Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt SŁONECZKO pracownia DOBRE DOMY


Recommended Posts

witam

mam jeszcze kilka nowych zdjeć :)

http://images3.fotosik.pl/246/6e8f2ea422c1ac91med.jpg

http://images2.fotosik.pl/247/a7558581740cf555med.jpg

http://images1.fotosik.pl/256/c8722d881b78c449med.jpg

http://images2.fotosik.pl/247/d67dde18f4d579fdmed.jpg

http://images4.fotosik.pl/210/aba47a972aa1a870med.jpg

 

troszkę duzo tych zdjec, troszkę nie w kolejnosci ale wazne ze sa, mam nadzieje ze niedługo beda z krycia dachu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 233
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze pawlo1239 ze Ty jeszcze podtrzymujesz ten temat, reszta jakoś zamarzła czy cuś? Pięknie pnie się budowa do góry w najszybszym tempie widocznym gołym okiem. Z tego co widzę masz lustrzane odbicie tak? Ja jestem aktualnie za szpachlami, parapetami, i centralnym. Co do kosztów c.o. to potrafi łupnąć po kieszeni. Mnie wyszło 14 tys zł (piec miałowy 3 tys, grzejniki Stelrad 3 tys, zasobnik gazowy z wężownicą do pieca 2,5 tys,instalacja miedziana 3,4 tys, jakieś zawory reduktory itp ok 0,5 tys, no i robocizna 1,6k). Mogę teraz śmiało kłaśc płytki w cieple zimą, ale nie zalewałem układu ponieważ nie wprowadzam się jednak na zimę a lepiej nie zalewać jeśli nie będzie się grzało na okrągło w zimie. Więc ewentualnie pozostaje np grzejnik olejowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie coś te nasze słoneczko słabiej świeci ale jeszcze nie pozamarzaliśmy. narazie nic nie pisze bo nie mam sie czym chwalić. Papiery złożone i czekam na pozwolenie. ale za to z przyjemnością śledze postepy innych słoneczkowców. Pawlo gratuluje postepów. to już niedługo bedzie opijanie wiechy? Karnet na twoje kolejne zdjęcia również czekam z niecierpliwością.

Pozdrawiam i życzę kolejnym postepów i sukcesów wszystkim budującym Słoneczko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Witam wszystkich fanów Słoneczka.

Od jakiegoś czasu dopinguje wszystkim budującym ten dom, a od niedawna stałam się wraz mężem szczęśliwą posiadaczką tego projektu :D . Narazie czekamy na pozwolenie - papiery już złożone. Będziemy budować wersje dużą z dachem 35 st., ze względu na warunki zabudowy, a także zachęciła nas ku temu wizyta u Sylwi i Rafała ( za która serdecznie dziękuje). Cieszę się że jest coraz więcej osób zainteresowanych słoneczkiem.

Sylwia i Rafał co tam u was? jak wam idzie z dachem?

Ricora a co u ciebie? czy zaczynasz podobnie jek my na wiosne? I oczywiście gratuluje córeczki.

Bardzo się cieszę że dołączył do tego forum Karnet. Ciekawa jestem gdzie wykroiłeś miejsce na schody? bo mnie te schody spedzaja sen z powiek.

A co do Kraktoma to gratulacje. Wasze słoneczko jest jest piekne a tempo prac robi wrażenie.

 

Dziękujemy :) Staramy się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie juz zima okna zabite i dach jest już na swoim miejscu:). Karnet piszesz ze nuda u ciebie oj jak ja bym chciał miec juz taka nude tylko pozazdroscic, wejscie do piwnicy mamy zaraz po prawo za wiatrołapem obok wejscia do kuchni, musze klikmąc kilka fotek to bedzie widac jak i co tylko nie wiem czy moge wklejac tyle zdjęc bo nie mam własnego tematu.

