Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

we wczesniejszym domu byl standardowy kominek chyba polski hajduk czy jakos tak. w nowym nie ma ale jest miejsce. jak bedzie kasa to pewnie dla ozdoby cos sie postawi bo podobaja nam sie kominki w zabudowie a la piekarnik :wink: . jak bedzie kominet to bedzie korcilo w nim palic wiec jakos za specjalnie sie nie spiesze z ta inwestycja :cry: [/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety autor wątku obudził etatowych forumowiczów (średnia dzienna postów). Niektórzy postanowili odreagować ciężką charówę postotwórczą :D Rozumiem, też bym tak miał :wink:

 

U mnie w tej chwili inwestycja w kominek niespecjalnie sie zwraca z powodu wysokich cen drewna. Własnych lasów nie mam, kradzionego nie biorę i nie mam na razie czasu na kupno tańszego nie pociętego, żeby sobie samemu rąbać. W efekcie koszty ogrzewania kominkiem (z DGP - moge ogrzac prawie cały dom) sa u mnie zblizone do kosztów zuzycia GZ. Nigdy jednak poważnie nie planowałem używac kominka jako głównego źródła ogrzewania. Dla mnie ma on walor estetyczny i rekreacyjny. Pale nieregularnie w weekendy, nie mam fobii co do brudnej szyby, która przy dobrym przepaleniu "czyści sie sama". Jest też powleczona warstwą odbijającą promieniowanie podczerwone (zapomniałem jak sie nazywa taki typ szyby), co przyśpiesza efekt "samoczyszczenia" i bardzo tłumi efekt nieznośnego ciepła w pobliżu bardzo rozgrzanego kominka.

Ja bym więc instalował kominek tak czy tak. Dołożenie w weekend co jakis czas drewno do kominka to jeszcze za mało na status "kotłowni w salonie". Moze jak ktos jest palaczem we własnym domu (czyli ogrzewa jakims paliwem stałym) to ma juz dość kominka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - to na serio. Mieszkam w starej kamienicy na poddaszu zaadaptowanym ze strychu na mieszkanie. Ogrzewanie wchodziło w grę tylko elektryczne (piece akumulacyjne) - na początku miałam kominek otwarty - po pierwszym paleniu ( a raczej zadymianiu) dziura została ozdobna li tylko. Kilka lat temu Forest się nade mną zlitował i wstawił mi w tę dziurę (bez skojarzeń proszę 8) ) wkład kominkowy. Od tego czasu mam cieplutko w domu i uważam inwestycję w kominek za najbardziej udaną w tej chałupie.

 

Suma summarum - wolę sprzątać wokół kominka w krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach niż patrzeć spod kołdry na czyściutkie mieszkanko (bo nie zabrudzone "kominkowaniem").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety autor wątku obudził etatowych forumowiczów (średnia dzienna postów). Niektórzy postanowili odreagować ciężką charówę postotwórczą :D Rozumiem, też bym tak miał :wink:

...

 

nie wiem do kogo ten tekscik ale ze postow mam sporo wiecej od Ciebie wiec czuje sie wezwany do tablicy

 

napisalem co mysle w miare sensownie i zgodnie z zadanym pytaniem wiec jesli to jednak do mnie to troszke sie dziwie

 

zwolennikiem koninka nie jestem i tyle. mialem para lat, czasami uzywany pomimo drogiego ciepla z kotla olejowego. teraz ekogroszek z podajnikiem gdzie dosypuje co jakies 2 tygodnie do pelna. kotlownia w janych kafelkach bardzo czysta. podjelismy swiadoma decyzje i tak jak napisalem jak bedzie nadmiar kasy to kominek zapodamy bo ladnie wyglada, estetycznie to swietna sprawa. jednak wydawac minimum 5 tysi na cos ma jedynie ladnie wygladac troche mi szkoda.

 

KONIEC :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od samego "zajrzenia" nic nie "dębieje"... :oops:

 

Osobiście jestem ogromnym przeciwnikiem stawiania kominków u ludzi, którzy będą go traktować tylko pod kątem ekonomii użytkowania jako tanie źródło ciepła.

To głównie ładny mebel, a że grzeje przy okazji...to już inna sprawa.

Meble mają być również ładne czy tylko funkcjonalne?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem do kogo ten tekscik ale ze postow mam sporo wiecej od Ciebie wiec czuje sie wezwany do tablicy

 

napisalem co mysle w miare sensownie i zgodnie z zadanym pytaniem wiec jesli to jednak do mnie to troszke sie dziwie

 

Nie bierz tego do siebie. Gdy pisałem ten post, nie widziałem jeszcze Twojego, wiec to nie była reakcja na to co napisałeś. Popatrz na szereg innych postów w tym wątku to zrozumiesz moja refleksję.

Pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podejrzewałam, że czytanie forum muratora spowoduje, iż będę szukać po sieci hasła "korzeń do akwarium" :o :o :o :D :D :D

 

bo człowiek się całe życie uczy :wink:

 

a odnośnie korzenia .... można go np. dupnym kamieniem przytrzasnąć ... i gwarantuję, że nigdzie więcej nie wypłynie :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poważnie, to nie mam kominka z wyboru :roll:

trochę poczytałam, trochę pogadałam z ludźmi którzy mają i wyciągnęłam następujące wnioski na "NIE":

 

- kurzy się i brudzi ściany

- drogi w budowie (kominek + w moim wypadku drugi komin extra tylko do kominka)

- kłótnie "kto to ma sprzątać"

- jeśli ma być traktowany jak źródło ciepła , czyli wykorzystywany często to żadna przyjemność - od tego jest piec i kotłownia

 

Zdecydowałam, że nie opłaca mi się wywalić kilkunastu tysięcy skuli tego coby se na ogień popatrzyć kilka razy w roku z okazji świąt :wink: :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...