Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kocioł pulsacyjny


klkl

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 485
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 4 weeks później...

Witam forumowiczów.

 

Ciekawa sprawa taki piec pulsacyjny.

Czy dałoby rade wystawić tą płytkę na ftp. Z góry dziękuję.

Ciekawi mnie sprawa eksploatacji i serwisu, a dokładniej kosztów.

Czy naprawdę ten piec jest tak mało awaryjny - przecież posiada elektronikę,

która może się popsuć. Jaka jest gwarancja na ten piec - czy standardowa w UE.

Gdzie można zobaczyć piec w działaniu - najlepiej, aby osoba eksploatująca miała go przynajmniej rok lub 2 lata.

Jestem bardzo ciekawy.

Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie plytki wysylane sa po pisemna prosbee przesylana na PRIV

 

Koszty eksploatacji naprawde sa najnizsze wsrod urzadzen kondesacyjnych. Tak jak to bylo wczesniej wspominane urzadzenie nie rozregulowuje sie i nie traci sprawnosci z czasem a wiec nie musimy martwic sie o stale przeglady serwisowe dotyczace regulacji urzadzenia. Elektronika w tym urzadzeniu pelni glownie w tym kotle role zabezpieczen (czujniki cisnienia, temperatury itp) a wiec nie jest jak w innych kotlach - czyli nie steruje parametrami wentylatora czy palnika wiec nie jest az tak mocno pod tym wzgledem rozbudowana.

 

Gwarancja na urzadzenia Puslacyjne to 3 lat

W Polsce te urzadzenia dopiero sie pojawiaja i najstarsze maja za saba jeden sezon grzewczy.

Kociol mozna zobaczyc w dzialaniu - wszystko zalezy w jakim regionie bo nie wszedzie sa tzw kotlownie pokazowe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie plytki wysylane sa po pisemna prosbee przesylana na PRIV

 

Koszty eksploatacji naprawde sa najnizsze wsrod urzadzen kondesacyjnych. Tak jak to bylo wczesniej wspominane urzadzenie nie rozregulowuje sie i nie traci sprawnosci z czasem a wiec nie musimy martwic sie o stale przeglady serwisowe dotyczace regulacji urzadzenia. Elektronika w tym urzadzeniu pelni glownie w tym kotle role zabezpieczen (czujniki cisnienia, temperatury itp) a wiec nie jest jak w innych kotlach - czyli nie steruje parametrami wentylatora czy palnika wiec nie jest az tak mocno pod tym wzgledem rozbudowana.

 

Gwarancja na urzadzenia Puslacyjne to 3 lat

W Polsce te urzadzenia dopiero sie pojawiaja i najstarsze maja za saba jeden sezon grzewczy.

Kociol mozna zobaczyc w dzialaniu - wszystko zalezy w jakim regionie bo nie wszedzie sa tzw kotlownie pokazowe

 

pozdrawiam

i znowu zaczynasz robić forumowiczom wodę z mózgu,

wyżej już było pisane na temat kosztów eksploatacji,

nie traktuj forumowiczów jak półgłówków,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było pisane że są kotły które mają mniejsze jednostkowe zużycie gazu,

a nie twierdzenie że jest to urządzenie o najniższych kosztach eksploatacyjnych,

 

jak było już pisane, nikt nie twierdzi że to jest złe urządzenie,

ale nachalna reklama jest nudna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddane zostaly dane o urzadzeniu spalajacym mniej. Szkoda tylko ze w warunach nie do osiagniecia w normalnym urzytkowaniu. Poza tamte dane zaprzeczaja seme sobie - przeczytaj prosze moj komentaz powyzej odnosnie tamtego kotla.

Co do oszczednosci - mysle ze jako forumowicz z takim starzem jak Tydobrze wiesz, ze oszczednosci to nie tylko spalanie gazu. To tak jak z autami - liczy sie tez opony, olej do silnika, czesci itd

To samo jest z kotlami - wiec zapis o kosztach eksploatacji bedzie bardziej poprawny niz o samym spalaniu. Zreszta jak widze co bym tu nei napisal to i tak znajzdie sie ktos kto sie do czegos przyczepi, bo nei da sie wszystkich uszczesliwic na raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy można zobaczyć ten kocioł podczas pracy gdzieś w okolicach Górnego Śląska, ewentualnie Warszawy?

 

Czy zajmuje się Pan instalacją takich urządzeń wraz z wykonaniem całej instalacji (tj. kotłownia + podłogówka + grzejniki oraz sterowniki pogodowe, pokojowe itd.)?

 

Pzdr

Krzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Prosze szanownych forumowiczów, poswiecilem kilka godzin na przebrniecie przez dotychczasowe posty. Nie jest to latwe bo jestem laikiem w tych sprawach, ale zachcialo mi sie budowac dom to niestety trzeba cierpiec. :cry:

 

Niestety w Polsce jest tak, ze jezeli nie znasz sie na wszystkim to sprzedawca ogoli cie do golej skory.( prawnik, geodeta, lekarz itd.. równiez).

