Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

teoretyzując :)

Wątpię by powodem było wzmocnienie, za długo mam do czynienia z wyrobami Firmy by uwierzyć w coś takiego - swoja drogą możesz zażądać przecięcia skrzydła celem sprawdzenia - masz racje, robisz aferę i nie tylko, nie masz racji - płacisz za nowe skrzydło.

Za sztywno wyparta szyba przy zbyt dalekim od naroża położeniu podkładek szklących na dole - to może powodować wyłukowanie skrzydła i jest to możliwe nawet przy prawidłowym wzmocnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie wszystko złoto co sie swieci;p ja mam pod okienkami plastikowe kliny i wiem ze jest dobrze podparte .jesli teraz jest ok i działa to jedynie co moze sie stac to ze sie poopuszczaja ale to juz mi powiedzieli i ze przed wprowadzeniem jesli chce tez przyjada wszystkie wyregulowac i przesmarowac .wiec moze ci twoi montazysci byli z pierwszej łapanki albo cos:) a później sie ludzie dziwia ze montaz u jednych jest tysiac tanszy itd itp jak ktos liczy ze wstawi na sztuke skasuje a póxniej ma to gdzies to moze wziasc i 500zł za montaz całego domku tylko za 500to mi drzwi adeco wstawili.sprawdziłem wkrety na które były montowane okna i paczka kosztuje ok 180zł za 100szt u mnie poszło ok 200szt wiec juz jest z 200zł pianka soudala ok 25zł poszło ok 5,6 pianek 125-150zł . wiec mamy juz 350zł .teraz doliczyc paliwo pieniadze dla montazystów itd to nie wiem jak ktos montuje za 500 chyba na słowo honoru albo kliny i pianke za dyche która urosnie strasznie ale wsadz palec a tam pusto jak u ludzi którzy biora tanie gufno:P eee szkoda gadac bo co nie którzy to zyja w jakims innym swiecie .sami chca po 5tys zarabiac a jak cos maja kupic to ojjojoj aby jak najtaniej a późnej wychodzi ze dokładasz 2razy tyle(jak nie wiecej). jestes dobry w malowaniu to zaimij sie malowaniem a nie polskie złote raczki wszystko zrobia za połowe.

po co szkoły zawodowe szkolenia techniczne jak wystarczy skonczycz podstawówke kupic młotek poloneza i jedziemy na robote . jak widze jak do sasiadów podjezdza firma z oknami jakimis osobówkami i nie wiem jak ale wyciagaja z nich tarasy rolety itd to jestem w szoku. a o 10 sniadanko seta bo checi opadaja i dalej jedziemy.

ludzie budujecie domki na sprzedaz to ok bo juz widziałem szerogowce za 450tys gdzie okna drzwi i brama kosztowały 2tys .tynki w srodku dramat a jak sie odezwiesz ze zle to nara bo inni sa na twoje miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw - przestań :)

Ostatnio wojgoc coś o marży wspomniał, policzyłem sobie i za głowę się złapałem, jak niektóre stawki obowiązujące na rynku są zaniżone.

15% marża przy obrocie dla większości firm nierealnym 1 mln to w skali roku raptem 150 tys. Przy realnych kosztach materiałów, wynagrodzeniu pracowników, ZUS, podatków i innych kosztów bezpośrednich i pośrednich daje pensję poniżej średniej krajowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20%zabierze panstwo a odda wielkie G które mamy w drogach itd itp ale nie czas i miejsce.

chodzi mi tylko o to "pomysl zanim napiszesz" .ale nie kazdy widac ma tak,woli napisac oczywisty badziew i nonsens aby ktos go zbeształ obrzucił błotem i głupia odpowiedz ale o co wam chodzi...

własniee rachunek z energetyki dostałem za lokal który stoi pusty .zuzycie pradu 10kw przez 2miesiace .no niby nic .ale jak sobie powyliczali jakies swoje działąnia przesyłania pobory opłaty to sie 180zł zrobiło. i wez tu człowieku wyzyj.

