Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia paroizolacyjna aluminiowa


ashca

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.

 

Masz pełne deskowanie i papa czy membrana wysokoparoprzepuszczalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.

 

Masz pełne deskowanie i papa czy membrana wysokoparoprzepuszczalna

pełne deskowanie + papa. Pomiędzy wełną a deskami 2cm szczeliny wentylacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam coś takiego. Za wyjątkiem łazienki dałem wszędzie taką paroizolację o podwyższonej paroprzepuszczalności. Póki co to nigdy nie miałem nawet zawilgoconych okien na poddaszu, żadnego grzyba - sucho i przyjemnie.

 

Masz pełne deskowanie i papa czy membrana wysokoparoprzepuszczalna

pełne deskowanie + papa. Pomiędzy wełną a deskami 2cm szczeliny wentylacyjnej.

 

Zapytam jeszcze a jak masz otwartą szczelinę na wylotach?

 

Chodzi mi o ta szczelinę między wełną a deskami

 

Jaki masz dach dwuspadowy czy może kopertowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

folia aluminiowa da ci tyle że ci zasięg spadnie na komórkach a może zniknie :lol:

tyle zaobserwowałem na odwiedzanych budowach ?

 

No to teraz mnie olśniło!!!!

Mam folię ALU i faktycznie nigdzie nie mogę złapać sygnału! Tylko przy oknach. Nawet ściągnąłem z Katowic gościa z Plusa. Chodził, mierzył coś, wykresy na laptopie pokazywał i stwierdził że nie będzie sygnału :cry:

Ja podejrzewałem blachę na dachu ale widać że to ta folia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłam zdecydowana na folię aluminiowwą, ale przeczytałam w muratorze, że folia nie może się stykać z płytami, bo wtedy traci swoje właściwości. Należy zrobić szczelinę dyletacyjną. czyli po nałożeniu foli wykonuje się kolejne rusztowanie z profili stalowych lub łat, a to powoduje kolejne koszty no i zabiera 2,5 cm poddasza. Po lekturze tego artykułu odechciało mi się wynalazków.

 

Na ten temat: Murator 9/2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka folia aluminiowa ma za zadanie dodatkowo odbijać promieniowanie cieplne, które i tak jest odbijane przez ściany. :wink:

 

Marginalizujecie tę warstwę z folią, a tak naprawdę to tylko ona sutecznie

potrafi ZAWRÓCiĆ cieplo do pomieszczenia. Ściana nie odbije ciepła, raczej

go pochłonie i przekaże dalej, na zewnątrz.

 

Hes, czwarta nominacja do Nobla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jednakże tego promieniowania to chyba aż tak wiele nie ma, jeżeli wogóle jest :roll:

 

w zasadzie w ogóle nie mam ochoty z Toba dyskutować, ale zrobie wyjątek.

 

Może w to trudno uwierzyć, ale ciepło to promieniowanie.

 

Od tego promieniowania wszystko się zaczyna, bo taką drogą dociera

ze Słońca do nas i w takiej samej postaci (promieniowania) opuszcza

naszą kochaną planetę. Promieniuje każde ciało o temperaturze wyższej

od bezwzględnego zera.

 

http://img155.imageshack.us/img155/7877/promienjy7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widze ze powraca.

 

Na tym forum wszyscy starają sie budowac jak najlepiej, najoptymalniej.

Folia metalizowana nie jest wiele drożasz od zwykłej folii, którą sie daje od wewnątrz na izolacje poddasza.

a dzięki swoim wląsciwościom odbija promieniowanie emitowane przez płytę GK, pisałem już o tym.

Zastanawim sie, kto napisął w muratorze, ze niezbędna jeszt szczelina, pomiędzy folią i płytą aby mechanizm zadziałał. Nie jest niezbędna.

Zastosowanie folii poprawi parametry izolacji poddasza, można by wyliczyć o ile, ale w dobie drożejącej energii po prostu warto to zastosowac i już. Róznica kosztów niewielka.

Podobna dyskusja była też na temat folii metalizowanej dawanej pod ogrzewanie podłogowe.

Nowoczsne izolacje są budowane warstwow i zawsze wśród tych waarstw jest powłoka metaliczna - dzieję sie tak nie bez powodu :-)

 

Jak ktoś jest przekonany że nie warto to niech nie daje, wolnosć w tym temacie panuje jak narazie :-)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat widze ze powraca.

 

Folia metalizowana nie jest wiele drożasz od zwykłej folii, którą sie daje od wewnątrz na izolacje poddasza.

jeden z lepszych argumentów za

a dzięki swoim wląsciwościom odbija promieniowanie emitowane przez płytę GK, pisałem już o tym.

Zastanawim sie, kto napisął w muratorze, ze niezbędna jeszt szczelina, pomiędzy folią i płytą aby mechanizm zadziałał. Nie jest niezbędna.

odbija promieniowanie i może przylegać

to wtedy jest przewodzenie i tę folię można sobie wsadzić, to raczej nie promieniowanie typu X

Zastosowanie folii poprawi parametry izolacji poddasza, można by wyliczyć o ile, ale w dobie drożejącej energii po prostu warto to zastosowac i już.

no w takim przypadku jestem ciekaw ile

Róznica kosztów niewielka.
i na tej zasadzie chałupa kosztuje więcej, bo tu i tam coś "lepszego" się da

Podobna dyskusja była też na temat folii metalizowanej dawanej pod ogrzewanie podłogowe.

Nowoczsne izolacje są budowane warstwow i zawsze wśród tych waarstw jest powłoka metaliczna - dzieję sie tak nie bez powodu :-)

no właśnie jakie to powody?

 

Jak ktoś jest przekonany że nie warto to niech nie daje, wolnosć w tym temacie panuje jak narazie :-)

dla przekonania wydawać kasę, pewnie tak, ale nie każdy może

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nikt nikogo nie zmusza do stosowania takiego czy innego materiału. Jak ktoś już zastosuje cos nowego to widzę że odraz jest krytykowany bo a po co , nie ma sensu itd. Każdy ma swój rozum i może sam zdecydować czy ma kasę na to żeby kupić coś troszkę lepszego czy nie.

Dla mnie głównym argumentem nie było to czy ta folia ma powlokę alu, ale to że jest porostu mocniejsza od zwykłej i różnica w kosztach bynajmniej u mnie była znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...