Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

No... słów braknie z przyzwoitości wrodzonej i skromności, wyobraźnia radosne fikołki wyczynia a temat zaczyna się dopiero rozkręcać. Chyba skoczę zaraz po drzewo i zapałki żeby nie gadać po próżnicy... Jak się przejdę po nocy to może ochłonę.
a cos ty taki nadpobudliwy? ADHD? Czy co ? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No... słów braknie z przyzwoitości wrodzonej i skromności, wyobraźnia radosne fikołki wyczynia a temat zaczyna się dopiero rozkręcać. Chyba skoczę zaraz po drzewo i zapałki żeby nie gadać po próżnicy... Jak się przejdę po nocy to może ochłonę.
a cos ty taki nadpobudliwy? ADHD? Czy co ? :lol:

 

Może tylko napalony (od kominka oczywiście) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak – ja mam dość kominka! Gdy rozpalałem, to było im za gorąco. Gdy nie rozpalałem, to było im za zimno. Ale to nie był główny problem. Już dwa lata temu powiedziałem – mogę rąbać i nosić drewno, rozpalać i dokładać, a potem wynosić popiół, ale szyby czyścić nie będę! I co? Myślicie, że ktoś się tym przejął? Więc powiedziałem – dość! Palcie sobie sami. Ja już do tego ręki nie przyłożę. No i palili sami, a ja tylko patrzyłem, co by chałupy nie puścili z dymem. W zasadzie nie było na co patrzeć, bo szyba wciąż była brudna jak cholera i niczego przez nią nie było widać. Musieli otwierać drzwiczki, aby zobaczyć co się dzieje w środku. Najpierw się kłócili na kogo kolej czyszczenia, a potem …. przestali się kłócić. Od roku nie palą. Jednak nie dalej jak przedwczoraj było przyjęcie, mieli napalić przed przyjściem gości i …. znów rozgorzała kłótnia kto ma oczyścić szybę. Z resztą – kłótnia była bez sensu. Bo nawet gdyby ktoś się zlitował nad szybą, to zorientowaliby się, że trzeba przynieść drewno z komórki. I gdyby nawet ktoś uległ, to wróciłby z niczym, bo drewno skończyło się rok temu. Więc przystawili tylko fotel do kominka, aby szybę zasłonić i tyle. No bo po co ją czyścić, jeśli nie ma czym palić?

Pozdrawiam

Flexus

 

wielki mi problem, taką małą szybę wyczyścić.... a poszedłbym do szklarza kupił dziesięć i po problemie! Chciałoby się palić? Łup młotkiem w starą szybkę, zakładam nową i spoko!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to teraz chyba tylko jedno w głowie... ta szyba ! A gdyby wykorzystać to napalenie? na przykład skóra na szybę i wykorzystać... Przyjemnie, ciepło i czysto zarazem:-)

 

przy dobrej organizacji zajęć, to przy okazji ruchów posuwisto - zwrotnych można by i szybę wyczyścić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boshe.... ja jakieś nudy z zamierzchłych czasów poczytuje a tutaj taaaaaaki temat z takimi norrrrmalnie cennymi radami w temacie perwersji :roll:

 

Kominek to podstawa, winko to podstawa, fotel bujany opcja, skóra hmmm no może jako legowisko dla kota :lol:

 

oświadczam wszem i wobec, iż skóra nie nadaje się na legowisko dla kota tudzież psa, ponieważ w/w stworzenia się lenią (dla niewtajemniczonych - sierść im wylata) , i po miesiącu skóra okazuje się być dodatkowo owłosiona w kolorze zgoła nie swoim i wygląda niereprezentacyjnie :roll:

howk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumowując : jeśli kominek to tylko ze skórą i winem. Przy okazji napalenia powstaje problem szyby, który można rozwiązać odpowiednią technika i częstotliwością ruchów. Jeśli inicjatorem będzie żar uczuć to może w ogniu ciał nie nastąpi zabrudzenie szyby czy dymienie - tak powszechnie uznawane za minus...Ale co to za minusik przy tych wszystkich plusach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boshe.... ja jakieś nudy z zamierzchłych czasów poczytuje a tutaj taaaaaaki temat z takimi norrrrmalnie cennymi radami w temacie perwersji :roll:

 

Kominek to podstawa, winko to podstawa, fotel bujany opcja, skóra hmmm no może jako legowisko dla kota :lol:

