Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepła - koszty eksploatacyjne


jack_2000

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no u nas tak malo nie wychodzi ale domek swiezo wybudowany..wiec chyba sie suszy

za pazdziernik okolo 600kw (I taryfa 350 i II taryfa 250kw) lacznie ze swiatlem .."wykonczeniowka"

teraz mieszkamy i wychodzi jeszcze wiecej (tak z dwa razy)..temp w domu od 21 do 22 stopni

trzeba nad tym popracowac

 

czyli miesięcznie ok. 250 zł, ja mam zużycie ok. 30% w I taryfie i 70% w II. PC tylko w II. Przy twoim zużyciu wyszedłby rachunek ok. 200 zł, więc warto nad tym popracować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Ta wymieniona spręzarka i (ewentualnie) wymiennik, to były ze złota, lub innego kosztownego materiału? :o

Tak na marginesie, dobry sterownik jest drozszy od sprezarki.

Mimo "egzotycznej" firmy spręzarka jest typowa, tak jak w większości pomp ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunek za prąd 2msc 26wrzesień - 26 listopad 580zł. nie mam podliczników na samo grzanie. Ale latem za prąd płaciłem 300zł/ 2msc/. Czyli jak zrobić proporcjonalnie to ogrzewanie 280zł. Dom 210m2 netto 290m2.

 

bardzo dobry wynik

 

prąd w 2 taryfach? g12 czy może jakaś weekendowa g12w?

 

ja zastanawiam się nad przejściem z dwu taryfowej g12 na dwutaryfową g12w - możliwa zmiana po 12 miesiącach od podpisania umowy i min. zużycie roczne 3.000 KWh. 12 miesięcy mija mi w połowie stycznia z zużycie będę miał prawie 5.000 KWh. Trezba to rozważyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam ten odnośnik odnośnie Viessmanna tylko pytanie ile może kosztować nowa sprężarka ? 2.000-3.000 ( Viessmann chodzi na Copelandzie ) i naprawa skoro nowe PC kosztuje około 27 000 może trochę więcej ...naprawa 20 .000 ??....coś chyba jest zawyżone , bez przesady

 

Piwopijco Vaillant ma lepszy sterownik to bezsprzecznie :)

Jack ale co innego jest chyba typowa weekendowa a co innego G12 z rozszerzoną strefą nocną ...czyli od piątku g. 22 do g. 6 rano w poniedziałek ...ale u mnie trzeba mieć 12 000 kWh min .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rachunek za prąd 2msc 26wrzesień - 26 listopad 580zł. nie mam podliczników na samo grzanie. Ale latem za prąd płaciłem 300zł/ 2msc/. Czyli jak zrobić proporcjonalnie to ogrzewanie 280zł. Dom 210m2 netto 290m2.

 

bardzo dobry wynik

 

prąd w 2 taryfach? g12 czy może jakaś weekendowa g12w?

 

ja zastanawiam się nad przejściem z dwu taryfowej g12 na dwutaryfową g12w - możliwa zmiana po 12 miesiącach od podpisania umowy i min. zużycie roczne 3.000 KWh. 12 miesięcy mija mi w połowie stycznia z zużycie będę miał prawie 5.000 KWh. Trezba to rozważyć :lol:

 

tak 2 taryfy (G12). temp w domu 21-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam ten odnośnik odnośnie Viessmanna tylko pytanie ile może kosztować nowa sprężarka ? 2.000-3.000 ( Viessmann chodzi na Copelandzie ) i naprawa skoro nowe PC kosztuje około 27 000 może trochę więcej ...naprawa 20 .000 ??....coś chyba jest zawyżone , bez przesady

 

Piwopijco Vaillant ma lepszy sterownik to bezsprzecznie :)

Jack ale co innego jest chyba typowa weekendowa a co innego G12 z rozszerzoną strefą nocną ...czyli od piątku g. 22 do g. 6 rano w poniedziałek ...ale u mnie trzeba mieć 12 000 kWh min .

 

mi mówili że od 10.000KWh - ale jak sprawdziłęm sam to wyszło że od 3.000 KWH.

 

u mnie weekendowa II taryfa w weekend od soboty 14 do poniedziałku 7 - a do południa sobota to niby co - poranek roboczy :o to że sobie popracuję wokół domu ... to zaraz roboczy dzionek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, a jakie są topowe firmy, albo korzystne cena/jakość, na jakie warto rzucić okiem a które sobie odpuścić?

 

Wszystko byłoby dobrze jak by była jedna firma ale jak się spytasz ludzi to dla każdego topowa jest inna firma i w tym caly problem. :D

Musisz poczytać pomyśleć i sam wybrac swoją topową. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat upadł więc odświeżam.

Energia za listopad wg licznika: 1 119,7 kWh w tym I - 309,1kWh, II - 810,6kWh, tj.: I-27,6%, II-72,4%

Szacunkowe zużycie energii przez PCi (brak podlicznika): 438kWh (266 h pracy) czyli jakieś 200 zł.

Domek 180m2 użytkowej+40m2 garaż. Podłogówki 220m2. Temp. śr. ok 21st.C (ustawiona na sterowniku noc 22,5 C, dzień 20 C).

