Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ocieplanie fundamentu - pomocy


Recommended Posts

Witam

Mam pytanie odnosnie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej.

Bloczki fundamentowe pomalowalem 3 krotnie "czarnidlem" :)

Na to przykleilem styropian.

Teraz zamiast siatki i kleju zamierzam polozyc folie kubelkowa.

Czy bedzie to poprawna izolacja?

Moj wykonawca twierdzi ze powinienem zaciagnac styropian siatka i klejem i dopiero folie kubelkowa lub pomalowac "czarnidlem"

Jesli nie zaciagne klejem styropian sie utleni w ziemi.

 

Czy to prawda? czy nie moge jako ochrony zastosowac folie kubelkowa na goły styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-bloczki

-mazidło

styropian

-klej i siatka

-mazidło

-folia kubełkowa

-wokół folii piasek

 

- przede wszystkim nie styropian , tylko poliester extrudowany / styrodur / lub jeżeli jednak styropian to odpowiedni do tego celu np swisspor hydro ...

Oczywiscie dysperbit to bardzo dobry środek do izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie jak to jest z folią kupełkową: zasadnosć jej stosowwania w przypadku drenażu np opaskowego jest niepodważalna ale jeżeli go niema to czy ja sie tez stosuje i w jakim konkretnie celu, z jakim działaniem, bo słyszałem opinie że jest wtedy zbędna?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma piwnic to izolacja pionowa nie jest tak istotna. Wilgoć jak nie wejdzie z zewnątrz to wejdzie od środka lub od dołu.

Najistotniejsza jest w tym wypadku izolacja pozioma.

Styropian przede wszystkim trzeba chronić przed uszkodzeniem mechanicznym, po to jest siatka i klej. Ja bym dał podwójną siatkę. Folia kubełkowa to też dodatkowo dobra ochrona mechaniczna i zastąpi z powodzeniem wszystkie te mazidła. Oczywiście emulsje asfaltowe nie zaszkodzą. W rzeczywistości jaka jest trwałość tego to nikt nie wie. Kiedyś ocieplałem fundamenty styropianem w chałupce ( ale ten czas leci) to wszyscy się pukali w czoło. Otynkowałem normalnym tynkiem (1,5cm) na siatce stalowej i tylko pomalowałem emulsją (nie miałem pieniędzy) i ta prowizorka jest do dziś (10lat), w zeszłym roku odkopałem kawałek i miejscami emulsja się złuszcza, ale piwnica sucha. Sam styropian jest izolacją przeciwwilgociową :)

Pozdro. Mergiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: styropian EPS 100 gr 10 cm przykleiłem do ściany fundamentowej zabezpieczonej dysperbitem, na styropian 2 razy warstwa mazidła Styrbit 2000 na to folia kubełowa , piach i uważam że starczy aż nadto. Co do styroduru to fajna sprawa tylko szkoda że 3 razy droższa od styro EPS 100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Moj wykonawca twierdzi ze powinienem zaciagnac styropian siatka i klejem i dopiero folie kubelkowa lub pomalowac "czarnidlem"

Jesli nie zaciagne klejem styropian sie utleni w ziemi.

 

Czy to prawda? czy nie moge jako ochrony zastosowac folie kubelkowa na goły styropian?

 

Danielek, styropian się nie utlenia

szkodzi mu słońce, wysoka temperatura i rozpuszczalniki lub ich opary

mozesz zastosowac folie kubełkowa solo, a mozesz równiez styropian zasypac bezposrednio, piaskiem, pospółka czy gliną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...