Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

narzut na kolor - nie ma znaczenia czy jedno, czy obustronny - wynosi +20%

jeśli oba kolory sie różnią to dodatkowo +10%

 

Czy moze Pan uscislic (bo nie jestem pewien czy doplata za rozne kolory dotyczy tez koloru bialego)?

 

Zaluzmy okno obustronnie biele: 100% ceny

- okno dwa kolory (w tym jeden bialy) - 120% ceny (czy 130% tu nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze pierwsza opcja 120% jest poprawna biorac pod uwage innych producentow)

- oknow dwustronnie kolor (innt niz bialy) - 120% ceny

- okno dwa kolory (inne niz bialy) - 130% ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Gratulacje dla firmy "Jezierski". Wymienili drzwi balkonowe i teraz wyglądają pierwsza klasa. Prościutkie i solidne a przede wszystkim ciepłe. Moim zdaniem ta firma to jedna z nielicznych, która ma profesjonalne okna, profesjonalny serwis i liczy się z klientem.

PROFESJONALIZM = "Jezierski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wazelina...

Rozwiń Kolego swój komentarz, bo nie bardzo nadążam za Twoją myślą...

Jeśli dobrze zrozumiałem, to każdego kto popełni jakąkolwiek fuszerkę czy niedokładność należy j...ć do bólu na wszystkich forach aż spuchnie, natomiast jeżeli usterka zostanie usunięta to nikt ma o tym nie wiedzieć?????

Chodzi tylko o zasianie smrodu???? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wazelina...

To prawda ze jak sie czyta takie pochwały to az nie chce się wierzyć ze napisali je Polacy i to jako wyraz zadowolenia:)

dar80 jest świezym uzytkownikiem i moze nie wczytał się w temat - a nie trzeba było dalek sięgać bo Remik nawet kilka wpisów wyzej wyłuszczył temat włącznie ze zdjęciami..

 

Czasem gorsza od wazeliny jest jednak powierzchowność i wyrabianie sobie zdania na podstawie ostatniego głosu w dyskusji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wazelina...
Rozwiń Kolego swój komentarz, bo nie bardzo nadążam za Twoją myślą...
a kolego stary nie zauważyłeś ze w tym forum pochwały nalezą do rzadkości? Tu tylko się albo płacze albo psy na nas wiesza - taka postawa jest w dobrym tonie - każda inna to "wazelina" bądź wypowiedzi konkurencji :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się coś zaczyna to należy skończyć.

Miałem problem z oknem, firma "Jezierski" problem usunęła więc pochwała się należy. Jak by zrobili źle to bym napisał negatywa.

No i oczywiście należy się pochwała dla przedstawiciela firmy "Jezierski" w Częstochowie za sprawne przeprowadzenie reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakiś powód (oprócz energooszczędności ) dla którego warto kupić okna Exclusive a nie Elita Thermo (3-szybowe)? Różnica w cenie jest spora.

 

Miałem podobny dylemat.

Ostatecznie wybrałem Elita Thermo + 3 szyby (za dopłatą tylko ok. 80 zł).

Nie mam domu pasywnego i wymuszonej wentylacji i doszedłem do wniosku, że chata musi się "troszku" wietrzyć i nie potrzebuję aż 3-ch uszczelek .... a oszczędności może na ok. 20-30 zł/rok na ogrzewaniu tytułem grubszego profilu PCV nie są warte różnicy w cenie ok. 300-400 pln/okno (nieduże wymiarowo zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest jakiś powód (oprócz energooszczędności ) dla którego warto kupić okna Exclusive a nie Elita Thermo (3-szybowe)? Różnica w cenie jest spora.

 

Miałem podobny dylemat.

Ostatecznie wybrałem Elita Thermo + 3 szyby (za dopłatą tylko ok. 80 zł).

