Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Ciesze sie ze jak my budujecie Słoneczko. Nie powiem jestem pełen podziwu przy postępie prac. Z tym po0meisczzeniem nad garazem jako telewizornia czemu nie :D. Ale po dłuzszej rozmowie z żonką stwierdzilismy ze zostajemy przy tym co planowalismy czyli suszarnia, pralnia, prasowalnia.

Życze powodzenia i czekamy na dalsze wpisy.

Nasz dziennk tak naprawde ruszy chyba późną wiosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witam pierwszych gości :p i dziękuję za komentarze.

Michant ja też liczę na negocjacje z mężem ale nie będzie mi łatwo bo on już ma wizję męskiego pokoju co oczywiście kłóci się z planami pozostałej rodziny.Jeżeli jesteś kibicem sportowym to wiesz o czym mówię :p.

Nie wiem czy mogę liczyć na demokrację w tym względzie.Na wsparcie dzieci to chyba nie mam co liczyć :roll: . U nas przejście do pokoju nad garażem będzie chyba z korytarza chociaż wcześniej miało być z łazienki a zaraz potem z pokoju ( ile głów tyle pomysłów :p ). Trochę zmniejszy się pokój na przeciw łazienki.

Sylvia , super ,że wpadłaś. Po cichu liczyłam na odwiedziny :p

Czy widzisz jakieś rozwiązanie w łazience na górze? Ja zrezygnowałam z natrysku a wannę będę chciała przenieść na lewo pod okna dachowe - jeden pion mniej dla hydraulika. Niestety muszę już ciąć koszty.Na przeciwko wanny kibelek a na ścianie garażowej umywalka. Zmieści się ? Na papierze wyszło.

Witaj Tabaluga w naszych skromnych progach :p . Było mi głupio podglądać wasze dzienniki i samej nie zaistnieć. A cóż dopiero wpraszać się na budowę:roll:

Teraz nie będę miała oporów 8) tym bardziej ,że kominek już działa.

Jak ci się podoba avatar( chyba dobrze piszę) - pasuje?Najbardziej podoba się Krzyśkowi i Maćkowi.

Tak błotko dostarcza nam rozrywki dobrze,że we wsi ciągników nie brakuje :p Zapraszam na nasz plac boju - koniecznie w gumowcach.

Właśnie Krzysiek zadzwonił ,że dzisiaj "glajcha" czy coś takiego. To chyba trzeba uderzyć po delicje :p

Jeszcze raz dzięki za wpisy , obiecuję uzupełniać dziennik na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby tak zrobić tak?

 

http://img86.imageshack.us/img86/6718/nower1yg1.jpg

byłoby i miejsce do suszenia i miejsce na telewizor dla męża :p

 

wtedy elewacja wyglądałaby tak?

http://img216.imageshack.us/img216/9153/r2dc6.jpg

jedynie na etapie stropu należałoby pamiętać o wzmocnieniu stropu w miejsce tej ścianki...

 

co do łazienki i wanny nie stawiaj jej za blisko ja wannę odsunęłam o ok 50 cm od skosu a to i tak za blisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Ponieważ ja też zaczynam przygodę z budowaniem w okolicach Lublińca (Sadów) nie mogłam nie wpaść do twojego dzienniczka. Napewno będę śledzić wasze postępy i trzymać kciuki żeby wszystko szło gładko i szybciutko. Fajnie, że już początek macie za sobą.

Pozdrawiam Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia właśnie o coś takiego mi chodziło :p .

Jesteś rewelacyjna, stokrotne dzięki zaraz będę konsultować z mężem 8) .

Skąd u ciebie takie zdolności? Chylę czoła przed geniuszem i pozdrawiam serdecznie :p.

 

Witam Basiu, dzięki za wsparcie, bardzo się przyda. Chyba spełniają się twoje marzenia, powoli tworzy się malutka grupa lubliniecka :wink: .

Możesz liczyć na naszą pomoc chociaż jak widzę radzicie sobie świetnie , w takim tempie to chyba wcześniej od nas zamieszkacie w domku :p , czego wam z całego serca życzę. Wyślę ci na priva nr telefonu do siebie- w razie czego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tabaluga w naszych skromnych progach :p . Było mi głupio podglądać wasze dzienniki i samej nie zaistnieć. A cóż dopiero wpraszać się na budowę:roll:

Teraz nie będę miała oporów 8) tym bardziej ,że kominek już działa.

Jak ci się podoba avatar( chyba dobrze piszę) - pasuje?Najbardziej podoba się Krzyśkowi i Maćkowi.

Tak błotko dostarcza nam rozrywki dobrze,że we wsi ciągników nie brakuje :p Zapraszam na nasz plac boju - koniecznie w gumowcach.

Właśnie Krzysiek zadzwonił ,że dzisiaj "glajcha" czy coś takiego. To chyba trzeba uderzyć po delicje :p

 

Cieszę się, że zaczęłaś pisać dziennik- zresztą zobaczysz, że to same korzyści.

Kominek owszem działa, ale jego wygląd mocno odbiega od mojego ideału :roll: :-? :( :( :( No i niestety był głównym winowajcą cichych dni w domu (ach ci mężczyźni... nie znoszą słowa krytyki :roll: :roll: )

Oczywiście zapraszamy do nas, tym bardziej, że jest już przy czym wypić kawę. :p :p :p

 

Avatarek suuuuuper- uśmiałam się z niego setnie i już ostatnio miałam go skomentować, ale jakoś tak mi umknęło.

 

No i gratuluję glajchy. U Basi wyczytałam, że już na kwiecień macie dekarza? :o :o :o :o Macie tempo. Trzymajcie tak dalej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia właśnie o coś takiego mi chodziło :p .