POLSKA DLA POLAKÓW?DLA PRZEKRETÓW I BYDLAKÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zarzut o montazystach z łapanki był do mnie?

No to celem wyjaśnienia - okna były montowane przez WYKWALIFIKOWANEGO PARTENRA HANDLOWEGO.

 

I to chyba nie do mnie należy decyzja co zrobic, aby ustalić przyczynę wypaczenia sie okien. Nie znam sie na oknach. Ale zapłaciłam za nie kupę kasy i chcę, żeby były sprawne i bez zdartej okeliny. I żeby się NORMALNIE zamykały i otwierały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20%zabierze panstwo a odda wielkie G które mamy w drogach itd itp ale nie czas i miejsce.

chodzi mi tylko o to "pomysl zanim napiszesz" .ale nie kazdy widac ma tak,woli napisac oczywisty badziew i nonsens aby ktos go zbeształ obrzucił błotem i głupia odpowiedz ale o co wam chodzi...

własniee rachunek z energetyki dostałem za lokal który stoi pusty .zuzycie pradu 10kw przez 2miesiace .no niby nic .ale jak sobie powyliczali jakies swoje działąnia przesyłania pobory opłaty to sie 180zł zrobiło. i wez tu człowieku wyzyj.

POLSKA DLA POLAKÓW?DLA PRZEKRETÓW I BYDLAKÓW

 

Panie ketiw86, choć rozumiem formułę forum (niby, że każdy może co mu rozum dyktuje, a ślina na język przynosi), bardzo bym prosił o nie wypisywanie takich prostackich wierszyków, bo... . Bo Pana o to proszę, choć jako "bydlak" nie powinienem. Admina też bym poprosił. Jeśli można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20%zabierze panstwo a odda wielkie G które mamy w drogach itd itp ale nie czas i miejsce.

chodzi mi tylko o to "pomysl zanim napiszesz" .ale nie kazdy widac ma tak,woli napisac oczywisty badziew i nonsens aby ktos go zbeształ obrzucił błotem i głupia odpowiedz ale o co wam chodzi...

własniee rachunek z energetyki dostałem za lokal który stoi pusty .zuzycie pradu 10kw przez 2miesiace .no niby nic .ale jak sobie powyliczali jakies swoje działąnia przesyłania pobory opłaty to sie 180zł zrobiło. i wez tu człowieku wyzyj.

POLSKA DLA POLAKÓW?DLA PRZEKRETÓW I BYDLAKÓW

Sorry ale czy ktoś ciebie na siłę trzyma w tym kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu jakie bulwersacje .moge napisac co mysle chyba po to jest to forum.

co do montazystów z lapanki to mówiłem ogólnie o firmach i FIRMACH.te drugie po dwóch trzech zgloszeniach takich jak twoje powinno zareagowac na konkretnego dilera jesli zalezy im na renomie.bo to małe firmy i firmeczki i tak nic sobie z tego nei robia bo juz skasowali i maja to gdzies.

 

bwojtek-nie nikt mnie na siłe nie trzyma i jakos sobie daje tu rade tylko za kilka lat obudzisz sie i uswiadomisz sobie ze polska to meksyk europy ale obojetnosc jest wielka bo co ja moge

 

T12345T - prosze bardzo bedzie bez wierszyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chrisowaty dobrze powiedział.

A ja powiem prost. NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI by dla Pana X odejść od zaleceń systemodawcy. Wycięcie ok 10 cm bieżących uszczelki TYLKO w ościeżnicy jest KONIECZNE i MUSI być. Okno dalej jest szczelne a zapobiega się pewnym zjawiskom jakie zawsze powstają w oknach (między innymi zasysanie wody przez uszczelki w pewnych sytuacjach zależnych od temperatury). Nawiewniki zamawiasz bądź nie - w Twoim wypadku ma zastosowanie wyjątek od obowiązujących od stycznia 2009 roku przepisów i nie musisz ich mieć - inni - powinni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE

