Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa sauny krok po kroku


CoolaTT

Recommended Posts

znalazłem fajne żarówki G4 12v 10w (do 300st) :) dedykowane do piekarnika -te wykorzystam.

zastanawiam się tylko jak je wpuścić w belkę. chyba najlepiej będzie dac metalową oprawkę na taką żarówkę a oprawkę wpasować w belkę okalająca piec

 

Jak masz możliwość to zmierz sobie jaka temperatura jest przy posadzce w okolicy pieca, gdzie jest dobry nawiew świeżego powietrza :)

 

Te piekarnikowe to w standardzie są pakowane do kinkietów przy suficie. Tu dobrze dobierz moc, ja wymieniałem na mniejszą bo za mocno mi świeciły. Teraz i tak mało kiedy używamy. Dla klimatu zwykle i tak ledy pod ławami włączamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no i stało się ławki dzisiaj powstały

dolna 210 długość wysokość 50 szerokość 50

górna 210 długość wysokość 45 szerokość 60

w obu górne blaty zdejmowane

jeszcze dorobię małą dolną ale to już będzie w formie taboretu taka dostawka samonośna przestawiana

teraz czas zrobić lampy z soli i będzie na gotowo do drobnych poprawek jak zawsze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się ławki dzisiaj powstały

dolna 210 długość wysokość 50 szerokość 50

górna 210 długość wysokość 45 szerokość 60

w obu górne blaty zdejmowane

 

No i pięknie. My mamy identyczne wysokości oraz długości i jest nam bardzo wygodnie. Szerokość mamy 55cm i jest git. Choć zwykle ja leżę na górze, a żona na dole, więc z Twoim układem też by było nam wygodnie :)

 

 

.. teraz czas zrobić lampy z soli i będzie na gotowo do drobnych poprawek jak zawsze:P

 

Bardzo ciekawi mnie uzyskany efekt tych lamp, zapowiada się ciekawie, trzymam kciuki

 

Zrób tak, aby TOBIE się podobało i na innych się oglądaj :)

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam mniej/więcej wszystko obmyślone i chciałem zacząć szukać materiałów do zamówienia ale widzę, że chyba szczyt sezonu saunowego i z cenami też ostro szaleją ! Pieca 9kW ze sterownikiem poniżej 2k nie znajdę :( deska boazeryjna 12-15/szt. Edytowane przez X-MAN999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem ze świerku naszego

1 gatunek bardzo mało żywicy pare punktów

ale polecam grubszą ja chyba za cienką wziąłem bardzo pracuje szerokością

ale to zalezy co chcesz uzyskać

ma działać i taniej

czy ma działać i błyszczeć i drożej

 

 

a i się przy okazji do pytam

gdzie dokładnie w saunie termometr powinien być umieszczony

wysokość i ściana względem pieca

Edytowane przez mk1a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam mniej/więcej wszystko obmyślone i chciałem zacząć szukać materiałów do zamówienia ale widzę, że chyba szczyt sezonu saunowego i z cenami też ostro szaleją ! Pieca 9kW ze sterownikiem poniżej 2k nie znajdę :( deska boazeryjna 12-15/szt.

 

Zapewne to prawda. Firmy robiące domowy sauny zawalone są robotą to i nie ma co się dziwić, że materiał drożeje

 

Sprawdziłem sklep gdzie ja kupowałem. Ja da deskę świerku skandynawskiego płaciłem chyba koło 10zł, teraz widzę 14,50zł

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem ze świerku naszego

1 gatunek bardzo mało żywicy pare punktów

ale polecam grubszą ja chyba za cienką wziąłem bardzo pracuje szerokością

ale to zalezy co chcesz uzyskać

ma działać i taniej

czy ma działać i błyszczeć i drożej

 

Ja robiłem ze świerku skandynawskiego, który wcale nie ma żywicy, ma standardowe 14mm i nic mi nie pracuje

 

Uzyskany efekt u mnie to:

- dobrze działa

- jest niedrogo

- jest ładnie

 

Naprawdę, dla siebie też można zrobić ładnie, za rozsądne pieniądze, z dedykowanych materiałów, może nawet błyszczeć jak ktoś ma taki kaprys ;)

 

gdzie dokładnie w saunie termometr powinien być umieszczony

wysokość i ściana względem pieca

 

Ja mam tam gdzie siedzę. Dokładnie widoczne na załączanych zdjęciach. Jak siedzę na górnej ławie to gdzieś tak na wysokości głowy. Patrząc na foto to piec mam po lewej stronie.

IMG_20181227_092533male.jpg

1 (6).jpg

Edytowane przez piotrulex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam mniej/więcej wszystko obmyślone i chciałem zacząć szukać materiałów do zamówienia ale widzę, że chyba szczyt sezonu saunowego i z cenami też ostro szaleją ! Pieca 9kW ze sterownikiem poniżej 2k nie znajdę :( deska boazeryjna 12-15/szt.

 

Nie wiem jakiego konkkretnie pieca szukasz, ale na saunatech.pl kilka 9 kW poniżej 2 tys jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty swojej sauny z dodatkami jakie mam w planie podam na końcu budowy

właściwie większość już jest

jeszcze mauzera muszę kupić bo jest plan w tarasie zrobić zbiornik z wodą z możliwościa podgrzewania z wężownicy na piecu

na dzień dzisiejszy koszt budynku sauny 240x 570 wyszedł około 6k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sprawdzić instrukcję pieca. W moim akurat nie należy stosować roznicowki.

Byłem zdziwiony, ale tak jest napisane.

 

Może i nie należy według producenta, ale nikt nie zabroni X-MAN999 wstawić różnicówki.

Lepiej mieć niż nie mieć. Ceny aparatów są niskie, najwyżej ją wymontuje jak będzie wyzwalało ją, choć nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sauna sucha wszędzie drewno po co ci różnicówka ?

grzałki potrafią siać i zadziała jak będziesz akurat w saunie

ale jak sie boisz to zakładaj

 

a co u mnie?

zaczyna to wyglądać

cześć tarasu ułożona reszta jak małzera zamontuje

ławki już wszytkie została jeszcze tylko osłona hydroforu i podgrzewacza wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...