Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wiec woda do codziennego uzytku grzana gazem czy pradem?

Słońcem. :)

 

Aldekor czy Ty bo chyba odpowiadasz nie pytany :wink:

 

To muszę czekać na wywołanie?

 

Nie

 

Wystarczy, ze nie bedziesz odpowiadal na pytania wyraznie zadane innym forumowiczom.

 

Moje pytanie dotyczylo wypowiedzi innego kolegi co zreszta wyraznie zostalo zacytowane - cofnij sie moze kawalek i poczytaj ze zrozumieniem ...

 

papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze nie bedziesz odpowiadal na pytania wyraznie zadane innym forumowiczom.

Oj, chyba pomyliłeś osoby...

 

aldekor napisał:

 

A ja mam kominek jako jedyne ogrzewanie i jestem bardzo szczęśliwy ,że już niedługo będę w nim palił tylko dla przyjemności i kto wie może przybuduję na otwarty.

 

piotrulex napisał:

wiec woda do codziennego uzytku grzana gazem czy pradem?

 

Ty odpowiadasz:

 

Słońcem

 

 

 

 

 

 

 

 

hmmmmmmm

 

niby tok rozumowania prosty lecz mam ciezki dzien wiec moze kolega zechce wyjasnic co jest niezrozumiale i gdzie nie mam racji ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tok rozumowania prosty lecz mam ciezki dzien wiec moze kolega zechce wyjasnic co jest niezrozumiale i gdzie nie mam racji ........

Pomyliłeś osoby, bo aldekorowi napisałeś:

Wystarczy, ze nie bedziesz odpowiadal na pytania wyraznie zadane innym forumowiczom.

podczas gdy to ja odpisałem na Twoje pytanie skierowane do niego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No No atmosfera tu jak przy piecu (goraca ) a nie kominku .

 

W sumie kazdy chyba po troche ma racji , choc ja odbieram posty zk140t jako sprawe przemyslenia instalacji w kominkach a raczej przemyslenia problemu po to by wybrac rozsadne rozwiazanie ktore zadowoli glownie ekonomicznie kogos kto poprostu nie mial doswiadczenia z kominkami i mysli o samych tylko pozytywach kominkow , a wiadomo kazdy medal ma 2 strony wiec chyba chodzi o to by pokazac plusy i minusy i kazdy kto bedzie robil swoj 1 kominek bedzi w pelni swiadom zalet i wad , i chyba o to chodzi.

 

Co do gustow trzeba szanowac kazde jedni kochaja miec kotlownie w salonie a drudzy salon w kotlowni.

 

Pozdrawiam

 

Właśnie o takie postawienie sprawy mi chodzi. Wywołać dyskusję.

 

Bardzo spodobało mi się ostatnie zdanie Twojej wypowiedzi:

 

 

Co do gustow trzeba szanowac kazde jedni kochaja miec kotlownie w salonie a drudzy salon w kotlowni.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku.

 

Kominek to ma być prostota i przyjemność, a nie płaszcze, turbiny, zawory, instalacje rozprowadzające ciepło, anemostaty, rurki i rureczki i inne dziwolągi.

Później są problemy, bo to coś syczy, prycha, strzela, trzeszczy, jęczy, smoli, brudzi, dymi... i z przyjemnej wizji zamienia się w koszmarną jawę.

 

Większość niedowiarów kominkowych dochodzi do tych wniosków po przeróżnych przeżyciach i doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii czysto technicznej:

czy rura dymowa od wkładu wprowadzona do komina może się stykać z izolacją okapu wykonaną z wełny Firerock?

Tak zrobiłem, do tego króćca będzie podłączona rura elastyczna Duoflex:

 

http://img176.imageshack.us/img176/7196/krociecprzylaczeniowyks4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku.

 

Kominek to ma być prostota i przyjemność, a nie płaszcze, turbiny, zawory, instalacje rozprowadzające ciepło, anemostaty, rurki i rureczki i inne dziwolągi.

Później są problemy, bo to coś syczy, prycha, strzela, trzeszczy, jęczy, smoli, brudzi, dymi... i z przyjemnej wizji zamienia się w koszmarną jawę.

 

Większość niedowiarów kominkowych dochodzi do tych wniosków po przeróżnych przeżyciach i doświadczeniach.

:lol: :lol: :lol: i tak i nie :lol: zależy od ... np: w domu pasywnym wystarczy raz na parę dni włożyć kilka klepek, w energooszczędnym troszkę więcej- raz dziennie. W moim przypadku jest to bardzo ekologiczne ogrzewanie (dla kieszeni :wink: ) cała zima około 400zł, mam kominkowe ogrzewanie w kolejnym moim domu i w następnym też tak zrobię.( o ile zacznę budować) aby mi się nie nudziło :wink: planuję zrobić 4 kominki na parterze :wink: i 3 na piętrze. :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku.

 

Kominek to ma być prostota i przyjemność, a nie płaszcze, turbiny, zawory, instalacje rozprowadzające ciepło, anemostaty, rurki i rureczki i inne dziwolągi.

Później są problemy, bo to coś syczy, prycha, strzela, trzeszczy, jęczy, smoli, brudzi, dymi... i z przyjemnej wizji zamienia się w koszmarną jawę.

 

Większość niedowiarów kominkowych dochodzi do tych wniosków po przeróżnych przeżyciach i doświadczeniach.

