Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

Widzę Kze ,że będę musiała poważnie rozstrzygnąć o wentylacji jak chcę mieć pralnię :roll:

A może takie otworki z kratką w ścianie :roll:

Michant jeszcze nie zgłębiłam dokładnie tematu rekuperatora , tyle co w postach Sylvi- to może w wolnej chwili przyjrzę się sprawie.Muszę przeliczyć koszty :-?

A kuchnie podobają mi się w Ikei i jak tylko wystarczy funduszy to jak najbardziej :p

Trzymam kciuki za twój start:P

Basia projektowanie jest świetną zabawą , bawiliśmy się z mężem jak dzieci w przedszkolu ( wszystkie klocki nasze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A kuchnie podobają mi się w Ikei i jak tylko wystarczy funduszy to jak najbardziej :p

a wiesz, ze u nas kuchnia z ikei była konkurencyjna cenowo w stosunku do zwykłych panów od mebli... bo o tych bardziej renomowanych nie wspomnę.. przyjedziesz to zobaczysz w praktyce takowa kuchnię...

 

Nie wiem czy nie rozsypię się z nerwów :-?

nie rozsypiesz...

 

-kolejny projekt łazienki runął bo nie wiem co ze ścianką kolankową ,

czemu nie wiesz?

 

-wstępnie rozrysowana dolna łazienka już mi się nie podoba,

pokaż podpowiem. W przypadku dolnej łazienki żałuję, że nie przesunęłam okna o 10 cm w prawo co by pozwoliło wstawić w narożnik prysznic 90 cm a nie 80.

 

-biję się z myślami ( a w duchu z mężem ) nad centralnym odkurzaczem i oczywiście nic dotąd nie postanowiłam w tej kwestii,

rurki drogie nie są a potem co podłogi kuć? rurki sobie rozprowadźcie

 

-fachowiec od kominka zwrócił uwagę by nie dawać izolacji w odległości 30 cm od kominka, a na następne 30 cm dać materiał nie przewodzący ciepła i niby wszystko OK tylko ile zajmuje sam kominek? Wiem jakie kominki mi się podobają ale nie jestem zdecydowana jeszcze jaki sama chcę mieć. A zatem trzeba będzie się nad tym skupić.

u nas było z 75 cm zostawione z każdej strony

 

-nie dopilnowałam by ekipa zrobiła mi wentylację do okapu :roll:. wprawdzie rozmawialiśmy na ten temat przy stawianiu komina ale teraz zauważyłam ,że dziura miała być a jej nie ma,

zawsze można dorobić dziurę...

 

-nie wiem jeszcze jak rozwiązać sprawę wentylacji w piwnicy pod schodami,

podciągiem do komina w kuchni lub kratka z wentylatorkiem na zewn.

 

-gdzie dać otwór na drzwi do pralni, czy dawać schody betonowe, czy drewniane,

otwór w łazience, schody jak chcesz piwniczkę pod schodami to betonowe

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O razem na forum :p

Tak właśnie wychodzi mi z przeliczeń . Ikea wychodzi taniej i funkcjonalność jest bez zarzutu. Jednak może się okazać ,że z przyczyn ekonomicznych przeniosę starą kuchnię :cry: .

Byle dom już stanął :roll: a tu bank nie chce wypłacić kolejnej transzy dopóki nie zobaczy więźby na dachu albo rachunków na 41.000. Materiały mamy kupione bez rachunków po niższych cenach, za prace płacimy na bieżąco ale to nie wystarczy. Nie można wyprzedzać kosztorysu i kupować okien tylko dlatego ,że akurat jest promocja :evil:

Niby jasne ale jak boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sylvia , już mi minęły złe dni :oops:

Po czarnym ( jak nasza kotka) poniedziałku na szczęście kolejne są lepsze.

Właściwie to masz rację , nad czym tu się głowić.

Wentylację zawsze można poprawić. Schodki rzeczywiście do piwniczki zrobię betonowe ale do pralni dam dwa drewniane. Nie wiem jeszcze w którym miejscu wypadną dokładnie drzwi z łazienki do pralni - dlatego nie będę ryzykować .

Ściankę kolankową chyba zostawię taką jaka jest( mąż protestuje z kuchni :p). Pooglądałam zdjęcia twojej łazienki i nie wydaje mi się mała.Trochę zmyliły mnie zdjęcia wnętrz ostatniego domu na stronie horyzontu.

Na priv poślę ci szkice łazienki, te które się zachowały bo resztę mąż usunął po tym jak koty je dosłownie olały :oops:

Wstrzymanie transzy spowodowało ,że włączył się u mnie mechanizm ucieczki od wszelkich udogodnień. W szale zaczęłam wykreślać po kolei wszystkie zbytki - aż zostały gołe mury i dach :oops:

A skoro przytomność wróciła to może Sylvia wiesz ile punktów potrzeba do centralnego odkurzacza na nasz projekt .

Możesz podać czy 75 cm z każdej strony to od obudowy czy środka komina

:oops:

A jeżeli chodzi o dziurę w kominie osobiście dopilnuję by była wykuta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciaszka...

już piszę:

ja mam 2 punkty jeden koło drzwi do gabinetu drugi na piętrze koło drzwi do pokoju naprzeciwko łazienki, można jeszcze szufelkę w wiatrołapie i kuchnia ale u nas spokojnie funkcjonujemy bez nich.

