Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Bedac na targach widziałem okna jezierskiego w ktorych były zamontowane zaluzje miedzy szybami. Czy mozecie powiedziec cos wiecej na ten temat. Wiem ze chyba w polsce nie ma za wielu producentow okien co by mieli cos takiego w ofercie. Wiem ze zaluzje przejadły sie kilka lat temu ale musze przyznac ze te okna wygladały fajnie. planuje duze przeszklenia od południowej strony i zachodniej wiec dowiedziałbym sie cos wiecej. Czy polecacie takie rozwiazanie wady, zalety. A przede wszystkim jaki jest koszt takich zaluzji. Z góry dziekuje za informacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dla mnei same wady

nie podniesiesz

nie mozna zrobic pakietu trzyszybowego o jakims rozsadnym "k"

nikt nie wie jakie "k" ma taka szyba ale na pewno wieksze od 1,0

do bloku - owszem

do domu gdzie sam placisz za ogrzewanie calego domu - moim zdaniem nieporozumienie

lepszyzm rozwiazaniem w twojej sytuacji sa rolety zewnetrzne (koszt mkw porownywalny z zaluzjami) badz rolety materialowe od srodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaluzje zewnętrzne (a właściwie wewnętrzne - gwoli ścisłości) - jak juz wszyscy wykonawcy pójdą sobie precz ;) a Ty już mieszkać będziesz i syf po budowlany sprzątniesz - co potrwa z miesiąc albo i więcej od zamieszkiwania

Rolety zewnętrzne - wraz z montażem okien ale o tym trzeba pomyśleć jeszcze zanim chałupa powstanie by sobie to wszystko dokładnie przemyśleć

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

witam, pierwszy raz jestem na tym forum, chociaż wolałbym nie być. Opinia okien Jezierski:

okna kupione w czerwcu 2009 rok. Małe okna są ok, natomiast balkonowe kaszana. Serwis gościł u mnie ze 4-5 razy na regulację. NIc to nie daje. Okna są 3 szybowe - ciężkie. Ramy okienne są uszkodzone od kołków antywłamaniowych, zarówno całe ramy jak i skrzynki na rolety się ruszają przy zamykaniu drzwi balkonowych. Za każdym razem nie można zamknąć klamki do dołu, gdyż kołek antywłamaniowy haczy tu i tam, a pofrezowane ramy okienne wyraźnie to pokazują. Mało tego wczoraj mi się tak skrzydło zablokowało, że nie można go otworzyć. Według mnie są to okna przereklamowane. Zapłaciłem za nie ponad 25 000. Kasa wydana w błoto. Zobaczymy co tym razem zrobi serwis. Jeśli miałby ktoś ochotę przyjrzeć się z bliska, zapraszam w okolice Łodzi i przestrzegam!!!Znajomi kupują okna w innych firmach, nawet tych tanich lokalnych i są zadowoleni. Będę teraz często opisywał to co się dzieje z moimi oknami.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pierwszy raz jestem na tym forum, chociaż wolałbym nie być. Opinia okien Jezierski:

okna kupione w czerwcu 2009 rok. Małe okna są ok, natomiast balkonowe kaszana. Serwis gościł u mnie ze 4-5 razy na regulację. NIc to nie daje. Okna są 3 szybowe - ciężkie. Ramy okienne są uszkodzone od kołków antywłamaniowych, zarówno całe ramy jak i skrzynki na rolety się ruszają przy zamykaniu drzwi balkonowych. Za każdym razem nie można zamknąć klamki do dołu, gdyż kołek antywłamaniowy haczy tu i tam, a pofrezowane ramy okienne wyraźnie to pokazują. Mało tego wczoraj mi się tak skrzydło zablokowało, że nie można go otworzyć. Według mnie są to okna przereklamowane. Zapłaciłem za nie ponad 25 000. Kasa wydana w błoto. Zobaczymy co tym razem zrobi serwis. Jeśli miałby ktoś ochotę przyjrzeć się z bliska, zapraszam w okolice Łodzi i przestrzegam!!!Znajomi kupują okna w innych firmach, nawet tych tanich lokalnych i są zadowoleni. Będę teraz często opisywał to co się dzieje z moimi oknami.

Pozdrawiam

 

Jaki profil zastosowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Profil Schuco, Balkon 3 m szerokości, 1 m glębokości (ale to chyba nie jest problem), rolety zintegrowane z oknem.