:lol: :lol: :lol: i tak i nie :lol: zależy od ... np: w domu pasywnym wystarczy raz na parę dni włożyć kilka klepek, w energooszczędnym troszkę więcej- raz dziennie. W moim przypadku jest to bardzo ekologiczne ogrzewanie (dla kieszeni :wink: ) cała zima około 400zł, mam kominkowe ogrzewanie w kolejnym moim domu i w następnym też tak zrobię.( o ile zacznę budować) aby mi się nie nudziło :wink: planuję zrobić 4 kominki na parterze :wink: i 3 na piętrze. :)

Pozdrawiam

 

To lubię.

Jakość połączona z ilością.

Pamiętaj tylko, żeby chałupę owinąć dookoła tymi wszystkimi wężami i rurami od tych licznych kominków. Warto też zrobić wykop do jądra Ziemi, w celu poprowadzenia GWC. Będziesz miał GWC plazmowy zamiast żwirowego czy też rurowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku.

 

Kominek to ma być prostota i przyjemność, a nie płaszcze, turbiny, zawory, instalacje rozprowadzające ciepło, anemostaty, rurki i rureczki i inne dziwolągi.

Później są problemy, bo to coś syczy, prycha, strzela, trzeszczy, jęczy, smoli, brudzi, dymi... i z przyjemnej wizji zamienia się w koszmarną jawę.

 

Większość niedowiarów kominkowych dochodzi do tych wniosków po przeróżnych przeżyciach i doświadczeniach.

:lol: :lol: :lol: i tak i nie :lol: zależy od ... np: w domu pasywnym wystarczy raz na parę dni włożyć kilka klepek, w energooszczędnym troszkę więcej- raz dziennie. W moim przypadku jest to bardzo ekologiczne ogrzewanie (dla kieszeni :wink: ) cała zima około 400zł, mam kominkowe ogrzewanie w kolejnym moim domu i w następnym też tak zrobię.( o ile zacznę budować) aby mi się nie nudziło :wink: planuję zrobić 4 kominki na parterze :wink: i 3 na piętrze. :)

Pozdrawiam

 

To lubię.

Jakość połączona z ilością.

Pamiętaj tylko, żeby chałupę owinąć dookoła tymi wszystkimi wężami i rurami od tych licznych kominków. Warto też zrobić wykop do jądra Ziemi, w celu poprowadzenia GWC. Będziesz miał GWC plazmowy zamiast żwirowego czy też rurowego.

:lol: 1 ma grzać całość :D dwa jako rezerwa taktyczna (powietrzna), a reszta dla klimatu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ma grzać całość :D dwa jako rezerwa taktyczna (powietrzna), a reszta dla klimatu :wink:

 

I to chodzi.

Przemyślane rozwiązania są zawsze w cenie.

Zapytam jednak:

Czy kupiłeś już stopery? Bo jak Ci te wszystkie kominki zaczną syczeć, prychać, strzelać, trzeszczeć i jęczeć to nie dasz rady.

 

Pozdrawiam w tym Wielkopostnym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ma grzać całość :D dwa jako rezerwa taktyczna (powietrzna), a reszta dla klimatu :wink:

 

I to chodzi.

Przemyślane rozwiązania są zawsze w cenie.

Zapytam jednak:

Czy kupiłeś już stopery? Bo jak Ci te wszystkie kominki zaczną syczeć, prychać, strzelać, trzeszczeć i jęczeć to nie dasz rady.

 

Pozdrawiam w tym Wielkopostnym tygodniu.

:lol: zrobię je sam :) myślałem że w kominku się tylko pali, no troszkę świała i ciepła daje, o prychaniu, jęczeniu itd. to w szpitalu słyszałem :wink: a to ma być w domku tzn. w ruince :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ZW

Pomysł z kominkiem w każdym pokoju jest stary jak świat. Powiedziałbym nawet że to powrót do tradycji ogrzewania. Jeszcze tylko żeby się wszystkie oprócz jednego automatycznie ładowały i opróżniały z popiołu... :roll:

 

Oprócz jednego, bo jeden powinien być ładowany i opróżniany ręcznie żeby właściciel miał poczucie jedności z naturą i tradycji ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Oprócz jednego, bo jeden powinien być ładowany i opróżniany ręcznie żeby właściciel miał poczucie jedności z naturą i tradycji ;)

pozdrawiam

 

Dla tej jedności z naturą warto, żeby chociaż dwa kominki były pozbawione automatyki.

w pierwszym rozpalasz - w drugim dokładasz;

w pierwszym dokładasz - w drugim Ci zgasło;

w drugim dokładasz - w pierwszym Ci zgasło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

An-bud, a ja teraz robię dwa kominki w jednym salonie :D To dopiero "jazda". Otwarty dla klimatu i z płaszczem wodnym z racji "przyzwoitości" i walorów grzewczych. Ta "przyzwoitość" z racji tego że będzie on w salonie jego producenta (jedna z większych firm w naszym kraju). I jedynie brak dalszych kominów (a raczej "niemoc twórcza" obecnych projektantów domów) jest powodem że w tym domu nie powstanie ich większa ilość (czego żałuje bardzo inwestor :( ).

Tak nawiasem: piszę teraz z Anglii, gdzie w odróżnieniu od prawie dwóch milionów naszych rodaków, przyjechałem w celach typowo turystycznych. Kominek jest w większości domów. Elektryczny, tradycyjny (głównie na wsiach) lub po prostu jego atrapa z miejscem na świeczki. Większość "angoli" nie wyobraża sobie salonu bez tego popularnego "sprzętu domowego użytku" :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...