosik.pl/227/6a40b92b6254df74med.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/236/524527bffb06466cmed.jpg

 

 

 

 

 

 

 

[/img][img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno

http://images1.fotosik.pl/236/d14c00ce2f0ed0fdmed.jpg

 

 

napiszę tez troszkę o kosztach bo pewnie kazdy kto ma zamiar budowac jest tego ciekaw, ja tez szukałem postów o tym ile kosztuje budowa domu i znalazłem tylko jeden, wiec aby pomóc lub wystraszyc zalezy jak to odbierzecie to napiszę ilewydałem i na co do tej pory:

1. pozwolenia przepisanie i projekt:

- mapki do notariusza i porzepisanie - 600 zł

- podział działki i mapki u geodety wytyczenie budynku - 2500 zł

- projekt - 2300 zł

- 1 ttona cement ( sam robiłem troche bloczków 1600 szt) - 300 zł

- tartak bo drzewo miałem swoje na wiezbe + transport piwko itp - 700 zł

 

- czyli punkt 1 - 6400zł

 

2,

-stal 1650 kg - 3800zł

- kopanie piwnic i ław oaz wywóz ziemi - 2000 zł

- na zalewanie ław

- cement 5t - 1500 zł

- żwir 40t - 800zł

- wódka , piwo i pomocnicy 400zł

- pustaki max cegła pełna i kominy+ wentylacja 11000

-projekt na wode przecisk (przez drogę krajową z tym było kupe kłopotu) i podłaczenie wody - 4000 zł

 

czyli 2 - 23500 zł

 

3.piwnice

- folia fundamentowa - 240 zł

- cement 6t - 1800 zł

- murarze + pomocnicy - 2500 zł

piasek 30t - 600 zł

- pustaki żużlowe , bloczki betonowe, gwozdzie i pierdoły - 1900zł

- kierownik budowy - 500zł

- na scianki działowe beton komorkowy odkupiłem od kogos kto miał sie budowac ale zrezygnowal - 2000zł

 

czyli 3 - 7640 zł

 

4. strop( w tym zrobienie zbrojenia) i budowa parteru

- cement 5 t -1500zł

- zwir 20t - 400 zł

- obiad pomocnicy i piwo 500 zł

- parter

- cement 4t ( zdrozał) - 1300 zł

- piasek 20t - 400zł

- obiad pomocnicy 500 zł

- murarze - 1800

 

czyli 4 - 6400 zł

 

5 strop

- musiałem dokupic drutu - 2000 zł

- zrobieniezbrojenia -500 zł

- zalanie stropu (gruszka) 13t betonu + pompa- 2600zł netto

czyli 5 - 5100zł

 

6. szczyty pod wiezbę i wiezba

- cementu i pisaku zastało z parteru

- muraze + pomoc 600 zł

- musiałem dokupic drewna bo było mało - 700 zł

- ciesla za wiezbę - 2000 zł

- gwozdzie + pierdoły - 200zł

czyli 6 - 3500 zł

moze o czyms zapomniałem, duzo pracy własnej prawie kazda wolna chwila na budowie

 

CZYLI W SUMIE WYSZŁO MI 52540 ZŁ DO OBECNEGO STANU CHYBA NIE JEST ZLE :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...