Kraktom u Ciebie tez widze robota idzie pełną parą szambo wkopane i widze ze juz w srodku działasz no no ładnie,wkleje kilka zdjęć z mojego słoneczka,

http://images3.fotosik.pl/314/d398c6e11c16e983med.jpg

 

 

 

http://images3.fotosik.pl/314/a3adef4f6fc0e1b5med.jpg

 

http://images3.fotosik.pl/314/5ded03ee4932e213med.jpg

 

WSZYSTKIM BUDOWNICZYM SŁONECZKA I NIE TYLKO ZYCZE SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY W SYLWESTRA I SZCZESLIWEGO (BUDOWLANEGO) NOWEGO ROKU!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie juz zima okna zabite i dach jest już na swoim miejscu:). Karnet piszesz ze nuda u ciebie oj jak ja bym chciał miec juz taka nude tylko pozazdroscic, wejscie do piwnicy mamy zaraz po prawo za wiatrołapem obok wejscia do kuchni, musze klikmąc kilka fotek to bedzie widac jak i co tylko nie wiem czy moge wklejac tyle zdjęc bo nie mam własnego tematu.

Kraktom u Ciebie tez widze robota idzie pełną parą szambo wkopane i widze ze juz w srodku działasz no no ładnie,wkleje kilka zdjęć z mojego słoneczka,

http://images3.fotosik.pl/314/d398c6e11c16e983med.jpg

 

 

 

http://images3.fotosik.pl/314/a3adef4f6fc0e1b5med.jpg

 

http://images3.fotosik.pl/314/5ded03ee4932e213med.jpg

 

WSZYSTKIM BUDOWNICZYM SŁONECZKA I NIE TYLKO ZYCZE SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY W SYLWESTRA I SZCZESLIWEGO (BUDOWLANEGO) NOWEGO ROKU!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie juz zima okna zabite i dach jest już na swoim miejscu:). Karnet piszesz ze nuda u ciebie oj jak ja bym chciał miec juz taka nude tylko pozazdroscic, wejscie do piwnicy mamy zaraz po prawo za wiatrołapem obok wejscia do kuchni, musze klikmąc kilka fotek to bedzie widac jak i co tylko nie wiem czy moge wklejac tyle zdjęc bo nie mam własnego tematu.

Kraktom u Ciebie tez widze robota idzie pełną parą szambo wkopane i widze ze juz w srodku działasz no no ładnie,wkleje kilka zdjęć z mojego słoneczka,

 

Hej! Widzę że też nie wylaliście wieńca pochyło jak w projekcie nad kuchnią. Ciekawe czy ktoś zrobił to zgodnie z projektem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

no,no nowy rok się zaczął a u naszych słoneczek cisza. Czyżby wszyscy opdoczywali jeszcze po zeszłym sezonie budowlanym? Zresztą u mnie też nudnno. Stal kupiona, bloczki na fundament i na ściany też. I tak sobie stoją i czekają. A pozwolenia jak nie było tak niema.

Chyba tylko kraktom ciężko pracuje bez chwili wytchnienia. Ale za to jakie efekty :D

Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no nowy rok się zaczął a u naszych słoneczek cisza. Czyżby wszyscy opdoczywali jeszcze po zeszłym sezonie budowlanym? Zresztą u mnie też nudnno. Stal kupiona, bloczki na fundament i na ściany też. I tak sobie stoją i czekają. A pozwolenia jak nie było tak niema.

Chyba tylko kraktom ciężko pracuje bez chwili wytchnienia. Ale za to jakie efekty :D

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

Gratulujemy zakupów! Coraz droższe wszystko więc kto pierwszy ten lepszy :) Powodzenia z urzędasami obijaczami ;) A u nas już po tynkach. Zdjęcia na dzienniku. I dalej do przodu :) Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no nowy rok się zaczął a u naszych słoneczek cisza. Czyżby wszyscy opdoczywali jeszcze po zeszłym sezonie budowlanym? Zresztą u mnie też nudnno. Stal kupiona, bloczki na fundament i na ściany też. I tak sobie stoją i czekają. A pozwolenia jak nie było tak niema.

Chyba tylko kraktom ciężko pracuje bez chwili wytchnienia. Ale za to jakie efekty :D

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

 

U mnie podobna sytuacja.....niestety. :-?

