Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ha ha ha wiec powiem tak - znajomość rynku okiennego zwłaszcza jeśli chodzi o komponenty do produkcji okien są ci mało znane. Podobnie jak nieznane ci jest źródło zaopatrywania się w profil przez Jezierskiego - już było tu nie raz wiele głupot o tym napisanych... ta.... trzepie ten profil u siebie w garażu :p

Dalsza dyskusja nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 552
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"podlaski merol" to okno z firmy D.

Kazdy region kraju takie merole posiada.

Podlaski mercedes to okna z firmy ... z Radzynia Podlaskiego, Bialegostoku, Łomzy, itp.

"podlask imerol" to okno za trzysta piecdziesiat zeta.

 

Ktoś się obraził za te słowa.. Dla osoby z branzy jest to oczywiste że to wyśmiewa jedną firmę i z podlasiem ma to wspólne tylko jej położenie.

Chodzi o najtańszego i największego pdo wzgledem ilości producenta "okien" w kraju.

Nie mogę się powstrzymać by ponownie nie zamieścić odnośnika do innego rorum, ale czytając parę wypowiedzi każdy zrozumie w czym jest rzecz:

http://www.forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354

 

A Podlasie?jest bardzo fajne i znam statąd wiele przyzwoitych firm z tej branzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Z tego co ja tam się orientuję to w naszym kraju produkuje się profile do okien i jezierski nie kupuje ich w niemczech, to samo dotyczy producentów szyb więc skąd niby ma być ta powyżka skoro kurs euro w górę

...

Nawet jeśli profil produkuje się w kraju, to i tak większość cen jest przeliczana wg kursu Euro..

A Schueco jest jednym z ostatnich profili importowanych z Niemiec, moze dlatego wciąż utrzymuje tak wysoką jakość?

 

Lus...

Nie ma szansy by ceny spadly jeszcze bardziej. Ceny okien i akcesoriów idą ostro w górę. W tym tygodniu codziennie dostaję informację o podwyżkach, a o cennikch podawanych wg Euro nawet nie mówię.

 

Nie zapowiada się by Producenci do każdego okna dodawali drugie gratis. Raczej zwolnią ludzi i zamkną zakłady, a w praktyce narobią wcześniej długów i pociągną za sobą na dno słabszych dostawców komponentów..

Z jednej strony fajnie że najgorsi wylecą z tego rynku, ale z drugiej.. to nie bedzie takie bezbolesne, takze dla Klientów, bo wiele osob zostanie z oknami bez możliwosci skorzystania z gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to nie bedzie takie bezbolesne, takze dla Klientów, bo wiele osob zostanie z oknami bez możliwosci skorzystania z gwarancji

widzisz, w latach kryzysu okiennego jaki mial miejsce kilka tal temu nagminne było inne zjawisko - klient płacił i g..no a nie okna otrzymywal. Ci którzy zdarzyli się załapać na resztki produkcji np. Brokatu byli wygrani a reszta? co wpłaciła zaliczki i ....

Tez sadze ze wcześniej czy później małe firmy padną, garazowcow takich prawdziwych juz prawie nie ma, pozostaną duzi co nie będę myśleli czubkiem swego interesu tylko głową, co będą utrzymywać ceny wbrew -sorki za słowo - idiotycznym życzeniom niektórych, będą utrzymywać jakość i obsługę klientów - oni wygrają Ci z tego "kryzysu" wyjdą jeszcze mocniejsi, staną sie potentatami z dobrym zapleczem ludzkim i maszynowym

podobnie będzie z punktami handlowymi, natapi uporządkowanie rynku, już są ruchy w kierunku prawdziwej autoryzacji przedstawicieli, już byle chłystek co wpadnie na pomysł by lawirować miedzy jednym a drugim dostawca nie będzie miał racji bytu.

Sadze ze dla kilku rozsądnych producentów dotrze ze w ich interesie jest mieć związanego z ich firma uczciwego partnera i partycypować w jego kosztach działalności na rzecz swego chlebodawcy co zaowocuje jeszcze większym zaufaniem do MARKI a nie samego produktu. Już dziś dla wielu Oknoplast, Adams, M&S, Jezierski, Goran, Natura, Dziadek są synonimami produktu dobrej jakości

Zawsze znajda się ci co wyśmiewać się będą z nich i mówić ze firma Cipcius ma okna takie same o wiele tańsze. Ze Mercedesa prosto spod igły można będzie kupić za pól ceny i tym podobne bzdury. Cipciusiow po prostu nie będzie.

I to jest w mej ocenie nadzieja na uporządkowanie nareszcie rynku okiennego - żadne tam papiery, certyfikaty, Aprobaty etc. Bedzie wcześniej czy później zniknie z rynku - i oby stało się to jak najszybciej

Niech żyje kryzys w branży okiennej - tylko cholera - gdzie on jest? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie finlandia i jareko, te tanie kawalki to opowiadajcie jeleniom, ktorych chyba ostatnio wam brakuje. W waszych postach zero merytorycznych tekstow odnośnie TECHNOLOGII, wszystko na okrągło. Nawet nie wiecie ilu PRODUCENTOW okien PVC w Polsce -np. profil SCHUCO produkuje je w Polsce , również ile okuć niemieckich jest produkowane w Polsce.

