Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

ciaszko,

tak się zastanawiam patrząc na fotki w dzienniku, skąd ten wcześniejszy minorowy ton. Prace posuwają się naprzód, wyłania się już konkretne wnętrze :D A że wolniej, to zrozumiałe skoro własnymi siłami :D A ile zaoszczędzicie na tej samodzielności :wink:

 

To wspaniale, że możesz codziennie patrzeć z okien na Wasz nowy domek :D Szczerze zazdroszczę....

 

Tempo, które jest, po prostu musisz uznać za właściwe i...już :D A nie obejrzysz się i będziecie mieszkać :D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Sylvia za podtrzymywanie na duchu :p.

Teraz wszystko w rękach rzeczoznawcy , który w poniedziałek będzie robił wycenę dla Banku. Przyjedzie kobieta :wink: to może niech mąż idzie na barykady :p :wink:.

Mąż obecnie ociepla klatkę schodową - wspina się po prowizorycznym rusztowaniu i to cud ,że jeszcze się nie połamał. Strach patrzeć a co dopiero wchodzić . Całe szczęście już widać koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam - gratuluję postepów na budowie. WIem chciałoby sie miec już wiecej skończone, ja tez tego pragne , ale cieszmy sie z tego co mamy. My tez sami nieraz cos robimy. Jak wyschna nam wylewki to bierzemy sie za ocieplenie i wykończenie ścian poddasza . Chcemy też dawać na skosy podobnie jak WY deski ale drewniane. Zobaczym jak wyjdzie. Pozdrawiam maria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Maria. Dzięki ,że wpadłaś. Nasze domki jakby spokrewnione :p

Też wolałabym drewniane deski ale cóż :roll: , może w następnym domu:P

Na razie faktycznie cieszy to co jest. Ocieplenie poddasza u nas trochę trwało , jeszcze do poprawy jest jedno okno dachowe. Uczymy się na błędach :wink:

Pozdrawiam serdecznie z góralskim "hej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciaszko,

 

zawsze jak patrzę na te wszystkie kotłownie, to się zastanawiam : czy aby będzie działać? a potem: cholera schowali by te rurki :-? :wink: I to samo u Ciebie pomyślałam...

 

Ważne, że idziecie di przodu i to własnymi siłami. Sporo już tych krzywizn i sufitów pokrytych :D to naprawdę cieszy :D :D

 

A jak jest woda i prąd to można mieszkać :wink: :D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Amtlo, czerwone rurki nie są złe :wink: , gorzej z tymi szarymi i zbiornikiem na wodę ( ten brzydal to mnie wkurza). Trzeba będzie gościom od razu polać i na pokoje prowadzić :wink: - może nie zechcą oglądać kotłowni :lol:

Nie wiem czy jak zasłonię watę panelami i płytami będę w stanie o niej zapomnieć :-? .

Fakt , można by się pokusić o jakiś nocleg gdyby nie nadchodząca zima 8). Brrr, na samą myśl robi mi się zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaszka w końcu udało mi się zobaczyć zdjęcia... Ślicznie u was i jak porządnie wełna ułożona. Na każdym kroku widać staranność. Ja teraz żałuję że wzięłam moją ekipę od poddasza bo mi chałe zrobili i pewnie za kilka lat czeka nas rozbieranie i poprawki (wcześniej nie dam rady bo trzeba kasę uzbierać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Maria odpowiadam. Panele mamy z Kospanu / dąb ardeński/- cena bez upustów :wink: 22zł.

Wybraliśmy panele sufitowe , można było wykończyć panelami ściennymi wtedy byłoby o połowę taniej , za to trudniej.

Sylvia fajnie ,że do mnie zajrzałaś :p. Upychaliśmy watę w każdą szparę , mam nadzieję ,że w przyszłości będzie dawać ciepło bo na razie ziąb jak diabli.W razie czego rozbierzemy panele, potem folię .... i dołożymy. Wszystko można poprawić w razie czego.Sąsiad rozpoczął budowę latem na sąsiedniej działce i dobija nas nowinkami typu cyt. teraz już się nie foliuje , trzeba deskować ( i już wpadamy w panikę :o :p). Sylvia , nasze domy może nie tak doskonale budowane ale NASZE :p.

Ale dzisiaj wieje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można poprawić w razie czego.Sąsiad rozpoczął budowę latem na sąsiedniej działce i dobija nas nowinkami typu cyt. teraz już się nie foliuje , trzeba deskować ( i już wpadamy w panikę :o :p). Sylvia , nasze domy może nie tak doskonale budowane ale NASZE :p.

Ale dzisiaj wieje :evil:

no nasze to na spółę z bankiem... ale z tym to ja już się pogodziłam i to ja w tym domku mieszkam a nie bank i to jest najważniejsze

 

Ciekawe ile was wyniesie budowa od stanu zera poprzez wykończeniówkę do zamieszkania (z meblami lub bez) jakby coś to na priva się wymienimy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nowinkami co jak robic ? to człowiek może sie całkowicie pogubić .

Ciągle sie gdzieś słyszy ,że ten robi tak , ten inaczej . Myslę , że wybierac nalezy wg własnego odczucua , co może być ekonomiczniejsze.

Jęsli chodzi o te folie , zamiast desek - to może mieli na mysli , że jak sa duże minusowe temp.to wtedy może powstawać szron na folii. Tak tez słyszałam , ale czy to prawda ? Myslę , że jak dobrze wełna wypełniliście , to bedzie dobrze.I tak trzymac, za duzo nie słuchać , bo można też żle na tym wyjśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: faktycznie Sylvia , u mnie to nawet o spóle nie można mówić , bo kredyt na całość. Sama jestem ciekawa ile nas ten dom szarpnie.

Zaciągamy pasa jak możemy , zobaczymy czy pomoże. O meblach nawet nie myślę, będziemy upychać to co mamy ( przynajmniej na poddaszu). Co do reszty - może dam ogłosznie " chętnie przyjmę" :p

Maria proszę nie dobijaj :wink: :lol: - o szronie nie słyszałam. Masz rację , nie można wszystkiego przewidzieć , okaże się jak zaczniemy mieszkać . Mam nadzieję ,że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciaszko-przybij piateczkę! nasz dom też jest bankowy.......bynajmiej taki miał byc ,ale przy wykończeniówce się okazło, ze nawet sprzedaż mieszkania nie uciągnęła tego. suma symarum wyszło, że banku jest w 2/3 :p

 

a tak się dziwiłam znajomym jak mówili, ze wykończeniówka to dopiero pociągnie :roll: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla już się robi :p , dziewczyny skoro weekend to zapraszam do piwniczki :p,

http://lh5.ggpht.com/_KsGCRfMhIh0/Rs3vHEEbJZI/AAAAAAAABCo/lHgRs7769mU/s640/Rumunia_528_Sighisoara.JPG

Aka przybijam piątkę :p , no to 1/3 jest twoja i basta :p.

Wykończeniówka chyba nie ma końca :roll: ilekroć próbuję spisać czego jeszcze potrzeba łapię się za głowę :roll:. Ale co tam , co nas nie dobije to nas wzmocni :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...