Kupilismy material na sciany zewnetrzne ,wewnetrzne i dzialowe(Solbet Kolbuszowa 36,5 i odpowiednio 24 i 12)chcielismy zdazyc przed podwyzka,co jak mi sie teraz wydaje nie bylo za rozsadne.(a i cenowo nie bylo rewelacji)

Mozemy je odebrac do konca kwietnia ale jesli do tej pory nie uporamy sie z papierologia....to bedzie problem gdzie ja to zmieszcze???!!!

 

 

36,5 - 1000 sztuk

24 - 460 sztuk

12 - 300 sztuk

Zreszta tym to ja sie mniej przejmuje ale po przestudiowaniu forum dowiedzialam sie ze ten material nie za bardzo nadaje sie na przechowywanie pod "golym niebem"-nasieknie i zacznie kruszec....

....wiec teraz co robic ? Oddac ,szukac kupca czy brac?

To wszystko dlatego ze tak bardzo chcielismy juz zaczac!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no,no nowy rok się zaczął a u naszych słoneczek cisza. Czyżby wszyscy opdoczywali jeszcze po zeszłym sezonie budowlanym? Zresztą u mnie też nudnno. Stal kupiona, bloczki na fundament i na ściany też. I tak sobie stoją i czekają. A pozwolenia jak nie było tak niema.

Chyba tylko kraktom ciężko pracuje bez chwili wytchnienia. Ale za to jakie efekty :D

Pozdrowienia dla wszystkich.

 

 

U mnie podobna sytuacja.....niestety. :-?

Kupilismy material na sciany zewnetrzne ,wewnetrzne i dzialowe(Solbet Kolbuszowa 36,5 i odpowiednio 24 i 12)chcielismy zdazyc przed podwyzka,co jak mi sie teraz wydaje nie bylo za rozsadne.(a i cenowo nie bylo rewelacji)

Mozemy je odebrac do konca kwietnia ale jesli do tej pory nie uporamy sie z papierologia....to bedzie problem gdzie ja to zmieszcze???!!!

 

 

36,5 - 1000 sztuk

24 - 460 sztuk

12 - 300 sztuk

Zreszta tym to ja sie mniej przejmuje ale po przestudiowaniu forum dowiedzialam sie ze ten material nie za bardzo nadaje sie na przechowywanie pod "golym niebem"-nasieknie i zacznie kruszec....

....wiec teraz co robic ? Oddac ,szukac kupca czy brac?

To wszystko dlatego ze tak bardzo chcielismy juz zaczac!

Pozdrawiam

 

Hej

Nie wiem jak Solbet ale Ytonga dostawałem na paletach opakowanych folią termokurczliwą i ani mowy nie było o zamakaniu, ponadto jak już gdzieś pisałem skakałem kiedyś (90kg żywej wagi :) ) po płytce z Ytonga, która pływała w wodzie parę tygodni i nic jej się nie działo poza tym, że była trochę cięższa. O kruszeniu też nic nie słyszałem. To co piszesz dotyczy polskich Prefabetów i te rzeczywiście rozpływają się na deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraktom dzieki za pocieszenie ,bloczki kupilam na paletach i jak zapewnial mnie pan beda ofoliowane....wiec moze nie bedzie tak zle :)

A tak przy okazji gratulacjie ,pamietam jak ogladalam Wasze pierwsze zdiecia a tu prosze juz prawie koncowka...no musze przyznac ze troche zazdrosna jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraktom dzieki za pocieszenie ,bloczki kupilam na paletach i jak zapewnial mnie pan beda ofoliowane....wiec moze nie bedzie tak zle :)

A tak przy okazji gratulacjie ,pamietam jak ogladalam Wasze pierwsze zdiecia a tu prosze juz prawie koncowka...no musze przyznac ze troche zazdrosna jestem :wink:

 

