Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

Opinie są rożne. Ja osobiście co do samego biokominka nic nie mam. W tej chwili na rynku mamy już ogromną różnorodność kolorów i kształtów, że znalezienie czegoś co będzie pasowało do wystroju wnętrza nie jest wielkim problemem. Sam efekt wizualny też nie jest najgorszy. Prostota rozpalania jak najbardziej na plus. Chociaż tu pojawia się mały problem bo jak wiadomo paliwa nie można dolewać ani wlewać nawet po wypaleniu już wlanego do gorącego pojemnika. Może kwestia wprawy w ocenieniu ilości do czasu spalania jest mi jeszcze potrzebna ;) Tak czy inaczej długo przy rozpalonym biokominku posiedzieć się nie da. Na koniec kwestia dla mnie najważniejsza - smród. Bo nieprzyjemnym zapachem to bym tego nie nazwała. Paliłam już różnym paliwem ale każde, mniej lub bardziej, śmierdzi. Może to kwestia wentylacji pomieszczenia.. Słyszałam też teorie, że zależy od człowieka - jedni czują, inni nie czują... Nie wiem, wiem tylko, że po 10min spędzonych w pomieszczeniu z biokominkiem robi mi się niedobrze i zaczyna mnie boleć głowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Znalazłam super firmę produkującą bio kominki:

 

http://www.tidyshape.com/eng,produkty,2,11.html

 

Świetne rozwiązanie do mieszkań, w których nie ma możliwości na wybudowanie kominka.

 

Bio kominek, na bioetanol jest nie tylko stylowym elementem wyposażenia wnętrza salonu ponieważ daje również ciepło i ogrzewa.

 

Ten model można nie tylko postawić w salonie zimą, ale można go również latem wynieść do ogrodu lub na balkon i posiedzieć przy cieple ognia wieczorem.

Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego modelu który posiadam (powyżej w linku) cena przystępna jak na taki CUDOWNY GADŻET :)

 

http://www.tidyshape.com/eng,produkty,2,11.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam super firmę produkującą bio kominki:

 

http://www.tidyshape.com/eng,produkty,2,11.html

 

Świetne rozwiązanie do mieszkań, w których nie ma możliwości na wybudowanie kominka.

 

Bio kominek, na bioetanol jest nie tylko stylowym elementem wyposażenia wnętrza salonu ponieważ daje również ciepło i ogrzewa.

 

To była przerwa na reklamę.

 

PS. Chociaż trzeba Wam przyznać, że kilka rzeczy macie ładnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznaję, że jednak ostatecznie nawróciłem się na kominek. Cenowo bio nie wychodzi tak kolorowo (jeśli chce się mieć markowy).

A dzisiaj jeszcze jeden argument podał mi jeden z wykonawców (murarz, żeby nie było, że handlarz kominkami):

 

-Zbuduj Pan kominek, bo jak będziesz sprzedawał ten dom, to 90% ludzi CI go nie kupi bo co to za dom bez kominka :)

 

Wprawdzie nie buduję domu, żeby go zaraz sprzedawać, ale w sumie argument nie głupi i nie brałem go wcześniej pod uwagę.

 

Miałam taki chytry plan żeby nie robić wogóle kominka, ale może go jednak zrobić, właśnie dlatego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak postawisz kominek i zrobisz rustykalną obudowę a trafią Ci się klienci którzy chcieliby kominek w nowoczesnym stylu (lub też odwrotnie ) to będzie dla nich minusem - czy to demontaż starego i robienie nowego czy mieszkanie w domu z kominkiem, który im się nie podoba... ;) Dom powinien być przystosowany to tego aby można było ten kominek podłączyć i wydaje mi się że to jest główny wyznacznik... Czasy się zmieniają więc i wygląd kominków się zmieni. No chyba że ktoś planuje sprzedawać dom po 2 latach od wybudowania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, proszę o doradzenie...

chciałabym taki kominek zamontowac w moim pokoju 18m2, w zimę jest strasznie zimno jest to pokój narożny.. w salonie pali się w piecu i mimo to w moim pokoju jest zimo, dużo czytalam na temat tych biokominkow, ich moc wynosi 2,9 KWh - czy takim czymś ogrzeję swój pokój?

 

nawiasem mowiac myslalam o takim

http://allegro.pl/item1175039167_a13_biokominek_scienny_kominek_na_bioetanol_paliwo.html

 

ale mimo to bardzo proszę o odpowiedź czy takim biokominkiem o mocy 2,9 KWh ogrzeję swój 18m2 pokój

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo to bardzo proszę o odpowiedź czy takim biokominkiem o mocy 2,9 KWh ogrzeję swój 18m2 pokój

pozdrawiam

 

To taka jakaś budżetowa wersja, radziłbym obejrzeć na żywo przed zakupem. Kominek generalnie nie służy do grzania i jest pod tym względem nieekonomiczny, ale z moich skromnych doświadczeń z biokominkami wynika, że tak - w takich pomieszczeniach po kilkunastu minutach robi się wyraźnie cieplej. Pamiętaj, że kominek wytwarza też duże ilości pary wodnej więc robi się również duszno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na działce posiadam domek o wymiarach 5x4m .Chciałabym najtańszym kosztem wybudowac kominek z wężownicą do podgrzewania wody , który by ogrzał pomieszczenie ,pono coś takiego jest. Kominek będzie używany nieczęsto .0d czego mam zacząc bo nie mam zielonego pojęcia.

Proszę o pomoc.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj trzeba by się zastanowić czy faktycznie wkład wodny spełni oczekiwania. Piszesz, że będzie używany nieczęsto i to w domu na działce, podejrzewam że nie zamieszkałej i nie ogrzewanej z innego żródła.

Czyli woda może zamarznąć... i co wtedy?

 

Mamy w ofercie takie malutkie wkłady z płaszczem wodnym - 8 i 10 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...