Załóżcie sobie najlepiej kółko wzajemnej adoracji.A ceny na okna PVC i wasze usługi, wskutek rosnącej konkurencji i kryzysu BĘDĄ SPADAĆ. I bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie finlandia i jareko, te tanie kawalki to opowiadajcie jeleniom, ktorych chyba ostatnio wam brakuje. W waszych postach zero merytorycznych tekstow odnośnie TECHNOLOGII, wszystko na okrągło. Nawet nie wiecie ilu PRODUCENTOW okien PVC w Polsce -np. profil SCHUCO produkuje je w Polsce , również ile okuć niemieckich jest produkowane w Polsce.

Załóżcie sobie najlepiej kółko wzajemnej adoracji.A ceny na okna PVC i wasze usługi, wskutek rosnącej konkurencji i kryzysu BĘDĄ SPADAĆ. I bardzo dobrze!

 

Trudno nie zgodzić się z powyższym postem. Zamiast doradztwa jest wyśmiewanie przysłowiowego Kowalskiego.

Myślę że dobrze by było ogłosić składanie kandydatur na najbardziej zadufanego doradcę tego forum - kilka kandydatur już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - ja jestem pierwszy do takiej oceny :)

najbardziej zadufany w sobie doradca - to Jareko

I super - mnie się to podoba

Z przysłowiowego Kowlaskiego co rozum ma i się nim posługuje naśmiewać się nie zamierzam i nie naśmiewam

Z troli i pieniaczy - naśmiewać się będę zawsze - nawet jak mi przypniecie łatkę najbardziej zadufanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekoi finlandio - "spiewac kazdy moze".

Schuco produkowane w Polsce - pewno jakas garazowa podrobka.

Takze samo okucia.

Koles myli profile i okna - dla niego to to samo.

Fakt ze koles sie osmiesza. Jak lubi - jego prawko.

 

Podlasie nie jest zacofane. Podalem przyklad "merola z Podlasia" pewnej firmy.

Sa tam tez firmy bardzo dobre jak chociazby WAMEX z Radzynia.

Do lus-a mam uwage by czytal co pisze - inaczej na glupka wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuje teraz okna do domu

złożyłem wykaz w niemarkowych i markowych - zobacze co dostanę.

Ale co do niemarkowych - jakich przeciwskazania - konkretnie -dużo

tu gadania ale brak konkretów - wylataja okna ?,

wyginaja się oscieznice ?, uszczelki sie rozpuszczja ?, po roku sie wykrzywią ?

przeciez przy odbiorze i montażu czy to dobrze działa to sprawdzę,

czy nie ma fafroków w oknach - sprawdzę, czy kolor odpowiedni itd.

okucia sprawdzę i widziałem - nie z papieru.

okno działa dobrze (z wystawy) - to w domu też sprawdzę.

Jak sie co popsuje to za różnice w cenie wymienie sobie 7 okien.

Fix może sie zdarzyć i w tych i w tych.

Za markę mam płacić 2 razy tyle ?

Żeby nie było watpliwości - wiele tu było mowy o Mercedesach -

ja o nich nie marzę - wystarczy mi całkowicie mój Punciak i

dodatkowo zwrotny Tikuś - na razie (ok 10 lat) bezawaryjne, zwrotne

i ulubione. I chromole 30-letniego mercedesa, a nówkę to nie ja

to Doda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkret

niemarkowe - tak naprawdę nie ma takiego pojęcia, wszystkie dostępne w kraju profile sa markowe - dzielą sie tylko na te które maja lepsza lub gorsza statykę - to jest istotne czy okno ci sie rozpadnie czy nie po roku a nie 30 latach

Sa ładne i brzydsze - ale to kwestia gustu

Najważniejsze dwie rzeczy o czym mówią tu wszyscy z branży od samego początku istnienia forum - producent i montaż

Tu jest pole do popisu - i jeśli znasz jakąś grupę budującą to tam wśród otrzymanych ofert podpytaj o jakość obsługi, jakość okien, jakość serwisu

O szczegółach poczytaj sobie w "szukam dobrych okien" tam konkretów, podpowiedzi jak niektóre wymysły architektów w życie wprowadzić znajdziesz

TO ponad 160 stron ale warto - to kopalnia wiedzy i odpowiedzi właściwie na każdy temat

Lekko bez sensu jest powielania tamtego watku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do wymiay starych drewnianych okien na plastiki. Obecne okna sa duze, tzn. 2300x1600 plus do tego dochodza takie same tylko dodatkowo z drzwiami balkonowymi. I tu jest moje pytanie do jareko:

