Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ciaszko

 

Dojrzałam dopiero dzisiaj zamieszczone zdjęcia :D

 

Kominek ślicznusi, ja też lubię takie proste formy...i mój ulubiony kamień :D

 

Oj, faktycznie ze schodami to poszalejesz z "utrzymaniem: kurzu....ale najważniejsze, że się podobają :lol:

 

Pracowity ten Twój syn widzę....Tylko się cieszyć :D

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amtlo, fajnie ,że się podoba :p

Strasznie się bałam jak wyjdzie, tym bardziej , że wykonawca od razu zrozumiał o co mi chodzi. Co się rzadko zdarza, żeby nie powiedzieć ,że wcale .

Syn faktycznie wykazał pewne zaangażowanie :p ale ma też dobry doping.

Z końcem marca wygasa umowa o neostradę :wink: . Dla nas to też nie lada wyzwanie .

Maryna,cały kominek wyniósł na 6300tyś ( w tym wkład ok. 2000 tyś. - miał być chazelles , ostatecznie nie pasował do obudowy i kominkarz zamontował uniflam).

Mimo zmiany wkładu cena na którą się umówiliśmy nie uległa zmianie - taki szczegół :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaszka dziekuj za zdjęcia z wykonczenia okienka na poddaszu . Masz już za soba te prace. Przed nami dopiero .

łazienka bedzie sliczna , piekne masz te płytki.

Mam pytanie odnosnioe ułozenie płytek- czy nie dawałas płytek pod kominkiem ? Mnie powiedział wykonawca że przed postawieniem kominka nalezy ułożyc płytki pod i przed kominkiem. jak to jest ? pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia ,wrzuciłam kilka zdjęć, tempo prac niestety już nie takie jak przy stanie surowym a szkoda :roll: .Coś tam się codziennie dłubie a niespecjalnie widać.

Basia ma ten pokój przy schodach , Maciek zamówił sobie ten na przeciwko schodów. Chociaż może się to jeszcze pozmieniać . Dzisiaj zakupiłam farby do trzeciego pokoju , dwie tonacje mandarynki - pomalowałam kartkę papieru i od razu mi się zrobiło słodko. Może w środę rzucę na ścianę . Tylko jak ja je wrzucę do dziennika bez internetu :roll:.

Nie ma za co Maryna, tak jak pisałam , nie jest to idealne wykończenie ale i nie najgorsze :p ( tydzień dobroci dla męża). Przy panelach zaleta jest taka ,że można w krótkim czasie wprowadzać poprawki bez szczególnego brudzenia. Co w przypadku naszej amatorszczyzny jest szalenie istotne 8) .

Właśnie z tymi płytkami to są dwie szkoły . Nasi płytkarze stwierdzili ,że jest im to bez różnicy. Kominkarz wolał zrobić wcześniej by potem przy obudowie kominka nie zabrudzić fug . A i tak zdecydowała obsuwa w uzgodnionych terminach :lol:

U mnie zabudowa do wysokości wkładu jest murowana z bloczków ( obsmarowana czymś czarnym - nie zdążyłam zapytać , bo za szybko skończyli), dopiero potem wyżej idzie lekka z karton-gipsu.

Faktycznie Amtlo , jak tylko nasi płytkarze się wyprowadzą to można pomyśleć o pierwszym noclegu na dziko 8) . Damy dzieciakom wolne :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za położenie gemalitu -230 złotych . Nie robiliśmy tego samodzielnie , baliśmy się ,że nie damy rady. Zapewniam ,że nie jest to trudniejsze od położenia gładzi . Tylko trzeba pamiętać ,że tutaj obowiązuje technika ," mokre na mokre".

Następnego dnia zobaczyliśmy kilka prześwitów , mąż zadzwonił do przedstawiciela Atlasa i po konsultacji dołożył pędzelkiem . Trzyma się do dzisiaj :p

Sam tynk wyniósł 420 złotych. Zanim się go kładzie trzeba położyć jakiś podkład , najlepiej w zbliżonym kolorze. Ja dałam pomarańczowy 8) , szkoda ,że nie zachowały się zdjęcia bo widok był zabawny, jeszcze lepsze komentarze niedzielnych "wycieczkowiczów ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no ciekawa też sama jestem jak wyglądało to roboczo :lol:

 

jakiś specjalny ten gemalit kupowaliście? obłozenie całego cokołu domu-230???

 

za odp.dziękuję

http://4.bp.blogspot.com/_903ESfqICN4/RtcHO-5zNyI/AAAAAAAAAAU/oa9s5Kuapds/S240/fotki%2Bwiosna%2B017.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się umówili :p, sami byli zdziwieni ,że im tak szybko poszło . Dorzucili nawet 20 złotych za dojazd :p żeby wyjść na swoje . Odbili to sobie na płytkach w kotłowni . Za sam materiał z Atlasa zapłaciliśmy 430 złotych.

Pszczółka zapylającą kwiatki :wink: , rozumiem, również pozdrawiam wiosennie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...