Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robić kominek czy nie?


lukasz123

Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak często używasz kominka (mowa o kominkach rekreacyjnych a nie DGP czy PW)??

    • Codziennie lub prawie codziennie również poza sezonem grzewczym
      4
    • Codziennie lub prawie codziennie w sezonie grzewczym
      26
    • W weekendy
      8
    • 2-3 razy w miesiącu
      7
    • Przy okazji świąt, imprez, spotkań rodzinnych
      10
    • Jeszcze rzadziej
      1
    • Wcale
      9


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 603
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kasiastargard

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

o kurczę, niedobrze

 

jeśli to ta, którą polecasz

http://www.uniwag-spolmot.com.pl/oferta/index.php?fidx=16&sortby=&desc=desc&pg=pi&st=&lm=&pidx=67

 

to chyba nie bardzo nie pasuje do nowoczesnego wnętrza..

to tylko dla przykładu podałem taki produkt w przybliżnej cenie do tej pseudo kozy z alegro

 

a co komu będzie pasowało do nowoczesnego wnetrza

to trzeba samemu zdecydować

http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/Main-Menu/Produkty/Drewno/Piece-na-drewno-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o wywołanie refleksji u osób

u mnie też wywołałeś

:D Nie bardzo podobała mi się wizja kotłowni w salonie dlatego w pierwszej kolejności zrezygnowałam z płaszcza wodnego, a sam kominkek jest prawie przy holu. Kominek ma byc dla uroku i dlatego że lubię się "wygrzać" a do tego fotel bujany przy kominku pasuje jak ulał. :D Z drugiej strony myślę sobie tak ... skoro i tak będę rozpalać ogień dla tego "uroku" 3-5razy w tygodniu (może częściej bo lubię ogień) to czemu nie ma mi ogrzać więcej niż jednego pokoju :-? W końcu zużyję wtedy mniej gazu....

 

Tyle że "po jakim czasie" kasa (jaka?) wydana na zrobienie rozprowadzenia powietrza zwróci misię w kosztach jakich nie wydam na gaz? :-?

 

No i w razie awari prądu (a i to się zdarza dosyć często), czy też "zakręcenia kurka"(groźba również istniejąca :wink: ) chciałabym mieć możliwość innego ogrzania domu.

 

Na razie kwestią otwartą pozostaje u nas to czy będzie rozprowadzenie powietrza, czy nie - ot nie wiem jak się zabrać za skalkulowanie obu możliwości :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurczę, niedobrze

 

jeśli to ta, którą polecasz

http://www.uniwag-spolmot.com.pl/oferta/index.php?fidx=16&sortby=&desc=desc&pg=pi&st=&lm=&pidx=67

 

to chyba nie bardzo nie pasuje do nowoczesnego wnętrza..

 

Cytat z informacji na tej stronie: "Jotul F 602 N BP. Produkowany od 60 lat piec wolnostojący o wciąż atrakcyjnym wyglądzie. Idealny do domków letniskowych. Oprócz funkcji typowo grzewczych posiada płytę grzewczą umożliwiającą gotowanie."

Co tu dodawać - chciałabyś tak o sobie usłyszeć? Chyba, że po 60 latach. :wink: I to nie wiem, bo mnie to tylko 10 brakuje. :oops: Ja mam nadzieję, że się jeszcze komponuję w nowoczesnym wnętrzach. :lol: Ale ten Jotulek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam robie z płaszczem wodnym a co mi tam :D , chce mieć kotłownie w salonie, w końcu to nie muzeum :D Przecież jakbym nie miał zamiaru nic robić w domu..... to zostałbym w bloku. Pomyśl tylko kominek to tylko jedna z rzeczy który wymaga poświęcenia czasu, a co z: koszeniem trawy, zbieraniem liści, odśnieżaniem itd. Najlepiej wybduować dom najlepiej jednopokojowy, wokół domu położyć jakąś folie (trawa nie będzie rosła) i wtedy będzie sielanka :D :lol: :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zgadzam sie z zk140t.

 

Widzialem skutki bardzo czestego uzywania kominkow i fakt ze koszty ich usuniecia (malowanie ,odswiezanie itp)sa czesto wyzsze niz oszczednosci wynikajace z ich uzywania.

 

Kominek oczywiscie to fajna czesc domu i powinien byc jego estetyka a palenie w nim przyjemnoscia dla oka i stworzeniem atmosfery i tylko przy okazji lekkim dogrzaniem .