To prawie jak Blady :) Ale czego tu zazdrościć, każdemu będzie dane wykańczać dom i siebie :) Nie wiem czy nie byłoby rozsądnie abyś już sobie płytki zamówiła... to co dzieje się na rynku materiałów przypomina wojnę... My czekaliśmy ponad 2 miesiące na to aż nasze płytki wreszcie raczą dostarczyć do magazynu, codziennie słyszałem słynne chyba w całej Polsce "jutro".... prawie jak "maniana"... tylko to nie ta strefa klimatyczna :)

 

Aha no i dziennik chyba założysz co ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

My swój materiał mamy u siebie od początku roku. Przetrwał juz wichure i deszcze i jeszcze sie nie rozpłynął- i warto to dodać że to o nie Ytong. Stoi na paletach i jast zafoliowany, a dodatkowo przykryliśmy go folią budowlana.

Myślę więc że nie masz sie co martwić, zreszta w większości składów materiały stoją też pod chmurką.

Beton komórkowy 24 ( ściana dwuwarstwowa) za 8,60 szt

Bloczki fundamentowe 2,80 szt a bez faktury 2,30.

Stał na fundanent: pręt 12 - 2,70 m/b, strzemiona zamawialiśmy gotowe 1,30 szt.

reszta stali: pręt 6-0,68 m/b, pręt 8 - 1,40m/b,pręt 16- 4,70 m/b

bloczków na ścianki działowe jeszcze nie kupiliśmy.

mamy już upatrzoną hurtownie z materiałami na strop i rozgladamy sie za dachówką. I tu pytanie do Kraktoma: jaka powierzchnię ma twój dach przy kącie nachylenia 25 st ?. bo według projektu nasz przy 35 st. ma 214 m kw.

Ricora a jak wyglądaja u ciebie ceny betony ? bo u nas w najbliższej betoniarni woła za B-20 - 250 m3 a za B -10 - 220 m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

My swój materiał mamy u siebie od początku roku. Przetrwał juz wichure i deszcze i jeszcze sie nie rozpłynął- i warto to dodać że to o nie Ytong. Stoi na paletach i jast zafoliowany, a dodatkowo przykryliśmy go folią budowlana.

Myślę więc że nie masz sie co martwić, zreszta w większości składów materiały stoją też pod chmurką.

Beton komórkowy 24 ( ściana dwuwarstwowa) za 8,60 szt

Bloczki fundamentowe 2,80 szt a bez faktury 2,30.

Stał na fundanent: pręt 12 - 2,70 m/b, strzemiona zamawialiśmy gotowe 1,30 szt.

reszta stali: pręt 6-0,68 m/b, pręt 8 - 1,40m/b,pręt 16- 4,70 m/b

bloczków na ścianki działowe jeszcze nie kupiliśmy.

mamy już upatrzoną hurtownie z materiałami na strop i rozgladamy sie za dachówką. I tu pytanie do Kraktoma: jaka powierzchnię ma twój dach przy kącie nachylenia 25 st ?. bo według projektu nasz przy 35 st. ma 214 m kw.

Ricora a jak wyglądaja u ciebie ceny betony ? bo u nas w najbliższej betoniarni woła za B-20 - 250 m3 a za B -10 - 220 m3.

 

Witam

Wg projektu 194m2 i raczej się zgadza ze stanem rzeczywistym :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy tu Aneta i Arek z zachpom.Od 15.03.zaczynamy budowe Słoneczka Dużego. Ja poszezyłem swój projekt o 1 metr od strony łazienki i myśle o przeniesieniu pieca do garazu który stawiam za domem co Wy o tym myślicie jako bardziej doświadczeni w bojach ze Słoneczkiem. Może jest ktoś kto budował Słneczko w okolicach Szczecina.Pozdrawiamy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta i Arek witamy w klubie :D , czekamy na zdiecia i relacje z placu boju.

Szkoda tylko ze starzy sloneczkowicze sie nie odzywaja.

 

Kasiekn-ja narazie cenami betunu sie nie interesowalam,pozwolenie na budowe jeszcze nie wiem kiedy bedzie :cry: wiec narazie sie wstrzymuje,niektorych rzeczy nie da sie niestety kupic wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...