Jesteś rewelacyjna, stokrotne dzięki zaraz będę konsultować z mężem 8) .

Skąd u ciebie takie zdolności? Chylę czoła przed geniuszem i pozdrawiam serdecznie :p.

e tam zdolności? geniuszem? :oops: :oops: a pomysł fajny pewno gdybym miała garaż to bym tak zrobiła (zwłaszcza przy podwójnym). jeszcze bym pomyślała o garderobie dodatkowej miedzy tą telewizornią a pokojem.. ( może na tej długiej ścianie dzielącej bo tam wysoko) :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabaluga , tak myślałam ,że avatar wprowadzi cię w dobry nastrój :p .

Ciche dni za taki kominek? Zamawiam u twojego męża drugi taki sam :p :P :p

Widziałaś jaka Sylvia zdolna :o

 

Sylvia, mąż o mało się nie przewrócił jak usłyszał o zamachu na tewizornię :p :P :p

No jednak po konstruktywnej rozmowie doszliśmy do porozumienia :p . Już niedługo będziemy mieli możliwość wykreślić wszystko na stropie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaszka przeczytałam cały Twój dziennik i bardzo ciekawie w nim piszesz - mi niczego w nim nie brakuje może tylko fotek z waszej rodzinki ale to ma, na pewno i swój czas :)

Mury gną do góry i to się liczy - masz super czyściutko i zadbanie jak na budowę domku

Hi hi hi moje oczy od dziś patrzą w Twoją stronkę :D

P.S.

Jak widzę, mąż ma podobny fach jak i mój :D Może kiedyś się spotkamy w Aqua parku ha ha też tam bywamy :) :) albo może widzieliśmy się nawet o czym nie wiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia są i zdjęcia specjalnie dla ciebie :p,

Niestety już nie jest tak czyściutko jakbym chciała bo główny porządkowy zakończył ferie :wink:

Tak do dobry pomysł ,fajnie byłoby się spotkać w Aqua Parku, dam znać jak będziemy planować wyjazd :p

 

Sylvia, u nas trochę przystopowało a to za sprawą czynnika ludzkiego z miejscowego składu budowlanego. Murarz na wykopy mówi ławy - ale to może tylko do mnie ,żebym pojęła co robi?Jutro będzie kierownik to go zapytam.

Jak widzisz ledwie zdążyliśmy zasypać fundamenty jak ściany zaczęły rosnąć.No i w ten sposób nie mamy wylanego chudziaka. Żałuję ,że nie mogę wziąć urlopu :cry: , wiesz pańskie oko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję ,że nie mogę wziąć urlopu :cry: , wiesz pańskie oko :wink:

oj prawda my po naszych przygodach z budowaniem (wakacje były i pilnowałam) i wykończeniówki (rok szkolny i mniejsze pilnowanie) to stwierdzam zę na czas budowy trzeba by było wziąć rok urlopu i stać nad nimi ( no dobra przynajmniej nad częścią) :roll: :roll: :roll:

 

mam pytanie czemu tak dziwnie te narożniki?

http://ciachu.ovh.org/u9.jpg

 

http://ciachu.ovh.org/u8.jpg

 

gliny nie zazdroszczę ze swoja ledwo się uporałam powiem tak: najpierw lekko zdejmiecie w miarę możliwości te największe błotko bo wam i z 6 wywrotek tego gruzu wejdzie - u nas na w miarę podsuszony poszły 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia , wiesz to górne zdjęcie to lewy róg tarasu a dolne lewy róg wejścia.

Osobiście poleciałam na działkę by sprawdzić - bo wiesz wczoraj zdjęcia robił mąż :wink: . Wklejałam zdjęcia i nie zauważyłam ,że coś nie pasi.

Dzisiaj narożniki zostały dozbrojone , pan Roman wszystko musiał "blondynce" wytłumaczyć. Mam nadzieję ,że do końca wytrzyma w anielskiej cierpliwości :lol:

Dzięki Sylvia, czuwaj nad nami,bo wiesz my nadal o budowie nie mamy pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sie dzieju u ciebie. Nie zazdroszczę tej gliny (z tego co wiem u mnie jest ale nie w takiej ilości) Tak jak pisała Sylvia mogliście czesc gliny zdjąć. Teraz to bedzie wyglądać jak na każdej wiejskiej drodze. Po każdym przejechaniu ciężkiego sprzętu kamień będzie się topił i trzeba będzie nawozić kolejny.

Dołączam do pytania czemu ławy pod ścianki działowe?

Z projektu wynika, że będą jedne duże drzwi garażowe. Nie myślałaś o wstawieniu dwóch poprzez wstawienie słupka? W środku nic nie zmieniasz, a zyskuje na tym z pewnością elewacja zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michant wiesz jakoś nie braliśmy pod uwagę dwóch bram do garażu, a może słusznie prawisz ,że warto :-? . Dzięki , przedyskutuję z mężem.

Niestety, w temacie gliny macie z Sylvią rację . Mądry Polak po szkodzie :oops: ( a właściwie moja druga połowica :p ).

A-ha , pytałam o ławy pod ścianki działowe ( murowane z porothermu 11,5 P+W) .Mają zapobiegać pęknięciom ścianek. Będą zbrojone 4 drutami fi 12 na długości każdej ścianki ścianki , strzemiączka fi 6 co ok. 20 cm( piszę dokładnie co mąż dyktuje, mam nadzieję ,mądrze :roll: ).

Dzisiaj czujne oko kierownika sprawdziło ,czy wszystko się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...