Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

Gratuluję Ciaszka tempa!! 8)

Na tym etapie budowy najwięcej widać.

 

Zgadzam się z Sylwią, ze u mnie tez nie ma ław pod sciany działowe. Przeciez działówki nie przenoszą żadnych obciązeń i chudziak zdecydowanie wystarcza.

 

Walki z glina niezazdroszę. :(

 

U mnie tez będzie duży pokój nad garażem. Niemniej tam będzie hobby room, a nie pralnia lub suszarnia. :lol: Tam ma być stół do bilarda i ewentualnie sprzęt do siłowni. Jak mi oświetlenie robili to specjalnie mam 2 żyrandole w tym pokoju by jeden był taka lampą bilardową.. :wink: Wg mnie domek musi być lepszy od mieszkania, czyli mieć coś czego w bloku nie ma.. :wink: Zastanawiam się nad wykończeniem hobby roomu w tylu może klubowym... :roll:

 

Tez będę miał odsunietą wannę od ścianki kolankowej. Tyle, że o 25cm (szerokośc płytki). Mam ścianke kolankową 1,15m, a Ty Ciaszka jaka bedziesz miała?

Sylvia1 co dałaś pomiędzy scianka kolankową, a wanną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj kze :p

Tak dobrze mi szło z pralnio-suszarnią a tutaj taka dywersja :o

No i jak to się mówi idąc za ciosem dzisiaj nasz wykonawca poparł męża co do męskiej telewizorni :p i szybko zamknął projekt nie widząc żadnych możliwości wykrojenia babskiego grajdołka :wink:

A przy okazji dobrze ,że poruszyliście z Sylvią wątek ścianki kolankowej.

Zapytałam p. Romana bo nawet nie wiedzieliśmy z mężem jaką mamy( macie pojęcie :-? ).

U nas ścianka kolankowa 68 cm+ murłata ( na razie nie wiem co to jest) 12 cm .Jak patrzę do waszych dzienników to chyba u mnie za mało. Nie wiem czy przy tej wysokości pchać się z wanną wzdłuż skosu i ile będę musiała ją odsunąć od ścianki? Kurcze to mi chyba zrujnuje plan przejścia z łazienki do pralni.

Przy okazji zapytam - czy często podejmujecie decyzje bez przekonania co do ich słuszności i tylko dlatego ,że trzeba o czymś postanowić a czasu nie ma? Mnie to wykańcza , szczególnie jak mam telefon do pracy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kze :p

Tak dobrze mi szło z pralnio-suszarnią a tutaj taka dywersja :o

No i jak to się mówi idąc za ciosem dzisiaj nasz wykonawca poparł męża co do męskiej telewizorni :p i szybko zamknął projekt nie widząc żadnych możliwości wykrojenia babskiego grajdołka :wink:

A przy okazji dobrze ,że poruszyliście z Sylvią wątek ścianki kolankowej.

Zapytałam p. Romana bo nawet nie wiedzieliśmy z mężem jaką mamy( macie pojęcie :-? ).

U nas ścianka kolankowa 68 cm+ murłata ( na razie nie wiem co to jest) 12 cm .Jak patrzę do waszych dzienników to chyba u mnie za mało. Nie wiem czy przy tej wysokości pchać się z wanną wzdłuż skosu i ile będę musiała ją odsunąć od ścianki? Kurcze to mi chyba zrujnuje plan przejścia z łazienki do pralni.

Przy okazji zapytam - czy często podejmujecie decyzje bez przekonania co do ich słuszności i tylko dlatego ,że trzeba o czymś postanowić a czasu nie ma? Mnie to wykańcza , szczególnie jak mam telefon do pracy :roll:

 

buuu to nie będzie pralni? czy będzie? :roll:

moim zdaniem jedyne miejsce na wannę w tej łazience na górze to tam gdzie stoi moja... :roll: :roll: :roll:

 

u nas jest jeszcze wieniec 24 + 2 rzędy pustaków daje ściankę o wys. 80 cm po obudowaniu k-g wyszła równo 72 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety budowa to duża ilość decyzji w krótkim czasie... :roll:

Murłata - to taka belka drewniana położona na ściance kolankowej. Generalnie warstwy podłogi (styropian + wylewka + gres) to na oko grubość murałaty.

Tak więc skoro masz ściankę kolankową 68cm to masz niską. Ja mam 115cm i będę odsuwał wannę o 25cm (szerokość płytki) od ściany. Wanna ma zazwyczaj wysokość 60cm. Tak więc zostałoby Ci 8cm i skos. Czy będziesz potrafiła wejść do wanny przy takich odległościach? Oczywiście wannę można wpuścić w wylewkę. No, ale ile zyskasz? 10cm? 18cm to nadal taka wyoskość że nawet głowa nie zmieści się.... :( Pozostaje wybudować nową ściankę kolankową odsuniętą od tej wymurowanej lub odsunąć wannę. O ile? Nie wiem jaki masz kąt nachylenia dachu. Bo znając kąt mozna wyliczyć (proste ćwiczenie z matematyki). Poza tym możesz przyjąć, że od dna wanny do brzegu wanny w pionie masz 40cm. Nie wiem jak dużą wanne masz. Ja będe miał rosa II. I tam od brzegu wanny do miejsca gdzie można w niej stanąć lub uklęknąć jest jakieś 25-30cm.