 

Gratuluje wiec odwagi Panu ktory ma tylko kominek jako ogrzewanie glowne domu , to chyba tak jak miec nowoczesny dom a za potrzebami chodzic do wychodka na ogrodzie(owszem fajnie o letniej porze wysra.... sie na dworze , ale robienie tego przez okragly rok to juz chyba zadna przyjemnosc , a wyzeczenie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jakiś nienormalny jestem :lol: Mam kominek w salonie. Jest głównym źródłem ciepła. Są jeszcze konwektory elektryczne, ale w zasadzie nie muszę ich używać, bo wystarcza kominek. Bardzo lubię rozpalać w kominku i gapić się w ogień. Syf mam w obrębie skrzynki na opał (obok kominka) i to przez chwilę, bo pół minuty i zamiecione. Nosić opał też lubię, bo zawsze to trochę ruchu na powietrzu. Rąbać też lubię 8) Kupiłem sobie dobrą siekierę i wyładowuję na drewnie nadmiar negatywnej energii :D Ta "zima" to był mój pierwszy sezon. Wcześniej dużo przebywałem w domu, gdzie kominek był głównym źródłem ciepła, więc poniekąd znam temat.

 

P.S. Kominek to oczywiście nie jest idealne źródło ciepła - nie wiem kto tak napisał :wink:

P.P.S. W salonie kurzy się dość mocno, ale jakoś z tym żyję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisker napisał:

No to ja jakiś nienormalny jestem Mam kominek w salonie. Jest głównym źródłem ciepła. Są jeszcze konwektory elektryczne, ale w zasadzie nie muszę ich używać, bo wystarcza kominek. Bardzo lubię rozpalać w kominku i gapić się w ogień. Syf mam w obrębie skrzynki na opał (obok kominka) i to przez chwilę, bo pół minuty i zamiecione. Nosić opał też lubię, bo zawsze to trochę ruchu na powietrzu. Rąbać też lubię Kupiłem sobie dobrą siekierę i wyładowuję na drewnie nadmiar negatywnej energii Ta "zima" to był mój pierwszy sezon. Wcześniej dużo przebywałem w domu, gdzie kominek był głównym źródłem ciepła, więc poniekąd znam temat.

 

P.S. Kominek to oczywiście nie jest idealne źródło ciepła - nie wiem kto tak napisał

P.P.S. W salonie kurzy się dość mocno, ale jakoś z tym żyję

 

 

 

no i to chodzi.

Kogo to obchodzi, że ktoś w ten sposób rozwiązał sobie ogrzewanie.

Jego dom, jego syf.

 

Jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą.

I wcale nie jesteś nienormalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jakiś nienormalny jestem :lol: Mam kominek w salonie. Jest głównym źródłem ciepła. Są jeszcze konwektory elektryczne, ale w zasadzie nie muszę ich używać, bo wystarcza kominek. Bardzo lubię rozpalać w kominku i gapić się w ogień. Syf mam w obrębie skrzynki na opał (obok kominka) i to przez chwilę, bo pół minuty i zamiecione. Nosić opał też lubię, bo zawsze to trochę ruchu na powietrzu. Rąbać też lubię 8) Kupiłem sobie dobrą siekierę i wyładowuję na drewnie nadmiar negatywnej energii :D Ta "zima" to był mój pierwszy sezon. Wcześniej dużo przebywałem w domu, gdzie kominek był głównym źródłem ciepła, więc poniekąd znam temat.

 

P.S. Kominek to oczywiście nie jest idealne źródło ciepła - nie wiem kto tak napisał :wink:

P.P.S. W salonie kurzy się dość mocno, ale jakoś z tym żyję :wink:

 

i oto chodzi :D , bardzo rzeczowa i subiektywna ocena, oby więcej takich forumowiczów, a nie osób które tylko straszą, że temperatura w domu 15stopni i a ściany czarne od palenia 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to chodzi.

Kogo to obchodzi, że ktoś w ten sposób rozwiązał sobie ogrzewanie.

Jego dom, jego syf.

 

Jeden lubi pomarańcze, a drugi jak mu nogi śmierdzą.

I wcale nie jesteś nienormalny.

 

Ale ja nie lubię jak mi nogi śmierdzą :oops: ;) Chciałem tylko przekazać, że utrzymanie porządku przy kominku jako głównym źródle ciepła jest nieco bardziej pracochłonne, ale "jakoś z tym żyję" i na razie przyjemność palenia w kominku przeważa 8) Wcale nie muszę mieć w domu syfu, tylko częściej sprzątać (kurz). Ściany na razie OK. Nad kominkiem mam biały sufit i też jest jeszcze biały :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za to lubisz pomarańcze i o to chodzi. :D

 

Ja też bardzo lubię palić w kominku, patrząc na ogień i zarazem ogrzewać chałupę.

