Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Słoneczka - Ciaszkowe zmagania na budowie


ciaszka

Recommended Posts

Kze nawet nie myślałam ,że będę miała więźbę heblowaną?

A doszło do tego na skutek nieporozumienia.

Dekarz polecił tradycyjną ( bo miała być tańsza , i nie trzeba robić podbitki) a cieśla zrobił tradycyjną góralską .

Inwestorzy nie mieli zdania ale są zadowoleni - szkoda tylko ,że tania nie była.

Muszę pilnować tynkarzy ,żeby mnie w łowickie wzory nie wpuścili :p

Witajcie Jola i Jarku ( wpadłam do was przy okazji wizyty u Bertolo).

Tymek to taki krewniak Słoneczka. Ciekawe co było pierwsze :p

Widzę ,że przy okazji własnej budowy dzielnie wspieracie budujących Tymka.

To ja też poproszę o uwagi.

A fuszerka niestety do poprawy.Ponieważ przeczuwałam ,że im te drzwi nie wyjdą ( a raczej wyjdą poza dach) to jakoś mnie mniej to wkurzyło. Tylko wstyd we wsi, najpierw budują potem burzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 342
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Amtla wzięłam pod uwagę twoją sugestię . To bardzo dobry pomysł .Zrobimy rolety na ścianie zachodniej, północnej i wschodniej. W sumie : na piętrze oraz w sypialni i pokoju dziennym na parterze. W ten sposób jedna cała elewacja będzie bez rolet. Zaoszczędzimy na pięciu oknach - a skoro rolety i tak nie stanowią zabezpieczenia przed włamywaczem to będą służyć jedynie w strefach sypialnych i gościnnych.

 

Ale się cieszę, że się mogłam przydać :D :D

 

No cóż, budowa tojeden wielki kompromis....jak to już zauważono na tym forum :roll:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Kze.

Los jednak nade mną czuwa. Im bliżej końca tym bardziej mi się moja ekipa podoba i strasznie żałuję ,że nie mają terminów na wykończeniówkę :cry:

Aktualnie nanoszą poprawki i nie narzekają. Pracują jak złoto i systematycznie sprzątają - nie trzeba ich do tego nakłaniać :o

Amtla mam nadzieję ,że będę się mogła kiedyś odwdzięczyć.

Już niedługo będzie można zaobserwować efekt na żywo bo w pierwszym tygodniu maja przyjadą okna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że u Was tak dużo się dzieje. Wraz z nastaniem wiosny wszystko, aż furczy na budowie :D

Też słyszałam że rekuperator to dobra sprawa,więc chyba warto jeszcze poszperać w informacjach i przemyśleć sprawę.

Co do rolet to też świetny pomysł, aby je tak rozmieścić. Po ostatnich wichurach nie wiem , czy nie wmontujemy rolet właśnie od tej strony gdzie najbardziej wieje i zacina deszcz.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doro_ta poziomica to na moich oczach przez nieuwagę wpadła. A co jeszcze tego się chyba nigdy nie dowiem :roll: To tylko murarze wiedzą i może dobrze , spokojniejszy sen mam. Całe szczęście kominy palne są czyste, co widać przez wyczystki.

Jeżeli chodzi o dachówkę to też jestem zadowolona z wyboru ( chociaż dylematy były) nie mogę się doczekać kiedy zobaczę jak będzie wyglądać na naszym dachu. A okna mam zamówione w kolorze złoty dąb, słupki do tego na razie mają kolor teak ( chciałam pini ale impregnat drewnochronu nie ma takiego koloru). Zastanawiam się czy przy ostatnim malowaniu nie dać lakierobejcy ( ma większą gamę kolorów). Zobaczę jak to będzie grało z dachówką.

Sylvia , daszek mam obniżony tylko dzięki naszemu adaptatorowi i zarazem kierownikowi budowy. Nie przypisuję sobie zasług w tym temacie :oops: .Z wyobraźnią u mnie raczej kiepsko.