Tak więc przy założeniu, ze masz dach nachylony pod kątem 45stopni to gdybyś wanny nie odsunęła w najgłębszym miejscu miałabyś 40cm + 25=65cm.. Nawet nie uklękniesz w wannie. Nie wiem jak jestesteście wysocy, ale... w najgłębszym miejscu wg mnie powinno być min. 140cm Co w Twoim przypadku daje odsunięcie o ... 75cm.. Jesli dach jest bardziej stromy to może wystarczy odsunięcie o 60cm... :( :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kze :p

Tak dobrze mi szło z pralnio-suszarnią a tutaj taka dywersja :o

No i jak to się mówi idąc za ciosem dzisiaj nasz wykonawca poparł męża co do męskiej telewizorni :p i szybko zamknął projekt nie widząc żadnych możliwości wykrojenia babskiego grajdołka :wink:

A przy okazji dobrze ,że poruszyliście z Sylvią wątek ścianki kolankowej.

Zapytałam p. Romana bo nawet nie wiedzieliśmy z mężem jaką mamy( macie pojęcie :-? ).

U nas ścianka kolankowa 68 cm+ murłata ( na razie nie wiem co to jest) 12 cm .Jak patrzę do waszych dzienników to chyba u mnie za mało. Nie wiem czy przy tej wysokości pchać się z wanną wzdłuż skosu i ile będę musiała ją odsunąć od ścianki? Kurcze to mi chyba zrujnuje plan przejścia z łazienki do pralni.

Przy okazji zapytam - czy często podejmujecie decyzje bez przekonania co do ich słuszności i tylko dlatego ,że trzeba o czymś postanowić a czasu nie ma? Mnie to wykańcza , szczególnie jak mam telefon do pracy :roll:

 

buuu to nie będzie pralni? czy będzie? :roll:

moim zdaniem jedyne miejsce na wannę w tej łazience na górze to tam gdzie stoi moja... :roll: :roll: :roll:

 

u nas jest jeszcze wieniec 24 + 2 rzędy pustaków daje ściankę o wys. 80 cm po obudowaniu k-g wyszła równo 72 cm

Ale za to może będzie hobby room z bilardem, może stołem do pingla, sprzęt od siłowni... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie poważnie muszę się zastanowić gdzie dać wannę. Zdaje się ,że ścianka wyjdzie mi tak jak u Sylvi a twoje wyliczenia Kze dokładnie wpisują się w naszą łazienkę.

A co myślicie by rzucić wannę w miejsce za kominem , wzdłuż ściany wspólnej dla łazienki i korytarza?

Tylko nie wiem czy przy takim ustawieniu wyjdzie mi przejście do pralni. Bo ona jest nadal aktualna :lol:. No chyba że......

A może faktycznie najlepiej będzie tak jak u ciebie Sylvia.

Czekam aż wyleją mi strop , może wtedy wymiary do mnie przemówią.

Kze cóż , już widzę ,że przyjdzie nam ciąć koszty to i może "ciężarki "ograniczymy do tych co to dbają o mięsień piwny :wink: Co ty na to?

W końcu jak ładnie posumowałeś budowa to jeden wielki kompromis :p

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie poważnie muszę się zastanowić gdzie dać wannę. Zdaje się ,że ścianka wyjdzie mi tak jak u Sylvi a twoje wyliczenia Kze dokładnie wpisują się w naszą łazienkę.

A co myślicie by rzucić wannę w miejsce za kominem , wzdłuż ściany wspólnej dla łazienki i korytarza?

Tylko nie wiem czy przy takim ustawieniu wyjdzie mi przejście do pralni. Bo ona jest nadal aktualna :lol:. No chyba że......

 

nie wyjdzie

 

A może faktycznie najlepiej będzie tak jak u ciebie Sylvia.

 

oj tak... zdecydowanie najlepsze i chyba jedyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh Ciaszka jak u was ładnie i szybko idzie do przodu. Ja też tak bym już chciała :wink: Jak fachowcy terminów dotrzymują to tylko się cieszyć i dziekować wszystkim po kolei. Przeprawy z gliną nie zazdroszczę, ciekawe co u nas z łąki zostanie jak Pan spychowy z nią skończy :roll: Czy ty robiłaś badania geologiczne? Jeśli tak to możesz zdradzić kto robił i za ile?

