Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

tylko nie przesadz - bo bedziesz potrzebowałwentylatora do wyrzucenia spalin - mam nadzieje ze wiesz co robisz ... bo jak wiesz moze to byc nieco niebezpiecznie - tzn rozbudowywanie drogi dymu i schładzanie ich ...

 

Otóż to.

 

Domowe sposoby odzysku ciepła mogą być w pewnych okolicznościach niebezpieczne.

:lol: działa dobrze przy otwartych drzwiczkach. Normalnie z wkładu wychodzą spaliny o temp. około 300 do 400 stopni, czy schłodzenie o kilkadziesiąt, czy nawet 200 stopni może być niebezpieczne ? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Strasznie dużo materiału poszło na nogi do tego wkładu :roll:
:( stoi na podkładzie, 25cm styro. obok potem :)

 

Myślę, że Krzysztofk zwrócił uwagę na "lichość" i ewentualną "słabość" owych nóg.

Niestety, ale też na to zwróciłem uwagę. Czy nogi tego kominka wytrzymają ciężar jego samego i całego rynsztunku nań zamocowanego?

 

Pozdrawiam.

zdjęcie troszkę błędnie oddaje rzeczywistość :( waży to razem ponad 300kg i stoi tak dwa lata :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto chce uzyskać :D aby maksymalnie wykorzystać ciepło z kominka konieczne jest rozbudowanie wkładu np; przez dołożenie "nadstawki"

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/cebf75fa298b8faee7a4b98911595bfc,5,19,1.jpg

mam zamiar dołożyć jeszcze jedną nadstawkę :D

 

Czy sam zrobiłeś ten wkład lub nadstawkę?

Jeżeli tak to z jakiego materiału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie przesadz - bo bedziesz potrzebowałwentylatora do wyrzucenia spalin - mam nadzieje ze wiesz co robisz ... bo jak wiesz moze to byc nieco niebezpiecznie - tzn rozbudowywanie drogi dymu i schładzanie ich ...

 

Otóż to.

 

Domowe sposoby odzysku ciepła mogą być w pewnych okolicznościach niebezpieczne.

:lol: działa dobrze przy otwartych drzwiczkach. Normalnie z wkładu wychodzą spaliny o temp. około 300 do 400 stopni, czy schłodzenie o kilkadziesiąt, czy nawet 200 stopni może być niebezpieczne ? :lol:

 

costam mozna by z tym przewodem dymowym policzyc - jedynie zwracam jeszcze raz uwage, żeby nie przecholowac - bo sen przedłużony grozi...

 

no i jezeli potrzebne są otwarte drzwiczki do pracy (o ile są inne otwory doprowadzające powietrze) - to chyba niedobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy sam zrobiłeś ten wkład lub nadstawkę?

Jeżeli tak to z jakiego materiału?

blaszka 3mm + 20mb płaskownika na nadstawkę, wkład 6mm +ponad 100 mb płaskownika, pare metrów kątownika, kształtownik na doprowadzenie pow. zew, troszkę żeliwa, drzwiczki ściągnięte z firmy. Wszystko razem ok 1000 złhttp://foto3.m.onet.pl/_m/3a88ada21a7311cff509ba2feca85753,5,19,0.jpg zdjęcie przy zamkniętych drzwiczkach, działa też jak otwarty tradycyjny kominek :lol: najtańsze rozwiązanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo materiału poszło na nogi do tego wkładu :roll:
:( stoi na podkładzie, 25cm styro. obok potem :)

 

Myślę, że Krzysztofk zwrócił uwagę na "lichość" i ewentualną "słabość" owych nóg.

Niestety, ale też na to zwróciłem uwagę. Czy nogi tego kominka wytrzymają ciężar jego samego i całego rynsztunku nań zamocowanego?

 

Pozdrawiam.

zdjęcie troszkę błędnie oddaje rzeczywistość :( waży to razem ponad 300kg i stoi tak dwa lata :)

Chodziło o wysokość. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kominiarz Ci to odbierze.

 

Pozdrawiam.

Zawsze można szukać problemów :) przeprowadzam remont, zawsze byłem przeciwnikiem remontów kapitalnnych :( (zmieniłem zdanie kilka lat temu, patrz odnośnik) ale jest też kilka plusów: zero papierów, zezwoleń i kosztów z tym związanych :D mam gdzieś odbiory, sam mogę sobie odebrać :wink: ( byłem kiedyś insp. nadzoru bud. :lol: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kominiarz Ci to odbierze.

 

Pozdrawiam.

Zawsze można szukać problemów :) przeprowadzam remont, zawsze byłem przeciwnikiem remontów kapitalnnych :( (zmieniłem zdanie kilka lat temu, patrz odnośnik) ale jest też kilka plusów: zero papierów, zezwoleń i kosztów z tym związanych :D mam gdzieś odbiory, sam mogę sobie odebrać :wink: ( byłem kiedyś insp. nadzoru bud. :lol: )

 

To rozumiem.

Ważne, żebyś zrobił ten kominek tak, jak go sobie wymyśliłeś oraz zgodnie z podstawowymi normami.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Po bardzo słabej grze, przegraliśmy z USA 0:3 w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić / jak można zrobić wymiennik ciepła odbierający ciepło od spalin do jakiegoś ciekłego czynnika (czyli pewnie wody)? Żeby na kominek bez DGP / płaszcza wodnego nałożyć coś, co schłodzi spaliny i oszczędzi mnóstwo energii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić / jak można zrobić wymiennik ciepła odbierający ciepło od spalin do jakiegoś ciekłego czynnika (czyli pewnie wody)? Żeby na kominek bez DGP / płaszcza wodnego nałożyć coś, co schłodzi spaliny i oszczędzi mnóstwo energii?

Zobacz hajduk, kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić / jak można zrobić wymiennik ciepła odbierający ciepło od spalin do jakiegoś ciekłego czynnika (czyli pewnie wody)? Żeby na kominek bez DGP / płaszcza wodnego nałożyć coś, co schłodzi spaliny i oszczędzi mnóstwo energii?

 

Ale po co Ci to ustrojstwo?

 

Zapłacisz za to np. 3.000 zł, a zaoszczędzisz 100 zł rocznie.

Czy to jest warte zachodu?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci to ustrojstwo?

 

Zapłacisz za to np. 3.000 zł, a zaoszczędzisz 100 zł rocznie.

Czy to jest warte zachodu?

Ja to jestem jeszcze całkiem daleki od takich inwestycji, bo mój dom powstanie nie wcześniej jak za rok-dwa, gdy będę miał jakieś pieniądze, z którymi będę mógł zacząć budowę. :) Mam w głowie jednak kilka pomysłów, jeden z nich zakłada ogrzewanie podłogowe zasilane z dużego (3m^3 albo więcej) zbiornika akumulacyjnego. I tenże zbiornik byłby ładowany też z kominka. Miałem też pomysł, żeby mieć kominek z DGP, więc do tego musiałbym dołożyć taki wymiennik.

 

No i jeszcze drugi pomysł, mianowicie domek letniskowy rodziców. Tam jest piec wolnostojący, czyli koza. I on ogrzewa ten domek. Oczywiście większość ciepła znika w kominie. Aby temu zapobiec myśleliśmy właśnie o takim wymienniku i dwóch grzejnikach (na dole i górze domku). Razem z jakimś zbiornikiem (zasobnikiem ciepła) załatwiałoby to kłopot z grzaniem i szybkim schładzaniem się domku. Jasne, można byłoby go też ocieplić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...