:evil:

Niestety fachowcy wypowiadajacy sie tutaj sa tak zaciekli w udowadnianiu kto jest madrzejszy, ze dla takich szarakow jak ja nic z tego nie wynika.

 

Ostatnio poprosilem jedna firme o wycene do mojego domu kotlowni, kolektorow prozniowych, podlogowki i kaloryferow, oczyszczalni sciekow, kominek z plaszczem wodnym. Cena ponad 80 000 i wszystko bylo ok dopoki nie sprawdzilem cen producentow zaoferowanych urzadzen. Szlag mnie trafil - ceny fabryczne bez rzadnego rabatu. Myslalem, ze jak jednej firmie zaoferuje wykonanie wszystkich instalacji to potraktuje mnie lepiej. Stad poszukiwania na forum.

Poniewaz kazdy uzytkownik swojego domu chwali tylko rozwiazania zastosowane u siebie. Malo kto powie prawde. Myslalem, ze taki PULSATOR jest rewolucyjnym rozwiazaniem, jezeli chodzi o ilosc spalanego gazu, ale po przeczytaniu waszych postow niczego nie jestem pewien.

 

Mieszkam w Bielsku Bialej i interesuje mnie czy ktos z forumowiczow zainteresowanych zakupem PULSATORA rozmawial juz z jego uzytkownikami?

 

Czy naprawde trwalosc kotlow kondensacyjnych np Wolfa, czy podobnych marek to okolo 6-8 lat? :cry:

 

Jezeli chodzi o produkcje w Chinach czy Indiach to niestety mimo wprowadzenia takich samych systemow zarzadzania jakoscia i rezimow produkcyjnych, czesto produkty traca na jakosci, a firmy majace dobra reputacje jada jeszcze na niej. Chinczycy, czy hindusi to calkiem inna mentalnosc, wiem bo codziennie z nimi walcze i niektorych rzeczy nie zmieni nawet najlepszy SS-man. :D

Przepraszam ze tak dlugo.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio poprosilem jedna firme o wycene do mojego domu kotlowni, kolektorow prozniowych, podlogowki i kaloryferow, oczyszczalni sciekow, kominek z plaszczem wodnym. Cena ponad 80 000 :o :o :o i wszystko bylo ok dopoki nie sprawdzilem cen producentow zaoferowanych urzadzen. Szlag mnie trafil - ceny fabryczne bez rzadnego rabatu. Myslalem, ze jak jednej firmie zaoferuje wykonanie wszystkich instalacji to potraktuje mnie lepiej. Stad poszukiwania na forum.

Poniewaz kazdy uzytkownik swojego domu chwali tylko rozwiazania zastosowane u siebie. Malo kto powie prawde. Myslalem, ze taki PULSATOR jest rewolucyjnym rozwiazaniem, jezeli chodzi o ilosc spalanego gazu, ale po przeczytaniu waszych postow niczego nie jestem pewien.

 

to dobrze że nic nie wiesz,

inaczej od czego byli by fachowcy :o :o :o

 

Mieszkam w Bielsku Bialej i interesuje mnie czy ktos z forumowiczow zainteresowanych zakupem PULSATORA rozmawial juz z jego uzytkownikami?

 

z tego co wiem to ujawnionych użytkowników Pulsatora tutaj nie ma

 

Czy naprawde trwalosc kotlow kondensacyjnych np Wolfa, czy podobnych marek to okolo 6-8 lat? :cry:

 

bzdura i marketing konkurencji,

trwałość kondensatów co najmniej 15-20 lat

 

Przepraszam ze tak dlugo.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :) bardzo dziękuję użytkownikowi 1950 za tak szybką odpowiedź.

Czekam na inne komentarze.

 

A tak mi się nasunelo czy mozna jakos porownac, czy taki pulsator czy kondensat bylby tansz w spalaniu paliwa niz kociol na wegiel eko groszek, przy obecnych cenach paliwa?

 

Jeden sprzedawca twierdzil ze taki pulsator moze byc o okolo 30% tanszy od ekogroszka. Z Panow wypowiedzi zrozumialem ze pulsator jest o okolo 40% bardziej efektywny niz tradycyjny kociol gazowy. Od kondensata okolo 2% moze wiecej.

 

Czy w takim razie mozna przyjac, ze kociol na eko groszek moze byc uznany za tradycyjny i jego wydajnosc bedzie gorsza o te 30% od pulsatora?

 

Pytam bo wyceniono mi kotlownie na eko groszek (piec z uzbrojeniem bez automatyki) na 10610 zł netto, czyli do pulsatora nie tak daleko.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

BOBIBAS - Pulsatorow w Twoich regionach jest juz z szesc. Ogladnac kotlownie pokazowa mozna w Jastrzebiu Zdroj, a to nie jest daleko.

 

Co do kotlow stalopalnych to poziom ekonomi paliwa (a raczej jego koszt) jest podobny. Roznica polega takze na tym, ze do kazdego stalopalnego kotla trzeba zagladac i jednak sie conieco pobrudzic. Zostaja takze odpady po spaleniu, a tego tez trzeba sie pozbyc.

 

Pulsator w spalaniu nawet do 8-9% w roznicy wzgledem kondensata moze dojsc.