1. Jakiej maksymalnie wielkosci moga byc okna firmy Jezierski typu RU/R dzielone na pol z ruchomym slupkiem i ze stalym.

2. Te duze okna + drzwi balkonowe chce zastapic szerokimi podwojnymi drzwiami balkonowymi/tarasowymi z ruchomym slupkiem. Jakie maksymalne wymiary moga miec takie drzwi z poprzeczka wzmacniajaca i bez niej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do wymiay starych drewnianych okien na plastiki. Obecne okna sa duze, tzn. 2300x1600 plus do tego dochodza takie same tylko dodatkowo z drzwiami balkonowymi. I tu jest moje pytanie do jareko:

1. Jakiej maksymalnie wielkosci moga byc okna firmy Jezierski typu RU/R dzielone na pol z ruchomym slupkiem i ze stalym.

2. Te duze okna + drzwi balkonowe chce zastapic szerokimi podwojnymi drzwiami balkonowymi/tarasowymi z ruchomym slupkiem. Jakie maksymalne wymiary moga miec takie drzwi z poprzeczka wzmacniajaca i bez niej.

 

Pozdrawiam.

Chyba już odpowiedzi od Jareko nie otrzymasz i wcale mu się nie dziwię,też bym odpuściła po tych paru postach od mądrali co to niby wszystko wiedzą i mają najwięcej do powiedzenia,nie którzy tacy są,chcieliby mercedesa za cenę malucha :lol: Ludzie,kiedy w końcu zrozumiecie,że nie ma nic za darmo,za jakośc trzeba zapłacic i to w każdej branży,dziedzinie itp itd :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damro - daj spokój :) Adwokatów nie potrzeba ale milo ze są ludzie jeszcze myślący :) Obrażalski nie jestem a na każdym Forum trolla spotkać można :lol:

 

robercikzs - wiec odpowiadam

Na początek najważniejsza sprawa - ww okna Są z GWARANCJA PROCENTA I SYSTEMODAWCY - trzeba o tym wspomnieć gdyż nagminnie przyjmowane są u innych okna do realizacji z zaznaczeniem "bez gwarancji"

A wiec

 

Okno poz.1

słupek stały

przy maksymalnej szerokosci 2500 wysokość

profil okienny - 1900

profil pośredni - 2200

 

Przy maksymalnej wysokosci 2500 - szerokosc:

profil okienny - 1500

profil pośredni - 2000

słupek ruchomy

patrz dane dotyczące drzwi balkonowych- poniżej

 

okno poz.2

słupek oczywiście ruchomy, u Jezierskiego nie ma rygli wiec oba skrzydła wyposażone sa w klamki

przy maksymalnej szerokosci 2500 wysokość

profil okienny - 1900

profil pośredni - 2200

 

Przy maksymalnej wysokosci 2500 - szerokosc:

profil okienny - 1400

profil pośredni - 1800

 

Dane dotyczą profila Schuco CT-70 w kolorze białym z dowolna szyba

Przy oknie w kolorze z podanych wartości powinno być zdjęte ok 100mm (jeden raster z tabeli statycznej)

I sadze ze po podaniu tych wartości profil jak i producent bronią się sami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki jareko za odpowiedz. Wybieram miedzy Oknoplastem z Krakowa a Jezierskim. Bardziej stawiam na Jezierskiego na dziec dzisiejszy, ale do wymiany jeszcze rok wiec bede zbieral kase i obserwowal watki o oknach i zobaczymy na co padnie wybor. Wole nie przyoszczedzic na oknie po 200zl a potem zalowac, ze sie cos z nimi dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och pięknie, aż sie zarumieniłem :oops:

 

Nie uważam się za znawcę technicznej strony okien - dlatego uważnie czytam rady starszych kolegów.

 

Za to nie mam komplesków w formułowaniu opinii na temat rynku okiennego -w końcu 8 lat go penetrowałem jako przedstawiciel uznanych firm..

i widzę jedno: Jezierski doczekał się silnej marki - a nie wyciągam tego wniosku z reklam, a z ataków na forum. Tak już jest, że sukces jednej firmy razi innych.

Wystarczy popatrzeć - Gerda, Porta, Interdoor, Urzędowski. To są na ogół nielubiane na tym forum firmy, ale w rankingach sprzedaży są bardzo wysoko.

 

I przyświeca mi jedna zasada : krytykuj wady, a nie ludzi. Jeśli ktoś moje słowa bierze do siebie, to chyba... odnajduje w sobie własnie taką wadę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gerdą to bym uważał , okres modelu WX20 z pieknie "puchnącym" panelem , klamkami które zmieniaja kolor czy brakiem uszczelnienia na styku futryny , skrzydła i progu. A czy przypadkiem tanie wkładki WK1 nie płyną statkiem z dalekiego pieknego kraju gdzie sie jada ryż ? :lol: Co do innych się nie wypowiadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...