A pomarańcze też lubię. :lol:

 

I o to chodzi. Niech każdy robi to co lubi.

Ty już masz kominek, wiesz co i jak i lubisz żywy ogień, a palenie jest dla Ciebie przyjemnością. I to szanuję.

 

Zakładając ten wątek, chciałem jednak zwrócić uwagę na problem tym wszystkim, którzy dopiero planują, kupują, budują - ale jeszcze nie mają. I tym samym nie wiedzą czy polubią. Poza radosnymi czy stricte technicznymi postami w tematyce kominków, nie znalazłem tu żadnego tematu, ujmującego problem od drugiej strony - ludzi zawiedzionych i zniechęconych kominkiem.

Stąd mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za to lubisz pomarańcze i o to chodzi. :D

 

Ja też bardzo lubię palić w kominku, patrząc na ogień i zarazem ogrzewać chałupę.

A pomarańcze też lubię. :lol:

 

I o to chodzi. Niech każdy robi to co lubi.

Ty już masz kominek, wiesz co i jak i lubisz żywy ogień, a palenie jest dla Ciebie przyjemnością. I to szanuję.

 

Zakładając ten wątek, chciałem jednak zwrócić uwagę na problem tym wszystkim, którzy dopiero planują, kupują, budują - ale jeszcze nie mają. I tym samym nie wiedzą czy polubią. Poza radosnymi czy stricte technicznymi postami w tematyce kominków, nie znalazłem tu żadnego tematu, ujmującego problem od drugiej strony - ludzi zawiedzionych i zniechęconych kominkiem.

Stąd mój post.

 

wniosek jest prosty.....może takich nie ma 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek raz na jakiś czas, dla rekreacji ma sens. Ale kominek jako podstawowe źródło ogrzewania domu to nieporozumienie.

Nie piszę tego z zazdrości (mam kominek w nowym domu, miałem kominek w domu poprzednim) tylko dla przestrogi.

.

 

Czy nie powinieneś napisac jakiegos poradnika dla nieszczęsników/nieudaczników budujących pierwszy dom? Kilka rozdziałów jest już gotowych...Kominek tak ale....Dach - proponuje OSB :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek raz na jakiś czas, dla rekreacji ma sens. Ale kominek jako podstawowe źródło ogrzewania domu to nieporozumienie.

Nie piszę tego z zazdrości (mam kominek w nowym domu, miałem kominek w domu poprzednim) tylko dla przestrogi.

.

 

Czy nie powinieneś napisac jakiegos poradnika dla nieszczęsników/nieudaczników budujących pierwszy dom? Kilka rozdziałów jest już gotowych...Kominek tak ale....Dach - proponuje OSB :wink:

 

jasne... a po każdym rozdzale i zawsze dopisze..... nie przejmujcie sie 3 dom będzie najlepszy :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek raz na jakiś czas, dla rekreacji ma sens. Ale kominek jako podstawowe źródło ogrzewania domu to nieporozumienie.

Nie piszę tego z zazdrości (mam kominek w nowym domu, miałem kominek w domu poprzednim) tylko dla przestrogi.

.

 

Czy nie powinieneś napisac jakiegos poradnika dla nieszczęsników/nieudaczników budujących pierwszy dom? Kilka rozdziałów jest już gotowych...Kominek tak ale....Dach - proponuje OSB :wink:

 

jasne... a po każdym rozdzale i zawsze dopisze..... nie przejmujcie sie 3 dom będzie najlepszy :D :lol:

 

Chciałeś wleźć facetowi MARIO1976 w d... bez mydła i zrobiłeś to rewelacyjnie.

Niezłe z Was kółko różańcowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek raz na jakiś czas, dla rekreacji ma sens. Ale kominek jako podstawowe źródło ogrzewania domu to nieporozumienie.

Nie piszę tego z zazdrości (mam kominek w nowym domu, miałem kominek w domu poprzednim) tylko dla przestrogi.

.

 

Czy nie powinieneś napisac jakiegos poradnika dla nieszczęsników/nieudaczników budujących pierwszy dom? Kilka rozdziałów jest już gotowych...Kominek tak ale....Dach - proponuje OSB :wink:

 

jasne... a po każdym rozdzale i zawsze dopisze..... nie przejmujcie sie 3 dom będzie najlepszy :D :lol:

 

Chciałeś wleźć facetowi MARIO1976 w d... bez mydła i zrobiłeś to rewelacyjnie.

Niezłe z Was kółko różańcowe.

:D

 

:D :) dobre dobre, powiem więcej z dwoma mydłami i proszkiem do prania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...