 

oświadczam wszem i wobec, iż skóra nie nadaje się na legowisko dla kota tudzież psa, ponieważ w/w stworzenia się lenią (dla niewtajemniczonych - sierść im wylata) , i po miesiącu skóra okazuje się być dodatkowo owłosiona w kolorze zgoła nie swoim i wygląda niereprezentacyjnie :roll:

howk

 

Ale ta skóra nie miała być w zamyśle dla kota :roll:

(Chyba, że dla kotka dwunożnego, albo dla takiej kocicy :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko podsumowując : jeśli kominek to tylko ze skórą i winem. Przy okazji napalenia powstaje problem szyby, który można rozwiązać odpowiednią technika i częstotliwością ruchów. Jeśli inicjatorem będzie żar uczuć to może w ogniu ciał nie nastąpi zabrudzenie szyby czy dymienie - tak powszechnie uznawane za minus...

 

i tutaj się nie zgodze, ponieważ ruchy posuwiste załatwią sprawę brudnej szyby tylko z zewnątrz :roll:

można oczywiście zaryzykować , otworzyć szybę i stosować ruchy posuwisto-czyszczące wewnętrznej strony szyby, aczkolwiek mogłoby się to skończyć tragicznie ..... tutaj należy sobie odpowiedzieć która część ciała mężczyzny i kobiety wystaje najbardziej i jest najbardziej narażona na oparzenia ....a zaznaczę, iż oparzenia nieprawdopodobnie powoli się goją, więc istnieje ryzyko zaprzestania w/w praktyk na okres miesięcy conajmniej dwóch co oznacza frustrację i agresję :roll:

 

można w/w praktykę czyszczenia wewnętrznej strony szyby stosować przy wygaszonym kominku , ale wtedy cały nastrój tak misternie tworzony pójdzie w piz.du :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem zapotrzebowanie na ciepło w kilku programach i wychodzi mi własnie około 50 - 60kWh, tak więc dobrze "nabity" bufor 1000l , przy nagrzanym budynku powinien zapewnić ciepło na całą dobe, przynajmniej w teorii. Zapewne przy silnych mrozach trzeba bedzie palić częściej, ale przy temperaturze w okoloicach -5 ..0 myslę, że wystarczy raz na dzień lub dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boshe.... ja jakieś nudy z zamierzchłych czasów poczytuje a tutaj taaaaaaki temat z takimi norrrrmalnie cennymi radami w temacie perwersji :roll:

 

Kominek to podstawa, winko to podstawa, fotel bujany opcja, skóra hmmm no może jako legowisko dla kota :lol:

 

oświadczam wszem i wobec, iż skóra nie nadaje się na legowisko dla kota tudzież psa, ponieważ w/w stworzenia się lenią (dla niewtajemniczonych - sierść im wylata) , i po miesiącu skóra okazuje się być dodatkowo owłosiona w kolorze zgoła nie swoim i wygląda niereprezentacyjnie :roll:

howk

 

Ale ta skóra nie miała być w zamyśle dla kota :roll:

(Chyba, że dla kotka dwunożnego, albo dla takiej kocicy :lol: )

 

pragnę zauważyć, iż futerko również w domyśle wymienionej kocicy może nie być kompatybilne z futerkiem w/w skóry ... więc problem nadal istnieje .... co prawda w/w futerko kocicy może nie linieć w tempie dość szybkim, ale przy nader częstym używaniu w/w skóry problem może nie być tak błachy jak to się niektórym wydaje :roll:

 

dobra, koniec wińska ...czas spać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boshe.... ja jakieś nudy z zamierzchłych czasów poczytuje a tutaj taaaaaaki temat z takimi norrrrmalnie cennymi radami w temacie perwersji :roll:

 

Kominek to podstawa, winko to podstawa, fotel bujany opcja, skóra hmmm no może jako legowisko dla kota :lol:

 

oświadczam wszem i wobec, iż skóra nie nadaje się na legowisko dla kota tudzież psa, ponieważ w/w stworzenia się lenią (dla niewtajemniczonych - sierść im wylata) , i po miesiącu skóra okazuje się być dodatkowo owłosiona w kolorze zgoła nie swoim i wygląda niereprezentacyjnie :roll:

howk

No to postanowione - skóra zostaje tylko zmienia użyteczność - dla kotki :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, koniec wińska ...czas spać :lol:

 

a skóra??? a w kominku wygaszone?? :o

 

ja nie mieć kominka i skóry - z wyboru , oświadczam jednocześnie iż powyższe moje dywagacje były czysto teoretyczne i nie mają charakteru szkoleniowego a tylko czystopoglądowy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...