Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pompa ciepła - koszty eksploatacyjne


jack_2000

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a jeszcze jedno pytanko- jak z ogrzewaniem w garażu, oczywista sprawą jest ze nie podłogowe tylko grzejnik... :-? dobre rozumuje? poza tym planowalem na poddaszu grzejniki ale uzytkownicy pc odradzaja calkowicie grzejniki, tylko podłogówka. :-? :-? :-?

 

100% w podłogówce , garaż też, oczywiście nie tak gęsto jak w domu, ale tyle żeby mi liczniki wody nie pomarzły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak solary z pc? czy to sie oplaca?

Mialem w poprzednim domu solary zgrane z piecem na drewno i piecem kondesacyjnym i przyznam ze rewelacja, przez śr.5 m-cy ciepla woda za friko, ale zastanawiam sie czy pc + solary to nie przesada? :-?

skoro pc wydajna jest przez cały rok to po co dodatkowo sie wykosztowac??? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

coś kombinujecie z PC i kosztami insatalacji

 

niestety smutna prawda jest taka: jak nie masz na działce gazu to dolicz co najmniej 10 tys za przyłącze i ile gaz jest najbliższym sąsiedztwie lub w drodze. Jeżeli nie ma lub jest daleko (tak jak u mnie) PC jest jedynym sensownym rozwiązaniem problemu CO i CWU

 

jak dodamy koszty komina to szybko okaże się że różnica pomiędzy tymi rozwiązaniami wcale nie jest tak duża - ja oczywiśce należałem do sceptyków PC, ale zainstalowałem - dziala i jest OK

 

jedyny problem który może kiedyś dotknąć użytkowników PC to wymiana PC po powiedzmy 10-15 latach, ale koszty wymiany pieca też trzeba ponieść mimo że PC będzie droższa.

 

Alternatywą dla mnie było zaistalowanie butli z gazem w ogródku ale to jak wiadomo, ani tanie, ani fajne nie jest

 

Mam dom 240 m2 pow użytkowej

pompa AlphaInnoTec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostalem kolejna wycene pc:

Nibe fighter 1140 8 kW

sondy pionowe ok 200m

podłogówka (175 m2)

calosc 80 k

chyba brzmi nizle...co?

 

dobra wycena

weź jeszcze uzgodnij wszystko wraz z uruchomieniem aby zawierało całość kosztów.

 

Pytanie: co to za podłogówka, i jak gęsto będzie położona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wycena

weź jeszcze uzgodnij wszystko wraz z uruchomieniem aby zawierało całość kosztów.

 

Pytanie: co to za podłogówka, i jak gęsto będzie położona

 

cena obejmuje całość, od A do Z wraz z serwisem.

Pdłogówkę kładdzie firma od pc wiec wiedzą jak,

jak dla mnie to w pokojach co 10-13cm, łazienka co 8 cm, garaz co 15-18 cm- mysle ze bedzie ok.

wymagana temp. wew 20-21 st. (poza łazienką 24-25) i garażem (10-15) ale mam nadzieję ze to wyreguluje na zaworach.

 

a tak z innej beczki jak ocieplaliście ściany?

Mam Porotherm 25, myslalem wiec o wełnie 12cm. Dodatkowo garaz od wew. jakis styro 5-8cm? :o

 

A taki ranking... kto z użytkowników pc w garażu ma podłogówke a kto grzejnik??? :-? jestem ciekaw...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wycena

weź jeszcze uzgodnij wszystko wraz z uruchomieniem aby zawierało całość kosztów.

 

Pytanie: co to za podłogówka, i jak gęsto będzie położona

 

cena obejmuje całość, od A do Z wraz z serwisem.

Pdłogówkę kładdzie firma od pc wiec wiedzą jak,

jak dla mnie to w pokojach co 10-13cm, łazienka co 8 cm, garaz co 15-18 cm- mysle ze bedzie ok.

wymagana temp. wew 20-21 st. (poza łazienką 24-25) i garażem (10-15) ale mam nadzieję ze to wyreguluje na zaworach.

 

a tak z innej beczki jak ocieplaliście ściany?

Mam Porotherm 25, myslalem wiec o wełnie 12cm. Dodatkowo garaz od wew. jakis styro 5-8cm? :o

 

A taki ranking... kto z użytkowników pc w garażu ma podłogówke a kto grzejnik??? :-? jestem ciekaw...... :D

 

Te 80k to netto czy brutto? Regulowanie na zaworach aby zmniejszyć temp to zrozumiałe ale aby zwiększyć? To się wydaje nieco kłopotliwe, więc niech dobrze policzą powierzchnię i gęstość kładzenia rurek aby osiągnąć wymaganą proporcję temperatur bez konieczności regulacji. Coraz większe zagęszczanie rurek coraz mniej daje bo ich pola grzewcze się zaczynają nakładać - w łazience lepszym rozwiązaniem może być wyjście z podłogówką również na ściany. Skoro nie jesteś jeszcze ostatecznie zdecydowany na sposób ocieplenia, to jak dobierasz pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wycena

weź jeszcze uzgodnij wszystko wraz z uruchomieniem aby zawierało całość kosztów.

 

Pytanie: co to za podłogówka, i jak gęsto będzie położona

 

cena obejmuje całość, od A do Z wraz z serwisem.

Pdłogówkę kładdzie firma od pc wiec wiedzą jak,

jak dla mnie to w pokojach co 10-13cm, łazienka co 8 cm, garaz co 15-18 cm- mysle ze bedzie ok.

wymagana temp. wew 20-21 st. (poza łazienką 24-25) i garażem (10-15) ale mam nadzieję ze to wyreguluje na zaworach.

