Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

Witam. Z kominkiem jak z budowaniem - nie każdy pragnie . Ja nie mam kominka i nie żałuję . Kasę można przeznaczyć na wyposażenie . Dom to przede wszystkim jego mieszkańcy i to oni tworzą dobrą albo złą atmosferę. Więc każdemu według upodobań. Pozdrawiam :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ten wątek jest b. dobry dla tych co się wachają mieć czy nie mieć kominka.

 

Są tu argumenty za i przeciw róznych użytkowników i teoretyków. Wniosek samemu trzeba wyciągnąć uwzględniając własne predyspozycje i możliwości.

 

Ja, mimo, że nie palę regularnie (codziennie), nie uważam nawet, że kominek to fanaberia. Byłaby nią może obudowa za 30 kpln ale nie kominek sam w sobie.

Przez okres świąteczno-noworoczny paliłem codziennie, teraz od ponad tygodnia wcale, jak przyjdzie mróz i ochota znowu napalę i znowu powiemy sobie z żoną po raz n-ty: "ale fajnie, że mamy ten kominek".

Nie mam psa ani kota, popielnik jest przyjemniejszy do wypróżniania niż kuweta, zamiast podrapanych mebli mam przydymione ściany, które i tak są do malowania po 6 m-cach od zamieszkania, bo dzieci nie lubią czystych ścian :lol: a ja mam dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kominki lubię... u kogoś. Bo to się ogniem można nacieszyć, a nic przy tym robić nie trzeba ;-)

 

Sobie kominka nie zrobię. Akceptuję tylko kominki otwarte (te z szybką żona nazywa telewizorami - tylko programów mają mało), ale te są drogie, i w budowie, i w eksploatacji. Nie stać mnie, ale nawet jakby było mnie stać, to zbyt leniwy jestem, żeby się w tym potem babrać. ;-)

 

Dlatego pozostanę przy opcji kominka u znajomych. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt kominka + komin murowany + klinkier ,obróbka na dachu robocizna , wkłady itp. to w miom przypadku 20 000 zł

 

rozmawialem z kolega ktory wybudowal wlasnie dom o pow 350 m 2 ze on nie robi kominka bo to bez sensu. ta kasa 20 000 - to grzanie domu gazem przez 8-10 lat

co o tym sadzicie ?

 

ps. no i mowil rowniez ze przy kominku - malowanie pokoi co 2-3 lata

 

zrob tak jak ja mam zamiar zrobic: nie planuje miec kominka ale "tylko krowa nie zmienia zdania..." otwor dymowy pod kominek w kominie bedzie , bo jak zmienie zdanie to bede mial kominek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kominek i bardzo jestem zadowolona. Wkład z obudową kosztował mnie 6000 - to chyba nie tak dużo, mam wkład z szybą boczną Arysto 10 p. Jak nie będzie prądu i mi sie piec nie załączy to nie zamarzniemy. Poza tym podoba mi się mój kominek i nie wyobrażam sobie salonu bez niego. Ale mogę sobie wyobrazić, że inni to sobie wyobrażają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji i powiem tak:

Dzisiaj uruchomiłem kominek i jestem szczęśliwy jak prosię :D :D :D :D :D

 

Każdy ma prawo do własnego wyboru.

Ja mam możliwość podłączenia gazu jako jedynego media na działce ale mam zamiar go w ogóle nie podłączać.

Komin mam - Schiedla Avant do kondensata -tak na wszelki wypadek. Na razie robi za dodatkową wentylację :wink:

 

DOM BEZ KOMINKA TO MOIM ZDANIEM TROCHĘ INNE MIESZKANIE

 

Pozdrawiam użytkowników kominków :D (szczególnie tych z płaszczem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do dyskusji i powiem tak:

Dzisiaj uruchomiłem kominek i jestem szczęśliwy jak prosię :D :D :D :D :D

 

Każdy ma prawo do własnego wyboru.

Ja mam możliwość podłączenia gazu jako jedynego media na działce ale mam zamiar go w ogóle nie podłączać.

Komin mam - Schiedla Avant do kondensata -tak na wszelki wypadek. Na razie robi za dodatkową wentylację :wink:

 

DOM BEZ KOMINKA TO MOIM ZDANIEM TROCHĘ INNE MIESZKANIE

 

Pozdrawiam użytkowników kominków :D (szczególnie tych z płaszczem)

Z czego się cieszysz.

Zrobiłeś w salonie "kotłownie"

Nikt, kto wyprowadził sie z bloków do domu nigdy Ci tego nie daruje :wink: .

Jesteś Tu "spalony" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...