Aha na wypad do aqua parku ja i moje pociechy też bardzo chętnie reflektujemy, więc jakby co to dajcie znać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia no to ja koniecznie muszę to zobaczyć u ciebie. Mam nadzieję ,że już za niedługo. Wstępnie na drugą połowę marca mam zaplanowany urlop .Wtedy akurat przyjedzie cieśla - a drzewo już jest to chyba nie będziemy mu codziennie potrzebni.

Kze głosuję za zwiększaniem budżetu :p:P:P tym bardziej ,że strasznie nie lubię się ograniczać.Nerwowa jakaś się robię:wink:

Basia ja nie zdecydowałam się na badania geologiczne, od czasu kopania feralnej studni jakoś trzęsie mnie na samą myśl o kolejnych odwiertach ( przede wszystkim mam tu na uwadze koszty).

Jak już masz Basiu pozwolenie na budowę to u ciebie też szybko ruszy.A na ekipę złego słowa nie mogę powiedzieć.

Wspólny wypad do Agua Parku to dobry pomysł - jestem za:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie miałam zamiaru robić, tylko chcemy mieć wentylacje mechaniczną z reku i GWC. GWC chcialam taki płytowy a nie rurowy i dowiedziałam się że się go montuje w 1 m wykopie więc musi być niski poziom wód gruntowych. Niestety nie wiem jak jest u nas :roll: Narazie kazałam mężusiowi jakąś dziurę na metr głęboką wykopać to zobaczymy czy woda podejdzie czy nie, ale nie wiem czy to wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy ławy fundamentowe na 1,20m i nie było wody.

Przy wierceniu studni , która jest w pobliżu domu, lustro wody( naciekowej) było na 2.50m.

Może popytaj sąsiadów jak jest u nich. Nie znam dokładnych cen badań geologicznych, wiem ,że studniarze za odwiert biorą różnie 100złotych i więcej za każdy metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki magi za słowa otuchy, od razu mi się lepiej na duszy zrobiło.

A jeszcze lepiej jak zajrzałam do twojego dziennika :p

Przed budową ambitnie założyłam,że podzielę działkę na dwie części i nie wpuszczę nikogo do strefy ogrodowej. Nawet na ten cel założyłam małą szkółkę krzaczków na tyłach :oops: .

Skapitulowałam przy pierwszych wykopach, kiedy nie było gdzie odrzucić ziemi ( koparce płaciłam od godziny a pan wywożący uświadomił mnie ,że każdy transport potrwa dodatkową godzinę a może dłużej- oczywiście w tym czasie koparka miałaby przestój).

Dzisiaj cieszę się ,że mam swoją ziemię do wyrównywania terenu:wink: ale działka jest zrujnowana i jeszcze nie wiem ile roślinek uda się uratować.

Na pewno zasadzony przez męża dziki bez ma się dobrze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po weekendzie.

Pooglądałam twój dziennik i ładniutki lasek ci wyrósł :lol: Aż miło patrzeć jak prace się posuwają. Błędów chyba się nie uniknie, oby było ich jak najmniej i można je odpowiednio wcześnie poprawić. Ciaszko czy mogłabyś dać namiary na cieśli? Ja już jednym dałam więźbę do wyceny ale chciałabym mieć porównanie.

Pozdrawiam cieplutko Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że z moim internetem przeżywam katusze. Dopiero w niedzielę raniutko udało mi się otworzyć wszystkie Twoje zdjęcia. Trwało to okrutnie długo, ale powiodło się. Jestem pełna uznania dla Twojej ekipy. Tempo mają ekspresowe i widać, że szybciutko uwiną się z resztą.

Mierzyłam przed chwilą swoją ściankę kolankową- 137 cm. W projekcie mieliśmy 105. Podnieśliśmy i jestem z tego bardzo zadowolona. Przemyślcie to, może warto chociaż o jeden pustak? Nie są to duże koszty a będzie naprawdę trochę więcej przestrzeni i może ułatwi ustawienie chociażby w łazience. Weź pod uwagę również to, że jesteście wysocy, a dzieci jeszcze rosną.

W razie czego zapraszam na wizję lokalną.

Zaskoczyła mnie też postawa naszej betoniarni. Nie zazdroszczę Wam tego stresu.

A sąsiedzi stanęli na wysokości zadania- podobnie jak u mnie. Fajnie mieć taką świadomość, że zawsze można liczyć na sąsiedzką solidarność i pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia namiary na cieślę poślę ci na priv. Nie wiem czy jest tani czy drogi bo nie porównywałam go z innymi. Wiem ,że jest solidny, widziałam kilka jego prac.

A co do błędów to zaczynają się mnożyć i zwalają mnie z nóg.

Tabaluga i Kze jeżeli podwyższę ściankę kolankową to czy nie zmienią się wymiary więźby na budynku i daszkach. Czy to wpłynie jakoś na wymiary drewnianych postumentów podtrzymujących daszek nad wejściem i tarasem?

Mam już pociętą więźbę :roll:

Ja mam jedyne 173cm, mąż 176cm a syn 186 cm i jeszcze rośnie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...