Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj Sławku, oczywiście że najlepszym rozwiązaniem są nadproża (które sprzedajesz) oraz system RKS :)

Co nie zmienia postaci rzeczy ze widziałem przepięknie wkomponowane skrzynki elewacyjne w bryłę budynki i nawet nie wyobrażałem sobie jak mogłaby ta chałupa wyglądać bez skrzynek na rolety

Powiedzmy sobie szczerze

Większość błędów bierze się stąd, że rolety traktowane są po macoszemu, nie myśli się o nich już na etapie projektu jak i murowania ścian, koncepcja pojawia się za późno gdy niewiele można już zrobić - jak choćby dziś u klienta, okna zamontowane, ściana wykonana i zaprojektowana pod określona grubość docieplenia (ściana 3W) i nagle klient budzi się z ręka w nocniku gdyż chce schować skrzynkę w 15 cm wolnej przestrzeni a ma okna 230-240 cm wysokie, ni cholery nie ma takich skrzynek a właściwie nie da się nawinąć pancerza na średnicy nie przekraczającej 13 cm - dlaczego 13? Bo nadproże nie cofnięte i trzeba je jakoś ocieplić. Masakra - odpowiedz jedna - na tym etapie trzeba zapomnieć o roletach - sorry Winnetou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku....aż boję się pisać.....ale nie podam namiarów..może nie będzie tak źle...nie potrafie sobie wyobrazić z prawej strony mojego postu takiej reklamy jak Ty masz, z bardzo prozaicznego powodu....nie potrafię wytlumaczyć klientowi że na nadproża roletowe musi czekać ponad dwa miesiące....tak długo pewnie nawet u Jezierskiego się nie czeka? u mnie niestety tak....mam teraz klienta ktory robi totalną demolkę w domku o stanie surowym....wyrzuca wnęki na integro....aby wstawic tak jak sam powiedziałeś,najlepsze rozwiązanie....nie myslał na etapie projektu -teraz musi się napracować i nie byla to moja sugestia,sam doszedł do tego słusznego wniosku

 

potrafię zrozumieć...integro...beclever do 120 cm....ale elewacyjne? tylko pod jednym warunkiem,jeśli domek juz wykończony a ktoś za wszelka cenę chce mieć rolety

Jarerczku...sporo podróżeje po naszym pięknym kraju ale nie miałem tej przyjemności aby zobaczyć przepięknie wkomponowaną skrzynkę elewacyjną w bryłę budynku...być może nie jechalem tą drogą na której Ty widziałeś/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, roleta do drzwi balkonowych, przeważnie ma skrzynkę 205 mm plus docieplenie przestrzeni miedzy skrzynka a nadprożem (niezbędne minimum to 2 cm styroduru) już daje ci więcej niż grubość warstwy ocieplenia

Nie pojmuję dlaczego tak upieracie się przy chowaniu tych skrzynek - zamiast kombinacji alpejskich ;) można spokojnie pomyśleć nad wkomponowaniem skrzynki elewacyjnej w wygląd całej chałupy :)

 

Dzięki wielkie Jareko. O taką informację właśnie mi chodziło. Wszystko zatem stało się już jasne. Jest to kolejny nasz błąd - nie pomyśleliśmy o takich szczegółach na etapie projektu - projektant i wykonawca też nie zabłysnęli, ale co się dziwić jak wykonawcę pewnego dnia zapytałem jak pozbyć się mostków termicznych przy balkonach, to spojrzał na mnie pytająco i strzelił " a co to jest ten mostek termiczny?".

Natomiast ostatnio słyszałem taką oto opinię fachowca na temat ocieplenia ścian zewn.: "Po co ładować więcej niż 10cm styropianu? Powyżej 10 cm nie ma już żadnej różnicy więc nie warto."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu nie da się wyregulować tak powiedział serwismen. jest za mała szczelina między okuciem a ramą i skrzydłem, ponoć wycofują phantoma z Jezierskiego.

 

 

2 tygodnie temu był facet z winkhaus'a i powiedział że nie widzi problemu, okna da się wyregulować potrafiącemu to robić, następnie poinstruował serwisanta który przyjechał, dołożył najazdy na każde okno i teraz jest ok. jeśli okno lekko opadnie to najazdy pomogą wjechać skrzydłu do ramy, myślę że jest to jakiś sposób ale na jak długo? Na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też mam okna Jezierskiego, model Elita Thermo z 3 szybami montowane w 2008 roku. Okien jest osiem, różne wiekości i z każdym są kłopoty. Okna się wypaczyły, nie zamykają się normalnie, złota linia zdarta, okleina na dolnej ramie zdarta. Masakra. Jestem po kolejnej wizycie serwisanta (bardzo miły pan), teraz podobno ma przyjechać ktoś bezpośrednio od producenta...

Okna ładne.... i spać po nocach nie dają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oliwka,

wizyty "serwisanta" były niczym innym jak wizytami człowieka wysłanego przez sprzedawcę - montażystę.

Serwis w moim rozumieniu to ekipa bezpośrednio od producenta.

Spojrzałam na Twój dom (ze strachem?;) czy przypadkiem nie jest z bala, bo sam mam podobny przypadek - w ciągu 2 lat okna regulowałem juz ze 3 razy - ściany z bali sobie pracowały ciągnąc za sobą okna ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna, każde okna PVC, mogą w pierwszym okresie się opuścić. By nie uszkadzać linii (a tak naprawdę po prostu uszczelki w kolorze żółtym) jak i profila gdy tylko to zjawisko się zauważy należy poinformować sprzedawcę by podjechał i wyregulował gdyż dalsze użytkowanie kończy się tak jak się kończy. Podejrzewam, że największe kłopoty masz z oknami o szerokości ponad 150 cm - czy tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest z cegły - ceramika poryzowana. A okna użytkuje od dwóch lat i były już czterokrotnie regulowane.

No i największe kłopoty wcale nie są z oknem powyżej 150 cm. Z każdym jest to samo, a najmniejsze ma 120 cm. I cóż z tego, że poinformuję sprzedawcę od razu, jak przyjeżdżają po tygodniu... A otwarte okno trzeba zakmnąć na noc, albo jak się wychodzi do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam na mysli szerokość. Okna mam od 120 do 240 cm (te 240 to podwójne 2x120.

Jeśli to nie wina okien, to czyja? Zły montaż? No bo raczej nie moja :(

Rolety są we wszystkich oknach.

Szerokość 120 nawet przy 3-szybowym pakiecie to nie jest dużo, odpowiednio zamontowane i ewentualnie przy montażu mocniej wyszklone (bo wiadomo że trochę się opuszczą w trakcie użytkowania) mogą nigdy nie wymagać regulacji, a już na pewno nie kilka razy w ciągu 2 lat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast kłopoty z oknami o szerokości ponad 150 mogą po części być zasługa BeClewerow

Zbyt dobrze znam producenta okien by w nich doszukiwać się winy, prędzej obstawiałbym - brak podparcia okna, co wychodzi bardzo szybko przy ciężkich oknach.

Czym objawiają się kłopoty?

Zawadzaniem dolnej krawędzi skrzydła o ościeżnice?

Czy też zawadzaniem skrzydła na wysokości klamki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...