Nie mam domu pasywnego i wymuszonej wentylacji i doszedłem do wniosku, że chata musi się "troszku" wietrzyć i nie potrzebuję aż 3-ch uszczelek .... a oszczędności może na ok. 20-30 zł/rok na ogrzewaniu tytułem grubszego profilu PCV nie są warte różnicy w cenie ok. 300-400 pln/okno (nieduże wymiarowo zresztą).

No ja właśnie też nie będę miał pasywniaka ale wentylację mechaniczną. Chciałbym okna szczelne, dobre jakościowo ale czy to będzie U=0,85 czy U=0,95 jest mi raczej obojętne. Zastanawiam się więc czy te Exclusive są po prostu cieplejsze czy może coś jeszcze. U mnie różnica w cenie wynosi ponad 5 tyś czyli kwota spora i nie do odzyskania na ogrzewaniu. Mój kierownik budowy dał za okna do swojego domu 8tyś i jest z nich bardzo zadowolony :)

 

Teraz pojawiły się jeszcze jakieś nowe okna Premium Ultra - nie wiem jeszcze gdzie się one znajdują cenowo i jakościowo ale pewnie pomiędzy Exclusive a Elita Thermo. Czy można prosić o wypowiedź guru okiennego?

 

Pozdrawiam, AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny mniej więcej kształtują się tak (oczywiście orientacyjnie)

 

Jeśli CT-70 przyjmiemy za cenę wyjściowa to:

 

Premium Ultra (lub po prostu Niemieckie Si-82) - +ok 15%

 

Exclusive (lub nazwa niemiecka Si-82 Rndo) + ok 25%

 

Czy jest uzasadniony ekonomiczny sens?

I nie ma tu znaczenia czy budujesz pasywniaka czy zwykłą chałupę. Jeśli masz małe okna, jest duży % udział tworzywa w całej powierzchni okna taki sens jest (wbrew pozorom)

Jeśli natomiast twe okna to właściwie sama szyba to sensu nie ma - profil nie będzie miał radykalnego wpływu na Uw całego okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny mniej więcej kształtują się tak (oczywiście orientacyjnie)

 

Jeśli CT-70 przyjmiemy za cenę wyjściowa to:

 

Premium Ultra (lub po prostu Niemieckie Si-82) - +ok 15%

 

Exclusive (lub nazwa niemiecka Si-82 Rndo) + ok 25%

 

Czy jest uzasadniony ekonomiczny sens?

I nie ma tu znaczenia czy budujesz pasywniaka czy zwykłą chałupę. Jeśli masz małe okna, jest duży % udział tworzywa w całej powierzchni okna taki sens jest (wbrew pozorom)

Jeśli natomiast twe okna to właściwie sama szyba to sensu nie ma - profil nie będzie miał radykalnego wpływu na Uw całego okna

 

Dzięki wielkie. Wszystko już wiemy. Okna 130 x 150, drzwi 90x210, 190 x 210 czyli chyba duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - calosc wykonywana jest w jednym profilu w ktorym istnieje mozliwosc zamontowania pakietu trzyszybowego

A zreszta, poszperaj sobie w sieci, sa dostepne prezentacje jak taki HS wyglada, jak dziala, jakie ma przekroje w roznych, newralgicznych punktach konstrukcji

Nie mam teraz czasu by zajac sie dokonczeniem swojej strony ale tam takze taka prezentacja bedzie zamieszczona. Wykorzystaj google - na pewno znajdziesz a jak nie.. napisz, odesle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Przyeczytałęm temat: jestem jednak za oknami od jezierskiego - ale co mnie rownież przeraziło ogromna róznica w marży i to według wyceny tylko od przedstawicieli jezierskiego a nie od fimy "drucik"

W poniedziałem po świetach mam zamiar iśc do salonu podpisać umowę i nawiększa różnica była w wycenach o kolo 9 tysiecy w moim przypadku - porównywałem bardzo dokładnie wyceny i detale ktore mogły zmienić cenę - były identyczne ! Przeraziła mnie marża a dokłądnie jej różnorodność... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...