Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w oknach tak, w drzwiach balkonowych - wątpliwe

dlaczego wątpliwe? Bo przy silnikach zaleca się stosowanie wieszaków z blokada a to powoduje ze skrzynka ma albo 205 albo 245 a tego w 20 cm nie zmieścisz

No i przykład z dzisiejszego dnia - koniecznie musi być docieplenie pod skrzynka - jeśli tego nie masz na tym etapie to realnie nie zmieścisz się także z oknami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam gołe otwory okienne ale przygotowane pod Be Clever. Niby w Krispolu powiedzieli mi,że przy szerokości 3 m mogą też zamontować be Clevera. Chciałem na siłe Integro i dlatego szukam rozwiązania jak to zmieścić pod ociepleniem, będe mial 20 cm styro. A tutaj widzę,że nawet przy Twoim rozwiązaniu okna należałoby cofnąć ponad 5 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diakon, podpowiadam jako praktyk a nie teoretyk lub handlowiec

Nie chcesz mieć kłopotów - wywal skrzynkę na zewnątrz i będzie prawidłowo zamontowane okno bo ono jest ważniejsze od rolety. lub zwiększ na tej ścianie grubość ocieplenia by zakryć skrzynkę jest tak ci to przeszkadza

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=24390

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przesuwce? Chyba już nie. Głowa mi pęka jak to wszystko pogodzić, chyba rolety wylądują na zewnątrz.

 

Oczywiście że mozna to wszystko pogodzić.....i rolety nie muszą lądować na zewnątrz ,nie ma też potrzeby zwiększania grubości ocieplenia aby zakryć skrzynkę....nawet w przesuwkach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

jareko

 

posiadasz moze jakis wykres zaleznosci wysokosci od szerokosci jaka mozna zrobic na oknach Jezierskiego na profilu okiennym i posrednim i mozesz sie nim pochwalic?

siedze nad tym nieszczesnym projektem swojej przebudowy i dopasowuje rozne szerokosci.

 

szukajac inspiracji caly czas natrafiam na projekty z duzymi przeszkleniami. Czy architekci projektuja bez znajomosci granic wykonania okna? Wszystko wyglada super, ale tylko na obrazku. Ja mam problem z wysokoscia drzwi balkonowych okolo 2,5m a co dopiero jak ma byc sciana szklana i jedna tafla ma sie otwierac.

Edytowane przez robercikzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

 

Ja może z innej beczki ale chciałbym aby nikt już sie nie naciął na firmę Okna MRÓZ będąceg salonem firmy Jezierski.

Kupiłem u nich drzwi aluminiowe z wypełnieniem Adeco. Drzwi wyceniono na 8600 zł a zamocowano w nich chiński zamek który po dwóch latach się zepsuł (połamał). Wiem to na 100% ponieważ musiałem go wymontować i biegałem z nim (zamkiem) po sklepach. Zaden nie pasuje trzeba wiercić dzrwi żeby zainstalować nowy.

 

Ponieważ nie bardzo mam czas śledzić forum każdy kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej 609-846-284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Okien jeszcze nie mam ale już pierwsze rozczarowanie... Po wczorajszym telefonie do przedstawiciela Jezierskiego w Łodzi (firma Mróz) i pytaniu kiedy wreszcie przyjadę montować moje okna zadzwoniła do mnie osoba z firmy Jezierski przeprosiła i poinformowała, że moje okna będą dostarczone ok 26 listopada.

 

Od momentu podpisania umowy i wpłacenia zaliczki w wysokości 50% zamówienia daje to 77dni czyli 11 tygodni !!!

Przy zamówieniu otrzymałem informację że potrwa to 7-8 tygodni.

Edytowane przez dray
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety są opóźnienia od 3 do 6 tygodni :(

masz wątek w tym temacie

W podobnie trudnej sytuacji jak Mróz, jestem ja jak i każdy inny przedstawiciej Firmy

Ale idzie ku lepszemu - i to nas pociesza i niebawem wszystko sie wyprostuje - nareszcie wyprostuje

Zlecenia z odbiorem na 2010 przyjmowane sa do 20 listopada - to tak na marginesie

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie zrozumieć opóźnienia, ale uważam że skoro taki fakt ma miejsce to powinienem być o tym poinformowany najszybciej jak tylko się da. O takim fakcie z pewnością było wiadomo od dawna, więc dlaczego udzielono mi informacji dopiero po moim telefonie, w momencie kiedy zgodnie z umową okna powinny być już w moim domu? Dlaczego klient po wpłaceniu zaliczki w kwocie pięciocyfrowej staje się złem koniecznym?

 

Teraz ja wychodzę na idiotę bo muszę odwołać ekipę od tynków wewnętrznych który miał być kładziony zaraz po założeniu okien...

 

No i jestem bardzo ciekawy jak Mróz poradzi sobie z "ciepłym montażem" przy temperaturach jakie panują na przełomie listopada/grudnia, o ile to w ogóle możliwe jest to do wykonania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem bardzo ciekawy jak Mróz poradzi sobie z "ciepłym montażem" przy temperaturach jakie panują na przełomie listopada/grudnia, o ile to w ogóle możliwe jest to do wykonania...

 

A liczysz na to, że się będzie tym przejmował tak jak my inwestorzy, po nocach nie będzie spał i myślał, czy taśmy u "dray" się nie odkleiły i pianka trzyma muru, a dzień będzie zaczynał po przebudzeniu od włączenia komputera i sprawdzania pogody długoterminowej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...