A przy okazji tematu tarasów :wink: co myślisz, pasowałoby takie wykończenie

http://img54.imageshack.us/img54/7171/008xfg8.jpg

/zamieszczony przez MonikaB w temacie

http://forum.muratordom.pl/tarasy-nasze-zdjecia,t95668.htm/

oczywiście w innych kolorkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia , kiedyś śmiałam się z rodzinki Karwowoskich a przecież to samo życie :lol:

A przed dodatkowymi kilogramami nie ucieknę :roll: - rodzina nie pozwoli :p

 

Hi hi hi ja też raz mi przybywa na wadze a raz ubywa takie wahadełko hi hi u mnie - przybywa przy dzieciach a ubywa przy lataniu hi hihi ale nie tu o tym mowa bo przecież tu budowaaaaaaaaaaaaaa się liczy hi hi hi hi hi

Pięknieje ten wasz domek Ciaszka z dnia na dzień coraz ładniejszy - czekam na dalsze fotki :)))))))

Będziesz sadzić jakieś roślinki kiedyś i mini warzywniak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla, o to właśnie chodzi :p. Budujemy sobie gniazdko i mamy nadzieję ,że w przyszłości będzie w nim tłoczno.

Sylvia zostało nam trochę oheblowanych desek , to może sami coś podobnego zmajstrujemy.

Agusia początkowo nawet myślałam o małym warzywniaku ale mąż stanowczo protestuje. Ja nawet wiem dlaczego :wink: ale drzewka i krzewy jak najbardziej. Z owocowych chciałabym wiśnię, brzoskwinię i jabłoń, myślałam również nad winogronami. Zrobiłam sobie symulację w komputerze ale wszystko poszło po ostatnim formatowaniu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia początkowo nawet myślałam o małym warzywniaku ale mąż stanowczo protestuje. Ja nawet wiem dlaczego :wink: ale drzewka i krzewy jak najbardziej. Z owocowych chciałabym wiśnię, brzoskwinię i jabłoń, myślałam również nad winogronami. Zrobiłam sobie symulację w komputerze ale wszystko poszło po ostatnim formatowaniu :cry:

 

Mój też protestuje hi hi hi też rozumiem hi hi ale mój warzywniak to tylko parę truskawek i resztę to zielenina typu szczypiorek, majeranek, maga, koperek tymianek, mieta itp. i to wszystko mam tylko w tym wąskim pasku pod winogronem .Wiesz takie tam dodatki do kanapki czy zupki :D :D

Brzoskwinię mam - już duże drzewo jest, możesz zerknąć jak chcesz :) i winogron mniam mniam nie chce robić smaka ale polecam hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z nieukrywaną radością i przyjemnością obserwuję Twój domek - rośnie w oczach! Chciałabym pochwalić piękną podbitkę i dachówkę, właśnie taki kolor mi odpowiada, proszę podpowiedz jakiej firmy jest dachówka i jaki to kolor. Nie miałam wcześniej wyobrażenia jak taki ciemny odcień będzie wyglądał na słoneczku, na domkach innych ludzi króluje kolor cegalny, ale ten wypadł rewelacyjnie!

My też budujemy słoneczko - w okolicach Wrocławia, właśnie zakonczyliśmy stan zero, ale już pomału rozglądamy się za więźbą i dachówką.

 

Trzymam kciuki za postęp prac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amtla już mogę się pochwalić dachem, naprawdę robi wrażenie. Dopiero teraz widzę ile miejsca mam na poddaszu. Mogę wprowadzać korekty do planów umeblowania :wink:

Witaj Młodszy Ciachu, dzięki za trzymanie kciuków :p

Niedługo Święto Pracy :wink: zapraszam na grilla.

Agusia narobiłaś mi smaka na truskawki , nie wspomnę o winogronach.

Po cichu przyznam ci się do małego eksperymentu warzywnego na górce odłożonego humusu :roll: . Zobaczymy czy coś z tego wyjdzie.

Witaj cherry :p

Super ,że też budujecie Słoneczko :p

Ostatecznie na dachu położyliśmy dachówkę betonową celtycką czarną z Brassa.

Nadbitkę i słupki mamy pomalowane Drewnochronem kolor tik. Nadbitkę malowaliśmy samodzielnie na działce - fajna zabawa dla dzieciaków.

Zachęcam do założenia dziennika :p , będziemy komentować.

Jak już macie stan zero , to domek będzie szybko wzrastał.

Trzymam kciuki za waszą budowę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciaszko

Troszke mnie nie było a tu taaakie zmiany. Piękny masz daszek i nadbitke też. Ja tez planuję dachówkę Braasa tylko nie wiem jeszcze jaki kolor czarny czy brązowy. Przykrywanie dachu planujemy na czerwiec zobaczymy co z tego wyjdzie. Może w końcu uda nam się spotkać :roll: :wink:

Pozdrawiam cieplutko Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...