Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a nie do końca :) Jak zawsze pod wlos ;) Jareko głos zabiera :lol:

Idziesz nie do Jezierskiego tylko dealera z nim współpracującego

jeden bazuje na gwarancji producenta - stad masz 5 lat

inny ryzykuje i dodaje kolejne 5 lat od siebie

Później wygląda to tak, ze przez pierwsze 5 lat jak będzie się coś działo to przyjedzie serwis sprzedawcy bądź Jezierskiego - zaś przez następne 5 tylko sprzedawcy

Podobnie ryzykuje dając 10 letnia gwarancje (sadze ze tyle minimum pożyję :) ) ale tez mam świadomość ze w przypadku tego producenta tak naprawdę nie ryzykuje niczym - i dotąd dokąd będzie produkował dobre okna - będę ryzykował ale jeśli się popsuje... to nie dość ze ryzykować nie bedę to jeszcze nie będę takich okien sprzedawał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Jareko, że ja wcale nie myslałem o Twojej wydlużonej gwarancji, a o zwykłym trafieniu na niezorientowanego sprzedawce. Jak ktos ma 5-6 firm to czesto sam sie gubi ktora ile daje gwarancji i zapytany z nienacka wypali coś na szybko..

Jak bede sie 10 lat zajmowal montazem od strony praktycznej to tez pomysle nad udzieleniem takiej gwarancji. O ile bede czegos pewny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak bede sie 10 lat zajmowal montazem od strony praktycznej to tez pomysle nad udzieleniem takiej gwarancji. O ile bede czegos pewny :D
Czego ci życzę :)

Powiem szczerze, jak na spowiedzi :)

Szukałem dostawcy Schuco od lat, odkąd firma Mage zamknęła produkcje Przetestowałem kilku i... i jak sie zetknąłem z Jezierskim tak już przy nim pozostałem. Mimo iz mam w promieniu 50 km od siebie co najmniej trzech producentów to.... i tu nie będę rozwijał tematu - domyślni się domyślą :)

Tak wiec zamiast mieć dostawce pod nosem mam 200 km od siebie - i to mnie czasem boli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dostawcy Schuco od lat, odkąd firma Mage zamknęła produkcje Przetestowałem kilku i... i jak sie zetknąłem z Jezierskim tak już przy nim pozostałem. Mimo iz mam w promieniu 50 km od siebie co najmniej trzech producentów to.... i tu nie będę rozwijał tematu - domyślni się domyślą :)

Tak wiec zamiast mieć dostawce pod nosem mam 200 km od siebie - i to mnie czasem boli :lol:

 

Pomimo tego, że robią na profilu EURO ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie profilu ze znaczkiem Schuco świadczącym o RAL-u. :lol:

PS.

Od zaufanego producenta, który robi na RAL. :roll:

robi sie jeszcze ciekawiej :lol:

RAL? a wogole wiesz co to jest i czym sie różni od RENOLITU?

Moze przeszkadza temu producentowi taśma ochronna z napisem Jezierski?

Dla wielu to powód by mówić iz robią to w Chinach :lol:

Czego to ludzie nie wymyślą - zwłaszcza zaufani producenci :lol:

To pośmiejmy sie dalej

Czym różni się CT70 od CT70 Euro?

RALem?

RENOLITEM?

Nazwą?

Klasą - A czy B?

Grubością ścianek zewnętrznych?

 

Czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi sie jeszcze ciekawiej :lol:

RAL? a wogole wiesz co to jest i czym sie różni od RENOLITU?

Moze przeszkadza temu producentowi taśma ochronna z napisem Jezierski?

Dla wielu to powód by mówić iz robią to w Chinach :lol:

Czego to ludzie nie wymyślą - zwłaszcza zaufani producenci :lol:

To pośmiejmy sie dalej

Czym różni się CT70 od CT70 Euro?

RALem?

RENOLITEM?

Nazwą?

Klasą - A czy B?

Grubością ścianek zewnętrznych?

 

Czym?

 

Spokojnie, zupełnie nie rozumiem po co wytaczasz te działa :-?

Zacytowałem jednego z małych producentów z Łodzi, chwalonego przez Charliego. W żaden sposób nie konkuruje on z Jezierskim i taśma z napisem Jezierski mu nie przeszkadza. Mają zupełnie inne rynki zbytu.

 

W miarę postępów zdobywania przeze mnie wiedzy o oknach, które zamierzam kupić, dotarłem do wskazanej powyżej informacji. Z ciekawości,. po wywołaniu tematu z niebytu (nie przeze mnie) spróbowałem ją zweryfikować.

Z tego co się orientuje to przede wszystkim chodzi o grubość ścianek profilu.

Być może określenie profil RAL-owski ma szersze (węższe znaczenie od tego, który mnie zaprezentowano). Jedno jest pewne - WSZYSCY PRODUCENCI, KTÓRYM ZADAŁEM PYTANIE : Czy wyceniali mi okna na profilu Euro czy na RAL? Robili głupie miny i oświadczali, że Euro.

 

PS. Ja naprawdę nie mam nic do Jezierskiego. Ponawiam prośbę pokaż znaczek Schuco świadczący o profilu RAL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ponownie powiem ci ze znaczka RAL oznaczającego KOLOR z palety barw RAL nie uświadczysz

Tak samo jak nie uświadczysz napisu EURO - chyba ze kiedyś na banknotach którymi będziesz płacił :)

A może ja ślepy jestem i tego napisu nie widzę?

