Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stryszek nad poddaszem użytkowym


Recommended Posts

No i gdzie ta dziura w izolacji? Dziura to przerwa w czymś, a tu nie ma żadnej przerwy. Jest tak samo zamknięte jak przy nieocieplanym strychu tylko dużo wyżej.

 

Jak zwał tak zwał. Dziura, przerwa, brak wełny... Z Twoich słów wynika aby dawać wełnę na większości poddasza ale zostawić nieocieploną przerwę na 30-40cm między szczytem a pozostałą częścią izolacji. I to ma być brak przerwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak zwał tak zwał. Dziura, przerwa, brak wełny... Z Twoich słów wynika aby dawać wełnę na większości poddasza ale zostawić nieocieploną przerwę na 30-40cm między szczytem a pozostałą częścią izolacji. I to ma być brak przerwy?

 

Oczywiście, że brak przerwy... Po przerwie zawsze następuje kontynuacja tego co zostało przerwane - a tu: "To już jest koniec, nie ma już nic..."

Z moich słów wynika, że daję wełnę na całości poddasza które użytkuję.

Do budowy domu mimo wszystko potrzebna jest wyobraźnia - a to forum to nie jest poradnik dla totalnych laików. To wymiana doświadczeń.

Ja pisze jak ja robię - a jak Ty to rozumiesz to mnie to lotto - i jeśli dalej nie łapiesz to pozwól, że poproszę Cię o zaprzestanie dalszego zaśmiecania tematu, bo chętnie poczytam jak inni powalczyli w temacie ocieplania stryszku a nie tylko o ułomnościach w Twoim pojmowaniu tekstu pisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze jak ja robię - a jak Ty to rozumiesz to mnie to lotto - i jeśli dalej nie łapiesz to pozwól, że poproszę Cię o zaprzestanie dalszego zaśmiecania tematu, bo chętnie poczytam jak inni powalczyli w temacie ocieplania stryszku a nie tylko o ułomnościach w Twoim pojmowaniu tekstu pisanego.

 

Biedactwo. Moimi ułomnościami wytłumaczyłaś sobie że nie potrafisz się logicznie wypowiedzieć? No bardzo mi przykro że Cię nie zrozumiałem, nie zrozumiał Andrzej Wilhelmi i zapewne nie zrozumiały dziesiątki innych ludzi z ułomnościami czytający to forum. Bardzo Cię za to przepraszamy. Zaśmiecasz forum to Ty bluzgając zamiast próbować logicznie i jednoznacznie się wysłowić. Natomiast ja staram się uchronić innych przed zastosowaniem Twoich absurdalnych pomysłów w praktyce. Dobra, ja kończę temat bo nie chcę schodzić do Twojego poziomu dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że goraco się robi :wink:

 

Anetabo, czy chcesz dawac wełnę prawie do samego szczytu, a tam kompletnie nic? Czy też zrobić jakąś konstrukcję poziomą to 30 - 40 cm pod szczytem i tam też położyć wełnę (tak jak między jętkami się kładzie)? Bo w tym drugim przypadku miałoby to sens, byłaby bowiem zachowana ciągłość izolacji. W pierwszym nie ma sensu. Będzie wiało, i po prostu będzie zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że goraco się robi :wink:

 

Anetabo, czy chcesz ... zrobić jakąś konstrukcję poziomą to 30 - 40 cm pod szczytem i tam też położyć wełnę (tak jak między jętkami się kładzie) ... byłaby bowiem zachowana ciągłość izolacji.

 

Dokładnie tak - identycznie jak pomiędzy jętki - tylko dużo wyżej. Wszystko wykończone identycznie jak poddasze użytkowe wszędzie GK.

Tylko jak z folią - niektórzy producenci zalecają folię tylko w łazienkach - my na poddaszu użytkowym damy wszędzie - ale na stryszku to już sztuka dla sztuki - bo źródła wilgoci z wewnątrz tam nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może myślisz dobrze ale fatalnie to opisujesz i do tego irytujesz się jak Ci zwracają uwagę. Można ocieplić (zaizolować) jakieś pomieszczenie ale to nic nie da jak nie dostarczy się tam źródła ciepła (można to porównać z termosem, w którym gorący płyn po jakimś czasie wystygnie). Chcąc mieć taką wyizolowaną przestrzeń z w miarę ustabilizowaną temperaturą należałoby w stropie dać tylko 10 cm wełny. Przechodząca przez nią część ciepła ogrzeje przestrzeń ocieplonego strychu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc mieć taką wyizolowaną przestrzeń z w miarę ustabilizowaną temperaturą należałoby w stropie dać tylko 10 cm wełny. Przechodząca przez nią część ciepła ogrzeje przestrzeń ocieplonego strychu. Pozdrawiam.

 

Zabieg ten łączy się z koniecznością dania większej izolacji na stryszku?

Na poddaszu mamy 15+10, w stropie miało być tyle samo, na stryszku 15 wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetabo, czy chcesz dawac wełnę prawie do samego szczytu, a tam kompletnie nic? Czy też zrobić jakąś konstrukcję poziomą to 30 - 40 cm pod szczytem i tam też położyć wełnę (tak jak między jętkami się kładzie)? Bo w tym drugim przypadku miałoby to sens, byłaby bowiem zachowana ciągłość izolacji. W pierwszym nie ma sensu. Będzie wiało, i po prostu będzie zimno.

 

O widzisz, kobieta to zrozumiała to dość pokrętne tłumaczenie koleżanki :-). Szkoda że Antabo nie bardzo zastanawia się tylko pisze o jakiś odstępach od szczytu (a tak to się mówi na ściany na których opiera się płatew szczytowa) a nie napisze jak człowiek o kalenicy. Tak BTW przy takiej konstrukcji poziomej to bym miał 1,4m na strychu więc troszkę bez sensu :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Antabo nie bardzo zastanawia się tylko pisze o jakiś odstępach od szczytu (a tak to się mówi na ściany na których opiera się płatew szczytowa) a nie napisze jak człowiek o kalenicy. Tak BTW przy takiej konstrukcji poziomej to bym miał 1,4m na strychu więc troszkę bez sensu :-).

 

Dlatego niektórzy mają zamieszczony avatar ze zdjęciem budynku. Widzisz u mnie jakąś kalenicę (o której piszesz) w miejscu gdzie będzie stryszek? Ja widzę tylko cztery kalenice narożne a to o czym pisałam to szczyt. Jest różnica między prawdziwymi doświadczeniami o których wielu z nas tu pisze, a "widzi/wydaje mi się" hipotezami "Brzechw".

 

U Ciebie ten szczyt mógł być zrozumiany również bardziej prostolinijnie - ale cóż, zaryzykowałam. Odczytałeś to jako przerwę przed szczytem - niewątpliwie ograniczającą doznanie ale to Twój problem.

Zamierzasz wnieść coś ciekawego do tematu, czy dalej będziesz pocił sie nad tysięcznym postem pisząc o krzywdach które wyrządzam innym?

Wystarczy tych osobistych wycieczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...