Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia paroizolacyjna aluminiowa


ashca

Recommended Posts

Ale gwarancje daje wykonawca! Pozdrawiam.
Wydaje mi się że można już tu mówić o wariantach w obrębie tej samej technoligii. Jeśli już producenci np. Rockwool dopuszczają brak paroizolacji (z tych czy innych względów) to nie powinno być problemów... zawsze jednak w umowie można zastrzec że na wyraźne żądanie inwestora...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja się zgadzam. Wełna Rockwoola jest hydrofobowa i nie przyjmuje wilgoci z powietrza, wiec od pary w sypialni sie nie zamoczy w jednoczesnie oddycha. Mają 70 lat doświadczenia w tym co robią i napewno wiedzą jak to robic. Ich argumentacja jest logiczna. Poczytaj o wełnie skalnej, poczytaj aprobaty, mozesz nawet polać wełnę wodą , podpalić (są tacy na forum którzy twierdzą że się pali heheheeh) i przemyśl sprawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam. Wełna Rockwoola jest hydrofobowa i nie przyjmuje wilgoci z powietrza, wiec od pary w sypialni sie nie zamoczy w jednoczesnie oddycha. Mają 70 lat doświadczenia w tym co robią i napewno wiedzą jak to robic. Ich argumentacja jest logiczna. Poczytaj o wełnie skalnej, poczytaj aprobaty, mozesz nawet polać wełnę wodą , podpalić (są tacy na forum którzy twierdzą że się pali heheheeh) i przemyśl sprawe.

Wełna składa się z włókien i powietrza.

Włókna niech będą hydrofobowe.

Zastanawiam się po co wpuszczać między te włókna wilgotne powietrze :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie nie zgadzam się z argumentacją Rockwoola. Wykonawca nie może wykonywać robót niezgodnie ze sztuką budowlaną i życzenia inwestora nic do tego nie mają. Pozdrawiam.

...też się nie zgadzam z Rockwoolem... ale ja jestem tylko wykonawcą... Jeśli Rockwool opracował taką technologię... podaje w kartach produktu i zaleceniach że można bez paroizolacji to jeśli klient sobie życzy taką technologię zastosuję - po uwzględnieniu tego w umowie... czy jest to niezgodne ze sztuką budowlaną? Według mnie tak... ale odpowiedzialność przenoszę na firmę Rockwool i jej fachowców... pewnie fachowców od marketingu ale zawsze fachowców... czy w innym wypadku na życzenie inwestora bym świadomie złamał zasady sztuki budowlanej? Pewnie nie... no chyba że inna firma np. Knauf stwierdziłaby że płyty można kłaść lewą stroną a inwestor by sobie tego życzył... W tym przypadku producent powinien wiedzieć lepiej... powinien...

 

...a swoją drogą Rockwool nic nie podaje jak zmienia się współczynnik oporu pod wpływem zawilgocenia wełny w stosunku do suchej wełny... ciekawe jak to jest w końcówce zimy... a zmienia się zawsze nawet przy paroizolacji... a Rockwool z zarzutów się oczyści... bo zaleca 25cm wełny i nawet jak zawilżeje to i tak normy taka grubość będzie nadal spełniać... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam. Wełna Rockwoola jest hydrofobowa i nie przyjmuje wilgoci z powietrza, wiec od pary w sypialni sie nie zamoczy w jednoczesnie oddycha. Mają 70 lat doświadczenia w tym co robią i napewno wiedzą jak to robic. Ich argumentacja jest logiczna. Poczytaj o wełnie skalnej, poczytaj aprobaty, mozesz nawet polać wełnę wodą , podpalić (są tacy na forum którzy twierdzą że się pali heheheeh) i przemyśl sprawe.

...a ruskie zegarki są całkowicie wodoszczelne! Jeśli je napełnić wodą to nie uronią ani kropelki!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozważyć nowy produkt, który pojawił się ostatnio na rynku. To aktywnie oddychająca inteligentna paroizolacja. .

ludziom to się w d* poprzewracało :D

Czy mógłbyś podać nazwę tego ustrojstwa?

