Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na zdjęciu nie widzę dokładnie jak wygląda linia szyby. Ten system możesz spokojnie rozwinąć o dowolną ilość płytek w stronę szafek. Spadek zauważysz na styku podłogi i ściany jednak odpływ masz takiej długości jaki masz i cudów nie będzie, rozpryskaną wodę przy otwartej kabinie zawsze trzeba później ściągać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ładna galeria, ale rozwiązania nie widzę. Szocik albo wyda na dłuuuugi i drogi odpływ, albo przetnie jedną płytkę, albo zgodzi się na garby. Jest jeszcze możliwość wykonania pochyłości do naroża, ale przy tym układzie płytek, ich długości i wymaganym minimalnym spadku będzie wg mnie to widoczne i nieestetyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem bedzie łatwiej :) u mnie "wnęka" prysznicowa ma 90cm i takiej szerokości mam odpływ, spadek jest tam, gdzie jaśniejszy sylikon (fuga jeszcze mokra była, jak robilam zdjęcie) jesli szybę postawisz minimalnie na płytce za spadkiem zadnych krawędzi nie będzie widac, bo i skąd one?

8hxi4KISfLZGeYiqHB.jpg

 

dodam jeszcze, że ja na dłuższej ścianie mam drzwi do przedpokoju i nic mi nie wypływa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnijcie mi proszę jako laikowi... mam mieszkanie w bloku, a w nim łazienkę ;) czy mogę tam również zrobić prysznic bezbrodzikowy, taki bez potrzeby robienia go na podwyższeniu? coś mi się wydaje i widzę po forum że tak, ale moi fachmani twierdzą że nie :cool: skoro nie ma progu przy wejści do przysznica to jest on przy wejściu do łazienki? Edytowane przez strawberka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnijcie mi proszę jako laikowi... mam mieszkanie w bloku, a w nim łazienkę ;) czy mogę tam również zrobić prysznic bezbrodzikowy, taki bez potrzeby robienia go na podwyższeniu? coś mi się wydaje i widzę po forum że tak, ale moi fachmani twierdzą że nie :cool: skoro nie ma progu przy wejści do przysznica to jest on przy wejściu do łazienki?

 

Wyjście zawsze jakieś jest:

 

1. Spotkałem się z budownictwem blokowym, gdzie łazienka jest to osobna kabina betonowa (chodzi o całe pomieszczenie łazienkowe) - wstawiana jako gotowy element (razem z podłogą) na strop. W takim rozwiązaniu jest coś w rodzaju jak to można nazwać "podwójnej podłogi" (warstwa betonu z kabiny + pod tym właściwy strop. Tą warstwę batonu z podłoża "betonowej" kabiny można spokojnie skuć do warstwy właściwego stropu - i to powinno wystarczyć aby zmieścić odwodnienie w posadzce. (nie trzeba kuć całej podłogi tylko tam gdzie będzie odwodnienie + szczelina na rurę odprowadzającą.

 

2. Faktycznie jeśli nie ma progu to można także podwyższyć wylewkę w łazience o wysokość odwodnienia (będzie ono na równo z całą powierzchnią posadzki ale powstanie próg do łazienki - co niektórym może nie odpowiadać.

 

3. Zrobić cokół tam gdzie będzie kabina prysznicowa i tam zabudować odwodnienie.

 

Możliwości jest wiele i budownictwo blokowe wcale nie neguje możliwości montażu odwodnienia liniowego. Jest to jak najbardziej realne - spotkałem wiele osób, którzy mają odwodnienia liniowe w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

witajcie,

 

za tydzień odbieram klucze od swojego pierwszego mieszkania i od razu zaczynam w ekspresowym tempie remont.

wymarzyłem sobie prysznic bez brodzika, jednak okazuje się, że nie ma szans na zrobienie go na równi z podłogą - na podłodze jest już wylewka [5 cm], do tego odpływ jest zamontowany nad podłogą. to mnie jednak nie zraża i chcę mieć mimo wszystko taki prysznic, chociażby na podeście 10 cm. w związku z tym mam parę pytań do was:

 

- czy znacie jakichś fachowców z łodzi, którzy podjęliby się montażu takiego odpływu?

- jak długo trwa montaż?

- budynek jest nowy - czy istnieje możliwość, że mój prysznic będzie nieszczelny, przez to, że budynek pracuje?

 

błagam o jak najszybsze odpowiedzi, każda godzina jest na wagę złota.

 

Adrian

 

lazienka rzut.jpgDSCN8785.jpg

 

dołączam również rzut łazienki i zdjęcie odpływu.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

- czy znacie jakichś fachowców z łodzi, którzy podjęliby się montażu takiego odpływu?

- jak długo trwa montaż?

- budynek jest nowy - czy istnieje możliwość, że mój prysznic będzie nieszczelny, przez to, że budynek pracuje?

 

błagam o jak najszybsze odpowiedzi, każda godzina jest na wagę złota.

 

Adrian

 

Spróbuj zadać pytanie w grupie łódzkiej:

 

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2666

 

http://forum.muratordom.pl/group.php?do=discuss&discussionid=2776

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym wrócić do otoaczków zamiast brodzika. Bardzo podoba mi sie ten sposób wykończenie i nawet już kupiłam kamienie, ale moi fachowcy od łazienki twerdzą że to nie praktyczne.Jak obrobią te kamienie to będą nie równe, ( bo są róznych kształtów i grubości) i woda nie będzie do końca spływała, zawsze gdzies będzie zalegać pomiędzy. DFrugi problem jaki zasugerowali to sposób obrobienia wokół ścian i wokół odpływu. Przy kaflach nie ma problemu bo wszystko jest proste. A tutaj znowu problem jak wyżej. Stwierdzili, że trzeba byłoby silikonem a to nie będzie ładnie wyglądało. Pomóżcie mi proszę czy tez mieliście takie problemy? Może ja żle otoczaki kupiła? Może są jakies inne, specjalne na podłogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...