 

a tak z innej beczki jak ocieplaliście ściany?

Mam Porotherm 25, myslalem wiec o wełnie 12cm. Dodatkowo garaz od wew. jakis styro 5-8cm? :o

 

A taki ranking... kto z użytkowników pc w garażu ma podłogówke a kto grzejnik??? :-? jestem ciekaw...... :D

 

Wg mnie gęstość podłogówki ok

ja mam jeszcze grzejniki w łazienkach działające na niskiej temp.

W garażu również - ale za to nie mam podłogówki

 

musisz pamiętać że 20 stopni to nie jest komfort

komfort to 21-22 i wbrew pozorom to jest różnica

 

ja mam 24 ytong + 15 styro u ciebie współczynniki będą gorsze - weź to pod uwagę. Jeżeli możesz odizolować garaż od domu to to zrób, ja mam 10cm styro.

 

tylko skoro tak to po cholerę ci ta podłogówka w garażu. Wstaw grzejnik, będziesz go odpalał jak będziesz chciał nie zakłócając pracy podłogówki. Jak masz duży garaż polecam 2 grzejni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 80k to netto czy brutto?

 

brutto

 

 

Skoro nie jesteś jeszcze ostatecznie zdecydowany na sposób ocieplenia, to jak dobierasz pompę?

 

OZC mialem wyliczane na welne 12 cm, ale jescze nie ocieplalem wiec stad te pytania.... :-?

 

nad garazem mam pokoj i stad mysl o podlogowce ale biore pod uwage grzejnik, a dzieki waszym radom tym bardziej przychylam sie ku grzejnikowi.

 

z ty komfortem przy 21-22 to rzeczywiscie swieta racja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam serdecznie, dołączam do szczęśliwych posiadaczy pompy ciepła :D

 

Jakiś czas temu natrafiłam na Jack2000 i on mi wskazał pc jaką posiada - dzięki Jack2000!!!!!!!!!

 

Od kilku dni stoi śliczniutka w mojej kotłowni i nawet działa :lol: :lol: :lol: kilka ostatnich chłodnych dni pokazało nam jej możliwości.

 

Pobieżnie przeleciałam Wasze wypowiedzi i chciałam dodać swoje zdanie co zadecydowało o tym że jednak pompa ciepła :roll:

Wyprowadzam się z miasta na wieś, przyzwyczajona że ciepło po prostu jest nawet nie brałam pod uwagę ekogroszku , kurz, brud, tachać 25kg worki kiedy nie będzie męża w domu, co chwilę doglądać, wybierać popiół, o nie, nie po to się buduję żeby być niewolnikiem swojej kotłowni. Wiem zaraz narażę się tym wszystkim którzy mają nowoczesne piece na ekogoszek.... to tylko moje osobiste zdanie :wink: Może po prostu jestem wygodna :lol:

Gazu niestety nie mamy, pozostawała opcja gazu z butli, nawet byłam za..... jednak rachunki :evil:

 

I tym sposobem może inwestycja droższa, ale mam tzw. bezobsługową pc :D

Póki co sam fakt jej posiadania bardzo mnie cieszy, a na wysokość rachunków jakie będę płaciła muszę jeszcze poczekać.

 

Pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

garaż ok, ale co z piwnicami? :) może ktoś doradzi?

 

e no bez przesady :D

 

dlaczego bez przesady?

bede miec około 75m2 piwnic i w jednym pomieszczeniu na pewno chcę mieć pralnię/suszarnię...

 

To tak jak my i też się zastanawiamy jak to rozwiązać.

 

Ma ktoś PC i sposób na ogrzewanie piwnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś PC i sposób na ogrzewanie piwnicy ?

Czyżby najsensowniej też podłogówka? :wink:

Zastanawiamy się czy podłogówka czy grzejnik - taka prowizorka, bo z tego co się zorientowaliśmy żeby zamontować grzejnik niskotemperaturowy to trzeba rownież zamontować jakies urządzenie. W sumie tylko słyszałam i tak do końca nie wiem jak to sie nazywa ale to podobno drogie rozwiązanie.

 

Kurcze coś za dużo tych "chyba" :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......żeby zamontować grzejnik niskotemperaturowy to trzeba rownież zamontować jakies urządzenie. W sumie tylko słyszałam i tak do końca nie wiem jak to sie nazywa ale to podobno drogie rozwiązanie.

W łazience (osobna pętla, osobno sterowana) na powrocie podłogówki daliśmy grzejnik drabinkowy, bez żadnych wynalazków. Do ręczników wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś PC i sposób na ogrzewanie piwnicy ?

Czyżby najsensowniej też podłogówka? :wink:

Zastanawiamy się czy podłogówka czy grzejnik - taka prowizorka, bo z tego co się zorientowaliśmy żeby zamontować grzejnik niskotemperaturowy to trzeba rownież zamontować jakies urządzenie. W sumie tylko słyszałam i tak do końca nie wiem jak to sie nazywa ale to podobno drogie rozwiązanie.

 

Kurcze coś za dużo tych "chyba" :-?

 

ktoś Cię chyba urabiał w jakies urządzenie podnoszące temp zasialnia (takie cudo rzeczywiście musi być b. drogie) tylko po co to? wystarczy dobrać odpowiednio duży grzejnik do niskiej temperatury zasilania (coś jakby ostro przewymiarować grzejnik, tak ze 2-3 razy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...