 

dokładnie to było 75 o ile nie mniej od wejścia w komin w rzucie poziomym :oops:

 

też mamy czarną kotkę i rudego kota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvia dwa punkty to niewiele ( może nie zarżnę się finansowo) , muszę skonsultować sprawę z przedstawicielem BEAM. Nie wiem czy można zaryzykować rozłożenie rur bez projektu. Może nasz hydraulik z tym by sobie poradził.

Alternatywnie mój mąż obiecał kupić dwa odkurzacze - na górę i dół :lol:

U mnie na razie dwa koty : stara kotka Zuza i jej córa Hilda.

Niestety zdjęcia będą jak syn znajdzie chwilę :wink:

A dzisiaj ma imprezę to chyba nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaszka,

dużo zdrowia życzę i wyproście już panią chorobę za drzwi :wink:

 

I cóż, nad fachowcami stać i patrzeć na ręce i znać się na wszystkim....taki morał z ostatniego wpisu. Jejciu, dlaczego ludzie są tak nieodpowiedzialni? Na tym etapie dosyć łatwo jeszcze wyłapać błędy - na szczęście :roll: A co z poprawkami, kto zapłaci? itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Amtla, pokazałam grypie drzwi i nie wyszła :cry: chociaż już jest lepiej :roll:

Od środy spodziewam się powrotu naszej ekipy na budowę , to zobaczymy ile nas będą poprawki kosztować. Mam nadzieję ,że niewiele. Oby tylko dało się poprawić i nie trzeba było przechodzić na kompromis - czego nie cierpię.

To fakt trzeba patrzeć na ręce i na wszystkim się znać a nawet wtedy coś można przegapić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciaszko nie zazdroszczę problemów z murarzami, trzymam jednak kciuki, żeby wzystko ladnie dało się odkręcić i więcej takich wpadek nie było. My pomału przymierzamy się do pierwszych zakupów. Czy możesz zdradzić , gdzie kupowaliście stal? Ja narazie dzwoniłam do Hogera i do dwóch firm z Częstochowy, ale może w okolicy jest jakaś godna polecenia? Acha i miałam, zapytać czy bedziecie odsprzedawać stęple, a jak tak to jaka jest ich wysokość?

Kupiłaś bilety na M.B.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia w sumie to większość stali mamy z Częstochowskiej ( składnica Hogera) ale na pewno przy większym zamówieniu lepsze ceny mają w Inpol Tarnowskie Góry ( tel. dam ci na priv).

Jak tylko odbiję ( co myślę niedługo się stanie bo ekipa ponownie wchodzi na plac boju)to chętnie pozbędę się stempli. Ja kupowałam 3 metrowe bo nie mamy jeszcze chudziaka.

Biletów jeszcze nie mam , dobrze ,że przypominasz :roll:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Oglądam sobie Wasz dziennik i Gratuluję !! Super domek!!! Ja myślalam ze przez budowe przejde bezboleśnie, a tu upsssss Dzisiaj mam dola bo pojechałam sobie na działeczkę pooglądać wszystko przed jutrzejszym zalaniem podbetonu, patrze a tu rura na wode wyciągnięta w ......pokoju :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Powiedz jak wam udało się tą rurę w drzwiach :o :o umieścic prawidłowo??? Kopali i znowu utwardzali...normalnie ręce mi już opadają, a to dopiero początek :roll:

 

 

Chcę juz wyjść z tej ziiemi :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj monbach, rura jeszcze jest ale będzie odkopana, i przesunięta jak tylko odbijemy stemple.

Właściwie to nie powinnam doradzać bo jak widać u mnie jedna fuszera popycha drugą. Na pewno jak możesz rób jak najwięcej zdjęć. Na budowie jakoś wszystko umyka. Zdjęcia też kilka razy przeglądałam zanim zauważyłam :roll:

Czasami ręce opadają a czasami działa to jak płachta na byka ( i tutaj zaczynamy ćwiczyć charakter :p).

Magi niestety mimo mojego pozytywnego nastawienia do firmy muszę równać do szeregu i przyznać ,że niech to jasna ...................... :evil:

Tym bardziej ,że dzisiaj zapomnieli o drzwiach do pralni :x .

W samą porę przed odjazdem wskoczyłam na pięterko i ścianka została rozebrana :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak Sylvia ,w ostatniej chwili pralnia została uratowana :wink:

To był super pomysł i nawet mąż ustąpił i jest za :p

Pustaki jeszcze ciepłe były wyciągane.

Dzisiaj fachowcy pokazali mi jaki wysoki będzie dach - strach się bać.

Jeszcze większego stracha mają budowlańcy a to oni będą robić kominy.

No i mamy całą noc by zadecydować ostatecznie o ściance kolankowej.

Byle do jutra :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam segmentową.

Z tą rurą to rzeczywiście ciekawy przypadek... Ale na szczęcie bez problemu można ten problem poprawić. Ważne by były zachowane spadki..

 

Zabezpieczenie folią pomoże (sam tak zrobiłem). Chodzi oto, że po wylaniu beton oddaje wodę i troszkę ciepło. A jak jest folia to ten beton tak szybko nie wystygnie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kze strop jest cały ,całe szczęście wytrzymał próbę mrozów.

Żeby nie było za lekko dzisiaj na siłę wiatru zostanie wystawiona ścianka szczytowa :wink: .

Oczywiście wolałabym segmentówkę i to nie tylko przez wzgląd na walory zewnętrzne. Na razie najtańsza kosztuje 7200 ( cena obejmuje: kolor złoty dąb, silnik i hamulec). A u mnie brama ma wymiary 220x500

Myślałam o wstawieniu słupka ale nie chcę ograniczać wjazdu i po kalkulacji dwie bramy nie wychodzą taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...