Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze ,że mam męża ustępliwego . Marudzi ale poprawia :wink: . Faktycznie w ciepłym domu lepiej przepchnąć jakąś zmianę

Ech ci ustepliwi męzowie. ja wlasnie tez do takich naleze i poki co to pare setek do tylu. A to ganek a to wiekszy taras - ale chyba po to jestesmy :)

 

A tak w ogole to chcialem zapytac jak u ciebie z wejsciem do kotłowni czy drzwi zostaly przesuniete?? Bo jak widze masz piec, który zgodnie z planem stoi w miejscu gdzie na wprost powinny byc drzwi wejsciowe do kotłwoni (oczywiscie od strony korytarza nie od garazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michant no wiesz, to wszystko dla was :wink: naszych mężów , skarbów niedocenianych :p . To widzę , że żona wypisz wymaluj taka jak ja :p .

Dobrze zauważyłeś , drzwi faktycznie przesunięte jak najbliżej wejścia z myślą o piecu . Wystarczyło by piec się zmieścił i jest swobodne wejście. Brakuje mi miejsca na gromadzenie opału , z workami nie będzie problemu ale gdyby kupować luzem to już niestety. Chodził nam po głowie kanał z pokrywą w garażu poprowadzony do kotłowni , ale zabrakło czasu na jego przemyślenie.

Dzisiaj byłby jak znalazł :roll:

Maryna i Amtlo nie wytrzymam do wiosny :-? , zresztą moja połowica wpadła w szpony uzależnienia ( dzień bez budowy-dzień stracony :p) a ,że przy okazji poprawki się udały to i kolejne ocieplenie nastąpiło. Udało się mężowi w miarę sprawnie położyć niechciane gładzie . Tak mu się spodobało ,że już bez nacisków sam z własnej woli postanowił ,że położy w wszędzie :p - ciekawe jak będzie farbą :roll: . Mimo niepochlebnych opinii zakupiłam na korytarz Dulux . Nieśmiało wspomniałam o potrzebie zagruntowania i dałam nogę z budowy by nie słyszeć komentarza :lol: .

Witaj Dario , hej Sylvia a pewnie , zapraszam serdecznie. Przecież znowu mamy weekend :p. A co nam dziewczynkom szkodzi

http://doc.rmf.pl/media/img_mnews/89/89498_mi.jpg

czerwone wino dla Was - podobno sekret młodości :wink:

Fajnie ,że wpadłyście :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze wywąchałam, że kroi się Tu coś dobrego :p

 

 

zdrówko!!!!

 

p.s. ja też wczoraj stwierdziłam, ze musimy wrzucić na luz, bo inaczej zatrujemy tą wykończeniówką wszystko to co powinno kojarzyć się ze szczęsliwym pomieszkiwaniem....a bo jeszcze tego niema, a to by się przydało itp.itd :x po co?na co ten pęd? na wszystko przyjdzie pora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aka , na zdrowie :p ,

Święte słowa , potrzebom nie ma końca. Chyba nie ma takiego domu , gdzie właściciel może powiedzieć , jest OK . Zawsze znajdzie się coś do zmiany, poprawy , czegoś brakuje. Przy tej wykończeniówce staram się tylko nie dać zwariować. Środkowa półka i tylko co niezbędne. Zobaczymy jak to wyjdzie :roll:

Dario wszystko dla maleństwa :p, niech rośnie w siłę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Faktycznie cichutko ale to z przepracowania :p.

Niestety Maria skupiliśmy się na gipsowaniu klatki schodowej( wymagała poprawy i teraz jest OK :p) , odłożyliśmy na plan dalszy wykańczanie panelami .

Podstawowy błąd jaki popełniliśmy na klatce to kolejność prac. Najpierw powinna być gipsówka a potem listwy wykończeniowe do paneli .Dlatego teraz poszalejemy z gładziami.

Jeżeli chodzi o okno dachowe ( bo mamy jedno do wyłożenia panelami ) to mąż poprawił otwór by była lepsza cyrkulacja powietrza i po to by więcej światła wpadało. Jak zrobię zdjęcie to pokażę , początkowo zrobił skrzynkę ale nie wyglądała za dobrze.

Położenie paneli jest banalnie proste , za to docięcie listew wykończeniowych pod odpowiednim kątek jakoś nie bardzo nam idzie. Jest na to jakiś sposób ale jeszcze go nie odkryliśmy. Próbujemy na różnie sposoby z różnym efektem .Może macie jakieś pomysły.

Dzięki aka za buziaki - ale miodzio na sercu popłynęło :p

Chciałam się wam pochwalić nową drogą ale jakoś czasu zabrakło a teraz to ona już nie jest taka nowa :oops:

Przy okazji utwardzania drogi nasza działka wzbogaciła się o nowe pokłady gliny , budowlańcy wybierając ją z drogi wyrzucili glinę na graniczące z drogą działki.

Jak ja lubię takie historie.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images48.fotosik.pl/41/13b8fd9282460864med.jpg

 

Niech się spełnią świąteczne życzenia,

te łatwe i trudne do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i te małe,

te mówione głośno lub wcale.

Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,

niech się spełnią w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...