 

folia Vario coś tam Duplex :)

 

rzeczywiście jest coś takiego jak Vario KM duplex firmy Isover. Ulotka brzmi rozsądnie, tylko z tym oddychaniem trochę przesadzili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli Isover poszedł troszkę dalej... zimą "szczelna" latem przepuszczalna... tylko po jakiego grzyba latem przepuszczalna? czemu to ma niby służyć? Według wyznawców teorii oddychania wszystkiego to właśnie zimą ma "oddychać" a latem to otwiera się okna... cieplej na dworze itp. ...że niby ma się suszyć? Latem wełnę wygrzeje to i wysuszy się przez membranę lub szczelinę wentylacyjną... dla mnie troszkę brak logiki w tym.... to tak jak jeden na forun zachwalał cudowne posadzki termoizolacyjne idealne do ogrzewania podłogowego... pewnie by woda w rurkach za szybko nie stygła... :wink:

 

...ale jak to mówi mój szwagierek są różne rzeczy które nie śniły się nawet fizjologom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam. Wełna Rockwoola jest hydrofobowa i nie przyjmuje wilgoci z powietrza, wiec od pary w sypialni sie nie zamoczy w jednoczesnie oddycha. Mają 70 lat doświadczenia w tym co robią i napewno wiedzą jak to robic. Ich argumentacja jest logiczna. Poczytaj o wełnie skalnej, poczytaj aprobaty, mozesz nawet polać wełnę wodą , podpalić (są tacy na forum którzy twierdzą że się pali heheheeh) i przemyśl sprawe.

...a ruskie zegarki są całkowicie wodoszczelne! Jeśli je napełnić wodą to nie uronią ani kropelki!!! :wink:

 

Żeby być na czasie to musisz sie douczać.

 

Argument, że jest to Rockwool stosuje chwyt marketingowy by nie dawać folii upada bo Rockwool ma w sprzedaży folię :)

 

 

Poczytaj:

http://www.rockwool.pl/sw60198.asp

 

A jak nie wierzysz to sprawdz aprobatę, tam jest przy kazdym produkcie napisane ile chłonie wody, a jak nie wierzysz to np Rocktona czy Superrocka na wagę, potem wsadz do wody a potem znowu na wagę i wtedy jeszcze raz pomyśl. Następnie spróbuj to samo zrobić z wełną szklaną :lol:

 

A to ze Rockwool zaleca 25 cm to też mozesz policzyć R jak wiesz jak a zapewnim Cię ze to wyliczenie na poziomie 5 kl podstawówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyli Isover poszedł troszkę dalej... zimą "szczelna" latem przepuszczalna... tylko po jakiego grzyba latem przepuszczalna? czemu to ma niby służyć? Według wyznawców teorii oddychania wszystkiego to właśnie zimą ma "oddychać" a latem to otwiera się okna... cieplej na dworze itp. ...że niby ma się suszyć? Latem wełnę wygrzeje to i wysuszy się przez membranę lub szczelinę wentylacyjną... dla mnie troszkę brak logiki w tym.... to tak jak jeden na forun zachwalał cudowne posadzki termoizolacyjne idealne do ogrzewania podłogowego... pewnie by woda w rurkach za szybko nie stygła... :wink:

 

...ale jak to mówi mój szwagierek są różne rzeczy które nie śniły się nawet fizjologom :D

 

w założeniach działa toto tak - powietrze razem z wilgocią napiera zawsze od ciepłego do zimnego - wyrównanie róznicy temperatur. dzieki temu w lato, przy założeniu że na zewnątrz budyku jest w upalne dni cieplej niż wewnątrz, powietrze to napiera do środka domu. Zajebiście inteligentna ;) folia "wyczuwa" przepływ powietrza w drugą stronę, otwiera swoje pory, a powietrze wraz z wilgocią przedostaje sie od wełny do wewnątrz, wysuszając wełnę. Pewnie pod warunkiem, że strych nie jest nagrzany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotnik gdy kończą się argumenty to zaczynają epitety? :D

