Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich,

 

1.Mam pytanie dotyczące takich pryszniców. Czy można bez problemu pod takim prysznicem umieścić ogrzewanie podłogowe elektryczne, czy nie ma jakichś przeciwskazań ze względów bezpieczeństawa (jakieś zwarcie itp.).

 

2.Mam zamiar zastosować uszczelnienie Sopro DSF 523 (http://www.sopro.pl/products/bcp/prace-budowlane/adg/abdichtung/10881/sopro_dsf_523.html) co o nim sądzicie, czy nie ma jakichś przeciwskazań by zastosować na nim wpomniane ogrzewanie podłogowe?

 

3.Czy zastosowanie odpływu z kołnierzem metalowym jest bardziej korzystne, ponieważ chciałbym zainstalować taki odpływ przy ścianie, a jeśli kupie odływ z kołnierzem to będę musiał go odsunąć od ściany.

 

4.I prosze o jakieś porady co do zakupu odpływu na co zwracać uwagę prysznic bedzie typu walk-in jedna ścianka szklana na 120cm długości i naprzeciw niej odpływ przy scianie także 110-120cm dł.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pomogę tylko jeśłi chodzi o podpunk 3 i 4. Nie ma potrzeby kupowac odpływu z kołnierzem. My właśnie mamy odpływ przy ścianie i zastanawiałam się czy taki z kołnierzem nie jest lepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szczelność i łatwość montażu płytek. O to zapytałam majstra, który powiedział że poradzi sobie z konstrukcją bez kołnierza.

Decydując sie na takie rozwiązanie należy zwrócić uwagę na wysokość szlichty, niektóre odpływy mają konstrukcję taką, iż nie zmieszczą się w wysokości warstw podłogowych. Dlatego też wybrałam odpływ Aco, ponieważ jego wys. to zaledwie 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

mam spory dylemat co do prysznica bezbrodzikowego.

 

1) co jest lepsze do uszczelnienia prysznica bezbrodzikowego, zwykła folia w płynie czy hydroizolacja ?

 

2) czy jeśli dobrze zaizoluje sie podłogę to czy bez problemu można położyć mozaikę Paradyż sensual blue murano ? czy też lepiej położyć gres sensual blue, który ma mniejszą nasiąkliwość ?

 

położenie mozaiki ma dwie wady większa nasiąkliwość w porównaniu z dużymi płytkami tej serii, i większa powierzchnia fug, chociaż jest i zaleta - mozaika wygląda znacznie lepiej :)

 

Nie planuję kłaść fugi epoksydowej lecz normalną fugę.

 

Czy to będzie bezpieczne ?

pozdrawiam

Edytowane przez Gobelin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia w płynie odradzam. Jeśli juz cos w układzie wodnym to dwuskładnikowa hydroizolacja na bazie cementowo - polimerowej. Ja mam u siebie poliuretan - klej drogi ale na wieki. Nazywa sie Sika Bond T8. Fuga epoksydowa lub ta z Siki (Sikaflex? Chyba)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar mapelastikiem z taśmą narożnikowa to zrobić, z fuga się zastanawiam, nie miałem przyjemnosci nigdy z epoksydową a ponoć jakoś inaczej sie nią robi :( strach w oczy zagląda :( może lepiej cementową zrobić i zaimpregnować, bo wiem, ze to umiem i zrobię porządnie? Edytowane przez edde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar mapelastikiem z taśmą narożnikowa to zrobić, z fuga się zastanawiam, nie miałem przyjemnosci nigdy z epoksydową a ponoć jakoś inaczej sie nią robi :( strach w oczy zagląda :( może lepiej cementową zrobić i zaimpregnować, bo wiem, ze to umiem i zrobię porządnie?

nie święci garnki lepią :-)

Ja kładłem pierwszy raz i wyszło znosnie. Trzeba to robić tak jakbyś kładł silikon a nie zwykła fugę - resztki są praktycznie nie do zdrapania z płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem własnie po takiej robocie i wszystko zalezy od dokladnosci wykonania. To nie jest basen, tam nie bedzie woda stała tylko splywała i zalezy od prawidlowych spadkow i fachowego odpływu. Oczywiscie mozaika lepiej sie do tego nadaje, bo jak zrobisz ładne spadki na duzych płytkach?

moje uwagi: odpływ nie na srodku, bo przy kompieli zawsze bedziesz tanczył na kratce

drzwi z dobrym uszczelnieniem /ja zastosowałem lineablue-perfekcyjne/

swiatło w kabinie

min wymiar 80/90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodatkowo pod brodzik wrzuciłemmatę grzewczą.

Mata, zatopiona w cienkiej wylewce. Na wylewce cieniutka siatka z drutu podłączona do uziemienia - to tak na wszelki wypadek.

Spadki wyrobione z kleju, bardzo ważne, żeby je dobrze wykonać, można sobie pomóc listwami do tynkowania

Na to 5 warstw folii w płynie a w narożach umieszczona taśma uszczelniająca. Na ścianach brodzika też nałożona folia w płynie 3x

Potem mozaika kafelkowa przyklejona na fugę epoksydową.

Kafelki na ścianę przyklejone na klej

Fugowanie fugą epoksydową - narożniki też tą fugą wypełnione.

Przy takim układzie woda nigdzie się nie dostanie, podłoga w brodziku schnie bardzo szybko, nie ma problemu z wilgocią (kratka wentylacyjna łazienki znajduje się nad brodzikiem). Polecam takie rozwiązanie choć jest czasochłonne w wykonaniu i wymaga dużej cierpliwości i dokładności.

Oczywiście oświetlenie w LEDach 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
A powiedzcie jaki powinien być spadek, aby woda sobie spływała a ja żebym nie spływała razem z nią? :-) Głębokość, na której powinien być spadek to 90 cm.

 

pozdrawiam

 

Zalecany spadek to 2%.

Zwróć również uwagę na przepustowość syfonu (żeby nie była mniejsza niż wydajność deszczownicy, bo nie nadąży z odprowadzaniem wody). Już byli tacy, co płakali, że się im przelewa :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecany spadek to 2%.

Zwróć również uwagę na przepustowość syfonu (żeby nie była mniejsza niż wydajność deszczownicy, bo nie nadąży z odprowadzaniem wody). Już byli tacy, co płakali, że się im przelewa :bye:

 

Dzięki Ci Dobra Kobieto :-)

Wybór odpływu zostawię sobie na potem, teraz już nie mam do tego głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...