W którym miejscu mam go szukać? ;)

 

jeśli Charlie producenta poleca - trzeba brać i Charliemu zaufać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ponownie powiem ci ze znaczka RAL oznaczającego KOLOR z palety barw RAL nie uświadczysz

Tak samo jak nie uświadczysz napisu EURO - chyba ze kiedyś na banknotach którymi będziesz płacił :)

A może ja ślepy jestem i tego napisu nie widzę?

W którym miejscu mam go szukać? ;)

 

jeśli Charlie producenta poleca - trzeba brać i Charliemu zaufać :)

 

Ufam i Charliemu i Tobie i pchełkowi i innym. Bez Waszej wiedzy moje (myślę, że nie tylko moje) poszukiwania okien to błądzenie we mgle. Dlatego na 99% będzie CT-70 Cava z trzema szybami.

 

Być może Pan X z firmy Y (jak chcesz wrzucę Ci na priv) użył skrótu myślowego rozróżniając profil Euro od RAL. Chodzi o to, że te pierwsze wymógł na Schuco rynek (profile są drogie, cenione w całej Europie) by oszczędzić na cenie, zwłaszcza w tych sytuacjach, gdzie aż taka grubość ścianek profilu nie jest niezbędna.

Ów magiczny znaczek to coś na kształt kwadratu z liniami odchodzącymi w prawo (górna prosta) i w lewo (dolna prosta). Ależ mam talent do tłumaczenia :roll: :o :roll: :o

 

Pozdrawiam.

PS. Jak jest z promocją u Jezierskiego na 3 szybę do CT 70? Została przedłużona na ten rok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bynajmniej nie chodzi mi o to czy to Euro czy nie profile na których robi Jezierski sa klasy A - grubość ścianki odpowiednia, powyżej 2,8 mm

A różnicę w profilach masz w symbolice wypalonej laserem na niewidocznej po oszkleniu stronie profil skrzydła i na zewnętrznej stronie ościeżnicy a nie w jakis tam znaczkach - to tak dla potomnych :)

i tak skrzydło okienne ma numer

8689 dla CT70 (ważne i sprawdzalne - ścianka zewnętrzna ma mieć ponad 2,8 mm i kurde ma :) )

8867 dla CT70 Euro

 

Promocja?

Przedłożona ale troszkę zmieniona

Teraz zamiast 19 zeta do 28 lutego jest 29 zeta za 1mkw

Dla Si 82 w dalszym ciagu 1,- za 1mkw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dostawcy Schuco od lat, odkąd firma Mage zamknęła produkcje Przetestowałem kilku i... i jak sie zetknąłem z Jezierskim tak już przy nim pozostałem. Mimo iz mam w promieniu 50 km od siebie co najmniej trzech producentów to.... i tu nie będę rozwijał tematu - domyślni się domyślą :)

Tak wiec zamiast mieć dostawce pod nosem mam 200 km od siebie - i to mnie czasem boli :lol:

 

Pomimo tego, że robią na profilu EURO ?

 

Pozdrawiam.

Brrr.. ktoś coś wymamrotał niewyraźnie pod nosem z nadzieją że Klient i tak nie zrozumie w czym rzecz a nabierze niepewności. Zaufany producent - a raczej jego sprzedawca osiągnęli swój cel, bo tu padło to określenie w formie oskarżenia. Mimo że wyżej zostało to po częsci wyprostowane, to jednak swój wymiar ma. Może Lekomin zabierze głos i powie coś o profilach które kupuje?A jakiś teoretyk wyklaruje mi co ma RAL do EURO, bo ja szczerze nie mam takiej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr.. ktoś coś wymamrotał niewyraźnie pod nosem z nadzieją że Klient i tak nie zrozumie w czym rzecz a nabierze niepewności. Zaufany producent - a raczej jego sprzedawca osiągnęli swój cel, bo tu padło to określenie w formie oskarżenia. Mimo że wyżej zostało to po częsci wyprostowane, to jednak swój wymiar ma.

 

Co do okien i tego co jest z nimi związane, zapewne masz racje.

Co do moich intencji: bredzisz. Zwłaszcza, że nadal nie wiem, czy Schuco będzie od Jezierskiego, czy od Zimnego, czy od Mielczarka. Oferty osoby, która mi tą informację podała, nie rozważam. Z kilku względów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr.. ktoś coś wymamrotał niewyraźnie pod nosem z nadzieją że Klient i tak nie zrozumie w czym rzecz a nabierze niepewności. Zaufany producent - a raczej jego sprzedawca osiągnęli swój cel, bo tu padło to określenie w formie oskarżenia. Mimo że wyżej zostało to po częsci wyprostowane, to jednak swój wymiar ma.

 

Co do okien i tego co jest z nimi związane, zapewne masz racje.

Co do moich intencji: bredzisz. Zwłaszcza, że nadal nie wiem, czy Schuco będzie od Jezierskiego, czy od Zimnego, czy od Mielczarka. Oferty osoby, która mi tą informację podała, nie rozważam. Z kilku względów.

A więc przyznajesz, że Twoje pytanie jest zle sformulowane? Nie obraz sie - to prawie jak Lepper pytajacy z trybuny "czy prawda jest ze X wziął łapówkę" :wink:

Pomylić się można, ale sztuką jest się do błędu przyznać. To forum czytają też normalni ludzie i nie każdy jest w stanie wyłapać takie niuanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...