 

...ciekawe o ile zmieni się to R w końcu zimy... jakoś żadnego algorytmu na to nie znalazłem na stronach Rockwoola... więc i z policzeniem mam problemy... gdyby było wiadomo ile pochłonie wilgoci taka wełna to już prędzej... ale ile? 1%? 3%? a może 20%? nic na ten temat nie znalazłem... szczerze to mało szukałem... ale jednak powinno mi się rzucić w oczy...

 

...są ludzie co wyznają ortodoksyjnie wiarę w oddychanie przegród i podchodzą do tego dogmatycznie! I żadne autorytety nie są wstanie ich przekonać... po prostu wiara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Argument, że jest to Rockwool stosuje chwyt marketingowy by nie dawać folii upada bo Rockwool ma w sprzedaży folię :)

 

 

Poczytaj:

http://www.rockwool.pl/sw60198.asp

 

A jak nie wierzysz to sprawdz aprobatę, tam jest przy kazdym produkcie napisane ile chłonie wody, a jak nie wierzysz to np Rocktona czy Superrocka na wagę, potem wsadz do wody a potem znowu na wagę i wtedy jeszcze raz pomyśl. Następnie spróbuj to samo zrobić z wełną szklaną :lol:

 

A to ze Rockwool zaleca 25 cm to też mozesz policzyć R jak wiesz jak a zapewnim Cię ze to wyliczenie na poziomie 5 kl podstawówki

 

a powiedz Ty mi proszę gdzie ten Rockwool odradza paroizolację?

bo chętnie do nich zadzwonię porozmawiać.

 

To że wełna jest hydrofobowa oznacza nie miej nie więcej tylko tyle, że możesz ją stosować w warunkach podwyższonej wlgotności, a nie to, że paroizolacja jest zbedna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe o ile zmieni się to R w końcu zimy... jakoś żadnego algorytmu na to nie znalazłem na stronach Rockwoola... więc i z policzeniem mam problemy... gdyby było wiadomo ile pochłonie wilgoci taka wełna to już prędzej... ale ile? 1%? 3%? a może 20%? nic na ten temat nie znalazłem... szczerze to mało szukałem... ale jednak powinno mi się rzucić w oczy...

 

 

parametr lambda zawsze jest podawany dla określonych warunków. Standardowo sa to warunki średniowilgotne i wilgotne. Podobnie jest w normach

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Argument, że jest to Rockwool stosuje chwyt marketingowy by nie dawać folii upada bo Rockwool ma w sprzedaży folię :)

 

 

Poczytaj:

http://www.rockwool.pl/sw60198.asp

 

A jak nie wierzysz to sprawdz aprobatę, tam jest przy kazdym produkcie napisane ile chłonie wody, a jak nie wierzysz to np Rocktona czy Superrocka na wagę, potem wsadz do wody a potem znowu na wagę i wtedy jeszcze raz pomyśl. Następnie spróbuj to samo zrobić z wełną szklaną :lol:

 

A to ze Rockwool zaleca 25 cm to też mozesz policzyć R jak wiesz jak a zapewnim Cię ze to wyliczenie na poziomie 5 kl podstawówki

 

a powiedz Ty mi proszę gdzie ten Rockwool odradza paroizolację?

bo chętnie do nich zadzwonię porozmawiać.

 

To że wełna jest hydrofobowa oznacza nie miej nie więcej tylko tyle, że możesz ją stosować w warunkach podwyższonej wlgotności, a nie to, że paroizolacja jest zbedna.

pzdr

 

np tu: http://www.rockwool.pl/sw60311.asp

a telefon do doradców znajdziesz tu: http://www.rockwool.pl/sw60173.asp

 

Czytaj , dzwoń, napewno wiele nowego się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...