PCi od cwu dla 2+2(wg podlicznika): 95kWh - jakieś 50 zł (licząc w droższej taryfie). Pod koniec zeszłego m-ca wdrożona mała modyfikacja aby cwu "chodziła na II taryfie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie ale pompa ciepła zjada mi prądu za około 1500zł na miesiąc. Dom 240m2, dobrze ocieplony. Z tym, że ja nie oszczędzam ani na wodzie do kąpieli ani na temperaturze.

To jest żart aby sie katować temperaturą 19 stopni i mówić, że jest komuś ciepło, bzdury gadacie :-)

Wszyscy co mają pompy ciepła nagle zapominają, że mają przerośnięty prawy biceps i nadgarstek od rąbania drewna do kominka i nie czarujcie innych, że nie :-)

Gdybym założył gaz czy olej, miałbym te same koszty miesięczne, a instalacja za ułamek ceny pompy ciepła.

Do kogokolwiek wchodzę kto ma pompę ciepła to czuję powiew biedy, chłód i smród spalonego drewna.

Takie są te pompy ciepła. Po 10 latach i tak przyjdzie je wymienić i zapłacić ponownie te kilkadziesiąt tysięcy.

Odradzam wszystkim nowym, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie ale pompa ciepła zjada mi prądu za około 1500zł na miesiąc. Dom 240m2, dobrze ocieplony. Z tym, że ja nie oszczędzam ani na wodzie do kąpieli ani na temperaturze.

To jest żart aby sie katować temperaturą 19 stopni i mówić, że jest komuś ciepło, bzdury gadacie :-)

Wszyscy co mają pompy ciepła nagle zapominają, że mają przerośnięty prawy biceps i nadgarstek od rąbania drewna do kominka i nie czarujcie innych, że nie :-)

Gdybym założył gaz czy olej, miałbym te same koszty miesięczne, a instalacja za ułamek ceny pompy ciepła.

Do kogokolwiek wchodzę kto ma pompę ciepła to czuję powiew biedy, chłód i smród spalonego drewna.

Takie są te pompy ciepła. Po 10 latach i tak przyjdzie je wymienić i zapłacić ponownie te kilkadziesiąt tysięcy.

Odradzam wszystkim nowym, szkoda kasy.

 

1500 zł miesięcznie :lol: ? chyba rocznie to się zgodzę. Policzmy - do takiego domu o którym piszesz potrzebna jest pompa 10KWh zużywająca prądu ok. 2,5KWh, gdyby nawet (co jest niemożliwe) pompa chodziła na okrągło 24h/ na dobę zużywała by prądu dziennie 24x2,5KWh = 60KWh x 30 dni czyli miesięcznie 1800 KWh a to przy prądzie jednotaryfowym wychodzi 900 zł !!! Jesli II taryfowo to ponizej 500 zl.

 

I to sa fakty :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie ale pompa ciepła zjada mi prądu za około 1500zł na miesiąc. Dom 240m2, dobrze ocieplony. Z tym, że ja nie oszczędzam ani na wodzie do kąpieli ani na temperaturze.

To jest żart aby sie katować temperaturą 19 stopni i mówić, że jest komuś ciepło, bzdury gadacie :-)

Wszyscy co mają pompy ciepła nagle zapominają, że mają przerośnięty prawy biceps i nadgarstek od rąbania drewna do kominka i nie czarujcie innych, że nie :-)

Gdybym założył gaz czy olej, miałbym te same koszty miesięczne, a instalacja za ułamek ceny pompy ciepła.

Do kogokolwiek wchodzę kto ma pompę ciepła to czuję powiew biedy, chłód i smród spalonego drewna.

Takie są te pompy ciepła. Po 10 latach i tak przyjdzie je wymienić i zapłacić ponownie te kilkadziesiąt tysięcy.

Odradzam wszystkim nowym, szkoda kasy.

 

1500 zł miesięcznie :lol: ? chyba rocznie to się zgodzę. Policzmy - do takiego domu o którym piszesz potrzebna jest pompa 10KWh zużywająca prądu ok. 2,5KWh, gdyby nawet (co jest niemożliwe) pompa chodziła na okrągło 24h/ na dobę zużywała by prądu dziennie 24x2,5KWh = 60KWh x 30 dni czyli miesięcznie 1800 KWh a to przy prądzie jednotaryfowym wychodzi 900 zł !!! Jesli II taryfowo to ponizej 500 zl.

 

I to sa fakty :evil:

Belzebub pewnie jest Ci w stanie udowodnić, że tyle zużywa, tylko taka dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Jeżeli ktoś ma takie podejście, że nie chce oszczędzać, to może zużyć jeszcze więcej.

Nie wiemy, co to u niego znaczy "dobrze ocieplony dom", nie wiemy jak jak jest w nim rozwiązana wentylacja (może kiepsko działająca grawitacyjna "wspomagana" częstym wietrzeniem), ile osób korzysta z ciepłej wody (na 240m2, to spokojnie może mieszkać kilkanaście osób).

Nie wiemy nawet jaka to pompa ciepła (przy pompie ciepła powietrze-woda sprawność jest gorsza), ani czy ogrzewanie jest grzejnikowe, czy podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...