 

1950 - z tym, ze dzisiejsze kondensaty wytrzymaja 15-20 lat to przesadziles. Moze te starszej produkcji, jak np kociol niemiecki byl tam skladany to sie jeszcze zgodze. Naprawde jakies wyjatki moga tyle wytrzymac - albo zwykle najzwyklejsze atmosferyki starszego typu. Zero komplikacji w ich budowie - wiadomo ze i zerowa ekonomia - to i moga popracowac z 20 lat. Majac kondensata 15 lat, podsumuj rachunki za czesci i naprawy awarii. To tak jak z autami. Moza miec samochod 30sto letni. ale ciagle seidzisz z nim w warsztacie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witam serdecznie

Pare nowowsci dla osob, ktore negowaly przewody z PCV-U. Do tej pory nie kazdy przestrzegal normy UE dla kotla Pulsacyjnego, ale w tym roku minister infrastruktory dostosowal kolejne przepisy do unijnych. Ponizej link do jego rozporzadzen - choc procz kotlow pojawilo sie i w innych dziedzinach budowlanki pare nowosci ktore ulatwia zycie

Co do tematu urzadzen grzewczych to zeby szybciej przewertowac polecam pkt 31) w § 174

 

http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2009/56/poz.461.htm

Czyli teraz nie trzeba byc zdanym na laske lub nielaske kominiarza czy kierownika budowy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nettax.pl/dzienniki/du/2009/56/poz.461.htm

Czyli teraz nie trzeba byc zdanym na laske lub nielaske kominiarza czy kierownika budowy

 

pozdrawiam

 

Zbyt daleko idące uproszczenie i nieuprawnione. Ponieważ został nie zmieniony w tym zakresie par.140.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem ze jest to przystosowanie pod kociol pulsacyjny (napisalem tam "norma dla kotla" poniewaz to jest jedyne urzadzenie ktore faktycznie ma wlasna norme przewodu wydechowego stwierdzajacego ze to nie jest typowy komin).

 

sSiwy12 - pokaz co jest nieuprawnione? Par.140.1. faktycznie jest zniezmieniony, ale wczytaj sie w normy polskie do ktorych tam jest odwolanie. Jest tak tez ciekawe zdanie, ze prezwody kominowe moga byc wykonane z tworzyw sztucznych. Jest tez cos takiego jak norma dla przewodow z tworzyw nr 14471:2005.

Tu jednak mozna dyskutowac i jeszcze ze 100 lat bo prawo to dziwny twor. Wg prawa kociol pulsacyjny nie powinien byc nazwany kotlem bo nie ma palnika i w sumie juz dzieki temu nie potrzebuje komina, a jedynie przewod wydechowy. Chodzilo mi o zwrocenie uwagi na fakt, ze teraz mozna bedzie stosowac rozwiazania zalecana przez producentow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsator - skoro to wszystko takie proste, to czemu tak diabelnie drogie?

Jakby cena zeszła do poziomu podstawowych kondensatów to przecież zostałyby one wykoszone zaraz pierwszego roku nie? (Viessmann Vitodens 100W z zasobnikiem 120l to niecałe 7000 netto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jak sam zauwazyles mowisz o kotle a nie o kotlowni. To spora roznica. Jak taki kociolek dasz do mieszkania to oki, ale do domu gdzie jest kilka osob to teraz powiedz ile on daje cwu/min? Mysle ze nie wiecej jak kolo 12-13 przy kotle 20-24kW, a ze jeden prysznic to zapotrzebowanie 9-11l to lepiej zeby nikt nie myl nawet naczyn w kuchni. Do tego gorsze spalanie i do tego pewien % awaryjnosci - no i jeszcze dbanie o zachowanie sprawnosci co tez kosztuje. Poza tym taki kociol nie bedzie cieszyl wlasciciela swoja praca dluzej jak 10 lat bo skladany jest na komponentach gorszej jakosci (i zobacz ile tam plastiku w ukladach hydraulicznych). Mozna by naprawde wiele pisac ale znajac zycie i kilku forumowiczow to zaraz tu bedzie wielkie halo.

 

Pytanie co tani kociol da i za jakie pieniadze w utrzymaniu, bo chyba kazdy z nas sie przekonal ze nic za darmo nie ma. To juz byla wiele razy tu przedsawiane, gdzie sa te roznice. Kupuje sie drozszy kociol, ktorego koszt zaciera sie dosc szybko w kalkulacji calej kotlowni, a najbardziej w utrzymaniu. Proste jest, ale nei oznacza to ze badziewnie wykonane. Najlepiej zrobic sobie wycene kotlowni przy urzadzeniach X firm wraz z wypunktowaniem co mamy za dane pieniadze. Mysle ze nie jedna osoba wtedy zauwazy ze puls nie kosztuje az tak duzo

 

Zreszta - zachecam do ogladniecia na zywo tego kotla bo naprawde to bedzie duzo bardziej wartosciowe. Powysylalem kilku osobom z forum take plytki CD z materialami i instrukcjami, wiec jakby ktos jeszcze chcial to nie ma klopotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...