Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stryszek nad poddaszem użytkowym


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trzeba by sięgnąć do dokumentacji tych urządzeń, ale ja mam na ogrzewanym stryszku sporo elektroniki (router WiFi, wzmacniacze antenowe, itp.) i działa wszystko świetnie zarówno przy 30-stopniowych upałach, jak i 15-stopniowych mrozach.

 

Akurat urzadzenia elektroniczne maja ta zalete, ze najczesciej same sie wystarczajaco podgrzewaja :) Gorzej jak nie bedzie dluzej pradu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie gdyż sprawa staje się dla mnie gardłowa, a padla wcześniej tylko jedna odpowiedź. Czym macie wykończone skosy na stryszku ponad poddaszem użytkowym? Daję tam między krokwie 20 cm wełny, paroizolację i chciałbym to czymś niedrogim obić. Padło hasło o płyach GK ale to droga impreza jak na stryszek, na który będę zaglądał od święta. Podobnie jest z płytami OSB 8 mm, chciałbym taniej...

 

Czy macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie gdyż sprawa staje się dla mnie gardłowa, a padla wcześniej tylko jedna odpowiedź. Czym macie wykończone skosy na stryszku ponad poddaszem użytkowym? Daję tam między krokwie 20 cm wełny, paroizolację i chciałbym to czymś niedrogim obić. Padło hasło o płyach GK ale to droga impreza jak na stryszek, na który będę zaglądał od święta. Podobnie jest z płytami OSB 8 mm, chciałbym taniej...

 

Czy macie jakieś propozycje?

 

Może cienka płyta pilśniowa? Z takiej płyty robi się tylnie ścianki w meblach. Jeśli dobrze pamiętam, to kosztuje poniżej 10 zł za metr kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto poszperać po wcześniejszych postach?

 

Zanim zaczniecie zabudowywać poddasza nieużytkowe (czytaj - nieocieplane) proponuję wcześniejsze wątki - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72307&highlight= i tu - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=15624&highlight=osb+poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
ok, nie ma sensu z tym ociepleniem, ale membrane slychac, jak abrdzo wieje - co z tym zrobic?

Z ciekawości ostatnimi dniami przy tych wiatrach byłem na działce. Jedyne trzepotanie i rezonans membrany słyszałem przy oknach dachowych bo są jeszcze nie obrobione. Tam gdzie już jest wełna, nic nie trzepocze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...