Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ha ha ha do mnie :)

Ostatnio podpisałem umowę w Goleniowie

Ale musisz mieć świadomość, że z racji odległości cena będzie wyższa niż inni producenci będący na Twoim terenie

Oj jareko! Roboty brakuje w twojej okolicy, że chcesz chleb innym dealerom zabierać?

Jako klient nie zdecydował bym się na zakup okien z montażem od firmy oddalonej o kilkaset kilometrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a są tacy :) A że nie ma przedstawiciela Jezierskiego w Polsce pólnocno-zachodniej....

Roboty nie brakuje, nie ma w co ręce włożyć ;) cały czas zajęte. Ale klienta też trzeba szanować. Znam takich co za granicę jeżdżą i też jakoś im się kalkuluje :) ale dla mnie np. Dortmund czy Hanower to już za daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdziłem na stornie Jezierskiego... Nie ma przedstawicieli w Zachodniopomorski ani w Pomorskim... Szczerze mówiąc tym bardziej osobiście bym takich okien nie kupił (bez urazy). No a jeżeli ktoś świadomy ryzyka się zdecyduje to niech się dobrze zabezpieczy zapisami w umowie na temat reklamacji, regulacji, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie - klient jest zabezpieczony :)

Jareko! Ja wiem, że ty nie masz zamiaru olewać klienta czy też migać się od usunięcia ewentualnych wad. Ale co ma zrobić klient jeżeli przy -20 na dworze uszkodzi mu się np. rozwórka i okno wyląduje w pozycji rozwarto-uchylonej? Wsiądziesz w najbliższy samolot i za godzinę będziesz u klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady - a powiedz mi czy w takiej sytuacji jak szybko zareagujesz ?

Wiem, że będziesz bronił swoich interesów ale dobrze wiesz, że nie zagwarantujesz klientowi właściwej obsługi (czas reakcji) na odległość 500km. I jeżeli klient jest tego świadomy to OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę po ras pierwszy i nie zgodzę się z przedmówcą i omnibusem Panem JAREKO, PONIEWAŻ odległość od naszych klientów ma bardzo duże znaczenie, to tak jak byśmy jeździli z naszym nowym samochodem 250km na wymianę oleju (a co ma tu wymiana oleju-np. tylko regulację okien po raz pierwszy po mantarzu a Klient na pewno Panu nie zapłaci).

Mam takie pytanie do Pana JAREKO jakie terminy montażu po podpisaniu umowy daje swoim klientom a po jakim czasie montuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z terminami ostatnimi czasy jest źle i bynajmniej nie z mojej winy ani nie z winy producenta wyrobu finalnego. Pojedynczo zdarzają się teraz opóźnienia 1-2 tygodnie, zwłaszcza w Si82. Zdarza się też i tak że okna są montowane przed terminem zagwarantowanym umową.

A co odległości - to Twoje zdanie, ja mam swoje, moi klienci swoje

Za omnibusa dziękuję ;)

A reszta to czysta kalkulacja

Edytowane przez jareko
uzupełnienie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt. : "jareko -mam do Ciebie pytanie techniczne(technologiczne). jak montujesz okna w ścianie dwuwarstwowej? (na razie jest sam pustak -ale dojdzie 12cm styro). Mój gfachmen od elewacji uważa że okno powinni się "wystawic" poza lico ściany o około 1-2cm -wtedy "uniknie się mostków termicznych, drogiej obróbki, dużej ilości styropianu i pianki itp....). Ja zawsze sądziłam że w 2warstwowej okno licuje się z murem -teraz już sama nie wiem? Mówi prawdę -czy po prostu chce miec mniej roboty przy elewacji z obróbkami? Prawdoposobnie w przyszłym tyg bedę miała montaż okien -i jakoś nie wyobrażam sobie tłumaczyc fachmenom z Jezierskiego (czy raczej od lokalnego przedst.) jak mają montowac? Chyba sami wiedzą jak to zrobic jak sądzisz??"

 

licuje sie z murem - taka jest ogolna zasada

można wypchnąć na zewnątrz do 10mm bez żadnych dodatkowych podpórek - powyzej tej wartości trzeba mocować blachy podtrzymujące okno

poza tym mówimy tu o sytuacjach gdzie mur jest postawiony IDEALNIE a to rzadkość

I cel tego wystawiana na zewnątrz jest wątpliwy

kładą styropian, przycinają go odpowiednio - tak by zakrywał piane jak i kawałek ościeżnicy, ewentualne szczeliny wypełniają pianka i jest git :lol:

Po co komplikować sobie sprawę? i ponosić dodatkowe koszta?

 

Witam znalazłem ten wątek i mam w związku z cytowanym tekstem pytanie do obeznanych w temacie forumowiczów, a mianowicie czy w ten sam sposób montuje się okna w ścianie dwuwarstwowej jeżeli chciałoby się zainstalować rolety zewnętrzne ?

Jak ma się do tego montażu przestrzeń wentylacyjna pomiędzy ścianą a warstwą ocieplenia ze styropianu . Powinno się ją robić czy nie. Jak do tego wszystkiego dołączyć montaż trójwarstwowy, czy jest z tym jakiś problem (przestrzeń wentylacyjna, okno przesunięte do zewnętrznego krańca ściany i do tego roleta) . Czytając tak fachowe wypowiedzi wielu forumowiczów odnoszę wrażenie, że u mnie w okolicach "fachowcy" zatrzymali się w czasie w latach dziewięćdziesiątych. Zaczynam powątpiewać czy w ogóle w sposób średnio wystarczający będę u nas zamontowane okna, okna dachowe, zrobione ocieplenie i wszystko inne itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jak ci ten mur wymurowano :)

Skoro sugeruje ci wysuniecie o nawet 2 cm to wygląda na to ze mur jest krzywy jak cholera i wymaga aż takiej grubej warstwy kleju by płaszczyznę ocieplenia uzyskać

Wysuwa się tak jak wspomniałem, daje się listy dylatacyjne i chwacił :) Zamiast listw dają także taśmę rozprężną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Informacja przed Twoją odpowiedzią Jareko na ów zapytanie, ta o 2cm wysunięcia była napisana przez kogoś innego, ja tylko ją zacytowałem, aby twoja cytowana odpowiedź na nią miała sens (tak żeby nie była wyrwana z kontekstu). Niestety nie umiem zacytować kilka osób naraz używając opcji "odpowiedz z Cytatem".

Wracając do tematu wszystko trzeba planować z wyprzedzeniem. Mamy w naszym budynku już prawie cały dach obłożony dachówką, niestety otwory okienne w całym budynku nie zostały przemyślane pod kątem instalacji rolet zewnętrznych, tak aby kasetka z roletą była schowana w murze. Być może, gdy okno wysunie się do zewnętrznej krawędzi ściany, ta kasetka się schowa pod ociepleniem - choć chyba musiałoby mieć to ocieplenie sporo cm - nie wiem czy 20 wystarczy, jeśli nie, to chyba zrezygnujemy z ich instalacji (rolet).

Edytowane przez maestrod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, roleta do drzwi balkonowych, przeważnie ma skrzynkę 205 mm plus docieplenie przestrzeni miedzy skrzynka a nadprożem (niezbędne minimum to 2 cm styroduru) już daje ci więcej niż grubość warstwy ocieplenia

Nie pojmuję dlaczego tak upieracie się przy chowaniu tych skrzynek - zamiast kombinacji alpejskich ;) można spokojnie pomyśleć nad wkomponowaniem skrzynki elewacyjnej w wygląd całej chałupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...