Tylko i wyłącznie nawiewniki stosuje się do wentylacji grawitacyjnej

W Twoim wypadku nie ma nawiewników - z jednej strony mechanika wdmuchuje ci powietrze, z drugiej wysysa

W grawitacji jak okna są pozamykane to coś chciałoby uciec kominem ale.... ale nie co uciekać do momentu kiedy nie dostarczysz nowej dostawy tego czegoś ;) znaczy powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku niekoniecznie. Bo można mieć wentylację mechaniczną zrealizowaną na wentylatorach wyciągowych, a nawiew jest samoistny pod warunkiem, że gdzieś jest wlot. Sam widziałem takie rozwiązanie w starej kamienicy. Nie wiem tylko jak w takim przypadku będzie się sprawował nawiewnik. Higrosterowalny odpada, pozostaje ciśnieniowy lub ręczny. A najlepiej jakby wlot był gdzieś z piwnicy (nie z kotłowni!) lub innego pomieszczenia z którego można zrobić czerpnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jareko na Twojej stronie natknąłem się na sposób montażu rolet we wnękach przygotowanych pod Be Clever. Opisujesz tam,że do okien przytwierdza się poszerzenia i do nich dopiero montuje się rolety. Otóż mam dwa pytania, u siebie będę miał dwa okna tarasowe po 270cm. czy takie poszerzenia nie powodują,że okna nie będą sztywnie zamocowane i drugie pytanie, ile potrzeba ocieplenia żeby takie rolety przykryć? Bo przecież tutaj nie będziemy mieli cofniętych tych poszerzeń tak jak np w przypadku cofniętych nadproży.

Tym, którzy nie wiedzą o czym piszę:http://www.jareko.pl/page20.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie będzie za sztywne - spokojna głowa :) Poszerzenia maja wzmocnienia i to w przypadku 120 mm dość "pancerne" ale mimo to okno ma możliwość swobodnego rozszerzania się i kurczenia - będzie pracować w otworze prawidłowo, a że będzie tez zakotwione tak jak trzeba nie ma niebezpieczeństwa "latania' całej konstrukcji oraz pękanie zgrzewów jak to często ma miejsce gdy okno zakotwione jest tylko po bokach.

A co drugiego twego pytania - dopiero w przyszłym roku będą zdjęcia z montażu gdzie oprócz poszerzeń na gorze zostały zastosowane poszerzenia na bokach by okno cofnąć w ścianę nośną i umożliwić takie spozycjonowanie by skrzynka w pełni schowała się pod elewacje. Umowa już podpisana ale montaż dopiero w marcu 2011. Zalecenia jak wykonać otwory murarzom przekazane.

Ale opisze - może zrozumiale,

Okna wykonuje się do otworu tak by od góry pojawiły się poszerzenia wielkości skrzynki (tak jak na zdjęciach z podanego linku) a po bokach dodaje się poszerzenia 50 mm. Okno montuje się cofnięte w mur o tyle by wraz ze skrzynka było cofnięte względem lica ocieplonej ściany by w pełni się pod elewacja schowało. Później po bokach, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, przykleja sie styropian. Z zewnątrz 20mm(piana uszczelniająca) + 50mm(poszerzenie) +35mm(zakrycie ościeżnicy) czyli w sumie 105 mm styropianu, zaś od wewnątrz 20mm(piana) + 50mm(poszerzenie) by ładnie wewnętrzny glif wyglądał.

W sumie patent montażowy bardzo często stosowany w domach pasywnych i w koszcie porównywalny z zastosowaniem kotew JB-D hmmm.... nawet tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, patent wydaje się niezły, czyli w tym przypadku uzyskujemy efekt podobny do montażu okien w warstwie ocieplenia. Martwią mnie tylko te poszerzenia, czy okna nie bądą latać nawet po kilku latach. Mówimy tutaj o oknach rzędu szerokości 3 metry? I jeszcze jedno pytanie czyli rozumiem,że przed budową należy przewidzieć szerokość otworu okiennego, na szerokość +100mm i na wysokość +250mm? Lub też później zmniejszyć o tyle okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...