Dzisiaj przyjechał serwis (b. szybko) 2 indian z wodzem na czele. Pod roletę wstawiono stalowy profil dokręcając go miejscami do ramy okna. Teraz już nie mam dostępu do otwierania skrzynki i mam nadzieję że nie będę musiał jej otwierać w razie konieczności. Okna przeszklono, ramy na dole dokręcono dyblami do wylewki, wyregulowano rolety. I dzisiaj jest ok. Nic się nie opuściło, nic nie trzeszczy. Mam nadziję, że 5 wizyta jest ostatnią tego serwisu.

W razie pytań co do okien Jezierski, ewentualnych problemów i jak zostały wyelimonowane - jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...chcesz powiedzieć że zamontowano ci roletę bez żadnego zamocowania okna na górnym ramiaku??? !!!!

To co się dziwisz ????

Ale muszę cię zmartwić - jeśli tylko dodano wzmocnienie to niestety dalej z tym balkonem mogą być problemy. Jeśli masz roletę w nadprożu czyli tzw. RKS to musisz zastosować specjalne łączniki

http://images49.fotosik.pl/315/3544e98594225e9bm.jpg

http://images40.fotosik.pl/311/02213a49f458ba43m.jpg

Natomiast jeśli jest to roleta nadstawna (Be Clewer) to juz gorzej, niczym nie usztywnisz zamocowania okna :(

I po raz kolejny okazuje się, że wina nie leży po stronie Firmy tylko montażysty i handlowca

Trzy metry !!!! Ja pierniczę

Jak rozumiem podparcia i zamocowania balkonu u dołu także nie było?

I ważne pytanie - okna przyjechały z roletami czy rolety były od innego dostawcy

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jestem zmuszony chyba zrezygnować z okien Jezierskiego.

Czekam od tygodnia na ofertę (Białystok) i otrzymuję informację, że jeszcze nie gotowa, że sezon urlopowy itd.

Sam pracuję w branży sprzedaży i zwolniłbym natychmiast każdego pracownika, który tak podchodzi do klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jestem zmuszony chyba zrezygnować z okien Jezierskiego.

Czekam od tygodnia na ofertę (Białystok) i otrzymuję informację, że jeszcze nie gotowa, że sezon urlopowy itd.

Sam pracuję w branży sprzedaży i zwolniłbym natychmiast każdego pracownika, który tak podchodzi do klientów.

Jurku,

ale Ty chcesz zrezygnować nie z okien, a z oferty. Czasem tydzień na przygotowanie oferty to wybitne olewanie Klienta, czasem okna są na tyle złożone i nietypowe że wymagają konsultacji z szefem montażystów, producentem, technologiem itp. A to też ludzie i mają prawo do urlopu. Ten czas możesz wykorzystać na zebranie ofert konkurencji - będziesz miał wówczas porównianie.

Na ile znam dealera w Białymstoku (od bardzo dawna) to wiem, że śmiało poleciłbym go jako wykonwacę swojej rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to z racji na finlandię i jareko poczekam do poniedziałku i podejmę decyzję w następnym tygodniu.

Dziękuję i pozdrawiam

Jurku,

nie tam bym Cię na siłę namawiał - nie mam w tym interesu. Wiem tylko kogo w życiu poznałem i kogo mogę polecić.

Jakbyś nie dostał oferty w poniedziałek to zapytaj o co chodzi - czy problem to jakaś osobista niechęć (niestety - wiem po sobie, że pierwsze wrażenie działa w obie strony) czy też sprawa dotyczy jakiejś trudnej konstrukcji. Może sprzedawca szuka pomysłu jak sprostać Twojemu projektowi a nie chce się z Tobą podzielić swoimi wątpliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta znajduje się bezpośrednio nad oknem, murarze musieli nadproże wstawić 20 cm wyżej niż w projekcie tak, żeby okno ze skrzynką się wpasowało. Okna przyjechały z roletami.

Dziś patrzyłem i jedno okno się delikatnie opuściło, ale wziąłem imbusika, podkręciłem i jest ok. Będę tak robił dopóki będę miał możliwość regulacji, natomiast jak już śrubką nic nie pomoże, to kolejny raz wypełnię formularz reklamacyjny - do skutku!!!

Jutro dodam foteczkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roleta znajduje się bezpośrednio nad oknem, murarze musieli nadproże wstawić 20 cm wyżej niż w projekcie tak, żeby okno ze skrzynką się wpasowało. Okna przyjechały z roletami.:)

 

Aż nie chce się wierzyć że od Jezierskiego przyjechało 3 metrowe okno balkonowe z roletą nadstawną.....wniosek z tego że również renomowane firmy współpracują z przypadkowymi osobami

Jarku...nie wszyscy są na tyle rzetelni jak Ty i nie powiedzą że powyżej 120 cm nie ma możliwości zastosowania np. BeClevera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...