Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metr szescienny propanu - jaka cena


jaga00

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A od czego masz internet?

Wystarczy w Google wpisać kilka kluczowych słów i po kilkunastu sekundach i masz wynik.

Np. taki:

 

http://www.orlengaz.pl/cite.php?s=8&go=id3

 

Korzystaj na przyszłość z tej opcji zamiast zadawać pytania na które odpowiedź jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Taka madra to i ja jestem. Ale firmy nie podają swoich cen. Gdyby podawały nie pytałabym tutaj!!!

W linku podałem cenę - ostatnia rubryka z prawej strony. Widzisz już?

 

.... a ja nie wiem ile m/3 ma litrow. Moze ktos mnie oswieci,

 

Zakończ ten watek i nie kompromituj się więcej.

Definicja 1 litra to elementarna wiedza przyswajana na poziomie nauczania w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

 

Niemniej - kolejny link - http://pl.wikipedia.org/wiki/Litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga00, wybacz, ale nie rozumiem o co Ci biega? 1810 zł za 1 m3. Inne firmy mają podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego cena gazu propan PŁYNNEGO, sprzedawanego przez firmę i wlewanego do zbiornika a zupełnie co innego metr sześcienny gazu po odparowaniu, który przechodzi przez gazomierz. To samo pytanie inaczej zadane: ile metrów sześciennych gazu w stanie lotnym wychodzi z litra gazu ciekłego. Nie interesują mnie gęstości, nie obchodzi mnie wpływ temperatury i ciśnienia atmosferycznego na objętość gazu. Zwykła rzecz- jeśli gazomierz wskaże np. 5 m sześć. to ile za to trzeba zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o jazdę chodzi, a o brak precyzji w stawianiu pytań

 

Nadal aktualne moje pytanie i prośba - ludzie, proszę nie wymądrzajcie się, nie starajcie się być mądrzejszymi od radia- napiszcie ile płacicie za metr sześcienny gazu propan.

to tak trzeba było sformułować pytanie w poście otwierającym wątek, zamiast:

Prosę o odpowiedz:

ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???

warto też dodatkowo napisać, jakim celom ma służyć ten gaz

o własnie o to chodzi:

Co innego cena gazu propan PŁYNNEGO, sprzedawanego przez firmę i wlewanego do zbiornika a zupełnie co innego metr sześcienny gazu po odparowaniu, który przechodzi przez gazomierz.

[...] Zwykła rzecz- jeśli gazomierz wskaże np. 5 m sześć. to ile za to trzeba zapłacić.

 

teraz wszystko jasne, wątek powraca do "Wymiany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie dane:

 

"Aby należycie ocenić kaloryczność propanu i butanu należy porównać ją z kalorycznością innych paliw gazowych, np. z gazów ziemnych. Użytkowa wartość opałowa gazu ziemnego jest równa około 37 300 kJ/Nm3. Wartość opałowa gazów płynnych przewyższa więc kaloryczność gazu ziemnego.

 

* Propan: 91.260/37.300 = 2,4 krotnie wyższa

* Butan: 122.570/37.300 = 3,3 krotnie wyższa.

 

Średnia wartość opałowa mieszaniny propanu i butanu wynosi QW=46.000 kJ/kg."

 

http://www.e-petrol.pl/index.php/lpg/wlasciwosci.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaga00

Prosę o odpowiedz:

ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???

Czasami zadziwia mnie to forum! Pytanie proste jak budowa cepa! ile kosztuje m3 gazu? A ile mądrowania i owijania w bawełnę.

Niestety ci nie pomogę ponieważ nie kupuję gazu płynnego i się nie interesowałem ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaga00

Prosę o odpowiedz:

ile kosztuje (około) metr szescienny gazu płynnego - propanu. W obojetnie jakiej firmie ( np. w Gaspolu lub Orlenie)???

Czasami zadziwia mnie to forum! Pytanie proste jak budowa cepa! ile kosztuje m3 gazu? A ile mądrowania i owijania w bawełnę.

Niestety ci nie pomogę ponieważ nie kupuję gazu płynnego i się nie interesowałem ceną.

 

To tak, jakby ktoś zapytał : ile kosztuje metr sześcienny wody ? A potem

krzyczał, że chodzilo o wodę w postaci pary...Czasami warto uważnie

przeczytać własne pytanie, zanim się je zada na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...